Украйна - Русия какво ви е мнението

Аз си правих преди 2 дни. Сутрина се прибирам с украински колега от работа. И разправя: Писна ми. Пускам тв- Путин, пускам тела Путин виновен, излизам да пуша на двора и на съседа кучето се осрало пак Путин виновен...:D
Мддааа, медийна война след медийния вирус.

Подозирам, че следваща стъпка от плана е инвазия на извънземни. Значи, ако и тогава се разделим на лагери - велики сме.
 

Германия не иска да купува втечнен газ от САЩ

И в същото време удължава живота на ядрените си централи - доста рязък завой в енергийната им политика... Защо така? Моля, койотите от Уолстрийт и всички политически анализатори на хранилка в тик-ток да кажат какво мислят?
Те последните няколко дена се скъсаха да купува газ, петрол и изкопаеми от Русия (САЩ, Европа и Великобритания). Нормално е да имат запаси.
 
Сутринта ме събудиха със странен разговор по телефона. Роднина, който е от дълги години в Русия иска да се прибира тук.

Какво споделиха за ситуацията там:
- няма работа, защото чуждите компании си бият камшика и не искат нищо общо с Русия
- няма самолети
- картите им не работят, защото в банкоматите няма пари
- онлайн също не работят
- в магазините всичко що е внос е на път да свърши до 1-2 месеца
- няма достъп до почти нищо в Интернет извън руската мрежа
- инфлацията е 80%
- полицията прибира всеки, който каже дори гък с нещо против правителството.

Общо взето той и жена му се чудят какво да правят, защото са чули, че ще затварят границата и няма да може да се излиза.

Прекрасно е да си под крилото на Путин. Някой хора тук много бързо са забравили какво е да живееш с диктатор.
Може да не казваш град, но ни кажи долу-горе за коя част на Русия говориш и ще се опитам да позная дали лъжеш или теб са те излъгал.
 
Може да не казваш град, но ни кажи долу-горе за коя част на Русия говориш и ще се опитам да позная дали лъжеш или теб са те излъгал.
Лъже. Знаеш ли от къде знам? Лимитирали са тегления до 10000$ (хората пари имат бол)...
 
Опасявам се, че в демократичния свят и най-вече в Европа се подготвя и вече тече (дано е само предварителен тест) абсолютна диктатура над населението.

Колкото до Русия, там към момента си има всичко. Няма никаква инфлация за сега. Живота се тече нормално.
 
16 е литъра, не се прави, че не си проверил :p:D:D
Извинявай Руски стандарт и смирноф
Smirnoff не е руска водка. Само е тръгнала от там. Сега се прави тук. Руския стандарт не е лоша, но Столичная е баш водката. Има една френска Сива гъска и тя е много добра.
 
Smirnoff не е руска водка. Само е тръгнала от там. Сега се прави тук. Руския стандарт не е лоша, но Столичная е баш водката. Има една френска Сива гъска и тя е много добра.
Белугата къде я забрави :D
 
Smirnoff не е руска водка. Само е тръгнала от там. Сега се прави тук. Руския стандарт не е лоша, но Столичная е баш водката. Има една френска Сива гъска и тя е много добра.
Хвана ме, аз съм уиски мен не ги разбирам водките. :D:p:p
 
Пекин заяви, че е „изключително загрижен за жертвите сред цивилните“ в коментари, дошли след телефонен разговор между китайския външен министър Уан И и украинския му колега Дмитро Кулеба.

„Украйна е готова да засили комуникациите с Китай и очаква Китай да играе роля в постигането на прекратяване на огъня“, се казва в изявлението на Китай във вторник, пише Файнейшъл таймс.
 
Дълго малко, сори. Скрол функцията си бачка, игнор, бутон "докладване" (за системен спам) - също.
Статийка от Холандия, но, както знаем Обединението е по-силно отвсякога, и скоро и всички, вкл. нашите герои, ще запеят същата песен. Те вече са запяли.

