Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

redrum

Well-Known Member
Здравейте, от много време искам да се науча да правя разни базови неща на някоя програма за видеообработка. Примерно да режа и монтирам елементарно разни клипчета, да слагам водни знаци, тук там някакви надписчета, музичка (фон), нищо кой знае какво. Просто до сега като че ли съм пренебрегвал ютуб и подобните му сайтове, като маркетингов инструмент и искам това да се промени.

Та, някой да може да предложи към кой софт да се насоча? Гледам, че по форумите хвалят Sony Vegas, дали е удачен избор? Дали има някакви аналогични програми за линукс, че хич не ми се връща към добрата стара боза :|
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Айде де, никой ли не си прави клипчета?
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Adobre Premiere, Sony Vegas може и Movie Maker-a
 
От: Re: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Avidemux, HandBrake
Гледам, че двата стават за Убунту. Кой от двата препоръчваш, имаш ли опит с някой от тях (няма да откажа синтезирано туториал-инфо за нещата, които ме интересуват)? Благодаря предварително за отговора.

@Блек - Адобето не е ли много хардкор и не трябва ли силна машина за него? Мувимейкъра не е ли голям таш@к?
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Е всичко е спрямо какво искаш да правиш. Не е толкова хардкор - хубавото е че в нета има тонове видео уроци и всякви уроци. А мувито то не е силно но за бейсик неща става!
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Ами, написал съм - главно за елементарни неща.
 
От време на време използвам Avidemux, а в тубата има достатъчно туториали ( е доста са индийски, ама тва е). Като цяло е елементарна и приятна програмка.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Преди няколко години работех в телевизия като оператор, там ползвахме Adobe Premiere. По принцип си е професионална програма със всичките нужни функции, но разбира се може да се ползва сравнително лесно и за по-елементарни неща стига да и свикнеш, все пак не е Windows movie maker. Това според мен е плюс, защото веднъж като посвикнеш ще можеш да я ползваш и за доста по-сложни проекти ако ти се наложи, а и понже е една от най-използваните има страшно много tutorials . Друга много добра и много използвана програма е Final Cut Pro ( заедно с Премиера са можеби двете най-разпространени), но за съжаление е само за Мак, иначе е супер.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Чудно колега, мерси. Съвсем случайно имам един мак под ръка, може пък да пробвам тази. Поне знам, че със сигурност ще работи добре :)
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

OpenShot Video Editor става за Ubuntu - поне по-добро за сега не съм намерил, а по принцип ми трябва (ако някой знае, да каже). За Windows - Pinnacle studio и Powerdirector са добри и сравнително лесни за исползване.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Чудно колега, мерси. Съвсем случайно имам един мак под ръка, може пък да пробвам тази. Поне знам, че със сигурност ще работи добре :)

Щом имаш Мак, няма какво да се чудиш Final Cut-a е софтуера за теб, както всеки софтуер на ябълката е супер стабилен и супер user friendly. Аз лично, а и колегата който се занимаваше с монтажа на кадрите го предпочитахме, но понеже компютрите бяха с Win трябваше да ползваме Премиера.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Adobe premier е хардкор ако само искаш да изрежеш някое видео. И мощна машина е нужна, ако ще използваш последната версия примерно. При 3.0 е достатъчен и РАМ от 2 ГБ, макар че препоръчват да е 4. Имаш повече възможности, от които би се възползвал като ги откриеш. Все пак едно видео колкото по добро е, толкова по-голяма ефективност има. На мен ми предстои да правя една видеореклама и ще я сглабям на Adobe
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Camtasia Studio - безплатна, много лесна за ползване! Има почти всичко, което търсиш. Има и други функции като това да записваш видео от декстопа си и т.н. Провери я, не е и много голяма.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Да се включа и аз в тази тема с един въпрос (мислех да пускам отделна тема, моля авторът на тази да ме извини):
С коя програма най-лесно и качествено мога да махна звука от един видеоклип - да си остане само видеото, без да се променя качеството му ?

За изрязване на части от видеоклип аз ползвам Free Video Editor, и с нея май можело да се махне звука, но така и не разбрах може ли наистина и как, ако може.
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Да се включа и аз в тази тема с един въпрос (мислех да пускам отделна тема, моля авторът на тази да ме извини):
С коя програма най-лесно и качествено мога да махна звука от един видеоклип - да си остане само видеото, без да се променя качеството му ?

За изрязване на части от видеоклип аз ползвам Free Video Editor, и с нея май можело да се махне звука, но така и не разбрах може ли наистина и как, ако може.

Във вече посочения Adobe Premiere pro премахването на звука става за секунди :)
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

Здравей!

Аз съм използвал AVS Video Editor и Camtasia Studio за елементарни видеота. Една доста приятна възможност и на двете е, че могат да заснемат случващото се от екрана,
 
От: Търся програма за видеообработка. Дайте някакви предложения.

С коя програма най-лесно и качествено мога да махна звука от един видеоклип - да си остане само видеото, без да се променя качеството му ?

Като човек, който предпочита да не ползва кракнати платими програми, за видеообработка ползвам Avidemux. За сегашните ми нужди е дотатъчна, даже не съм я проучил цялата. Може да реже и записва дори част от кадъра.
Аудио се маха и добавя много лесно - маркираш съществуващото да се изключи или добавяш от файл.
Често излизат ъпдейти и се развива добре.
 

Горе