Украйна - Русия какво ви е мнението


Мародерите замъкнали тракторите, ама remote disabled. Те явно не знаят що е туй нещо, като се има напредвид руските трактори от миналта година са все същите боклуци :
fb5c4f2618ae635d73c3049cb13c6141.png



Ето две видеа тук като на първото са тирове с износа на зърно, а второто с техниката.
Крадат яко зърно за съжаление и трябва това от Одеса да се изкара най-бързо към Варна.
Предполагам Нинова и Радев ще го оправдаят че е било на кулаци. Междувременно на окупираните територии всякаква икономика е спряла.
 
Много вещици са се навъдили.
 
Отнася се точно за разликата с и без руски газ.
А за другото какво ще кажеш?
Аз коментирам разликата в цената с и без азерски газ. Ти си коментираш нещо друго. Виждам, че по гръб не падаш, но поне не ми извъртай думите, за да си натъкмиш аргументите.

Първият ми коментар в темата по цените. В който споменавам, че в преходния период ще е с по-висока цена.
Също от единият източник на Дневник, който съм предоставил се споменава, че в преходният период цената ще е по-висока - която вмеждупрочем за момента е 10%, но това ще се променя ден за ден.
 
Да ти обясня защо има логика в това:

САЩ имат да поддържат 750 бази които са извън страната - поддръжката и логистиката за тези бази гълта солидна част от Бюджета


INTERACTIVE-US-military-presence-around-the-world.png


Русия има само 15 - понеже броят и базите в бившите републики за чуждин на https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Russian_military_bases_abroad#/maplink/0

и само до 6 от тях няма директна връзка с евтино влакче през приятелски страни - логистиката струва колкото американската само до - 2 в Сирия, 1 в Египет, 2 в Армения и 1 в Приднестровието. До останлите 9 логистиката струва колко на Американците до Аляска.

Цена на оръжията.

In 2002, a single Javelin command launch unit cost $126,000, and each missile cost around $78,000 (equivalent to $111,000 in 2019). This is reinforced by the US Army's Fiscal Year 2018 unit cost for the Javelin weapon system, which put the unit cost at $206,705.

Едно джавелинче струва 206 000 долара цена от 2018 преди инфлацията от ковида и сегашната криза - за американската армия която купува много на едро за другите държави е над $250 000

цена на българско Фагот-че с печалбата за Вазовските Заводи - с печалба


Unit cost: $ 115.000 for 9P135 launcher in 1992 About $ 10.000 per missile

Цената за руската армия произведено от руските заводи вероятно е по-ниска понеже за руската армия работят с 0 печалба

този комплекс е малко по тежък от джавелина но се монтира и отгоре на БТР-а

Цена на Стингър
Виж файлът 23898

Френска ракета мистрал е €300 000 https://weaponsystems.net/system/773-Mistral

Пак подчертавам това е цената за Игла когато руския ВПК или друг лицензен производител ги продава на трети страни за печалба за Руската армия цената е без печалба, докато западните производители на оръжие са длъжни да имат печалба за акционерите си.

Руснаците воюват с ГСМ - Гориво Смазочни Материали произведени от барел петрол на цена $16 - цифра която бях среща по нета - някой колеги ми казаха че това е даже висока цена понеже барела идвал на между 2-7 долара производствена цена.

Нато и САЩ воюват и правят логистиката си с ГСМ произведени от петрол по $100 барела.

Посочените цени са в долари, но не се влияят от курса понеже за руснаците са в рубли - тоест като рублата беше паднала временно до 120 - 130 за долар преди да се върне до 71 цена от вчера на всичките тези неща не се качили за Руската Армия нито с рубла или цент.
Русия си произвеждат всичко и за това могат да съществуват с по-малко бюджет.
На САЩ кой им произвежда техниката? Китай ли?

пс: А на Китай кой им произвежда техниката? Те имат бюджет от около $300 млрд, тогава по тези кръчмарски сметки колко им е реалния бюджет, след като нямат за какво друго да си дават парите?
 
Честит Рамазан Байрам на най-големия пазител на православието и консерватизма - Рамзан Кадиров. Великан! Човек с главно "Ч"!

279729261_5868885113138155_7583424723653902877_n.jpg
Да ти кажа, този е доста цивилизован човек.
 
Аз коментирам разликата в цената с и без азерски газ. Ти си коментираш нещо друго. Виждам, че по гръб не падаш, но поне не ми извъртай думите, за да си натъкмиш аргументите.

Първият ми коментар в темата по цените. В който споменавам, че в преходния период ще е с по-висока цена.
Също от единият източник на Дневник, който съм предоставил се споменава, че в преходният период цената ще е по-висока - която вмеждупрочем за момента е 10%, но това ще се променя ден за ден.
Не знам какво коментираш. Аз ти показах актуална информация от КЕВР, където вместо първоначално обявени 5% оскъпяване се стигна до 35%, заради липсата на руския газ. А говореха за 20% уж.
Написах ти и моя коментар за азерският газ, но база публични данни. Не разбрах дали все още смяташ, че ще плащаме по-малко, отколкото в момента?
 

