Украйна - Русия какво ви е мнението

Аууу, а къде бяха тия 80% да посрещат освободителите
Пиле, спиш. Тия 80% бяха евакуирани от Херсон още по-миналата седмица. На практика укро-войската завзема празен град и си води 20 човека агитка да веят лайняните знаменца.
 
Ами да, държавите които ги нападат, получават помощ,
От кога тва? За Сирия, Сърбия, Хаити и Йемен не съм чула да е изпращана?

Малко срам???
 
Продължавайки да се правя на чук да ти кажа само почти нямам познати и приятели в БГ да са на страната на Украйна. Та 2-3ма заблудени фейсбук герой със знаменца на профила напълно ме убеждават, че няма никаква причина да сме на страната на Украйна
Еее, така да беше казал още от начало. Ако знаех за този бетонен аргумент, изобщо нямаше да започвам този спор. Ти направо ми скри шапката, евала!

Щом имаш толкова твои познати на страната на Русия, какво изобщо се джафкаме тука? То всяка една дискусия става безсмислена като изкараш този коз!

Даже и украинците мразят Украйна! Гледай какви протести организират срещу новата власт! Ще ги гонят с камъни, искат си обратно в Русия, където е най-добре! Там няма джендъри, там няма нацисти, там има газ и пари! Какво повече му трябва на Човек?!?
 
Пиле, спиш. Тия 80% бяха евакуирани от Херсон още по-миналата седмица. На практика укро-войската завзема празен град и си води 20 човека агитка да веят лайняните знаменца.
Поредната изцепка, прочети пак какво съм написал и опитай отново.
 
М/у другото тука много неравностойн стана спорът - укрофилите доста анемично го дават откъм аргументация...
Ко каза, ко?
Продължавайки да се правя на чук да ти кажа само почти нямам познати и приятели в БГ да са на страната на Украйна. Та 2-3ма заблудени фейсбук герой със знаменца на профила напълно ме убеждават, че няма никаква причина да сме на страната на Украйна
Е нали целия град бил миниран? Какви са тея щастливи граждани?
 
Ма нека си получават и да мачкат.
Следващата помощ, която ще получат ще я връщат до 2070... а на още по-западните... ше има да им лижат... столетия сигурно.
Ми некак си ми се вижда по-рентабилно да имам дългове ама и държава, отколкото да бъда окупиран военно. Ама кво говорим, икономиката е над всичко, всичко друго е на заден план.
 
Мисля, че е време да разведрим темата малко, че много сериозно стана.

За Херсон изчакай малко те и предния път украинците мъкнаха едно колче до границата. Снимаха филм и сега пак направиха офанзива там.

Залужни доклдва на Зеленски:
(Зел) - Превзехме ли целия Херсон?
(Зал) - За сега само Хер ...
* хер на руски е синоним на кур

Сашетата разбиват на пух и прах фантасмагориите за контраофанзива в Херсон. Преди да сте се ухилили, предизвиквам ви да покажете материали, които ги опровергават. Тоест: достоверни данни, че при тая ''контраофанзива'' не са загинали хиляди млади украински мъже. Че не е унищожено огромно количество оръжие и, че украинските генерали не са бесни на Зеля, че е изпратил войската на заколение. Лукашенко дори говори за предстоящ военен преврат в Украйна. Не знам... Казвам само какво казват Сашовците

Велика перемога!!! Над 1000 души, 2 Су-та, 50-на танка и още толкова бмп-та назад. Херсон го гледат от 50-60 километра

Нещо за велика перемога и жълто синьо знаме в Херсон?

Видяхме им контранастъплението под Херсон - Николаев

за 4 дни не са превзели нито едно населено място а са загубили 80 човека - те го казват.

Те си носят греда на която пише граница, ще я забият някъде там на някоя поляна над Херсон и ще се снимат.