---
И изведнъж има една Европа

Холандското население е обединено зад Украйна и нейната борба за съществуване като суверенна държава. В същото време те бързо предават собствения ни суверенитет на Брюксел. Писали сме няколко пъти за забележителните ползи, които внезапно се отварят за силите зад кулисите. Все съвпадения, които внезапно доближават комунистическия Нов световен ред, който искат много по-близо.

Всичко и всички в момента стоят на барикадите, за да подкрепят Украйна в нейната героична битка срещу Русия. Суверенитетът е голямо нещо и не трябва да се манипулира, особено ревят леви/либерални политици.
Текст на тиута: "Много широко подписано трансатлантическо писмо в защита на суверенитета на Украйна и срещу руската агресия"

Но този суверенитет на държавите има значение само ако служи на собствения им дневен ред. Партията, която сега има най-голяма уста, не иска нищо повече от премахване на собствения ни суверенитет.
От там:
"Холандия трябва да пожертва малко от националния суверенитет, за да си сътрудничи повече в европейската област, каза новият лидер на D66 Сигрид Кааг на среща на политици от D66. В замяна Холандия ще получи европейски суверенитет, "който ще проправи пътя към просперитет и благополучие за всички".

Кааг посвети важна част от речта си на важността на европейската интеграция и на "международния поглед".

„Оставете Холандия да поеме инициативата“, каза Кааг за по-нататъшното сътрудничество в Европейския съюз. "Време е за истинска европейска демокрация . Време е за истинска европейска отбрана. Това означава ли жертва на националния суверенитет? Да, трябва да бъдем честни за това." Според Кааг има "по-голям суверенитет", а именно европейски суверенитет. "Ние сме холандци. И така, ние също сме европейци. Жълтите звезди принадлежат също толкова добре на нашия национален трикольор, колкото и оранжевият вимпел."

Бившият дипломат беше избран в петък с огромно мнозинство за нов партиен лидер и партиен лидер. Тя благодари на членовете за "огромната подкрепа" в събота, на среща на директорите на D66, и се подготви за предстоящите избори. Според нея те ще бъдат за това „как караме хората да се чувстват, че съдбата им е в наистина сигурни ръце с нас

Продължението на статията:

Борейки се за суверенитета на Украйна, обединението на Европа бързо наближава. Всички онези неща, които ние (хората) не сме искали преди, изведнъж искаме.

Изведнъж Европа се бори. Европа трябва да се обедини срещу "лудия" Путин. Изведнъж Европа е тази, която изведнъж трябва да има своя собствена армия. Изведнъж мнозинството от хората очевидно подкрепят европейска армия. Нещо, което, като увеличаване на разходите за отбрана, хората се опитват да постигнат от години, но за което никога не е имало ентусиазъм.

И сега изведнъж:
От там: "Развитието в Украйна ясно показва, че Европа трябва да работи за отбраната, според участниците в Изявлението на деня. Но европейска армия? 44 процента смятат, че не е необходимо. „За военното сътрудничество има НАТО."
Повече от половината от анкетираните смятат, че спешно е необходима силна европейска армия, за да се противодейства на "агресията и експанзионизма" на Путин. „Отбраната е преди всичко елемент, който трябва и може да бъде регулиран на европейско ниво“, казва привърженик.

Много анкетирани се надяват, че ситуацията в Украйна ще гарантира, че Европа е единна по този въпрос и ще действа активно. Един отговор: „Крайно време е ЕС да координира военните си усилия. Трябва да е ясно как и какъв ще бъде приносът и по кои отбранителни задачи ще си сътрудничат страните. Трябва да има централно управление във връзка с НАТО."

Статията продължава:):):

Създаването на държавата в ЕС на супер игрите на глада естествено води до широкообхватна цензура и пренаписване на историята.

Както писахме преди, в Чехия бяха свалени уебсайтове за истина, но очевидно това не е достатъчно.

