Търся си тема за WP

Maji92

Active Member
Добър ден,
Търся си тема за WP но за начало да е безплатна.
Темата на блога ще е на тема здравословно хранене,видове хранителни добавки и прочие.
Но силно се надявам като за начало да се намери нещо безплатно,пък като изкарам някакви пари ще си взема платена.
 
От: Търся си тема за WP

Направо изби рибата с тия критерии - на тях отговарят сигурно поне половин милион теми :)
С колко колони я искаш, фиксиран или флуид лейаут? Респонсив? Слайдъри? Фронтпейдж да има ли специален ... и още 100 неща, които ме мързи да пиша.

Иначе аз използвам някои теми от themezee.com за основа на мои дъщерни. Що годе читаво написани, макар, че не съм голям фен точно тоя стил миксиране на пхп с хтмл.
Темите са Freemium, ако ти се плаща за про версии и съппорт винаги може да се ъпгрейднеш после.
 
Защо не погледнеш тук: Free Premium WordPress Themes.

Какви критерии имаш? Добре те ориентира @Torbalan Trolski. Имаш ли визия как искаш да изглежда. Някоя фри тема обикновено идва с линкове във футъра, което не е добре и определено не изглежда, че е инвестирано в сайта. Виж какво предлага колегата от споделения линк и прецени дали ти е ОК.
 
От: Търся си тема за WP

Здравей.
Благодаря за бързият отговор но може ли сега и пояснения за нещата който спомена.
фиксиран или флуид лейаут - това не го разбрах
Респонсив - това значеше да става за таблети / телефони нали :?
Слайдъри - и това за да не се окаже,че да няма нещо криворазбрано
Фронтпейдж - каквото ме грабне
Но погледнах themezee.com и нещо нищо не си харесах :С
Дай друг сайт ако може.
 
От: Търся си тема за WP

Здравей.
Благодаря за бързият отговор но може ли сега и пояснения за нещата който спомена.
фиксиран или флуид лейаут - това не го разбрах
Респонсив - това значеше да става за таблети / телефони нали :?
Слайдъри - и това за да не се окаже,че да няма нещо криворазбрано
Фронтпейдж - каквото ме грабне
Но погледнах themezee.com и нещо нищо не си харесах :С
Дай друг сайт ако може.

Ето тук може да прочетеш каква е разликата между fixed и fluid layout на темата. Ако темата е с responsive design на всяко устройство, на което се отвори сайта (мобилен телефон, таблет, лаптоп и т.н.) ще може да се вижда по почти един и същи начин, без загуба на снимки, навигация и т.н. Слайдерът най-общо казано са онези големи снимки с информация, които се въртят в началото на страницата на сайта и предоставят топ публикациите или тези, на които ти искаш да акцентираш, пример тук.

@Blinky хубаво ти даде линк към една тема за Premium теми, ако искаш ги разгледай и пиши ако си харесаш някоя, за да ти я изпратя :)
 
Re: От: Търся си тема за WP

@Blinky хубаво ти даде линк към една тема за Premium теми, ако искаш ги разгледай и пиши ако си харесаш някоя, за да ти я изпратя :)
Аз вече го направих и ще се похваля, като съм до някъде с нея. :) Благодаря още веднъж тук. И тук. :)
 
От: Търся си тема за WP

Хехе, с оглед на това, с което си ми помагал, точно ти няма за какво да ми благодариш ;)
 
От: Търся си тема за WP

SoulReaver Благодаря за помощта.
На първо четене си харесах една тема която сега ще ти пратя на ЛС.
Но все пак ако може още някое сайтче да видя и там няма да е лошо

ПС. Благодаря на всички за помощта.
 
От: Търся си тема за WP

smthemes.com/
 
От: Търся си тема за WP

Но погледнах themezee.com и нещо нищо не си харесах :С
Дай друг сайт ако може.
Official repository - нацъкай си филтрите.

И имай предвид, че голяма част от темите, при първоначална инсталация не изглеждат като на скриншота.
иска си пипане и настройки.
 
От: Търся си тема за WP

Ако мога и аз да ползвам тази тема да попитам за WP тема подобна на Edna . bg
 
Re: От: Търся си тема за WP

Ако мога и аз да ползвам тази тема да попитам за WP тема подобна на Edna . bg

Мога да предложа само премиум. Все пак, за да се приближиш максимално към темата, която даде като пример, няма как да е фри. Поне това ми показва практиката. Ето някои предложения:

kopatheme.com/demo/fastnews/

demo2.designerthemes.com/reporter/

themeloy.com/demo/rush/full/

legatus.orange-themes.com/

pixelpassion.org/demos/wp/news/

Това е което ми идвана първо време. Естествено цветовата концепция може да се промени, но важното е коя структура ти допада и дали няма да се доразровиш за други. Но има предложения в пъти по-добри от примера ти. Знам, че сайтът е на голяма медия, но и ние не сме слепи, нали? :)
 
От: Търся си тема за WP

Ако мога и аз да ползвам тази тема да попитам за WP тема подобна на Edna . bg

Приготви четирицифрена сума и ще ти направя темплейта.
 
От: Търся си тема за WP

Ако мога и аз да ползвам тази тема да попитам за WP тема подобна на Edna . bg
Дори не е responsive. А подобни теми бол със слайдери и хиляди гъзарии на фронтпейджа. Избираш си една, която най ти пасва
и си я дозикусуряваш с дъщерна тема.
 
От: Re: От: Търся си тема за WP

p.s. Може ли някой да ми обясни това с дъщерните теми?
Ползваш скелета на някоя тема и каквото не кефи си го преправяш. Промените, които си правил се запазват при ъпдейт на темата майка.

Най-елементарният вариант е да си създадеш директория с името на дъщерната тема и в нея файл style.css с код
Код:
/*
 Theme Name:     Моята дъщерна тема
 Template:       име на темата майка
 Version:        1.0.0
*/

@import url("../темата майка/style.css");

/* Тука са моите супер гъзарски стилове, които авторът на оригиналната тема изобщо не можа да ги докара */

От там насетне, ако искаш да смениш някоя част от темплейта си я копираш в директорията на дъщерната тема и си я преправяш и тя замества тази на майката.
Стандартно за фри темите се подменя поне footer.php, където има кредит линкове на автора.

Ако ми остане свободно време ще пусна една подробна тема как се прави.
 
От: Re: От: Търся си тема за WP

Ако ми остане свободно време ще пусна една подробна тема как се прави.
Наистина ще те помоля да го направиш, защото звучи доста интересно! (поне за мен)
 
От: Re: От: Търся си тема за WP

Ползваш скелета на някоя тема и каквото не кефи си го преправяш. Промените, които си правил се запазват при ъпдейт на темата майка.

Най-елементарният вариант е да си създадеш директория с името на дъщерната тема и в нея файл style.css с код
Код:
/*
 Theme Name:     Моята дъщерна тема
 Template:       име на темата майка
 Version:        1.0.0
*/

@import url("../темата майка/style.css");

/* Тука са моите супер гъзарски стилове, които авторът на оригиналната тема изобщо не можа да ги докара */

От там насетне, ако искаш да смениш някоя част от темплейта си я копираш в директорията на дъщерната тема и си я преправяш и тя замества тази на майката.
Стандартно за фри темите се подменя поне footer.php, където има кредит линкове на автора.

Ако ми остане свободно време ще пусна една подробна тема как се прави.
Мен също ме интересуват подробностите! Благодаря и с нетърпение очаквам темата!
Поздрави!
 

Горе