Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Cyberlink Power Director 8

[video=youtube;ycr6XLfAe_o]https://www.youtube.com/watch?v=ycr6XLfAe_o[/video]

Линк за сваляне.

Програмката е много удобна, функционална с екстри и лесна за боравене. ;)
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Честита нова година на всички, аз давам един глас за CyberLink PowerDirector 11. Лесна, интуитивна, върши всичко което ми е необходимо за лични нужди.
Препоръчвам!
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Определено Adobe premiere. Ако нещо не знаеш как става, просто пиши в ютуб и вече има качени няколко видео урока :p
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Честита Нова година!

От години работя с Corel, и за елементарна видео обработка, както и доста по-сложна ползвам Corel VideoStudio.

Corel VideoStudio Pro X7 е с интуитивен интерфейс, както и с вградени тамплейти, богат избор от анимации, преходи и т.н., почти неограничени възможности, благодарение на усъвършенствани средства за създаване на композиции и блестящи артистични ефекти. Бързо и лесно редактиране на видео. Ефективни и удобни за използване инструменти гарантират бърз и качествен резултат. Функция за експресни проекти позволява незабавно започване на работа. Използване функцията Motion Tracking за проследяване на движението на обекти на екрана и добавяне към тях на графики и текст. Създаване на видео във формат за Интернет, дискове DVD и Blu-ray Disc™, а също и за най-новите смартфони и таблети. Работа с широк набор от файлови формати, включително HTML5, MP4 и AVCHD 2.0. Качване на собствени видео клипове в YouTube, Facebook или персонален сайт директно от VideoStudio Pro.
Вградени учебни материали помагат за овладяване на новите технологии.

[video=youtube_share;akl0_7rro2c]http://youtu.be/akl0_7rro2c[/video]
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Много благодаря на всички за отговорите, макар че определено не улесняват избора ми :)
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Много благодаря на всички за отговорите, макар че определено не улесняват избора ми :)

Ако все още търсиш мнение, аз ти препоръчвам Sony Vegas. Интерфейса е семпъл, но и удобен, а има и купища уроци в ютуб.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Sony Vegas е един много добър вариант.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Аз работя със Sony Vegas от скоро.
Още се уча, но се напредва бързо защото в самата програма има интерактивно обучение което те води по бутоните стъпка по стъпка.
Влизаш в хелпа и казваш "искам да правя това"
И ти светва на самия интерфейс веднага къде да цъкнеш.
Ако трябва да отвориш меню - почва да мига там
отваряш менюто -почва да ти мига категорията
цъкаш там излиза съответния инструмент на който мига друго нещо и с текст какво да правиш
и т. н.

За 15 мин успях да клонирам човек така че в един кадър, човека се движи и говори като с двойника си :).
Не че ми трябваше, но за проба на програмата.
 
Последно редактирано:
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Знае ли някой форум на български (може и на английски ) специално за занимаващи се с правене на видеа и клипове ?
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Sony Vegas е супер и с нея може да се направи почти всичко. Не е толкова сложна и бързо и се свиква. Друга добра която съм ползвал е адобе афтър ефект. Но тя е доста по-сложна според мен.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Понеже redrum вече получи информацията , която търсеще предполагам , че няма да има нищо против да питам нещо различно в тази тема вместо да отварям нова.

Какъв формат и разширение ще препоръчате за рендеринг за качване в youtube
Кое е оптималното ? Защото видео което преди 5 години ни се е струвало добро качество сравнено с качваните днес видеа изглежда доста зле.
Да неговорим пък за по-стари видеа.
А няма как да подобриш качеството на видеото без да загубиш гледанията.
Дори да имаш по добро качество на старото видео, ако го качиш днес, то ще започне да събира посетители от нула.
Прекалено тежко също не е добре.
Та, къде е златната среда?
 
От: От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Понеже redrum вече получи информацията , която търсеще предполагам , че няма да има нищо против да питам нещо различно в тази тема вместо да отварям нова.

