Уебмастери с малки деца - как работите?

От: Уебмастери с малки деца - как работите?

И аз имам малко дете, е вече не чак толкова малко на 6 години! Беше ми значително по трудно, когато синът ми беше бебе, но крушата не пада по далече от дървото :) Така, че с гордост мога да кажа, че моето хлапе е един малък гении, от сега обяснява на баба си как да работи на компютър, а самият той е превъртял игри, които аз не мога да мина! Общо взето у дома е така: аз работя на единият компютър, а той играе на игри на другия :) Така, че не се притеснявай скоро ще ти бъде по лесно!
А ето и снимка на моето хлапе!
 

Прикачени файлове

  • DSCI1112.jpg
    DSCI1112.jpg
    182.5 KB · Преглеждания: 112
Последно редактирано:
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

И аз съм с две малки диванета (в случ. аз съм изнервената майка) :)) Да са живи и здрави... Всичко останало е въпрос на организация ствавам в 5 ако изобщо лягам.... мъжа ми също доста се включва и помага с малките, но въпреки всичко КПДто ми е на 30-40%... и както има един лаф, "Стига бачка, почни да правиш пари" ;)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

При мен едното е на 2, а другото на 5. Което значи, че от 5 години имам поне едно бебе вкъщи. Наистина с лаптопа ходя навсякъде и използвам всяка свободна минута за да работя. Няма празници, няма нови години. Гледам да спя поне 6 часа щото иначе не съм работоспособен. Не мога да дам да вършат други хора моите неща - рутинната работа не е много. А за офиса идеята е безполезна тъй като най-лесно е да оставя жена ми да се оправя, ама нали все пак сме семейство.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

От личен опит мога да кажа, че нито тапи за уши помагат, нито да се заключиш в някоя стая, нито мотивация :). Спасението е само някъде навън. Вземи си една стаичка в твоя квартал за 100-200 лв и си готов. Няма да ти губи време за транспорт, а парите ще се избият многократно.

Аз за момента наблягам на оптимизацията - правя по 3-4-5 неща едновременно, ходя си с лаптопа в тоалетната, ставам в 5 и си лягам в 1-2, като има нещо спешно хващам хора да ми помагат и т.н. Наскоро си взех и един 10 инчов лаптоп и мобилен нет - много е удобно да си свършвам по нещо докато ходим в зоопарка например :)
Оффф, това със стаичката, офиса и спокойствието не работи много.
Защото жените все намират за какво да ти звъннат по телефончето - ей тъй уж за нещо важно си.
Личен опит:)
Vikiana, живо и здраво да ти е човечето, голям пич ще стане !
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Пробвай с Undo на брака и децата :p

шегичка..

Познавам доста семейни хора, които преди години не са били семейни и с деца и преди и сега си се справят с компютърната работа идеално.

Просто си се сдухал или изнервил. За това ти е паднало КПД-то, а не че децата и жената ти пречат. Можеш да пробваш и с любовница или друг начин за повдигане на настроението и музата.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Познавам доста семейни хора, които преди години не са били семейни и с деца и преди и сега си се справят с компютърната работа идеално.
Не познавам хора с малки деца, които нямат баби на разположение и се справят идеално с работата си. Такива животни няма. Ние от близо 8 месеца сме с поне един болен у дома. Това е постоянно тичане по доктори, аптеки, притеснения... Пазаруването с малки деца в хипермаркет също е незабравимо и времеемко преживяване. Последния път платих 10-на лева за голям буркан лютеница, щото малките са много на високо и не могат да ги стигнат. Сигурно само веднъж годишно успявам да изкарам една пълна работна седмица. Но да са живи и здрави децата и жената, останалото ще се нареди. Беше ми просто интересно да чуя и други хора в моето положение.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

