Търся хора за разработка на сайт.

От: Търся хора за разработка на сайт.

Уау. Това беше тежко за четене. Мисля, че общата реакция е такава именно, защото всеки е бил прецакван по един или друг начин и малко имат лукса да работят по проекти за удовотлствие и кауза, а не за пари.

Да се реализира голям проект по подобен начин е почти невъзможно. Най-малко са необходими малко лидерски способности, за да се мотивират хора да работят за кауза ти, без голяма перспектива за успех :).

Успех от мен, надявам се все пак да се получи. Ще е интересно ако пишеш в тази тема след година и покажеш система популярна, колкото abv.bg :).
 
От: От: Търся хора за разработка на сайт.

И колко струва, я ме светни, че явно ги разбираш тия работи? Ходи пак прегледай цените за dedicated и ми обясни защо ти е дедикейтед сървар в първите месеци? Така ли си мислиш, че идват посещенията? Хоп днес го пускаш и утре с 0 бюджет и със хостинг за 5000 лева почваш да правиш пари!?!?!?

Много точно за стартов проект един супер старт от суперите ти е напълно достатъчен, а после като почне да има развитие ъпгредваш докато не стигнеш до последния впс, и чак тогава си преценяваш дали да дадеш толкова пари за собствен сървър или да продължиш на нает с добра поддръжка.

А влагането на 5к в сървър за проект който може да му отнеме година докато достигне хилядни потребители е пълно безумие. Да не говорим, че на впс старт с добре направен код може да отнесеш до към 38-50 хиляди потребителя говоря от личен опит!
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Хайде обясни го на предприемачката това.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Алан, Явно много ще товари, или да си върже гащите че ако е кофти написан кода сърва да поеме, което моментално ни връща в изходна позиция.

Самсу,Това е ирационално да купуваш нещо, което и да се скъсаш не можеш да го изпозолзваш на 100% - това е следствие на кофти преценки, това и ти писах прави си план иначе може се окаже че и 100к за сървър ще ти трябват и да са малко, всичко е относително докато не го съотнесеш спрямо друго, а в твоя случай са трафика

То да си предприемач, не е само да имаш идеи, а и да ги реализираш
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

@Самсу, бас държа, че си блондинка :rolleyes:.
Толкова непрофесионално и некадърно търсиш екип, че чак ме съмнява тази твоя "гениална идея".
Как ги мотивира хората? Няма пари, няма облаги, работете за идеята ми!?
Дори и да си намериш екип, съм сто процента сигурен, че и той ще е толкова некадърен.
И тогава - язък за идеята! :lol:
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Губиш баса. Аз какво печеля?
 
Последно редактирано:
От: Търся хора за разработка на сайт.

Аз май усетих идеята каква е. Най-вероятно става въпрос за сайт предполагам с видео информация за нещо. Ако е на жълти/горещи теми, ще имаш най-голям успех като бройка аудитория, но жълта преса колко искаш. Ако е свързано с нещо интелигентно, бих те поздравил, но ще ти кажа, че аудитория за това в България (а и на много места в "цивилизования" свят) няма.

Във връзка със сървърното подсигуряване:
Има прости варианти, при които машината ще ти струва до 800лв, а разходите на месец за интернет трафик може да са под 100лв дори да е видео стига да е добре компресирано (без видима загуба на качество).

Риск от правно естество:
Разполагането на сървър в България за голям проект крие прекалено голям риск. Въпреки, че българското право гарантира защита върху собствеността, по пътя на наказателното право с неизвестно обвинение срещу неизвестен извършител може да се задигне неограничено количество сървърна техника за неопределено време (т.е. докато фалираш). При по-малки проекти, това не е проблем, тъй като конкуренцията е също от хора с твоите възможности. Ако планираш наистина голям проект, трябва или да имаш сериозен гръб (т.е. да си човек на някой) или сървъра ти да е разположен извън България (най-предпочитана дестинация: Холандия). Запознат съм със случаи как поръчково (поръчката е най-често от конкуренцията) се съсипват IT бизнеси базирани в България. Неслучайно много бизнесмени без връзки превантивно разполагат сървърите си в чужбина. Тук не говорим за каквито и да е незаконни действия или незаконно съдържание.

Източник на приходи:
Ако е услуга, е лесно - предлагаш уникална услуга, за която клиентите си плащат. Ако говорим за очаквани пари от реклама, този вид финансиране е подбит за масовия предприемач. Само ако имаш връзки с конкретни кръгове хора, може да получиш някакво нормално финансиране. Отелно, че при медия с по-неудобно за някого съдържание или при по-голяма конкуренция с друг задигнал идеята ти и тръгнал след теб, но с повече пари, може да стигнеш до това, което описах за рисковете за сървър в България.

И аз мисля, че проектът е нахвърлян много несериозно, но все пак може и да има хляб в него. Възможно е да реша да предоставя сървърни ресурси, но за без пари трудно ще отделя време за програмиране, тъй като през това време все трябва да ям нещо както и да си плащам сметките (нормални неща за средностатистически човек). Може би проблемът се корени точно в това, че нищо не разбираш от програмиране и не знаеш каква е стойността на този вид труд. Стойността на прогрмисткия труд надхвърля парите, които ще вложиш за сървъри дори да са най-скъпите. Ти и да искаш правата върху CMS-а да станат твоя собственост, без наличие на трудови правоотношения (т.е. трудови/граждански договори) по закон правата си остават собственост на автора (т.е. програмиста). Дори декларация за отказ от права не върши работа.
 
  • Like
Реакции: Alf
От: Търся хора за разработка на сайт.