Какъв формат и разширение ще препоръчате за рендеринг за качване в youtube
Кое е оптималното ? Защото видео което преди 5 години ни се е струвало добро качество сравнено с качваните днес видеа изглежда доста зле.
Да неговорим пък за по-стари видеа.
А няма как да подобриш качеството на видеото без да загубиш гледанията.
Дори да имаш по добро качество на старото видео, ако го качиш днес, то ще започне да събира посетители от нула.
Прекалено тежко също не е добре.
Та, къде е златната среда?

Ако съм те разбрал правилно, това е:
GzUqHQd.jpg
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Благодаря!
А ако искам да е малко по-добро качество какво ще препоръчаш?
Или ако искам HD ?
Например това видео с какъв формат и рендеринг е :

[video=youtube;-lnGYb3fLsA]https://www.youtube.com/watch?v=-lnGYb3fLsA[/video]




И защо някой ги правят широк екран.
Каква е разликата освен че има две черни ивици ,
защо им е широкия екран в YT?
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Това, доколкото виждам, е 720p HD, двете опции,
също мога да ти препоръчам да разгледаш в ютуб за "sony vegas render hd" и на база клиповете да експериментираш и да видиш кое ти пасва най-много на теб, като големина на крайния файл и качество на картина/звук. И все пак имай предвид, че ако снимаш с телефон, а записваш hd, няма как да стане...:)
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Е, да разбира се, не става въпрос за телефон.
Имам камера с максимална резолюция 1080p HDMI и възможност за 60 кадъра в секунда.

А защо някои го правят широк екран?
Мисля че в YT нищо не печелиш от широкия екран освен двете черни ивици.
Или има някаква друга цел?
 
Последно редактирано:
От: От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

HD 1080р MP4 с телефон

[video=youtube;qTHL8y4W8n4]https://www.youtube.com/watch?v=qTHL8y4W8n4[/video]





Например това видео с какъв формат и рендеринг е :

Е, то остава да дадеш за пример Индиана Джоунс или Хобитите... Това е снимано със сменяеми обективи, дето струват майка си и баща си.
 
От: От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Понеже redrum вече получи информацията , която търсеще предполагам , че няма да има нищо против да питам нещо различно в тази тема вместо да отварям нова.
Да, получих я. Съвсем скоро ще си закупя нова машина и на нея ще започна с обучението/експериментите. За сега се отказвам от мак-а, защото е на 2 години самия комп (въпреки, че не е ползван) и ако нещо му стане, не ми се дават толкова пари за нов. А и всичко е толкова различно, че дори не знам как да инсталирам някаква програма. Така че, ще пробвам или сони вегас или директно ще опитам с фотошопската.

А колкото до въпроса ти, супер е, аз лично ще се радвам колеги които се занимават активно с това да пишат в темата. Не съм срещал такава тема (за видеообработка) и мисля, че ще е полезна за много хора от форума.
 
От: От: От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Е, то остава да дадеш за пример Индиана Джоунс или Хобитите... Това е снимано със сменяеми обективи, дето струват майка си и баща си.

не е снимано със сменяеми обективи (SLR) , a с GoPro и то не е чак толкова скъпо. Най скъпият им модел с всички приспособления стойки чанти е 500$.
http://shop.gopro.com/cameras

Но аз не питах за техниката, а за формата на записания материал след редактиране.
Колегата Atis обаче правилно обърна внимание че ако снимаш с телефон пак може при рендеринг да го запишеш HD1080p. Програмата ще го позволи, Но неможеш да очакваш визуален резултат като снимано с качествена камера.


Ако става въпрос за Индиана Джоунс и Хобит - най-доброто качество за игрални филми все още се правят с камери с филмови ленти (освен когато няма дигитална обработка и спец. ефекти) Те наистина са майка си и баща си, най-добрите са до 500 000$ и не се купуват , а се наемат на час.
 
Последно редактирано:
От: От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

А колкото до въпроса ти, супер е, аз лично ще се радвам колеги които се занимават активно с това да пишат в темата. Не съм срещал такава тема (за видеообработка) и мисля, че ще е полезна за много хора от форума.

Да, добре ще е, дано има повече колеги които да се включат с даване на съвети за това, което знаят.
Вярно, че има много обучаващи видеа, но понякога докато стигнеш до някой отговор може да загубиш половин ден.
Дано се заформи добра тема.
 

Горе