Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Няма как да стане с 50 на 50 най малкото защото не става с един writer. Сайта е новинарски с постоянно обновяващ се контент, и наистина таргета е около 15 статии дневно, които не са по силите на сам човек...

демек трима автори по 30% и дори може по 40% и ти оти ги ручаш жабетата?
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Човекът ти каза хипотетично от30% до 40%. :wink: Разбирай като реалистично от 3% до 4%.
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

glndrk, искаш 450 статии на месец. Това при някакви супер занижени пазарни цени струва 900 лв. В задачата се пита откъде ще ги изкопаш тези 900 лв., за да бъде трудът на авторите адекватно платен?
 
От: От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

авторИ? начи минимум двама? демек те ще прибират минимум 60% от приходите?

Ами и 100% да вземат все тая. Мене на този етап парите на ме вълнуват, има време...


ква е тая глупост за стил, нюх и намкво още - аре обясни ми как ще определиш процента според тия дивотии.
Пращаш ми 2-3 твои статии прочитам ги, и преценявм дали ще ви вършиш работа за конкретния проект. % се договаря според уменията на пишещия...


*****************
съвсем скоро аз съвсем нехипотетично щи набия едно червено заради дебилната оферта

Рейтинга ти не ме вълнува ни най-малко, но не мога да разбера друго. Защо ти и още един колега, при положение, че ще сте последните хора от форума, които ще тръгнат да пишат статии срещу някакъв мижав и хипотетично несигурен процент, следите с такъв интерес предложението ми?!
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Ей ся си еба майката,математиката явно му куца на автора.
Викаш 900 лева за статии,при 990 лев оборот остават 90 лева. От тях 4-5 за хост,40-50 за реклама на сайта(Минимум) и то какво остана :
90- (5+45)=40 лева. и Сега големия въпрос струва ли си?
glndrk, искаш 450 статии на месец. Това при някакви супер занижени пазарни цени струва 900 лв. В задачата се пита откъде ще ги изкопаш тези 900 лв., за да бъде трудът на авторите адекватно платен?
 
От: От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Е нали уж ще се пренаписват къв нюх? Скучно ми е затова следя темата,пък и такива оферти пораждат много въпроси в кълбото над раменете ми
Ами и 100% да вземат все тая. Мене на този етап парите на ме вълнуват, има време...



Пращаш ми 2-3 твои статии прочитам ги, и преценявм дали ще ви вършиш работа за конкретния проект. % се договаря според уменията на пишещия...




Рейтинга ти не ме вълнува ни най-малко, но не мога да разбера друго. Защо ти и още един колега, при положение, че ще сте последните хора от форума, които ще тръгнат да пишат статии срещу някакъв мижав и хипотетично несигурен процент, следите с такъв интерес предложението ми?!
 
От: От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Рейтинга ти не ме вълнува ни най-малко, но не мога да разбера друго. Защо ти и още един колега, при положение, че ще сте последните хора от форума, които ще тръгнат да пишат статии срещу някакъв мижав и хипотетично несигурен процент, следите с такъв интерес предложението ми?!

Отговарям ти вместо Kretena, ако не ме превари докато пиша, че той е като стрела.
Следим развитието на младото поколение и предприемаческия нюх, затова следим темата с интерес. Твоето не е добро, да знаеш!
 
От: От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Ами и 100% да вземат все тая. Мене на този етап парите на ме вълнуват, има време...

Пращаш ми 2-3 твои статии прочитам ги, и преценявм дали ще ви вършиш работа за конкретния проект. % се договаря според уменията на пишещия...

Рейтинга ти не ме вълнува ни най-малко, но не мога да разбера друго. Защо ти и още един колега, при положение, че ще сте последните хора от форума, които ще тръгнат да пишат статии срещу някакъв мижав и хипотетично несигурен процент, следите с такъв интерес предложението ми?!