На обявата долу пише адрес в Херсон, който вече е Руски и не смятат да го връщат

Ако руснаците ползваха същото, вече да са в Киев, ама идеята им е друга, както сам разбра с въвеждането на рублата в Херсон. Тук се превзема територия дългосрочно, не е целта да се сложи марионетно правителство, че да ти даде петрола.

Вчера се опита да замажеш гафовете си с тъпото заяждане, уж задавайки въпрос по темата - и колко хора те отразиха??? Дори тия от твоя лагер не си направиха труда да ти коментират полюциите за Херсон.
 
А, де. Налу уж всенародна подкрепа за Украйна има в България? Би трябвало да сте мнозинство? 1 от 10 някак си не се връзва.
Крумов статиста!

Ти да не би да преподаваш някъде Социология? Цял професор си бе!
 
Ми некак си ми се вижда по-рентабилно да имам дългове ама и държава, отколкото да бъда окупиран военно. Ама кво говорим, икономиката е над всичко, всичко друго е на заден план.
За теб може да е рентабилно, ма за украинския народ не се знае.. аз до колкото виждам все още са окупирани, а дълговете си растат.
 
Мисля, че е време да разведрим темата малко, че много сериозно стана.
Да, добра идея. Доста несериозен пост. :)
 
За теб може да е рентабилно, ма за украинския народ не се знае.. аз до колкото виждам все още са окупирани, а дълговете си растат.
Ами аз като гледам, лека полека намалят окупираните територии, а без помощ и дългове щеше да е окупирана цялата страна. Ама страшното е че ще имат дългове, разбира се.
 
Ами аз като гледам, лека полека намалят окупираните територии, а без помощ и дългове щеше да е окупирана цялата страна. Ама страшното е че ще имат дългове, разбира се.

Еми едното е военна окупация, другото ще е икономическа, но щом казваш, че всичко е точно - точно е, важното е знамената да се веят.

Иначе темпото е ок, за Херсон се знае от 2 месеца, че се изнасят на другия бряг.

И нещо интересно за Херсон
През 1737 г. във време на Руско-турската война (1735 – 1739) на мястото на днешния Херсон руските войски издигат укрепление, което наричат Александър Шанц. Постепенно значението на укреплението нараства и на 18 юни 1778 г. императрица Екатерина II подписва указ за основаване на крепост и корабостроителница, а на 19 октомври 1778 г. вече са поставени основите на крепостта и корабостроителницата на новия град, наречен Херсон в чест на древния Херсонес (наричан и само Херсон), като извор на християнство за старите руси. Основател на града е Григорий Потьомкин – фаворитът на императрица Екатерина II. От 2 март 2022 година е под контрола на Руската федерация, в следствие от Руската инвазия в Украйна.[1]

630_360_1650140733-774.jpg
 
Еми едното е военна окупация, другото ще е икономическа, но щом казваш, че всичко е точно - точно е, важното е знамената да се веят.
Доста по-добре е военната окупация, така е, нема се осети изобщо. Ако и Путин са беше сетил, немаше се занимава с някви военни окупации, дето на фона на икономическите са гола вода.

Иначе темпото е ок, за Херсон се знае от 2 месеца, че се изнасят на другия бряг.
Да, доброволно се изнасят, не искат вече да въвеждат рубли, това никога не е било цел. Защо им е единствения областен град, който успяха да окупират...
 
Военните напуснали, но Херсон си оставал Руски ... Шизофренията на кремъл е уникална.
Подписва указ за присъединяването на област и след около месец главният град на тази област вече не е руски :)
 
Малко по-добре е от твоя в който те питах, къде бяха тия 80% рефУрендуми да посрещнат "освободителите", а отговора ти напълно неадекватен.
Нещо не те разбирам? Твърдиш, че понеже нацистите не са пускали туитове и СНН не е излъчвало пряко, значи херсонци не са се радвали на руското освобождение на града? Да напомням ли, че едните печелят медийната война, а другите реалната?

главният град на тази област вече не е руски

Защо да не е? Руски си е, но е временно окупиран от украинци. Временно. ;)
 

Горе