 
 
Не знам какво коментираш. Аз ти показах актуална информация от КЕВР, където вместо първоначално обявени 5% оскъпяване се стигна до 35%, заради липсата на руския газ. А говореха за 20% уж.
Написах ти и моя коментар за азерският газ, но база публични данни. Не разбрах дали все още смяташ, че ще плащаме по-малко, отколкото в момента?
Какво коментирам ли? Аз коментирам изказването, че азерския газ ще е по-евтин. При което попитах защо хората реагират със смях - беше ми казано, че това не е вярно и като аргумент ми беше дадено, че гръцкия газ е по-скъп от руския.
Аз не съм коментирал гръцкия газ и не желая да ми се вменяват думи.
Не съм твърдял никога, че в момента плащаме по-малко, отколкото преди. Твърдя, че при настоящите цени на азерския газ бихме плащали по-малко.
Твърдя, че на това ценообразуване в момента по-изгоден е азерския газ. В други условия е напълно възможно руския да е по-изгоден, ако например цената на петрола скочи твърде много.

Твърдя, че това оскъпяване е поради едностранни промени в договора на другата страна, с което ние сме ощетени. Ще продължи да е така, докато не преминем към азерския газ (като тогава вече ще видим как пък ще са цените на петрола, защото така се формира неговата цена).

В момента България плаща с 10% по-скъп газ отпреди спирането на доставките от "Газпром". Уточни, че коректно сравнение ще бъде дадено на 4 май, когато се очаква КЕВР да обяви цената на газа за месеца.
Както споменах - всичко се променя ден за ден, така че предстои да видим какво ще се случи.
 
Какво коментирам ли? Аз коментирам изказването, че азерския газ ще е по-евтин. При което попитах защо хората реагират със смях - беше ми казано, че това не е вярно и като аргумент ми беше дадено, че гръцкия газ е по-скъп от руския.
Аз не съм коментирал гръцкия газ и не желая да ми се вменяват думи.
Не съм твърдял никога, че в момента плащаме по-малко, отколкото преди. Твърдя, че при настоящите цени на азерския газ бихме плащали по-малко.
Твърдя, че на това ценообразуване в момента по-изгоден е азерския газ. В други условия е напълно възможно руския да е по-изгоден, ако например цената на петрола скочи твърде много.

Твърдя, че това оскъпяване е поради едностранни промени в договора на другата страна, с което ние сме ощетени. Ще продължи да е така, докато не преминем към азерския газ (като тогава вече ще видим как пък ще са цените на петрола, защото така се формира неговата цена).

В момента България плаща с 10% по-скъп газ отпреди спирането на доставките от "Газпром". Уточни, че коректно сравнение ще бъде дадено на 4 май, когато се очаква КЕВР да обяви цената на газа за месеца.
Както споменах - всичко се променя ден за ден, така че предстои да видим какво ще се случи.

Тая опорка с едностранно променения договор не знам защо уж интелигентни хора я повтарят като папагали. Какво очаквате от газпром!? Тая газ да я подарява ли? Щатите вече приеха закон, с който откраднатите от руснаците пари да се превеждат на Украйна. Това как точно си го представяш да се случи? Ти ако си ще искаш ли да ти превеждат заплатата в блокирана сметка и да работиш за без пари. Мислете малко с тея глави, какво само повтаряте спуснатите простотии.
 
Ам

Ти провери ли фактите, които ти написах?
За 35те процента увеличение ли?

Тая опорка с едностранно променения договор не знам защо уж интелигентни хора я повтарят като папагали. Какво очаквате от газпром!? Тая газ да я подарява ли? Щатите вече приеха закон, с който откраднатите от руснаците пари да се превеждат на Украйна. Това как точно си го представяш да се случи? Ти ако си ще искаш ли да ти превеждат заплатата в блокирана сметка и да работиш за без пари. Мислете малко с тея глави, какво само повтаряте спуснатите простотии.
Какво общо имат щатите и "откраднатите" от тях пари и нашите договори с Газпром, които са подписани доста преди войната.
Само няколко руски банки са блокирани. Тези, към които се превеждат парите за европейския газ не са блокирани.

В договорите са упоменати сметките за получаване на плащания и валутата. Газпром променят едностранно тези договорки.
 
За 35те процента увеличение ли?


Какво общо имат щатите и "откраднатите" от тях пари и нашите договори с Газпром, които са подписани доста преди войната.
Само няколко руски банки са блокирани. Тези, към които се превеждат парите за европейския газ не са блокирани.

В договорите са упоменати сметките за получаване на плащания и валутата. Газпром променят едностранно тези договорки.


чети коментарите
 
За 35те процента увеличение ли?


Какво общо имат щатите и "откраднатите" от тях пари и нашите договори с Газпром, които са подписани доста преди войната.
Само няколко руски банки са блокирани. Тези, към които се превеждат парите за европейския газ не са блокирани.

В договорите са упоменати сметките за получаване на плащания и валутата. Газпром променят едностранно тези договорки.

Милион пъти съм променял сметки и бянки при разплащания с други фирми, те към мен и аз към тях. На никой не му е хрумвало, че това е промяна по условията в договорите. Те си искат сумата в долари и Евро, превеждам в долари и евро как ще ги превалутират после не ме интересува. Толкова е просто. За такава промяна даже анекс не се прави, едно уведомитено писмо е достатъчно.
 

Горе