Търся: Търся съмишленици за саит за статии/новини/анализи

kpetrov

Well-Known Member
Рейтинг - 66.7%
2   1   0
Сайт без политическа или друга цензура. Всяко, мнение, статия, анализ се приема.
Условията са само, да е прилично написано, Приемат се всякакви гледни точки, стига да са подплатени с някакъв доказателствен или поне логическо-доказателствен текст.
Всеки автор може да участва според негов избор, с пълна информация за себе си, снимка, име, мейл и прочее. Или анонимен, ако желае, или с аватар, и прочее, няма ограничения относно това.
Тази идея за нещо по различно /всеки умен човек знае и усеща, че живеем във времена на огромна цензура, особено що се отнася до щекотливите проблеми и въпроси/ , след като бях пуснал една тема за търсене на хора за статии и анализи, но след като разговарях с няколко човека, си дадох окончателно сметка, че има хора които искат да пишат каквото мислят и да бъдат свободни от цензура. На които им е писнало да пишат за стотинки рамковани материали, а искат да изразят себе си и какво точно мислят.

Също приемам всякакъв вид помощ, ако има хора които да оценяват идеята ми.
В момента правя сайта наWordpress, по моя преценка е някъде на около 50% готов. Имам да добавя и оправя някои много важни неща.

Всичко до момента е примерно, колкото да можете да добиете някаква представа, как би изглеждал сайта.

Направил съм видео ос основните неща:
 
E инсталирал си тема, сега си я настройваш, друго какво като плюс ще добавиш? Трафика откъде ще идва? Понеже ако е от фейса трябва да слагаш и супер "умните" заглавия от рода на prefix "ШОК, УЖАС, СЕНЗАЦИЯ, УНИКАЛНО!, УБИЙСТВЕНО" и подобни. Иначе автори, тоест такива, които да ти носят съдържание и трафик евентуално срещу това настреща - няма да получиш.
 
E инсталирал си тема, сега си я настройваш, друго какво като плюс ще добавиш? Трафика откъде ще идва? Понеже ако е от фейса трябва да слагаш и супер "умните" заглавия от рода на prefix "ШОК, УЖАС, СЕНЗАЦИЯ, УНИКАЛНО!, УБИЙСТВЕНО" и подобни. Иначе автори, тоест такива, които да ти носят съдържание и трафик евентуално срещу това настреща - няма да получиш.
Не, няма да има такива глупости, точно това ми е идеята - един сериозен сайт апологет на траша.
 
Също смятам да потърся помощ във формата на онлайн интервю или запитване от популярни хора, чието мнение ценя.
 
Няма ли кой да те бутне онлайн или пък да си локална медия с офлайн възможности, трудно ще пробиеш със сериозни статии, но успех.
 
Сайт без политическа или друга цензура. Всяко, мнение, статия, анализ се приема.
То пък оставаше да има цензура в сайт който никой не го знае. Дали има цензура или няма не касае сайта по никакъв начин, особено пък неговото развитие! Може да парадираш с това, че няма цензура само когато сайта е станал влиятелен и известен и за да привлечеш една много малка група от публика.

Сайт без политическа или друга цензура. Всяко, мнение, статия, анализ се приема.
И аз пускам такъв сайт в момент и още докато го пускам фб ме спъна като блокира линка...

Май новите алгоритми са проблем...

http://bgnovinite.info

Може би домейна е бил регистрирван преди и оттогава има наказание във ФБ. Може да провериш в archive.org в случай, че пази някакво инфо.
 
Мерси за "окуражяващите" думи:)
Това коеото говорите не ми е на дневен ред.
На дневен ред ми е да пусна сайта онлайн в тестов вид, това вече правя.
Ако има жешаещи да се включат със статии и анализи, нека се свържат с мен.
Ако не и сам ще успея да напища 30-на статти за начало.
Идеята ми беше да намеря ентусиасти, които вместо да вземат 2 лева за статия, не че е лошо да напишат каквото те искат.
За реклама и CEO има време.
С някои мога да поспоря, тъй като гугъл изкарва микс от полурярни резултати, точни фрази и друго.
 
Първо пуснах тема да ми пишат статти с/у заплащане по посочени от мен теми и точки, но после прецених че моето мнение не е меродавно и няма да правя нещо дето го има навсякъде и ми хрумна да правя нещо което май го няма, но след като българина така разбира нещата както обикновено...
 
Първо пуснах тема да ми пишат статти с/у заплащане по посочени от мен теми и точки, но после прецених че моето мнение не е меродавно и няма да правя нещо дето го има навсякъде и ми хрумна да правя нещо което май го няма, но след като българина така разбира нещата както обикновено...
И американец да е, и англичанин, и германец, и африканец, пак трудно ще се навие някой да публикува в непопулярен сайт без заплащане.
 
Да приемем, че съм автор и съм достатъчно луд, за да седна да пиша и правя анализи няколко часа, просто ей така за кеф. Колко човека ще ми прочетат статията обаче? И какъв е смисъла да пиша нещо, което никой няма да прочете?
 