щи отговоря за себе си - чакам един келеш от мелбърн да се излюпи и да му пратя кода дет съм му го написал и понеже там е още 6:40 сутринта, а оня льольо едва ли ще се надигне преди осем тамошно време аз се нервя и чета глупостите из форума. Обърни внимание - не си автор на единствената глупост привлякла вниманието за вечерта - нищо лично, просто предложенията ви са някаква недообмислена боза пък аз нямам кво да правя и хипотетично си представям колко щеше да ме е яд ако наистина ме интересуваха

*************

ся по темата

начи те да вземат сто процента тебе парите не те вълнуват? ОК, ми нали в някакъв светъл момент ще започнат да те вълнуват? Тогава ко прайш с авторите?
- режеш им процента който сте договорили (дори ценат ана рекламата да се вдигне вие сте договорили рпоцент а не сума тъй че - режеш)
- шкартираш автора и търсиш по-евтин

Аз като хипотетичен автор не съм във възторг от нито един от двата варианта
 
От: От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Отговарям ти вместо Kretena, ако не ме превари докато пиша, че той е като стрела.
Следим развитието на младото поколение и предприемаческия нюх, затова следим темата с интерес. Твоето не е добро, да знаеш!

а виж тва би могло да е другата причина ама е твърде благородно за кретен като мене и за тва тая благородна част от работата съм я остайл на сим5
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Човекът ти каза хипотетично от30% до 40%. :wink: Разбирай като реалистично от 3% до 4%.

Докато си чешем езиците, всичко е ХИПОТЕТИЧНО. Когато пишат реални автори които искат и МОГАТ да пишат процентите няма да са хипотетични, а реални...

glndrk, искаш 450 статии на месец. Това при някакви супер занижени пазарни цени струва 900 лв.
Пазара на труда е различно оценен е различните областни групи на страната. Там за където е таргетиран конкретния сайт, за 400-500 лв, можеш да си намериш журналист на щат които да ти пише статии по цял ден, а освен да ги пише ще ходи и на събития и ще има и снимков материал...
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Пазара на труда е различно оценен е различните областни групи на страната. Там за където е таргетиран конкретния сайт, за 400-500 лв, можеш да си намериш журналист на щат които да ти пише статии по цял ден, а освен да ги пише ще ходи и на събития и ще има и снимков материал...

Да бе за 400 лв. и с****и ще ти прави. За 400 лв. на месец компютъра няма да си пусна.
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Аз само за репутацията да спомена,нали не си мислиш,че някой ще те вземе на сериозно след като си събрал толкоз червени картони?
Макар,че стига само да ти се погледнат темите за да се види чо за предприемач си
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Там за където е таргетиран конкретния сайт, за 400-500 лв, можеш да си намериш журналист на щат които да ти пише статии по цял ден, а освен да ги пише ще ходи и на събития и ще има и снимков материал...

само дето има един тънък момент - тоз провинциален журналист пет статии ще ги пише на седмица а не на ден ако смяташ да го разхождаш да ти прави снимките. ку не ми вярваш отвори произволен вестник от градче с таргет населението си и виж колко и какви новини има там. после обърни на последна страница дето е редакционния екип да видиш как найсе души пишат четири странички газета "Луковитска заря"

450 статии на месец дори по твоите разчети от половин час на статия са работа поне за двама писачи т.е. пак кацаш на 900-1000 кинта и изконния въпрос оти ги руча жабетата
 
От: От: От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

начи те да вземат сто процента тебе парите не те вълнуват? ОК, ми нали в някакъв светъл момент ще започнат да те вълнуват? Тогава ко прайш с авторите?
- режеш им процента който сте договорили (дори ценат ана рекламата да се вдигне вие сте договорили рпоцент а не сума тъй че - режеш)
- шкартираш автора и търсиш по-евтин

Аз като хипотетичен автор не съм във възторг от нито един от двата варианта

Ами то да стигнем до там. Иначе варианти много. Примерно авторите да минат на щат... А тенденцията е посещенията на сайта да се увеличават а от там и приходите за реклама...


Следим развитието на младото поколение и предприемаческия нюх, затова следим темата с интерес. Твоето не е добро, да знаеш!
Радвам се, че имаш самочуствието да оценяваш работата ми :)
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Уауууу - нека надцакването /сори подцакването/ започне!
Аз ще намеря човек дето за 150лв ще го прави това. Значи човека има лаптоп, безжич. нет - всичко си покрива той понеже по цял ден е с овцете на полето. Покриват му ги разходите внуците. Да го питам ли? Дядото е в северозападна България, ако има изискване някакво
Докато си чешем езиците, всичко е ХИПОТЕТИЧНО. Когато пишат реални автори които искат и МОГАТ да пишат процентите няма да са хипотетични, а реални...

