Украйна - Русия какво ви е мнението

Стига толкова денацификация, че нещо не се получава.

Заместник-министърът на отбраната на Русия заяви, че Москва е решила „фундаментално да намали военната дейност в посока Киев и Чернигов“, за да „повиши взаимното доверие за бъдещи преговори за споразумение и подписване на мирно споразумение с Украйна“.

Гроздето е кисело около Киев

 
Ма Киев никога не им е бил цел. Той режима на зелен си пада като камъните от оная песен.

Днес мернах набързо изказване на Лавров, че готвят среща между клоуна и Путин. Това за мен е добра новина, ама дали???


Я ти да седиш мирен. Никой не те гони, стига си кокетничил. Без теб деЦката градина няма да е същата. Кой ще ни разказва страшни приказки от бъдещето, а?
Не е да, само пратиха сумати войници на смърт, а също и техника, ракети и какво ли не. Също бананите не са жълти, а небето не е синьо. Гроздето е кисело май, да. Разбира се, може да е поредната лъжа и атаките да се засилят.
 
Последно редактирано:
@Итериум Мога ли да публикувам твоята информация тук - Истина, Истина ви казвам!
Да, щото си от Пловдив и си ме изписал на пловдивски - Итериеум:) Аз така си маам като говоря - с "и" вместо "е", един вид шовинизъм:)
Ама чакай да се разберем, тоест да уточним някои неща:
1. Аз като цяло съм абсолютно против всякаква монетизация на важна информация. (Обаче, естествено, всички, които разпространяват такава информация, разчитат или на някакъв вид монетизация или/и на дарения, за да имат възможност да продължат да я разпространяват.)
А и то в тоя твоя случай, който аз не знам какъв е, ако е с цел няква монетизация, то са някакви дребни стотинки, вероятно.

2. Информацията, която публикувам (част от нея) е ценна, щото не идва от мен, а от хора, които с години се ровят и занимават, някои от тях - изключително ерудирани, титолувани, разследващи журналя и т.н.
Тия дългите, целите статии, които ги пльосвам тука, НЕ СА МОИ. Но ги поствам без посочен източник, най-вече за да не се влиза в тъпия филм "аа, тва ли ти е изочника., тоя е дезинфо" и т.н. И вместо това да се акцентира на самото инфо.
А другите, моите лични коментари, са далеч по-невзрачни, неточни, непълни и така - нищо особено. Къв съм аз - некъв форумен недочел писаляк.:)

3. Така че можеш да си копираш на воля абсолютно квото желаеш, без изобщо да ме питаш. И всеки друг може, ако желае.
Разбира се, без да споменаваш никнейма ми.:)

пс: Обаче поправи грешките в статиите, щото някои от тях, дори повечето, даже не съм им поправял циганиите на машинния превод.:)
 
Не е да, само пратиха сумати войници на смърт, а също и техника, ракети и какво ли не. Също бананите не са жълти, а небето не е синьо. Гроздето е кисело май, да.
А другата новина е, че част от войските между Киев и Чернобил, засега ще се дислоцира зад границата с Беларус.
 
Я ти да седиш мирен. Никой не те гони, стига си кокетничил. Без теб деЦката градина няма да е същата. Кой ще ни разказва страшни приказки от бъдещето, а?
Няма - тръгвам си. Но помнете и никогаш не забравяйте защо си тръгвам: заради гадния мръсник Тупана! Всичко е заради него, вие видяхте, другари мои, как той се отнесе с мен вчера..:( Сърцето ми плаче. А в миналото ме е наричал и по-грубо: "илитерат", "пищенгяс", всички помним.. С какво го заслужих? Защо? Защо..

Така че, помнете и изпълнете Заветът ми след като си замина: наранете го, унищожете го, тоа тъпанар, накарайте го да реве! Искам да плаче и да се кае, в моя памет! Разбрахме ли се?

пс: Другия вариант е да го унижите и разревете сега, и тогава ще остане. Решението е във вашите ръце, другари мои...
 