Новата Европа веднага се чува:

Европейската комисия незабавно забранява достъпа в ЕС до пет канала на руската държавна телевизионна мрежа RT и информационната агенция Спутник. Санкцията беше публикувана днес в Официален вестник на Европейския съюз. Наказаните медии са инструменти на Кремъл за разпространение на руска пропаганда във войната срещу Украйна, според ЕС.

Цензура и много повече цензура. Това е единственият начин, по който могат да прокарат Новия световен ред. Или както Джордж Оруел би написал написал: Цензурата е свобода на словото.

Хората навсякъде отново с отворени очи не осъзнават, че се борят за Новия Световен Ред, вместо нашата собствена независимост, която очевидно е безполезна.
---
Никой не казва: "ИзгОни ..... , па ти си по-голем спамър от него!". Ако каже - културно намалям дължините на постовете драстично. Кво толкоз има:)
 
Целта е фалираме Русия и да махнем Путин, защото силна Русия означава, че сащ няма да може толкова лесно да си прокарва имперските интереси.
Само да ти припомня, че Путин игра Ковид театъра наред със САЩ и останалите, за които сега си мислиш, че го нападат. Маски, локдауни, изигра си целия сценарий, че имаше и привилегията да има първата "ваксина". С други думи, през последните 2 години Русия имаше пълни интимни отношения със запада. Леко срамежливи отношения, Русия почти не влизаше в ежедневната пропаганда и за пред света остана като една от многото държави, борещи се срещу Ковид. Но ние вече знаем какво означаваше да се бориш срещу Ковид, означаваше да четеш сценария и да го изпълняваш. Същия този сценарий, който съвсем не е приключил, само се смени действието преди няколко дена.
 
Само да ти припомня, че Путин игра Ковид театъра наред със САЩ и останалите, за които сега си мислиш, че го нападат. Маски, локдауни, изигра си целия сценарий, че имаше и привилегията да има първата "ваксина". С други думи, през последните 2 години Русия имаше пълни интимни отношения със запада. Леко срамежливи отношения, Русия почти не влизаше в ежедневната пропаганда и за пред света остана като една от многото държави, борещи се срещу Ковид. Но ние вече знаем какво означаваше да се бориш срещу Ковид, означаваше да четеш сценария и да го изпълняваш. Същия този сценарий, който съвсем не е приключил, само се смени действието преди няколко дена.
И това е така, дори редовно го изтъквам тоя аргумент пред сестра ми, защото там нещата са доста по-сериозни отколкото при мен. :)

Общо взето се люшкам между два варианта:

Две липи отпред - постановка
Тотална доминация на сащ, чрез подклаждането на WW3

И двата са доста кофти. Искам да се откъсна от цялата ситуация, защото съм адски стресирана, но не мога. Будя се в 5ч и ми се причуват сирени.. o_O
 
Аз си правих преди 2 дни. Сутрина се прибирам с украински колега от работа. И разправя: Писна ми. Пускам тв- Путин, пускам тела Путин виновен, излизам да пуша на двора и на съседа кучето се осрало пак Путин виновен...:D
Какво разправяш... преди малко спорим с един френд на тема програмиране, по-точно React vs. Svelte... и гледам на сайта на Svelte отгоре лепнали до логото украинското знаме, а на дъното линк към няква петиция на адрес stopputin точка net. Svelte е просто един инструмент за програмиране, не би трябвало да има нищо общо с политиката.
 
Какво разправяш... преди малко спорим с един френд на тема програмиране, по-точно React vs. Svelte... и гледам на сайта на Svelte отгоре лепнали до логото украинското знаме, а на дъното линк към няква петиция на адрес stopputin точка net. Svelte е просто един инструмент за програмиране, не би трябвало да има нищо общо с политиката.
На сайта на Express от години седи фиксирана дебела лента "Black lives matter".

Всеки път ми идва да си направя един браузър екстеншън дето ги изключва тия шитни.
 
Последно редактирано:

Горе