анкета: колко от писалите по темата са с малки деца ? :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Имам дете на 3 годинки. Зора е голям. Работя на 1но място, като се върна кое по-напред та едвам успявам да седна на лаптопа. Нито един сайт не ми е както трябва, т.е. мога да го оптимизирам още...и други недовършени работи. До кенефа и аз съм ходил брато, нема тука смях. Ти ме разбираш напълно. Кажи от кой град си ...да си вземем едно таванско и да пердашим на кошниците.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

И аз да се включа, нищо че нямам малки деца. От няколко часа съм в офиса. Докато нямаше хора свърших супер много работа. Ето че взеха да идват колегите и да щъкат насам натам и край!!! Не мога да свърша за 2 стотинки работа. И в момента има 2-3 човека. Като станат 10 съвсем няма да мога да работа.
Така че те разбирам напълно. За да може да работи човек си трябва спокойствие!!!!!!
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

хаха вашта е лесна :Д единия с 5-годишно другия с 3 годишно третия с 6 годишно :) мен питате ли ме, че жената ще режда след 2 месеца :) и че ще ми се стъжни :) тогава , попринцип е много е готино :) ама като знам сега :) как ме праща за разни нещица че била бременна :) представям си какво ще е като роди, но поне :) е за хубаво
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Имам дете на 3 годинки. Зора е голям. Работя на 1но място, като се върна кое по-напред та едвам успявам да седна на лаптопа. Нито един сайт не ми е както трябва, т.е. мога да го оптимизирам още...и други недовършени работи. До кенефа и аз съм ходил брато, нема тука смях. Ти ме разбираш напълно. Кажи от кой град си ...да си вземем едно таванско и да пердашим на кошниците.
Хехе, очертава се следващата тема - "Ходите ли до кенефа с лаптопа?"


хаха вашта е лесна :Д единия с 5-годишно другия с 3 годишно третия с 6 годишно :) мен питате ли ме, че жената ще режда след 2 месеца :) и че ще ми се стъжни :) тогава , попринцип е много е готино :) ама като знам сега :) как ме праща за разни нещица че била бременна :) представям си какво ще е като роди, но поне :) е за хубаво
Да, реално "забавленията" почват с бременността и свършват някъде към 3-4 годишна възраст.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз от всички, който са се включили в темата явно съм в най неизгодна позиция:) Едно на 1 месец и едно на 3 години...

В едно семейство, където ролите са ясно разграничени не може да има такива проблеми. Ами ако работеше на строеж по 12 часа, какво щеше да прави жена ти тогава? Виж, ако бачкаш и нещо друго оффлайн, вече е гадно, да се прибереш от работа и да седнеш на компютъра си е кофти номер и всяка жена:evil: би те побъркала за подобна постъпка.

Щом се занимаваш дълго с това, значи вече е време да помислиш как да ангажираш други хора с хамалската работа:)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Оф, аз почнах преди 3 месеца на една работа и като се прибера сядам на компа да си работя по сайтчетата. Преди това определено ми беше по-добре, обаче не мога да разчитам само на сайтчетата и гледам да си имам нещо сигурно.
Не знам какво ще стане като се оженя и имам деца.
За момента приятелката ми нарича компютъра ми "жена ти"... :(
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Ех интересна тема. Първо да отбележа, все още нямам тези неща на главата си, но времето си тече и те наближават. Не знам как бих се справял аз, но щом родителите ми са се справяли с мен и със сестра ми преди време, значи може. Не е нещо необичайно. Прави ми впечетление нещо друго обаче, вече двама колеги споменават как децата им още от малки са навътре с компютрите. Странно е сигурно, но аз имам някакво убеждение, че някой ден на моето хлапе няма да му е позволено да кисне пред някоя игра, още повече като е на 5-6 години.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Сега 3-годишните лапета си пускат филми на лаптопа.
А, лапето на братовчед ми няма и 3 години - пуска си компютъра, отваря си браузъра, отваря някъв сайт с игри, намира си любимите игри и си играе.
Шаш...
 