Да, щото си от Пловдив и си ме изписал на пловдивски - Итериеум:) Аз така си маам като говоря - с "и" вместо "е", един вид шовинизъм:)
Ама чакай да се разберем, тоест да уточним някои неща:
1. Аз като цяло съм абсолютно против всякаква монетизация на важна информация. (Обаче, естествено, всички, които разпространяват такава информация, разчитат или на някакъв вид монетизация или/и на дарения, за да имат възможност да продължат да я разпространяват.)
А и то в тоя твоя случай, който аз не знам какъв е, ако е с цел няква монетизация, то са някакви дребни стотинки, вероятно.

2. Информацията, която публикувам (част от нея) е ценна, щото не идва от мен, а от хора, които с години се ровят и занимават, някои от тях - изключително ерудирани, титолувани, разследващи журналя и т.н.
Тия дългите, целите статии, които ги пльосвам тука, НЕ СА МОИ. Но ги поствам без посочен източник, най-вече за да не се влиза в тъпия филм "аа, тва ли ти е изочника., тоя е дезинфо" и т.н. И вместо това да се акцентира на самото инфо.
А другите, моите лични коментари, са далеч по-невзрачни, неточни, непълни и така - нищо особено. Къв съм аз - некъв форумен недочел писаляк.:)

3. Така че можеш да си копираш на воля абсолютно квото желаеш, без изобщо да ме питаш. И всеки друг може, ако желае.
Разбира се, без да споменаваш никнейма ми.:)

пс: Обаче поправи грешките в статиите, щото някои от тях, дори повечето, даже не съм им поправял циганиите на машинния превод.:)
Хахах Извинявай за произношението да :D
1. Не, ако беше с цле монетизация, щях да питам за ТУК. Селото е по-скоро личен архив, споделих го с форума, но никой не ебава, така че все тая. Ще публикувам във собствената си социалка каквот ми е кеф :). Жалко че нямам много място иначе бих качвал и стари филми БГ и документални.

2. и 3. Благодаря, няма да го споменавам. На всеки псот винаги в началото слагам нещо като Текстов банер с отчетливи букви, където казвам че материала е от други зточник и не е писан мен, не само за да се знае, но иако все пак някой го види и то ако е неточния човек, някой безумник, да не ми спами из сайта и да ръси глупости.

Ако ми остане време ше редактирам, за сега ще го пусна в оригиналния вид, когато мога ще редактирам
 
А другата новина е, че част от войските между Киев и Чернобил, засега ще се дислоцира зад границата с Беларус.
Но дали, ще продължат да направят връзката с Одеса и Приднестровието.
 
Defe, ти ще участваш ли в линча на Тупана в моя чест?

#денацифицирайте Тупана
 
Последни новини от руска...не знам - полуалтернативка? Очевидно са патриоти, и очевидно са за Путин. И също отделят Путин от "подставени лица на запада, СИФ, междунар. банкери", които явно според тях са инфилтрирани от Запада. Не знам как става без одобрението на Путин, май и те понякога се чудят и се лутат (четох и някои неща). Не знам точно какви са.
---
Катюша.орг
Тактическа маневра? Глупост? Предателство?
29.03.2022

Преговорите в Истанбул бяха успешни за Ердоган, Абрамович и Зеленски

Нещо не е наред в двореца Доблнабахче в Истанбул. Под ръководството на „най-добрия ни ситуационен приятел“ Реджеп Тайип Ердоган, руската делегация всъщност направи отстъпки на украинската страна с пълно превъзходство във военната сила и морал. По-долу са основните рефрени на преговорите, които приключиха за 3 часа, но бих искал да цитирам поотделно думите на заместник-министъра на отбраната Александър Фомин: , като се имат предвид принципите, обсъдени по време на днешната среща, Министерството на отбраната на Руската федерация, за да повиши взаимното доверие и да създаде необходимите условия за по-нататъшни преговори и да постигне крайната цел за съгласуване и подписване на горепосоченото споразумение, реши радикално, значително да намали военната активност в посока Киев и Чернигов . Русия отново повярва на нацистите? Или е маневра?

