Уебмастери с малки деца - как работите?

От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Тази тема ми напомни да попитам.Някой знае ли някакъв пиниз за заключване на клавиатурата?Или нещо подобно, като заключването на телефоните.Омръзна ми всеки път да я вадя:) Имам няколко, но нямам представа защо му харесва точно тази, която е на компа.
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Ха - ха преди няколко години имах същия проблем, постояно ми дърпаше клавиатурата и ми изключваше компютъра от копчето на кутията.

Ето как реших проблема :)
 

Прикачени файлове

  • DSC00693.jpg
    DSC00693.jpg
    75.4 KB · Преглеждания: 57
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Благодаря за решението.Трябваше да попитам преди около 2 месеца:)
 
познато ми е без да имам деца никои не брои че съшност се работи и ако беше някъде на вън нямаше да те смущават защото изкарваш пари така че мисля вариянта наистина е да някаде навън да работиш


и като шеговито решениемобилен офис - докато изкараме за оригинале може и ипровизиран но иначе е стилно:D
 

Прикачени файлове

  • 1.jpg
    1.jpg
    31.1 KB · Преглеждания: 43
  • 2.jpg
    2.jpg
    41.4 KB · Преглеждания: 40
  • 3.jpg
    3.jpg
    38.6 KB · Преглеждания: 36
  • 4.jpg
    4.jpg
    33.2 KB · Преглеждания: 32
Последно редактирано от модератор:
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз също те съветвам да си вземеш офис!
За начало потърси нещо евтино, топло и чисто!
Ще видиш че ще подейства!
 
От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Да, ще е интересно да чуя Изида.

Ето и моето мнение.
Да, нещата наистина не са розови, но не са и невъзможни. Само хора с деца, могат да те разберат. Останалото са празни приказки и чесане на езици...

Най-добрият вариант е да изкарваш достатъчно от сайтовете си и да не ти се налага да ходи на друга работа... Периодът, когато децата са на градина или училище може да се използва чудесно...

Ако сайтовете са ти допълнителен доход, най-добрият вариант е да си намериш "скатана работа" - примерно държавна или друго с по-малко изисквания, по-малко задължения и по-малко заплащане, като компенсираш с работата по твоите сайтове и симулираш че работиш :) Това не е лесно изпълнимо, но не е толкова трудно...

Наемането на офис е допълнителен разход, който не виждам смисъл да правиш. Можеш да пробваш да намериш хора да работят за теб, както правя аз - имам хора за контент, за превод, за събмит, за дизайн и за почти всичко. Остава ми само да намеря човек, на който да му поверя целия си бизнес и да не се занимавам вече толкова много...

До тогава - работиш в малките часове. Всичко е за сметка на съня и здравето, но дано си струва...

Успех :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Преобзаведи мазата ако не можеш да намериш евтин офис. Трябват ти няколко панела гипскартон, малко фибран за тавана, една нова врата и един - два европалета (дървена скара), които да облечеш с мокет за под. Ще ти трябва и електричар за окабеляването. Не е зле под гипскартона да сложиш минерална вата за звуко и топлоизолация. Сигурен съм, че и мишоците ще оценят тази нова топла екстра така, че виж из ветеринарните магазини какво ще ти препоръчат.

Тъй като ми се налага да работя и вкъщи, а не само в офиса, кабинета си в апартамента съм го облякъл с гипскартон и пет сантиметра вата отвсякъде. На тавана и пода сложих фибран, ламинат и някакви декоративни плочи за тавана, които се лепят. В момента дори съседите да започнат война и танковете им да преминават през коридора няма да разбера нищо. Излезе ми около хиляда и нещо, така че за една маза в по-спартански стил (без ламинати, тапети и разни други простотии "за да ти е уютно") едва ли ще хвърли повече от 200-300 лв, които ще ги избиеш много бързо.

Сега само не ме питай къде да си държиш туршиите
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Благодаря за отговора ти Izida,
всичките ти разсъжения са много разумни. То и аз съм стигнал до подобни изводи. Просто имах нужда да чуя, че не съм единствен. Иначе неволята учи и всеки намира за себе си най-оптималното решение.

Трябват ти няколко панела гипскартон, малко фибран за тавана, една нова врата и ... минерална вата за звуко и топлоизолация...
Мазето както е проектирано да издържа бомбардировки, ако стане трета световна война ще го разбера само по спрелия нет :lol:
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Като чета сега се сетих , че преди време бях пуснала тук тема за продажба на детска тенис ракета ...
Вашите момчета и момичета на клавиатури налитат гледам ама все пак да попитам дали нечие дете не се интересува и от тенис на корт :)

Според мен ако запишете децата си / не се отнася за най-мъничките / да спортуват нещо също е начин да си осигурите още малко свободно време за себе си.
 
Последно редактирано:
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Еееех, как ми се доигра тенис...
Не съм играл от 7-ми клас сигурно :/
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Да се изкажа и аз по темата. Вкъщи са три. Едното е на 11 години, но пък другите две са малки.
Хващам каката да помага, работя когато спят наобед или вечер. Не е много ефективно, но в момента няма друг начин.

Изида е права, че е по-добре май да наемеш няколко човека да работят за теб, от колкото да се блъскаш сам. Иначе говори с жената и и обясни как стоят нещата - примерно ти ще помагаш с домакинските задължения, ама в определено време, а тя ще те оставя да си поработиш като изведе децата.

