Ужаси от новахост ...

lipcho

Active Member
Проблем с хостa ...

Малко късно прочетената тема на колегата "$INeed$" за това "Как лошият хостинг може да загроби бизнеса Ви". На кратко какво се случи с мен. Ползвам споделен хостинг към новахост. Един от сайтовете ми започна да прави висок трафик и нещата потръгнаха. От хостинга ми спряха сайта директно, когато се обадих и се свързах с тях ми казаха, че ми пратили няколко имейла. Е добре имам спам филтър и съобщенията попаднали там не ги гледам. На въпроса защо не ми се обадихте по телефона, ами директно спряхте сайта ми, получих отговор ние Ви изпратихме няколко имейла. Както и да е разбрахме се да пуснат сайта ми а аз да платя за ВПС. В последствие платих ВПСто, но при прехвърлянето на сайтовете ми точно този с трафика не вървеше добре излязаха един куп проблеми с ъпдейтите и инсталирането на плъгини, кеширащия плъгин не бачкаше както и още няколко. Оказа се че има сериозни проблеми свързани с правата на директориите и файловете. Първо си измиха ръцете да търся съдействие от съпорта на лордпрес. После ги притиснах и уж започнаха да работят по моя проблем. Странното е че другите сайтове също са на лордпрес и ползват идентични плъгина а проблем при тях няма. За два дни няма нищо свършено, сайта го по занемарих и започнаха проблемите а именно губене на позиции в гугъл съответно и губене на трафик. В момента съм в безисходица. Милсля да си взема бекъпа и да търся кадърен ВПС. Но тук се пита към коя компания да се обърна и дали там ще мине всичко гладко? А от новахост дали ще ми върнат парите? Та там съпорта се състой от един човек, който приема проблемите само с отправен имейл, пробвах по телефона и ме прати да пиша.
 
Последно редактирано:
От: Ужаси от новахост ...

Те не са длъжни да ти звънят, а и това, че не e наред wordpresa ти - не е техен проблем. Аз съм много доволен от НоваХост - скорост, ъптайм, цена-качество...

Понякога дори и най-чисто изглеждащия трансфер създава проблеми, а разликата е в това, че се ползват различни комбинации от софтуер, но всичко си има решение -> просто потърсете в google
 
От: От: Ужаси от новахост ...

Тоя не го слушай.
Те не са длъжни да ти звънят, а и това, че не e наред wordpresa ти - не е техен проблем. Аз съм много доволен от НоваХост - скорост, ъптайм, цена-качество...

Понякога дори и най-чисто изглеждащия трансфер създава проблеми, а разликата е в това, че се ползват различни комбинации от софтуер, но всичко си има решение -> просто потърсете в google

Ти нали знаеш кои са новахост? Бившите смсхостинг.бг, демек пълни аматьори. Тях ги ползват само децата защото се плаща с смс. Познай колко ще е и качествен хоста и дали ще има пари за съпорт при ццена на месецц 4.80 с смс (говоря по спомени)
 
От: От: Ужаси от новахост ...

Те не са длъжни да ти звънят, а и това, че не e наред wordpresa ти - не е техен проблем. Аз съм много доволен от НоваХост - скорост, ъптайм, цена-качество...

Понякога дори и най-чисто изглеждащия трансфер създава проблеми, а разликата е в това, че се ползват различни комбинации от софтуер, но всичко си има решение -> просто потърсете в google

Ами когато бях към супер хостинг се е случвало да ми се обаждат и то главно когато има нещо изключително важно. А най-готиното при тях беше, че имаха 24 часова поддръжка. НИКОГА НЕ МИ БЯХА СПИРАЛИ САЙТОВЕТЕ. За три години нито веднъж сайта ми не бе спиран, при нова хост на няколко пъти се е случвало. Проблема не идва от лордпрес а от хостинга. Както писах имам още два сайта на лордпрес със сходни плъгини и при тях проблем при прехвърлянето нямаше. Относно цените заради тях се набъсках при тях а сега се чудя какво да правя.
 
От: От: Ужаси от новахост ...

Не превръщайте темата ми в спор. Моля Ви помогнете със съвет. Как да изляза от този капан "новахост" в който сам се вкарах.
Кажи си бюджета, колко трафик имаш и съответно колко ресурс ти трябва за да получиш съвет
 
От: От: Ужаси от новахост ...

Кажи си бюджета, колко трафик имаш и съответно колко ресурс ти трябва за да получиш съвет

Дисково пространство: 40 GB
Месечен трафик: минимум 500 GB + (възможност за надграждане)
Виртуални процесори: 1 + (възможност за надграждане)
RAM памет: 1024 MB + (възможност за надграждане)
Брой IP адреси: 1
Локация: Чужбина (Холандия)
Месечен бекъп и свестен съпорт. Сайта прави от 6000 до 9000 посещения. Бюджет до 30 лв. на месец (все още сайта не е реализирал взето плащане, ако по-натам нещата се развият ще увелича параметрите и бюжета). Н езнам дали въобще съществува подобно животно за този бюджет. Именно затова се захванах с новахост.
 
От: От: От: Ужаси от новахост ...

Е сега вече ще се намери някой да те упъти. А 30 лева не са малко и все ще се намери нещо.
Дисково пространство: 40 GB
Месечен трафик: минимум 500 GB + (възможност за надграждане)
Виртуални процесори: 1 + (възможност за надграждане)
RAM памет: 1024 MB + (възможност за надграждане)
Брой IP адреси: 1
Локация: Чужбина (Холандия)
Месечен бекъп и свестен съпорт. Сайта прави от 6000 до 9000 посещения. Бюджет до 30 лв. на месец (все още сайта не е реализирал взето плащане, ако по-натам нещата се развият ще увелича параметрите и бюжета). Н езнам дали въобще съществува подобно животно за този бюджет. Именно затова се захванах с новахост.
 
