Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

dalasweb

Well-Known Member
Доста често срещам платежноспособни фирми,които са си направили сайтове с готови web едитори на безплатни хостове.И домейна им е нещо от рода на firmata.bezplatniqhost.com.Толкова ли са скръндзи тези?
Такива сайтове си ги подминавам!Явно не държат на името си!
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

За съжаление е често срещано явление. Има хора които робуват на навиците си :)
Дори и да си вземат домейн, платен хостинг и система която накой да им изработи ще си ползват пак някойси@abv.bg във визитките :D
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

някойси@abv.bg във визитките :D
поне да му се пренасочват там пощата!
Та нали идва сезона за морето и разглеждам един хотел на морето.Хубав хотел,хубави стаи -Е как да ида там и да си дам паричките ,като знам че се е регнал в alle.bg Хем готов темплейт , хем безплатен хост.Значи нещо куца и в обслужването им или ша ме прецакат.Такива хотели ги подминавам.Със сигурност има доста хора,като мене.Виж да беше някоя квартира или апартамент.А то тяхната собствена официална страница пред свето!Сигурно и на визитките си я имат!
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Според мен най-честата причина за подобни недоразумения е, че сайта го е правил сина на комшията или племенника на шефа и тъй като никой няма никаква идея от домейни и пощи, а да не говорим за онлайн репутация и стават някакви пълни глупости. При мен наскоро имаше случай, голяма фирма имат си собствен домейн но държат пощата им да бъде сменена на едиквоси@mail.bg Друг пример на приятел на мой приятел му правят магазин и му купили домейн co.uk Питам тоя магазин за къде ще продава, ми основно за България пък след време ще му мислим ...
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Конкретно за e-mail-ите не смятам че има нещо ненормално да си ползват abv или gmail... Едно че някой чул не дочул мейла ама си го довършва "Амииии май abv.bg" От друга страна когато фирмата има 10 дейности и 5 сайта и какво ще правиш 5 мейла които да се редиректват към gmail пощата ти да се чудиш кой мейл на кого да даваш... и да ги изпозабравиш аз лично също имам 2 пощи на мой домейн които са регнати и използвам функциите на gmail само че с мой домейн но за целите на фирмата си е [email protected] по лесно е за обикновения клиент и за мен... на 5000 човека един ще се изкаже с нещо от рода виж ги тия ползват gmail... а не техен домейн уж са барат за сериозна и голяма фирма но това е несериозен критерий на фона на това че дейноста на фирмата не е в web ако примерно имаш хотел или къща за гости в гората... важното е да отговаряш бързо и адекватно а не с какъв домейн е мейла...
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Толкова ли са скръндзи тези?

Някой да, други не. Но според мен тук става въпрос за квалификация. Ако фирмата се занимава със строителство е нормално да си няма идея от сайтове. И вероятно го смятат за нормално това с безплатните хостове.

Повечето българия живеят със заблудата, че разбират от всичко. И че могат всичко. А това, което ги мързи да направят сами (те го могат, но не искат) го възлагат на съседа.
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Това което си казал N1ck е точно така. Още един пример, една фирма за мебели си направили сами сайт и след като им писаха, че сайта им е супер зле и като дизайн, но най вече като функционалност, те отговориха, че правят мебели, а не сайтове. Ми като правите мебели, има хора които пък правят сайтове. Аз като реша, че искам нов диван за хола, няма да си го сглобя сам, а ще дам тия с мебелите да ми го направят. Но така е тук има едно силно чувство, че всеки може всичко и за какво да дава пари, като и сам ще си го направи. Само дето, ако претендираш да си някой, всеки един детайл изгражда репутацията ти пред клиентите. А за проблема на grigorov с многото мейли си има мейл клиенти(Outlook,Thunderbird) с които се решават проблемите ти. То по тази логика на Microsoft пощата трябваше да е в yahoo, че по лесно да се помни :)
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Ако фирмата се занимава със строителство е нормално да си няма идея от сайтове. И вероятно го смятат за нормално това с безплатните хостове.
По тази логика сами да си правят проектите ,а не да ходят при архитекти и проектанти ,та да има и технически на обекта!
Махат проектанта и техническия и сами си ги правят.
За разбирачите проектанта е веб дизайнера,а техническия е самата подръжка на сайта .Това е!
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

