Търся хора!

vivamedia

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте,след няколко седмици ще пуснем в интернет пространството сайт подобен на dir.bg! Трябват ми хора които да копират и поставят новини в сайта,заплащам по 0,05 лв/новина.Трябват ми 3-ма човека: един за новини,друг за спортни новини и за лайфстайл новини.Ако има съгласни да ми пишат лично, за повече инфо или на и-мейл: [email protected]

Поздрави,
Костадин Попов
 
От: Търся хора!

Без да се заяждам, ама за да изкара някой 10 лв при вас, трябва да копира 200 статии? То само с търсенето, подбирането, копирането и публикуването надали ще стигне ден. Ако приемем, че е 12 часов работен ден, то означава, че трябва да се пускат по 16 статии на час.
Успех със сайтът като дир.бг и с копирани статии.
 
От: Търся хора!

Здравей,благодаря ти,че изказваш мнението си по обявата.Работата е много лесна,имам списък със сайтове от където ще се взимат новините.Всеки ден се посещават тези сайтове,копират се новините и се поставят в сайта.Копирането е за 2 мин. работа.
 
От: Търся хора!

Колега и аз искам да изкажа мнението си, но е повече като съвет. И според мен възнаграждението е малко. Работила съм и такава работа, тоест копи пейст. Че е лесно, лесно е. Но за да се изкара наистина някаква печалба ще трябва да се публикуват доста обяви. Все пак едва ли ще е нужно да се публикуват повече от 10-15 новини на ден. Според мен цената за тази услуга е 10 стотинки. Успех с намирането на хора и със сайта. :)
 
От: Търся хора!

Здравей,благодаря ти,че изказваш мнението си по обявата.Работата е много лесна,имам списък със сайтове от където ще се взимат новините.Всеки ден се посещават тези сайтове,копират се новините и се поставят в сайта.Копирането е за 2 мин. работа.

Работата много лесна, някой писал статии, плащал на хора за интелектуален труд... а вие "Копирането е за 2 мин. работа - 5ст".
През седмица се налага да "умирявам" по някой самозабравил се уебмастер, който е решил да изкара някой лев на гърба ми, като ми "смуче" новините една след друга още пресни пресни.

Е ако имате разрешение за копиране е друг въпрос, тогава ситуацията е различна.
Следя БГ новините постоянно и много грозна тенденция, един на друг да си копират новините (уж сериозни сайтове).

И всъщност ако реша да взема работата и да копирам от 10 сайта от вашия списък х 20 статии = 200бр х 0.05 лв = 10 лв. Нали все пак като бачкам да мога днес поне едни 10 лв за хляб и мляко да изкарам. Има само един проблем, че в тези 10 сайта новините често се повтарят и това означава, че трябва да се подбират. Също така доста трябва да се понапъне един човек, че да намери 200 различни новини днес. Наясно ли сте колко е това? И много ми е интересно как ще стане така за 2 минути дори и от вашите 10-20-50 сайта в списъка:

1. Влизане в сайт
2. Разглеждане на новините
3. Подбиране на новините
4. Копиране на 1 новина в текстов редактор
5. Отваряне на редактора за нова статия
6. Пастване
7. Оформяне и писане на заглавие
8. Избиране на категория и запис.

Всъщност обявата Ви е толкова несериозна и е за балъци. Първо си мислех да не отговарям, ама това с 2-те минути ме подразни. А представи си и някой зомбиран петстотинков копировач с кръвясали очи как вилнее из моя сайт и копка ли копка новина след новина :)
 
От: Търся хора!

Имам разрешение от няколко сайта да копираме новините и да поставяме линк към източника.Трябват ми няколко човека които ще са разпределени в различни категории и сайтове.Давам на определен човек сайт и той ще копира само от него,друг си отговаря за друг сайта и т.н.
 
и колко новини се очаква да копира един човек дневно?
колко често трябва да го прави - ок, ясно веднъж дневно ама едно е веднъж сутрин за половин час да свърши, друго е да влиза десет пъти за да провери дали има нови новини за копиране

като знам активността на бг сайтовете в един я има пет новини днес я не, ако на един човек му поверите 2-3 сайта това означава днес той да работи за 50-60-70 стотинки. Колкото и да е лесна работата, колкото и да е закъсал някой то просто усещането за някакъв ангажимент не си струва толкова пари.

ПП абе аз сега разбрах защо цената е такава - то като гледам рекламата в подписа ти "Изработка на уеб сайтове,цени от 20 до 100 лв!" ми става ясна картинката. Егати 20 лв даже за един WP със смяна на темата и два плъгина на кръст е малко
 
От: Търся хора!

Добре аз не разбирам ... Ако copy/paste-на 10 новини за деня (а то повече на дали ще има) взимам 50 стотинки ами това ми изглежда меко казано смехотворно господин Попов.
Съжалявам, че подхождате по този пренебрежителен начин към фрийлансърите в раздела но разбира се, имате право да си пускате всякакви оферти ... Принципно не си позволявам да критикувам чужди постове но все повече се учудвам защо има хора, които си мислят, че аз и всички останали колеги сме тук за да си отбиваме времето.
 
От: Търся хора!

С настроен плъгин може да отнеме и 30 секунди за една новина. По-важният въпрос е дали си претенциозен към качеството?
 
От: Търся хора!

Явно освен подбора на новини и програмирането ви е "много лесно". Само като ви гледам цените за изработка на сайтове.... :D
 
Последно редактирано:
От: Търся хора!

М да , това е сайта копие на дир.бг за 20 лева :D

Като ги знаеш сайтовете от където ще се пълни базата вземи направи един скрипт да "обикаля" и да пълни не се излагай с тия 5 стинки ...
 
От: Търся хора!

ДИОГЕН с финеря
 

Горе