Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Blinky

Owner
Здравейте,

Знам, че някои от вас са мяркали някъде някоя тема, която да е добре за бизнес каталог, в който ще се пускат фирми с всичко около тях като галерии, детайли, дейност и т.н. Идеален пример е: business.bg - Нещо такова търся. Може да е безплатна, но предпочитам платена разбира се. Но все пак каквото има. Повечето бизнес директории, както ги и водят, са ги направили с карти в един голям слайдер и на долу са разпределили и категориите, в който са разположени и бизнесите. Това не ми е нужно, стария стил ми е ОК. А да и да е с адаптивен дизайн, разбира се. :) Ако някой има предложения, каквито и да са, ще се радвам. Дори и да не е 1:1 или малко по-различно, ще се къстамизира. И като деволе знаете, че минаване с по-малко къстамизации винаги е за предпочитане. Ще се спести работя, която реално може да се инвестира в функционалности и други такива. :)

Мерси предварително.
 
Тук http://athemes.com/collections/best-...dpress-themes/

Определено пак преобладават пак тия с картата....а този плъгин имаш ли го някъде да го видя в реален режим? Стана ми интересно. ;)

Някакви други предложения. Мерси много Мобилио. :)
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Лично аз имам лиценз за directorypress, но някак детски ми се вижда, като цяло става, но предимно за каталог за сайтове
http://directorypress.net/

https://www.enginethemes.com/themes/directoryengine/ - това също е оферта
http://themeforest.net/item/directory-portal-wordpress-theme/3840053 това също съм се чудил дали да го вземам.
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

http://www.premiumpress.com/wordpressdirectory-theme/
ето и всичките разновидности на директорипреса, попринцип с това ме бяха издразнили - админ панела е перфекен на темата , има експорт, импорт, мултилайн импорт, въобще всичко е 10+, а пък дизайна не струва според мен


edit: гледам пооправили са нещата с дизайна, аз тоз лиценз го имам от 2012, хич не съм и поглеждал оттогава, като цяло съм ЗА тази тема, заради админ панела, страхотен е
 
Нещо по "старичко" като визия. Тия карти ме убиват...търся ефекта на старите дизайни, но да е риспонсив. Още не съм минавал през темплейтмонстъра, но и там май няма да има това, което ми е нужно. Иначе предложенията до сега бих си ги сложил аз лично. ;)
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Ц, нямам ги но ми харесват на мен.
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

директорипреса не ти ли върши работа? картите винаги могат да се махнат, разгледай демотата
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Има и друг начин, има много плъгини в wordpress - ползвай търсачката аз съм ползвал този https://wordpress.org/plugins/simple-directory/screenshots/ - имаш си тема някаква и просто в pages листваш, но откъм сео не е добре щото става едно мазало с адресите на страниците на фирмите/ каталога
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

В никакъв случай не ползвай плъгин.
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

В никакъв случай не ползвай плъгин.
Обоснови се! (ако можеш...)

Всъщност явно не си запознат с това, че от известно време в официалното репо не се приемат теми, добавящи функционалност, която е извън рамките на дизайна. Същото важи и за гората.
А създателите на Avada (най-продаваното лайно в историята на WP) в началото опищяха света, но после се подчиниха и с всяка версия разкарват някой overbloated shit от темата и го местят в required plugins.
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Обоснови се! (ако можеш...)

Всъщност явно не си запознат с това, че от известно време в официалното репо не се приемат теми, добавящи функционалност, която е извън рамките на дизайна. Същото важи и за гората.
А създателите на Avada (най-продаваното лайно в историята на WP) в началото опищяха света, но после се подчиниха и с всяка версия разкарват някой overbloated shit от темата и го местят в required plugins.

Ще загуби много време за да го нагласи. Само с инсталиринаето му няма да се мине.
Ще се наложи редакция на дизайна и функции 100% а се търси готово решение.
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Ще загуби много време за да го нагласи. Само с инсталиринаето му няма да се мине.
Ще се наложи редакция на дизайна и функции 100% а се търси готово решение.

Всичко това ще се наложи и с "готовото решение" освен ако не е от типа "лазерен принтер, който прави чудесно кафе".

Всъщност Банко си е виновен, защото е дал само намек какво всъщност му трябва и то само като дизайн, без да е уточнил функционалностите.
А за такъв тип сайт идеалното решение е един custom post type със специализиран template в дъщерна тема и утре като му скимне, че темата не го кефи или се е появила нова супер модерна тенденция да може да я смени.
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Всичко това ще се наложи и с "готовото решение" освен ако не е от типа "лазерен принтер, който прави чудесно кафе".