Да приемем, че съм автор и съм достатъчно луд, за да седна да пиша и правя анализи няколко часа, просто ей така за кеф. Колко човека ще ми прочетат статията обаче? И какъв е смисъла да пиша нещо, което никой няма да прочете?
Никой не те кара насила.Колко ще ти прочетат статията, не може да се каже. Българите искаме гаранции предварително. Няма как.

Казваш за кеф, ами да, именно.

Българите много обичаме да даваме съвети, или да се оправдаваме.

Е аз, няма.
 
И американец да е, и англичанин, и германец, и африканец, пак трудно ще се навие някой да публикува в непопулярен сайт без заплащане.
Всеки, както си прецени. Толкова ли не се вижда заглавието на темата ми.. търся съмишленици.
 
Никой не те кара насила.Колко ще ти прочетат статията, не може да се каже. Българите искаме гаранции предварително. Няма как.

Казваш за кеф, ами да, именно.

Българите много обичаме да даваме съвети, или да се оправдаваме.

Е аз, няма.
Ай стига с това "Българите' никой не ти е виновен с нищо.
Ай *** * ** ****** *
 
Никой не те кара насила.Колко ще ти прочетат статията, не може да се каже. Българите искаме гаранции предварително. Няма как.

Казваш за кеф, ами да, именно.

Българите много обичаме да даваме съвети, или да се оправдаваме.

Е аз, няма.
И как очакваш да привлечеш качествени писачи, които да пишат интересни неща, след като нито можеш да им платиш, нито дори да им осигуриш трибуна? По-скоро много от българите са като теб, искат да получат нещо, ама не дават нищо насреща ;)
 
И как очакваш да привлечеш качествени писачи, които да пишат интересни неща, след като нито можеш да им платиш, нито дори да им осигуриш трибуна? По-скоро много от българите са като теб, искат да получат нещо, ама не дават нищо насреща ;)
Всичко сам правя, и без пари. Така е трудно, Специално за статиите ако това ми е цел, мога да пиша по 10-на прилични статии на ден.
Не искам, това, искам да дам точно трибуна на всякакви мнения.Не искам да виждам само статии според моите виждания, искам да виждам шарени и опозитни мнения, всякакви.
Знаем, че сайтовете, особено новинарските са пълни с платени тролове, които за коментар получават повече отколкото един български фрийлансър получава за статия.
Някак си не ми се връзва, да плащам за статия, в която автора да изрази самият себе си, какво го вълнува или интересува. Да не би блог.бг да плаща на блогърите си?

В момента си тествам сайта онлайн, въпреки, че локално нямаше проблеми се оказва, че с фрий теми онлайн се появяват проблеми. Днес съм написал три абсолютно уникални статии, за които вероятно бих взел от някой 10-на лева, лол.

Не разбирам, защо ме репликираш толкова, ти не искаш да пишеш безплатно, ок, това е твой избор.

Ако все пак нещо се получи, бих смятал всеки активен автор за съсобственик на сайта ми, който скоро, ще се сдобие с .com разширение и платен хостинг.

В момента се опитвам да настроя post tag позиционирането с една фрий WP тема, и срещам проблеми. но все пак който иска, може да види тестовият сайт с първият сайд бар, с 3 завършени статии и няколко статии, които за днес са само с картинка, които вероятно утре , ще напиша...
на адрес
http://deffnews.xyz/
 
Надявам се да си с noindex / на WP докато го разработваш лайв :D . Една такава тема се фиксва точно за 1 час най-много и впоследствие се добавят притурки евентуално. Като начало ако сайта ще ти е на БГ сетваш езика да е на български когато инсталираш, защото няма да превеждаш всички сайдбари и простотийки, което спестява около 20 минути работа. Също така за БГ се оставя само FB / twitter / шеър, дори и туитър е под съмнение, но нека го има, другите неща се зачистват.


Относно примерна статия ( http://deffnews.xyz/blog/2016/10/09/сащ-су-русия-кой-с-какво-разполага-кат/ )

xyz домейна е зле, тайтъла е хубаво да е 2-3 идеи по-малък, че да не се блъска на втори ред или ако се блъска пак да се стилизира. С това меню ще е кофти, особено ако ще бачкаш с дропдауни. Сърч бутона няма да ти трябва, сайдбара ти е на английски, http://deffnews.xyz/blog/category/featured/ - слоганите на катс не си оправил, урлите са грозни, Имиджите също са грознички, трябва да са закачени към галери плъгин. Относно сайдбара recent posts / etc - на това място трябва да стоят 2-3 плъгина, които са с TAB content примерно ПОСЛЕДНИ, НАЙ-ЧЕТЕНИ, етц" и да не са само тайтъла а image към тях, добавки има много.
 
Последно редактирано:
И ако желаеш да даваш трибуна и подобни неща, за които говориш, тогава целия ти бизнес модел е грешен. Не ти трябва новинарски сайт, а сайт тип webcaffe.bg
 
Не искам пари, просто ще ти показвам, че нещо куца в идеята ти. Хората пишат (или поне пишеха в блог.бг), защото блог.бг е разработен сайт със стотици хиляди трафик на ден. Ти нямаш дори нормален домейн, иначе ентусиазъм имаш много. По-добре направи една фен страница за анализи и се опитай да привлечеш гост-писачи и аудитория. Сайт след това.
 

Горе