Украйна - Русия какво ви е мнението

Нещо, което не намирате за странно, е, че Русия има капацитет да срине уморените украинци на фронта, но не го прави.

Няма капацитет, затова и не го прави. Та те не могат да унищожат трети месец дори един Himars, нещата са трагични. Досега трябваше да са намерили начин да ги неутрализират, все пак става въпрос за 20-тина системи, които нанасят огромни щети логистични и парични на армията им. Трагично.

Да не говорим, че няма модерна война, където за толкова месеци - страната защитник да има инфраструктура и ПВО - и нападателя да не може да има пълен въздушен контрол - а всеки знае, че война се печели с тотално въздушно превъзходство и контрол над небето - самолети не виждаме.



Русийка не са чак толкова глупави, да искат да продължава активен военен конфликт, всяка страна иска да приключи възможно най-скоро. Помним 4-те точки на Путя от 24-ти - демилитализация, денацификация, свалянето на военните / правителството - пък бием цивилна инфраструктура. Голям капацитет имат, няма що.

Да не говорим, че цял свят видя русийка и кадърната окрадена и бедна армия, с какви възможности разполага - логистични и технологични, че и стратегически.

Ще му се на Путя да свърши бързо всичко - ама сега освен Крим, ще връща още 2 незаконни територии. Не му мина номера както 2014 с Крим и зелените човечета.
 
Последно редактирано:
Няма капацитет, затова и не го прави. Та те не могат да унищожат трети месец дори един Himars, нещата са трагични. Досега трябваше да са намерили начин да ги неутрализират, все пак става въпрос за 20-тина системи, които нанасят огромни щети логистични и парични на армията им. Трагично.


Русийка не са чак толкова глупави, да искат да продължава активен военен конфликт, всяка страна иска да приключи възможно най-скоро. Помним 4-те точки на Путя от 24-ти - демилитализация, денацификация, свалянето на военните / правителството - пък бием цивилна инфраструктура. Голям капацитет имат, няма що.

Да не говорим, че цял свят видя русийка и кадърната окрадена и бедна армия, с какви възможности разполага - логистични и технологични, че и стратегически.

Ще му се на Путя да свърши бързо всичко - ама сега освен Крим, ще връща още 2 незаконни територии. Не му мина номера както 2014 с Крим и зелените човечета.
Ти идиот ли си?
 
Викаш, имат ракети, ама си ги пазят за цивилната инфраструктура. Не им се гърмят на фронта?

Ако някъде си прочела, че по фронтовата линия няма обстрелване с артилерия, ракети и дронове, изобщо не отваряй този сайт или каквото и да е там. Правят го много ясно, и то постоянно. Но нали се сещаш, че е по-труден удар по движещ се танк отколкото да обстрелваш електроцентрали. Като ефективност и себестойност също има значение кога се използват. За това си и има "марш" в разположението на танковете и никога няма да са много близо иначе може цял взвод да бъде унищожен с един удар.
 
Ако някъде си прочела, че по фронтовата линия няма обстрелване с артилерия, ракети и дронове, изобщо не отваряй този сайт или каквото и да е там. Правят го много ясно, и то постоянно. Но нали се сещаш, че е по-труден удар по движещ се танк отколкото да обстрелваш електроцентрали. Като ефективност и себестойност също има значение кога се използват. За това си и има "марш" в разположението на танковете и никога няма да са много близо иначе може цял взвод да бъде унищожен с един удар.

Балистични ракети не са за удари по фронта, а надълбоко в тила. Също така са скъпи заради управление и навигационни системи. За по фронта както каза - има си артилерия - а балистичните ги изстрелваш от голямо разстояние от подводница например и се надяваш да стигне целта.
Планът беше - влиза в Украйна, Зеленски бяга, Европа мълчи с наведена глава и моли за горива, САЩ мели и се пени и дотам. Но планът с голямо П се оказа грешен и ще се превърне в пълна трагедия за РФ. Русия заслужава да се саморазпадне, има държави в нея, които извън РФ ще са пъти, пъти по-добре ако си поемат управлението.


Таз кво вика - руснаците ги 'млатят' - жънат военни успехи срещу украинската армия а? :hankey:
 
Последно редактирано:
Балистични ракети не са за удари по фронта, а надълбоко в тила. Също така са скъпи заради управление и навигационни системи. За по фронта както каза - има си артилерия - а балистичните ги изстрелваш от голямо разстояние от подводница например и се надяваш да стигне целта.


Таз кво вика - руснаците ги 'млатят' - жънат военни успехи срещу украинската армия а? :hankey:

Всеки е свободен да пише каквото си иска, но поне някаква истина да има...