Всъщност Банко си е виновен, защото е дал само намек какво всъщност му трябва и то само като дизайн, без да е уточнил функционалностите.
А за такъв тип сайт идеалното решение е един custom post type със специализиран template в дъщерна тема и утре като му скимне, че темата не го кефи или се е появила нова супер модерна тенденция да може да я смени.

Моето предположение на база на това което е писал е че търси всичко наготово.
 
От: От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

http://www.premiumpress.com/wordpressdirectory-theme/
ето и всичките разновидности на директорипреса, попринцип с това ме бяха издразнили - админ панела е перфекен на темата , има експорт, импорт, мултилайн импорт, въобще всичко е 10+, а пък дизайна не струва според мен


edit: гледам пооправили са нещата с дизайна, аз тоз лиценз го имам от 2012, хич не съм и поглеждал оттогава, като цяло съм ЗА тази тема, заради админ панела, страхотен е

Directorypress изглежда готина да. Glocal винаги ме е кефила не знам защо. Не съм я пробвал, просто от демото. Ето линк. А и както ReminD каза картите винаги могат да се изключат. Освен това ако ти се занимава винаги може да се преработи и вместо карта да има слайдер например или нещо друго. ;) Отдавна не я бях поглеждал и гледам, че сега има една готина промяна. Преди като дадеш на някой листинг ти вадеше Google maps, сега направо ти отваря street view към обекта. :) Пример
 
От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Здравейте,

Знам, че някои от вас са мяркали някъде някоя тема, която да е добре за бизнес каталог, в който ще се пускат фирми с всичко около тях като галерии, детайли, дейност и т.н. Идеален пример е: business.bg - Нещо такова търся. Може да е безплатна, но предпочитам платена разбира се. Но все пак каквото има. Повечето бизнес директории, както ги и водят, са ги направили с карти в един голям слайдер и на долу са разпределили и категориите, в който са разположени и бизнесите. Това не ми е нужно, стария стил ми е ОК. А да и да е с адаптивен дизайн, разбира се. :) Ако някой има предложения, каквито и да са, ще се радвам. Дори и да не е 1:1 или малко по-различно, ще се къстамизира. И като деволе знаете, че минаване с по-малко къстамизации винаги е за предпочитане. Ще се спести работя, която реално може да се инвестира в функционалности и други такива. :)

Мерси предварително.

Според мен може да пригодиш всяка читава респонсив тема за бизнес каталог. Взимаш си такава, която разполага с ляв сайдбар, взимаш си един плъгин за къстъм вертикално меню (тип бутони). Правиш си категориите и ги нареждаш в ляво. Махаш датата (ако ти пречи) и ползваш постовете за отделни профили на фирмите. Featured Image може да се ползва за основна снимка. А ако искаш да не е на една страница всичко едно под друго, може да ползваш tabs shortcode, за да направиш отделни табове, които пак ще са респонсив.

Google карта при нужда, гугъл позволява директно генериране, само задаваш адреса и копи-пействаш.

Нищо не пречи дори да използваш и структурираната дата. И затова си има плъгин или лично в code редактора се въвежда. А за по-автоматично си нагласяш къстъм полетата и си готов.

Щом не търсиш кой знае какви екстри, мисля,ч е този вариант става. :)

PS: Да се самоедитна, че ако ти трябва къстъм търсене, тоест да има опция за търсене на фирма по определен критерий - например категория Цветарство и град, примерно София, то може да ползваш готов плъгин с филтърно търсене.

А ако използваш гъвкава тема с Visual Composer, може да си едитваш дизайните, както искаш, макар че няма да е толкова наложително според мен. Достатъчно е да се понареди с css.
 
Re: От: Търся подходяща WordPress тема за бизнес каталог

Всъщност Банко си е виновен, защото е дал само намек какво всъщност му трябва и то само като дизайн, без да е уточнил функционалностите.
А за такъв тип сайт идеалното решение е един custom post type със специализиран template в дъщерна тема и утре като му скимне, че темата не го кефи или се е появила нова супер модерна тенденция да може да я смени.

Свъщност Блинки го интересуваше само дизайна. Страниците мога да си ги направя както си искам и вече имам идея как и с какво. Интеграция на допълнителни неща, също не е проблем. От таб за галерии до къстам рейтинг с микро дата. Няма проблем. Интересуваше ме само визията. Всичко друго за момента е на втора стъпка, която ще разкажа за нея, ако разбира се представлява интерес. Добър разговор сте си заформили тук. :)
 

Горе