От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз от всички, който са се включили в темата явно съм в най неизгодна позиция Едно на 1 месец и едно на 3 години...
Верно си в най-неизгодна позиция!

В едно семейство, където ролите са ясно разграничени не може да има такива проблеми.
Ако нямате баби, които да ви помагат и въпреки това се справяш както преди да се появят децата мога само да ти кажа - ЕВАЛА!

Щом се занимаваш дълго с това, значи вече е време да помислиш как да ангажираш други хора с хамалската работа
В работата ми в момента няма хамалогии, изисква се основно въображение, така че не мога да дам на друг да ми помага

Не знам как бих се справял аз, но щом родителите ми са се справяли с мен и със сестра ми преди време, значи може. Не е нещо необичайно.
Ама родителите ти работили ли са си вкъщи ;-) ?

Прави ми впечетление нещо друго обаче, вече двама колеги споменават как децата им още от малки са навътре с компютрите. Странно е сигурно, но аз имам някакво убеждение, че някой ден на моето хлапе няма да му е позволено да кисне пред някоя игра, още повече като е на 5-6 години.
Голямо облекчение е когато седнат кротко да гледат филм на комп-а. Макар че се опитваме да не прекаляваме с филмчетата. Иначе каката когато си играе или рисува малкият с интерес гледа и смятам, че засега техните игрички не са така обсебващи, а дори напротив - развиват им въображението.
Днешните деца са доста напред с материала. Няма да се учудя ако скоро станат актуални курсове по фотошоп за предучилищна възраст.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

ddimitrov бретле никой не казва че неможе да се справи с семейния живот :)
говорим, че трудно се работи в къщи на компа , тъй като искаш не искаш все ще се наложи да помогнеш нещо някак е нагло да седиш и да я гледаш как се мъчи да смени памперс хаха :Д или каквото и да е
biaaro ако съм 12 часа на работа :) някъде няма ми се налага да помагам в къщи защото няма да съм там
темата започна с това как се справяте докато работите в къщи с деца покрай вас :)
много ясно че трябва да се разберете и че ако това е основния доход на семейството жена Ви / мъжа Ви трябва да има търпимост към това, че стойте (стойм) пред компа докато тя/той се занимава с сменяне на памперси и други подони неща който те ангажират , но когато си там в стаята някак нещата сигорно ще изглежат по-друг начин едва ли тя ще храни детето и ще е забравила водата на котлона и ще спре да го храни за да я спре по вероянтно е да ти каже "ще спреш ли котлона" а то поне на мен ми е достатъчно да ме разсеят за да се чудя после 20 мин какво точно съм си мислел да правя :Д
 
От: От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Да, това го правя. Аз се научих дори до кенефа да ходя с лаптопа 8)

Брат ти си бил много по - зле от мене
а си мислех, че ми е трудно
иначе когато малката е на градина е доста по добре
иначе без баби както съм и аз вече 3 години ми се е**а мамата

С нервите как си
по едно време си мислех за успокоителни :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

gshopov, много точно го каза. Има едни такива малки наглед неща, които не ми костват кой знае колко сами по себе си, но са достатъчни за да ме разсеят и/или изнервят.

go6o78, станал съм леко избухлив и дори пред децата се изпускам и ме гризе съвестта после. Иначе с детската градина нещата стават по-лесни стига да не боледуват.

На мен базата ми за сравнение са ергенските години когато ставах изпикавах се и направо на компа. Тогава можех да не ям и пия цял ден и да бачкам. А сега имам някакви отрязъци от свободно време от по 2-3 часа. Отделно има дни, които са почти изцяло загубени. Днес пазара ми костваше близо 3 часа като малкият орева света, затова че не му позволихме да шофира на връщане (беше се нагласил на предната седалка и после едвам го закопчах в столчето където му е мястото).
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

защо ли ми звучи познато

нервите са май основния проблем
понякога за малките неща направо се побърквам

Но да се похваля поне всяка сутрин излизам да си пия кафето само с приятели
 

Горе