Скоро и обстрела от Черно море няма да е толкова ефективен.


 
За НАТО и САЩ бих казал, че са същите боклуци, ако направят подобно нещо където и да е, без Ислямска държава, които не ги броя за хора, защото биха ти отрязали главата само, защото си с друга вяра. По пътя на логиката Путин боклук ли е?
По-твоята логика излиза така. По-моята логика не. Казано е отдавна: На война като на война. Накрая добрите ще са тези който победят.
 
Я дай източник.


И за коя операция говориш точно? Защото пустинна буря 1 - за 1 седмица бяха разпарчетосали цялата военна и комуникационна структура / радари / комуникации на Садам - никой не е спирал и бомбандирал целенасочено цивилни обекти, а пък никой и не казва, че не се случват, но не е въпрос на стратегия.
Не разбирам защо е необходимо да се правиш на чук и ти.

Я кажи защо унищожиха напоителните канали в Либия? САЩ - НАТО или НАТО - САЩ няма разлика не се прави и това, че не разбираш.
Че не ти харесва да е така е ясно, но не се прави на неразбрал.
 
Планът беше - влиза в Украйна, Зеленски бяга, Европа мълчи с наведена глава и моли за горива, САЩ мели и се пени и дотам.
Ами горе-долу е почти същата ситуация в момента. Зеленскеи ще избяга в даден момент. Пърденето по медиите не значи, че Европа има какво да каже. САЩ прави кинти заеднос Русия в момента.
 
По-твоята логика излиза така. По-моята логика не. Казано е отдавна: На война като на война. Накрая добрите ще са тези който победят.

Русофилска логика, казваш.

strahotna-logika.gif

Да оревем света, че САЩ някога - някъде са направили нещо лошо, но като подобно се прави в момента от Путин - "На война като на война" и всичко е точно.
 
Не разбирам защо е необходимо да се правиш на чук и ти.

Я кажи защо унищожиха напоителните канали в Либия? САЩ - НАТО или НАТО - САЩ няма разлика не се прави и това, че не разбираш.
Че не ти харесва да е така е ясно, но не се прави на неразбрал.

Пак ли сменяш темата?

NATO has admitted that its jets attacked the pipe factory on 22 July, claiming in justification that it was used as a military storage facility and rockets were launched from there.

There was one NATO airstrike on a plant that made pipe sections for the project, because Qaddafi was using it as a storage and launch facility for MRLS attacks against the rebels. Official state propaganda tried to portray it as a deliberate and widespread series of airstrikes targeting the pipeline itself, but NATO forces then provided photographic evidence showing the Libyan rocket launchers at the pipe factory before it was bombed.


И твърдиш, че цялата доктрина на НАТО е да напада цивилна инфраструктура, след като успя да намериш само това? Това ли имаше предвид, след като ги сравни с Русийка и това, което прави 8 месеца?




Искаш ли да се върнем на темата за Русия, или да бъдеш по-конкретен. По същата логика трябва Русия да се обяснява за цивилната инфраструктура всеки ден по 20 пъти, примера който си дал за сравнение е смешен.
 
Да оревем света, че САЩ някога - някъде са направили нещо лошо, но като подобно се прави в момента от Путин - "На война като на война" и всичко е точно.
Къде ме видя да рева? Питам защо вие ревете? Демократи, Сър....

Аз съм ОК с военните конфликти. Такава е човешката природа. Не искаш ли да ти се натресе на главата война готви се за война. Така е било и така ще бъде докато ни има на тази планета. А колко ще ни има никой не знае.

Конкретно в темата тук никой не се осланя на логиката а на лични пристрастия. Дори и аз на моменти, вашия лагер няма да коментирам там всички е искренно и лично :)
 
Аз съм ОК с военните конфликти. :)

Само Русийка да участва и да е агресора, иначе циврим навсякъде колко са лоши САЩ и всеки път като се налага да мислим за Русия - връткаме с whataboutism за САЩ и НАТО, че да не помислим да говорим лошо против Русийка.
 
И желаеш да ми кажеш, че цялата доктрина на НАТО е да напада цивилна инфраструктура, след като успя да намериш само това?



Искаш ли да се върнем на темата за Русия, или да бъдеш по-конкретен. По същата логика трябва Русия да се обяснява за цивилната инфраструктура всеки ден.
Нали ме пита къде? Либия - конкретен отговор. И във всяка тяхна военна операция. Да не говорим семейните тържества посетени от дронове.

Не виждам защо при военни действия изобщо трябва да има някакви обяснения от някой.