Омръзна ми да се заяждам персонално, затова ще пробвам малко АОЕ damage - демек хоризонтално:

72% от възмущаващите, присмиващите и съветващите тук нито могат сървър да конфигурират, нито ЦМС да напишат, нито СЕО да извъртят, нито да промотират, нито дизайн да скалъпят, нито да оптимизират, ни нищо... Просто едни заблудени и объркани форумни гастрольори с по едно кило заголен ентусиазъм. Ама иначе веднага скачат да обясняват как се прай, ръираш ли, хинтернет бизнесъ.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Хайде обясни го на предприемачката това.

Той blackout ме изпреварил. Това в кръга на шегата няма как да обясниш на някой който си няма понятие за какво иде реч това за което си говорим.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Губиш баса. Аз какво печеля?


П.П.: То бива, бива, аз като човек питам, ама чак такива злобари не съм очаквала, че има. Тцтцтц. Айде щом ме обиждате, поне си оставяйте имената. Защото съм убедена, че поне 90 % са такива лицемери,че не биха ми казали това, което пишат тук лично! Никого не съм си позволила да обиждам, но щом има такива селяци, кво да се прави.

ХеХе, много си нагла, значи предлагаш работа без да печеля нещо, а за баса веднага рипна за печалбата:lol:
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Добре де хайде стига се нахвърляме върху нея.

Дай ми на лично идеята, ако ми хареса може и да се заема с системата, но знай, че няма да я предоставя току така за без нищо. И с сеото мога да се заема доколкото имам скромни познания от няколко години по моиси проекти, та ако ми хареса може ти остане само си платиш един споделен хостинг и да намериш някой който да пълни сайта с информация.

П.П: Ако не ми хареса идеята си остава твоя и реализацията също!
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Губиш баса. Аз какво печеля?


П.П.: То бива, бива, аз като човек питам, ама чак такива злобари не съм очаквала, че има. Тцтцтц. Айде щом ме обиждате, поне си оставяйте имената. Защото съм убедена, че поне 90 % са такива лицемери,че не биха ми казали това, което пишат тук лично! Никого не съм си позволила да обиждам, но щом има такива селяци, кво да се прави.

Не им обръщай внимание на тия диви и бесни чукундури, идеята ти е чудесна и има доста потенциал. Само момента със сървъра може да оптимизираш с покупката на дата център.
 
От: От: Търся хора за разработка на сайт.

Омръзна ми да се заяждам персонално, затова ще пробвам малко АОЕ damage - демек хоризонтално:

72% от възмущаващите, присмиващите и съветващите тук нито могат сървър да конфигурират, нито ЦМС да напишат, нито СЕО да извъртят, нито да промотират, нито дизайн да скалъпят, нито да оптимизират, ни нищо... Просто едни заблудени и объркани форумни гастрольори с по едно кило заголен ентусиазъм. Ама иначе веднага скачат да обясняват как се прай, ръираш ли, хинтернет бизнесъ.

Мда имаше някакъв виц дето някакъв попитал в руски форум как се прави сайт и му отговорили веднага. В американски форум питал някакъв как се прави сайт и те го питали. А в бг форум някой като питал как се прави сайт го попитали толкова ли е тъп, че не знае. Тука същата работа.

Искам тези "умници" дето много разбират и цял ден ме убиждат да си оставят тука името, снимката и описание ТЕ какво могат да направяти от какво разбират. Има ли достатъчно смели? Или всички са шубета? Някакви дезориентирани селяндури дето ги е хванал запек сутринта и са си рекли: Бе чакай аз ся да се бръкна в някой форум да тегля майната на двама-трима щот съм задръстен и не съм на кеф днес! Бас държа, че повечето, които ме обиждат толкова жестоко и то без да съм дала какъвто и да е повод, са най-големите некадърници дето нищо не могат да свършат и хората са им криви. Доказателството е, че цял ден вместо да свършат някаква работа се чудят по какъв начин да ме обидят, защото са "голяма работа". Един истински професионалист, никога не би писал глупости и обиди на подобна тема. Или ще се заинтересува и ще попита или ще си подмине темата, а в трети случай най-много да даде съвет или да изрази по възпитан начин мнение.
А и между другото направете си сметката какви мъже сте, че се държите по този груб начин. Браво! Гордейте се със себе си.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Що бе който иска да знае името ми има начин как да го разбере, може и с простия въпрос как се казваш - само че такива неща на всеобщо достояние малко трудно стават, по-друг начин ще е - та и масата така реагират.
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Не им обръщай внимание на тия диви и бесни чукундури, идеята ти е чудесна и има доста потенциал. Само момента със сървъра може да оптимизираш с покупката на дата център.

Че ти отде и знаеш идеята или като чу, че е блондинка и взе да я защитаваш.
Ей туй блондинките, винаги имат скрито оръжие:)
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Че ти отде и знаеш идеята или като чу, че е блондинка и взе да я защитаваш.
Ей туй блондинките, винаги имат скрито оръжие:)

Сега да повторя и 300 пъти, че не съм блондинка?

А гъмжи от "професионалисти". :D
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Сега да повторя и 300 пъти, че не съм блондинка?

А гъмжи от "професионалисти". :D

А така котьо, друго си е да се набуташ у форума с вебмастъри, да вземеш да им обясняваш, че са селяци и да им искаш пари, снимка и трите имена :D
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

Сега да повторя и 300 пъти, че не съм блондинка?

Ами аз нямах предвид естествено руса, ама ти нали си си БЛОНДИНКА:p
 
От: Търся хора за разработка на сайт.

По-скоро тея дето много "плюят" са БЛОНДИТА. Ама хайде, лека от мен дано ви мине запека до утре.
 

Горе