По тази логика сами да си правят проектите ,а не да ходят при архитекти и проектанти ,та да има и технически на обекта!
Махат проектанта и техническия и сами си ги правят.
За разбирачите проектанта е веб дизайнера,а техническия е самата подръжка на сайта .Това е!
Имам приятел, който сам си прави всичко и от всичко разбира. Казах му, че това не е на добре. :)

Но има го и момента, в който са и слабо образовани въпросните собственици на тези фирми. Те (част от тях) реално трудно биха направили разлика между добре седящ фирмен сайт и нещо скълъпено ей така, да отбие номера. Друго, което е на лице е естеството им на бизнес. Ако е далече от IT-то нормално и сайта им да го подсказва. Макар че всеки себеуважаващ се бизнес трябва да има хубав корпоративен сайт, независимо на кой пазар оперира.

Още един пример, една фирма за мебели си направили сами сайт и след като им писаха, че сайта им е супер зле и като дизайн, но най вече като функционалност, те отговориха, че правят мебели, а не сайтове.
А това обикновено е отговор на кофти бизнесмени и големи злета. Защото сайта ти е лицето в интернет. Те като гледат само ТВ, то по-голямата част от обществото си търси и рови из интернет нон стоп. Даже се чудя за какво им е друг тип реклама. Много клиенти могат да откажат ако продължават да се занимават с неща, от които не отдяват грам. Утре и счетоводния софтуер ще тръгант да си пишат само. :)
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Разбира се, че уеб-сайта е важен за корпоративната идентичност. Собствен домейн и хостинг са просто задължителни. Обаче за е-мейла съм на малко по-различно мнение. Зависи от дейността на фирмата. Аз имам един на яху от 10на години и през ум не ми е минавало да го сменям. И никой никога не е запитал защо аджеба пощата е на безплатен провайдър.

Нали не вярвате, че ако клиентът е решил да прати запитване впечатлен от дейността/продуктите/услугите на фирмата ще се спре заради домейна, на който е е-мейла?
 
Последно редактирано:
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

за пощата ,защото повечето са свикнали или в абв или majl.bg и едва ще се справят с емайл на домейна.
Но въпроса ми е друг българските пощи сигурни ли са -дали не ни четат съдържанието.
Аз какви любовни писма пиша сигурно се възбуждат администраторите и с кеф чакат следващото ми завоевание!
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Хахаха я прати примерни на ЛС :D да изненадам приятелката... :D
А по темата в такава държава живеем че ако искаш да не се дървят други хора по-добре нито skype нито Мобилни нито стационарни телефони да не ползваме... използвам abv и gmail но за нещо което ми е толкова тайно никога не бих го написал в mail. Не смятам че при желание и поща където и да е и с какъвто и да е домейн не може да бъде прочетена... :)
 
От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Аве аланкоолу (както би казал професор Вучков) то повече от половината бизнесмени в България са аграрни типове, не знаят отде се пуска компа и си мислят, че Файсбук и интернет са едно и също - вие искат сайтове да правят, пък да с платен хост, домейн, уникален дизайн и не знам какво си. На хост и домейн ще те питат: "Ко речи?". :wink: Пък и за какво да дават пари ся за хостове и домейни като могат да минат тънко - все сайт. Пък от друга страна те и потребителите голяма част са на същото ниво така, че всичко е О.К. :wink:

За специалистите по всичко - да, всеки разбира от всичко в БГ ама се занимава с това от което най-малко разбира или въобще си няма представа.:wink:
 
Re: От: Ужасен дизайн хостнат на безплатен хост на скъпа фирма!!!

Разбира се, че уеб-сайта е важен за корпоративната идентичност. Собствен домейн и хостинг са просто задължителни. Обаче за е-мейла съм на малко по-различно мнение. Зависи от дейността на фирмата. Аз имам един на яху от 10на години и през ум не ми е минавало да го сменям. И никой никога не е запитал защо аджеба пощата е на безплатен провайдър.

Нали не вярвате, че ако клиентът е решил да прати запитване впечатлен от дейността/продуктите/услугите на фирмата ще се спре заради домейна, на който е е-мейла?

Можеш да ги пренасочиш. И аз си ползвам абв-то, но съм задал като примерно някой пише до office@еди-кво-си, автоматично да ми препраща мейла на моята поща.
 

Горе