Позицията на Сергей Шойгу преди началото на преговорите в Истанбул се промени доста забележимо, думите за „денацификация“ и „демилитаризация“ изчезнаха от нея:

• Доставката на оръжия за Украйна от Запада е безотговорна, неконтролираното му разпространение на населението а наемниците могат да представляват заплаха за европейските държави.
• По време на специалната операция украинските войски претърпяха значителни щети, ВВС и системата за противовъздушна отбрана бяха почти унищожени, военноморските сили „престанаха да съществуват“.
• За две седмици в Украйна бяха унищожени 600 чуждестранни наемници, други 500 напуснаха страната.
• Основните задачи на първия етап от специалната операция са изпълнени и вниманието може да бъде насочено към основната цел – освобождаването на Донбас.
• Специалната военна операция в Украйна ще продължи до постигане на поставените цели.

Превод на руското ежедневие: целите на специалната военна операция внезапно се промениха от денацификация и демилитаризация към „основната“ – освобождението на Донбас. Това може да се нарече всичко, но не и защита на интересите на страната ни и украинския народ. Нацистите ще се върнат и това няма да се стори достатъчно на никого.

Дмитрий Песков преди и след преговорите:

• Участието на Роман Абрамович в контактите между Русия и Украйна е одобрено и от двете страни.
• Не прочетох президентския указ за присвояване на звание генерал-лейтенант на Рамзан Кадиров.

Роман Абрамович, който предаде Владимир Путин, се съгласи да сътрудничи с МИ6, за която бяха отменени основните имуществени санкции от него, в момента живее в Израел. Той представлява когото и да било, но не и Русия. Според WP той е участвал в преговорите в Киев през нощта на 3 срещу 4 март от Украйна. Засега не е ясно с кого са водени тези преговори. Това, че прессекретарят на президента не чете указите му е просто непрофесионално.

Ръководителят на руската делегация Владимир Медински след разговорите:

• Русия предприема две стъпки за деескалация на конфликта към Украйна.
• Русия ще разгледа предложенията на Украйна, те ще бъдат докладвани на Путин.
• Русия предположи, че срещата между Путин и Зеленски е възможна едновременно с парафирането на мирния договор от външните министри
• Украйна се отказва от желанието да върне Крим и Донбас с военни средства.
• Предложенията на Украйна за гаранции за сигурност не се отнасят за територията на Крим и Донбас.
• Предложенията на Украйна предполагат обявяването на Украйна за постоянно неутрална държава под международно правни гаранции.
• Предложенията на Украйна включват отказ от производството и разполагането на всички видове оръжия за масово унищожение.
• Украинските предложения включват отказ от производството и разполагането на всички видове оръжия за масово унищожение.
• Украйна отказва да се присъедини към военни съюзи, да разполага чужди военни бази, контингенти, да провежда военни учения на територията на Украйна без съгласието на държавите гаранти, включително Руската федерация.
• Русия не е против присъединяването на Украйна към ЕС.
• Генералният щаб на Руската федерация скоро ще изложи конкретните подробности за деескалацията в посока Киев и Чернигов.

Оказва се, че Русия губи позициите си поне в две посоки – с това „денацификация“ и „демилитаризация“. Отказът от присъединяване към военни съюзи и чужди бази не означава нищо. По-показателен от всякога е опитът с "тренировъчни центрове" на нейна територия. Същото важи и за "гаранциите". Това са празни думи в свят, който живее „по правилата“, а не по международното право. Деескалация в две посоки – предаване на позиции в специална военна операция и разкриване на логистиката за снабдяване на киевския режим с оръжие и боеприпаси. По този повод Кадиров най-точно каза: „Трябва да завършим започнатото, да не спираме, трябва да отидем в Киев и да го вземем“.