От: От: От: Ужаси от новахост ...

Е сега вече ще се намери някой да те упъти. А 30 лева не са малко и все ще се намери нещо.

Дано, че хвърлих толкова труд и се притеснявам да не отиде на вятъра.
 
Re: От: От: От: Ужаси от новахост ...

Дано, че хвърлих толкова труд и се притеснявам да не отиде на вятъра.

Има няколко хостиигна, които ще те вкарат в тази цена. Но довери се на това какво хората казва и после ти го пробваш за себе си, а не това, което се лансира насам натам като реклама, защото често тя подлъгва да си купи, но после идва кофти тръпката. Така направих с Хостгатор преди време.

И детла и coolicehost имат добри предложения, ставайки дума за тези параметри. ;)

Важното е да получиш това, което искаш и определено да знаеш на кой се доверяваш, защото многократно съм казва - хостигна трябва да ти е партньор, а не поредния търговец, който иска да ти вземе парите и да имате само едни парични отношения и до там. Да знам, че не можеш да огрееш на 100 места, с няколко стотин клиента, но поне може да се свържеш с някой, за да му кажеш, че сайтът му излита, ако не поднови, защото системата е такава. Поне по спомени съм забелязал, че при CooliceHost - там си ги подновяват, пък като дойде време си плащат хората. И това е защото няма да те съборят 30 лева. Кво? Хората се редят на опашка за твоето пространство? Да бе, да. :)

Не знам дали тази компания са аматьори, но знам, че последно време тук влизат все по-малко хостинг доставчика, което реално говори и колко е започнало да им пука за клиентите. Виждам точно 4 хостинг фирми, които имат активни представители тук и определено винаги съм им бил фен по тази причина. И не е нужно да са тук, има още тамън 2-3 тематични форуми, в които могат да се подвизават. Явно и толкова плащат на маркетинга отдела си. Няма да назовавам тези фирми, но те си знаят и всяка година гласувам за тях в анкетата, защото ми писна да им гледам скучните реклами на другите, а в същото време един не се изправи тук и да каже - ние правим това и това, ще помогнем с тази информация и т.н. За да си лидер, трябва да си име, а име не става само с реклама, а с това да е докажеш, че си професионалист в твоята област. ;)
 
От: Ужаси от новахост ...

Най евтино и изгодно - coolicehost. Спестяваш 25лв за cpanel имаш отделени ресурси само за теб. Ако сега използваш 1 ГБ рам то при coolice ще използваш по малко от 512МБ. Моят съвет е да си купиш плана от 5 или от 10 евро и другите пари да си ги инвестираш в сайта. Споменал си, че ти трябват 40ГБ пространство използваш ли го всичкото това място или просто сегашния план ти предлага толкова място?
 
От: Ужаси от новахост ...

Най евтино и изгодно - coolicehost. Спестяваш 25лв за cpanel имаш отделени ресурси само за теб. Ако сега използваш 1 ГБ рам то при coolice ще използваш по малко от 512МБ. Моят съвет е да си купиш плана от 5 или от 10 евро и другите пари да си ги инвестираш в сайта. Споменал си, че ти трябват 40ГБ пространство използваш ли го всичкото това място или просто сегашния план ти предлага толкова място?

Честно казано не ги ползвам тези 40ГБ. Просто ВПСто ги подържа. Гледам coolicehost и се притеснявам, английският не е моята сила. Дали ще мога да прехвърля сайтовете там? Ами как ще се разбера с тези хора ако възникне проблем?
 
От: Ужаси от новахост ...

Честно казано не ги ползвам тези 40ГБ. Просто ВПСто ги подържа. Гледам coolicehost и се притеснявам, английският не е моята сила. Дали ще мога да прехвърля сайтовете там? Ами как ще се разбера с тези хора ако възникне проблем?

coolicehost е на шефчето тука @coolice :). Все ще се разберете някакси...на български.
 
От: Ужаси от новахост ...

Coolice-a е отговорен, добре запознат с всичко, което се случва в света на сървърните решения и хостинга. Абсолютно винаги ми е помагал при проблеми и с 2 ръце мога да кажа, че персонално отношение има към всеки клиент, силно се надявам фирмата да се разраства, но и да обучава и стимулира персонала си за същото отношение :)
 
От: Ужаси от новахост ...

Честно казано не ги ползвам тези 40ГБ. Просто ВПСто ги подържа. Гледам coolicehost и се притеснявам, английският не е моята сила. Дали ще мога да прехвърля сайтовете там? Ами как ще се разбера с тези хора ако възникне проблем?

Ти тоя форум не го ли четеш?! :evil:
 
От: Ужаси от новахост ...

Тa свързaх се с @coolice и тои ми кaзa, че зaрaди съдържaнието нa един от сaйтовете ми не може дa ползвaм техните услуги. Но тaзи сутрин от новaхост ми писaхa, че някaквa нaстройкa в пхп нa споделения хост билa с едни нaстрийки a нa впсто с други. Тa проблемa го опрaвили, но отне бaя време. Зa сегa реших дa остaнa при тях и дa им сa извиня лично и тук. Мого искaм дa блaгодaря и нa всички колеги който се отзовaхa зa дa ми помогнaт. Темaтa вече може дa бъде изтритa ...
 
И все пак гледай да си настроиш пощата така, че точно тези писма да ти пристигат и да не отиват в спама. Че явно са важни и после има изненади ;-)
 

Горе