Успех и чакаме да се похвалиш дали и как си решил проблема. :)
 
От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Да се изкажа и аз по темата. Вкъщи са три. Едното е на 11 години, но пък другите две са малки.
Хващам каката да помага, работя когато спят наобед или вечер. Не е много ефективно, но в момента няма друг начин.
Първо, поздравления за 3-те деца! И ние си мислехме, преди да се сдобием с второто, че искаме три... Да са ти живи здрави!
При нас 5 годишната не знае какво е следобеден сън от поне 3 години. Но пък от 1 година ходи на детска. Малкият и той върви по нейните стъпки.


Иначе говори с жената и и обясни как стоят нещата - примерно ти ще помагаш с домакинските задължения, ама в определено време, а тя ще те оставя да си поработиш като изведе децата.
Жена ми много добре ме разбира и ме щади максимално. Така че успявам да поработвам. Ама проблемът е, че се сдоби с хроничен бронхит от преумора и недоспиване. Балансът е много труден.
Абе справяме се някак. Гледам да компенсирам липсата на време с "гениални" идеи :)
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

При мен едното е на 2, а другото на 5. Което значи, че от 5 години имам поне едно бебе вкъщи. Наистина с лаптопа ходя навсякъде и използвам всяка свободна минута за да работя. Няма празници, няма нови години. Гледам да спя поне 6 часа щото иначе не съм работоспособен. Не мога да дам да вършат други хора моите неща - рутинната работа не е много. А за офиса идеята е безполезна тъй като най-лесно е да оставя жена ми да се оправя, ама нали все пак сме семейство.
Buscape, това все едно аз съм го писал. Мойте разбойници са на 6 и 2 и не е истина как се работи с такава компания. Само който го е изпитал, може да го разбере :).
И аз съм с 10.6" лаптоп и го отварям на всяко свободно място, отделно и на телефона си чета редовно. Това лягането преди 1 ч. вече съм забравил какво е...
Лошото е, че много време в София се губи в пътуване, а яслата и градината са на 5 км разстояние през центъра почти...
Та ще стискаме зъби още малко, и после децата няма да си лягат преди 1 и ние ще будуваме да ги чакаме да се приберат, живи и здрави :mrgreen:
 
От: От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

При нас 5 годишната не знае какво е следобеден сън от поне 3 години. Но пък от 1 година ходи на детска. Малкият и той върви по нейните стъпки.
Братче, дай да направим 1 форумна среща на "изстрадалите" родители, поне децата ще се наиграят :D.
При мен ситуацията е обратна, баткото е на 6, а сестра му е на 2, ама за разлика от него, тя хич не обича да спи. Едно време с него си работех по 2-3 часа следобедния сън, а сега мъка - грам не спи малката дама. И вечер приспиването е пълна скръб, срам ме е разправям. Разпределяме си ролите със жена ми, ама не е лесно.
 
От: От: От: От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Братче, дай да направим 1 форумна среща на "изстрадалите" родители, поне децата ще се наиграят :D.

Идеята е много добра!
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Аз сам в твоето положение. Трудно е, пада производителността, но все пак човек трябва да приеме фактра че семейството е по-важно.

А как щеше да се оправяш ако например ходеше на работа по 8 часа на ден + да речем 1 час допълнително за този дето духа + 1 час за почивка? Това са 10 часа + 2 часа за патуване = 12 часа на ден бачкаш за някой друг. За по-малко пари и накрая не ти стигат. Отпуски, отсъствия от работа за да водиш децата насам натам. Вечер директно заспиваш от умората. Само в Събота и Неделя може да мръднеш някаде. И ти ще си изнервен яко. И много други минуси ...

Да не говорим, че сега каквото направиш ти носи пари постоянно а не от месец за месец. Мисля, че твоето както и моето положение е привилигировано. Така, че само напред и гледай хубавите страни на живота :) Ако човек почне да се сдухва за глупости само си спира прогреса!
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

А как щеше да се оправяш ако например ходеше на работа по 8 часа на ден + да речем 1 час допълнително за този дето духа + 1 час за почивка? Това са 10 часа + 2 часа за патуване = 12 часа на ден бачкаш за някой друг. За по-малко пари и накрая не ти стигат. Отпуски, отсъствия от работа за да водиш децата насам натам. Вечер директно заспиваш от умората. Само в Събота и Неделя може да мръднеш някаде. И ти ще си изнервен яко. И много други минуси ...

Мислил съм си го и това и не разбирам как се справят хората, които нямат баби или пари за детегледачки. Този размазващ режим лесно води до оскотяване. Наистина при мен положението е все още поносимо. Добре че работата в ергенските ми години ми носи дивиденти, с които да издържам семейството си. Хубава ни е професията, направо не мога да си се представя със шеф, работно време, 20 дена годишен отпуск и други такива "екстри".
 
От: Уебмастери с малки деца - как работите?

Темата позамря, но забравих по-горе да споделя за уебмастерите с малки деца, че тук поддържам 1 база с контакти на детски клубове, и отбелязвам тези с WiFi.
Ще се радвам да получа инфо за пропуснати клубове и допълнителна информация.
детски клубове с WiFi
 

Горе