Александър Фомин, заместник Министерството на отбраната на Руската федерация след преговори:
• Беше взето решение за драстично намаляване на военната активност в киевско и черниговско направление.
• Русия призовава Украйна да спазва стриктно Женевската конвенция за военнопленниците.
Оказва се, че Министерството на отбраната е съгласно с помощника на Путин Медински и планира да спре "драстично" спецоперацията. Освен това призоваваме нацистите да спазват Женевската конвенция, забравяйки, че тя се отнася за затворниците по време на войната. Украйна лесно може да обяви нашите бойци за „диверсанти“, разговорът с които е много кратък дори във военно време. Нашите "опитни преговарящи" явно просто не знаят това.

Слава Богу, днес заместник-председателят на комисията на Държавната дума за развитие на гражданското общество, въпросите на обществените и религиозните сдружения генерал Владимир Шаманов каза: „Руските специални части заловиха украински военнослужещи, които участваха в изтезанията на войници от въоръжените на РФ. Сили." Той уточни, че става дума за гражданите на Украйна Сергей Величко по прякор „Чили“ и Константин Немичев „от фенската група на местния футболен клуб Металист“.

След разговора за резултатите от преговорите става ясно, че целта на специалната военна операция е изравнена. Сега той се състои, според мнението на Александър Фомин, Владимир Медински и Роман Абрамович, в подписването на споразумение за неутралитет и неядрения статут на Украйна. Това е симулякр, който няма да бъде приет от патриотичното руско общество, което смята, че преговорите с нацистите са невъзможни. Такава „размяна“ ще доведе до недоверие към Русия от страна на обикновените украинци, уплашени от неонацисти. Сега със сигурност ще кажат – ще си тръгнат, а ние какво да правим, да умрем? От друга страна, това е екзистенциален тласък за руснаците, който може да доведе до сериозни промени във вътрешната политика на страната.

И тука за газа:
 
Последно редактирано:
Няма - тръгвам си. Но помнете и никогаш не забравяйте защо си тръгвам: заради гадния мръсник Тупана! Всичко е заради него, вие видяхте, другари мои, как той се отнесе с мен вчера..:( Сърцето ми плаче. А в миналото ме е наричал и по-грубо: "илитерат", "пищенгяс", всички помним.. С какво го заслужих? Защо? Защо..

Така че, помнете и изпълнете Заветът ми след като си замина: наранете го, унищожете го, тоа тъпанар, накарайте го да реве! Искам да плаче и да се кае, в моя памет! Разбрахме ли се?

пс: Другия вариант е да го унижите и разревете сега, и тогава ще остане. Решението е във вашите ръце, другари мои...

Ако не ми осигурите мезе в близките часове, верно ще ме разревете :) Ама като гледам и само етера ще ми стигне :D:D:D
 
пс: Другия вариант е да го унижите и разревете сега, и тогава ще остане. Решението е във вашите ръце, другари мои...
Аз вече не мога, откакто Нокето каза,, че съм добър медиатор. Нещо ако мога да ви медиатирам да се сдобрите по-скоро? Тупанче, съгласен ли си да се сдобрите с Етерчо?
 
Аз вече не мога, откакто Нокето каза,, че съм добър медиатор. Нещо ако мога да ви медиатирам да се сдобрите по-скоро? Тупанче, съгласен ли си да се сдобрите с Етерчо?
За теб - винаги, за него - никога! Ама щом гарантираш за него, макар и да ми течат вече лигите, щи разгледам другите теми във форумот :love:
 
Аз вече не мога, откакто Нокето каза,, че съм добър медиатор. Нещо ако мога да ви медиатирам да се сдобрите по-скоро? Тупанче, съгласен ли си да се сдобрите с Етерчо?
Е нали се разбрахме да му чупите носа и да реве като малка кучка?:)
От друга страна тва за медиатора, ние тримата, ммм...не - махни го него и да медиираме двамата с теб.;) Тогава му прощавам и има моето позволение да съществува като незабележим червяк, скрит в непосещаваните теми на форума!
 

Горе