Пазара на труда е различно оценен е различните областни групи на страната. Там за където е таргетиран конкретния сайт, за 400-500 лв, можеш да си намериш журналист на щат които да ти пише статии по цял ден, а освен да ги пише ще ходи и на събития и ще има и снимков материал...
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

само дето има един тънък момент - тоз провинциален журналист пет статии ще ги пише на седмица а не на ден ако смяташ да го разхождаш да ти прави снимките. ку не ми вярваш отвори произволен вестник от градче с таргет населението си и виж колко и какви новини има там. после обърни на последна страница дето е редакционния екип да видиш как найсе души пишат четири странички газета "Луковитска заря"

450 статии на месец дори по твоите разчети от половин час на статия са работа поне за двама писачи т.е. пак кацаш на 900-1000 кинта и изконния въпрос оти ги руча жабетата

Защо си мислиш, че преди да се захвана с такъв проект, не съм проучил в детайли всичко от това какъв е стандартния дневен брой новини за таргета, цени на реклама, цени за заплата на журналисти и т.н.
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Пазара на труда е различно оценен е различните областни групи на страната. Там за където е таргетиран конкретния сайт, за 400-500 лв, можеш да си намериш журналист на щат които да ти пише статии по цял ден, а освен да ги пише ще ходи и на събития и ще има и снимков материал...

Чакай малко само, че това не мога да го преглътна още... Значи ти сериозно мислиш, че за заплата 400 лв. можеш да намериш журналист с поне основно образование, който 7 дни в седмицата да ти пише по 15 статии на ден, а междувременно да ходи по събития с личния си автомобил да ти прави репортажи? Сменявай дилъра докато е време.
 
От: От: От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Ами то да стигнем до там. Иначе варианти много. Примерно авторите да минат на щат... А тенденцията е посещенията на сайта да се увеличават а от там и приходите за реклама...

тва верно ли?

начи ся ще се договориш с иванчо за 30% от рекламата ама като той опъва като бивол и сайта дръпне ще го резнеш от процента му или ще го забиеш на няква твърда заплата?

казано в цифрички начи сайта като вади 100 лв месечно от реклама иванчо зима 30 кинта за 150 статии месечно. като сайта фърка с бюджет от ХХХХ лева месечно иванчо е "повишен" и е "минат на щат" и зима колосалните ХХХ лв дето не са дори близо до 30 процента?

ти тез хипотетичните автори за големи лабади ги земаш
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

Сметките с провициалните журналисти за по 400 лв съвсем куцат.
Осигуровките са + 250-300 лв още на човек при минималната заплата в момента.
Даже ще си мнооого вътре с журналисти на щат, пък и знаеш ли кога ще ти пишат или
натъкмяват по 5 статии на ден - никога.:) Особено при твърда месечна заплата.
 
От: Търся ReWriters на статии за новинарски сайт

И аз да вметна математика.

Ако хипотетично хванеш 5 ключови думи за новинарски сайт, които правят имат по 20 000 търсения месечно, това ти прави към 100 000 търсения месечно.

Ако класираш сайта си на първо място и по петте ключови думи, то едно 70% от трафика ще го получиш със сигурност, ако не и повече.

Тоест 100 000 посещения х 70% си е 70 000 посещения месечно.

Тези 70 000 посещения като ги разбиеш месечно на 30 дена горе-доле, щото 1 месец с малки изключения е толкова, това ти е около 2 300 посещения дневно.

Което означава, че от кликове - примерно адсенс реклама ще правиш към 5-10лв, което е доста малко.

Обаче, ако продаваш на импресия, то грубо поне към 4 000 импресии не ти мърдат дневно, пък ако ти е интересен контента, може и повече.