Въпроса ми е беше конкретен. НАТО - САЩ добри носят демокрация, дъвки и кока кола. Русия лоши спират тока, крадат перални, хапват животните от зоопарка... Да се смея или да плача вече не знам.
 
Гонзало, който е в Харков има по-различно мнение за ''грандиозните победи'' в Херсон, ма не знам, не знам... Вие и сащските медии може да сте по-наясно с нещата на място

 
Само Русийка да участва и да е агресора, иначе циврим навсякъде колко са лоши САЩ и всеки път като се налага да мислим за Русия - връткаме с whataboutism за САЩ и НАТО, че да не помислим да говорим лошо против Русийка.
И теб питам къде видя да цивря? Задавам въпрос, вие оревахте темата за лошите руснаци аз ти давам аналогични случай за пример при които целия свят е ОК с тях...
 
Нали ме пита къде? Либия - конкретен отговор. И във всяка тяхна военна операция. Да не говорим семейните тържества посетени от дронове.

Не виждам защо при военни действия изобщо трябва да има някакви обяснения от някой.

Въпроса ми е беше конкретен. НАТО - САЩ добри няосят демокрация, дъвки и кока кола. Русия лоши спират тока, крадат перални, хапват животните от зоопарка... Да сме или да плача вече не знам.

Да, ама никой не отрича, че има цивилни жертви, това, което се опитваш да кажеш е, че Русия действа като тях, само че не виждам аргументи от това, което пусна, да ти държи тезата. Щеше да си прав, ако са бомбели само такива неща и електропреносна мрежа и цивилна инфраструктура, а ми даваш линк с бункерите под канала, отдето са стреляли и крили ракети. На всичкото отгоре пускат и разузнавателни снимки защо са ги ударили.


Дроновете е съвсем друга бира - това е не-конвенционална война с терористи - тук мрънкай за ЦРУ, а не пропагандирай, че НАТО и САЩ имат идиотските доктрини като Русия и това, което прави сега.

едит:

Задаваш въпрос не защото те интересува, а защото всеки път, когато се стигне до това да размишлявате за Русия и как процедират - всички русороби сменят темата и започват с whataboutism-ите и - я виж тук, я виж там, ама то туй, ама онова - само и само да не се каже нищо за русийка.
 
Да, ама никой не отрича, че има цивилни жертви, това, което се опитваш да кажеш е, че Русия действа като тях, само че не виждам аргументи от това, което пусна, да ти държи тезата. Щеше да си прав, ако са бомбели само такива неща и електропреносна мрежа и цивилна инфраструктура, а ми даваш линк с бункерите под канала, отдето са стреляли и крили ракети.


Дроновете е съвсем друга бира - това е не-конвенционална война с терористи - тук мрънкай за ЦРУ, а не пропагандирай, че НАТО и САЩ имат идиотските доктрини като Русия и това, което прави сега.

едит:

Задаваш въпрос не защото те интересува, а защото всеки път, когато се стигне до това да размишлявате за Русия и как процедират - всички русороби сменят темата и започват с whataboutism-ите и - я виж тук, я виж там, ама то туй, ама онова - само и само да не се каже нищо за русийка.
Ти не се правиш на чук ти си си чук. ЦРУ, НАТО, САЩ викай има ако щеш Долно нанагорнище все тая. Не мога да пропагандирам факти и истински неща случващи си при всеки конфликт с участие на някоя от трите абвиатури ( теса едно и също )
 
ЧСИ Гергана Грозева, която се крие, не може да си направи документацията, както трябва, но си пуска https://www.grozeva.bg/

И аз, ще сложа край на тази тъпотия.
 
Ти не се правиш на чук ти си си чук. ЦРУ, НАТО, САЩ викай има ако щеш Долно нанагорнище все тая. Не мога да пропагандирам факти и истински неща случващи си при всеки конфликт с участие на някоя от трите абвиатури ( теса едно и също )

Жертви има не само при ЦРУ / НАТО / САЩ , а при всички конфликти. Но начина на действие не може да е такъв, какъвто е с Русийка сега и какви глупости върши. Коренно различни доктрини и военни тактики.

Дори да те попитам как това помага на военната операция / войната - ще смениш пак темата нали?

Никой не желае да си хвърля бомбите върху безсмислени цели - цивилни особено.

Ти може би ще ни открехнеш какви бяха тези бомбандировки не само сега, от началото като се започне - върху цивилни сгради / къщи / селски къщи / и т.н.. - или това им е целта - или толкова си могат като прецизност / точност? И тук не ти давам пример - както ти ми даваш някакъв единичен - и да ти кажа " ей тоя Мол като удариха рушляците" - ежедневни бомбандировки и цивилни цели при това с балистични ракети.
 

Горе