Ако продаваш на импресии и искаш двойно по-ниска цена, отколкото стандартните медии, които искат към 10 лв за 1000 импресии - ти примерно искаш 5, то ще правиш към 20лв на ден (естествено при наличие на рекламодатели). Това прави 30 дена х 20лв = 600лв груб минимум на месец.

Тук има едно ОБАЧЕ. Ти трябва да можеш да правиш сео, да си монетизираш сайта, да изчислиш колко ти са разходите и дали приходите ще могат да ги покрият.

Значи в случая, ако приемем, че сам си правиш сео-то, то пак трябва да смяташ заплащане, щото и ти се храниш, нали?

Та 1 сео на такъв сайт за 5 такива ключови думи горе-доле 500лв грубо - ама смятам много евтино - да знаеш....

Правиш списък първоначално на разходите. И какво се получава

5лв за домейн (винаги евтин можеш да намериш на промо) - на година (еднократен разход).

месечни разходи:

5лв за домейн
500лв за оптимизация (нищо, че ти полагаш примерно труда, то пак е труд).
Добавяне на новини 4-5 (посилно е) х 4лв - рерайтнати примерно си е 20лв дневно 30х20лв = 600лв

Излиза, че разходите ти на месец за новинарския сайт излизат към 1105лв - и това без да смятаме разходите за ток, който хабиш от лаптопа и интернет.

И между другото, ще ти заминава по цял ден да се занимаваш - сам. Тоест, няма да има време да работиш или пък, ще трябва да не спиш - примерно.

А ще получаваш към 600лв приходи от сайта.

Тоест, излизаш на загуба със 700лв

Вариант номер 2 е да разкараш трафика от гугъл - да не ти дреме за него. В този случай разчиташ на фейса.

Тоест, 1000 фена да ти наберат е към 30лв.

В случая имам една страница с 5000+ фена, която ми кара по 300 посещения трафик от 2-3 публикации дневно във страницата. Тоест по тия сметки, ако намериш някой пич от форума - тука ги има дето да ти намери активни фенове, за да ги докараш гореспоменатите посещения - 70 000 посещения, значи (ако сравняваме трафика, който прави моята малка страничка) излиза, че 70 000 посещения месечно:300 посещения от фейса ( но айде да не бъдем черногледи, примерно 500 фена ти кара от 5000)= 144х5000= 700 000

Тоест от страница със 700 000 активни фена, преспокойно ще можеш да си караш трафика, за който ти споменах и да си вадиш по 600лв. Може и повече да е не знам. Колегите с големите страници ще кажат.

Така. Сега примерно може да започнеш със 7-пъти по-малка страница - тоест 100 000. Обаче ще ти излезе много скъпо. Айде да смалим на 50 000 страница - ще ти струва към 1500лв - после почваш работа по страницата, за да може да рийчнеш повече хора, там феновете ще се трупат сами, ако поддържаш както трябва.

И за година-две ще си "избиеш" инвестициите (ама не буквално де) и ще си на печалба, и ще си щракаш с пръсти. И междувременно, ще можеш да си копираш и по 20 новини дневно, щото няма да ти пука за гугъл.

Виждаш ли колко сложно става и колко скъпо излиза да се прави новинарски сайт? Не е невъзможно, но е много трудоемко и без инвестиране на пари става почти утопично.

Моя съвет е да не се отказваш, но не се и нахвърляй много много. Пресметни си рисковете, възможните приходи, които можеш да "изцедиш" и т.н.

А и пропуснах момента с фирмата. Ако печелиш от сайта пари солидни, ще ти трябва и фирма - пък там като се почне та данъци, та осигуровки, та счетоводство- Мани-бегай. :Х


Това само примерно показатели мойте. Обаче ги разгледай добре, защото този сценарий е напълно възможен.

Преди 2 години, когато още летях в облаците бих се съгласила да работя с теб така, както даваш предложението, но сега не бих се хванала изобщо - и то най-вече, защото знам колко време отнема и колко е изморително и най-вече имам опит със сайтове. Така, че адекватния ми отговор на такава оферта би бил "Да не съм луда?" (не се обиждай...)

Пожелавам ти успех с начинанието - просто попрочети още неща и премисли, и анализирай добре. Чак тогава започни. :)
 

Горе