Украйна - Русия какво ви е мнението

Общото е, че думата "тактическо" е излишна.

Иначе за мейнстрийма, какво мислиш за руския мейнстрийм? Там има ли същите похвати, които се виждат в западния? Дали навсякъде мейнстрийма не действа по един и същ начин, а западния не е някакво изключение? Целта е новината да се изкара бързо, да са първи, а дали е истина или потвърдена не ги интересува, важното е да я продадат първи. Западния мейнстрийм се държи от няколко големи корпорации, а руския от различни олигархични кръгове около Кремъл. Понеже тук основно се громят западните медии, интересно ми е мнението ти за руските.

Питаш ма дали има фейк? Има, но по-скоро виждам премълчаване на проблеми, а не масово влияние на стадото както го има в цивилизования свят. То тва почна още с Ковид, ма ай нама да "сменям темата"
 
Яко ги фана шубето тия - не щът да признават че ракетите беха руски!
... щото иначе требва да активират 5-ия член!!!


Само у нашенско има истински мъже като Бабикянката - с големи топки, къде им стиска да активират члена!!!
(жалко че от Козяк се отказаха да му дадат държавна службичка, ама след тоя му пост във фейсбука може и да се меракландисат...)
 
Отговор няма, както и обещаното ти мнение ако върна назад, как на 100% си бил сигурен, че ракетата е украинска.

То тва, че съм казал, че ракетата е украинска е твоя фантазия. Питаше ме за мнението ми по темата.

Разбери са първо със себе си има ли еднорози или не.. после пак може да обменим опит.
 
Тъй де - понеже си мурзилка и колхозник - видиш ли нещо в която и да е медия, без руските медии - значи е фейк. Затуй ли такива глупости си писал в началото на темата преди 24-ти?
 
Сакън, недей. Знаеш, Полша му е болна тема. Ще докараш на всички ни главоболие :D

После може да му пусна един скрийн от едно режисирано пропагадно видео на поляци в Натовска машина, някъде в Украйна.
Едва ли са му го прожектирали в Труха.
 
Тъй де - понеже си мурзилка и колхозник - видиш ли нещо в която и да е медия, без руските медии - значи е фейк. Затуй ли такива глупости си писал в началото на темата преди 24-ти?

Не просто ме кефи да гледам как главочи се пънат по форуми. :)
 
Руските утрепки пак бягат по тъча - говорете за приятелката ми - щом е по интересно от това да се аргументирате.
 
Руските утрепки пак бягат по тъча - говорете за приятелката ми - щом е по интересно от това да се аргументирате.

Пак фантазия, кой говори за нещо различно от Полша?
 
Има, но по-скоро виждам премълчаване на проблеми, а не масово влияние на стадото както го има в цивилизования свят.
То като премълчаваш, отново е влияние. Но не съм съгласен, точно за руските медии да твърдиш, че не пропагандират, а само премълчават несериозно. Колко медии в Русия, свободно критикуват властта, колко си позволяват да критикуват войната в Украйна и Путин? Нима не арестуваха и не осъждаха журналисти, които говореха против Кремъл? Там неудобните директно ги цензурират, затварят или убиват. Нещата са несравними дори. Даже си спомням, някви холограми, които бяха качвали с Путин.
 
Фейкомета нещо истеряса!!! И хиляда пъти да използваш обидни (според нивото ти на интелектуално развитие) епитети, трудно ще засегнеш някой. Пък и без това в буфера ти се събират не повече от два-три на седмица, после се налага рисет :D
 
Начии... регистрирам се, Нандибанди, аз в един западен алт-форум - анти-мейнстрийм демек - преди около седмица. И, нали, ги почвам отдалеко англосаксончетата. Бе да не си показвам магарията отпървом. Пък и те нали са некви странни хора, леко така толерантни ли кви са, бе некви малко меки китки; пък и като англосаксонци и други разни западняци, са си малко умствено изостанали. И малко така да се направим на толерантен към чуждото мнение, та лекинко да им влезем изодзадзе, че да си внедрим мойта си теория. Нали;) хе-хе.

И почвам леко в първите коментари. Викам:

"Колко от онези, които до 2020 г. живееха с широко отворени очи, бяха подведени от ковид? И колко от тях бяха подведени от "войната", във версията, представена им от западните власти и медиите; колко си купиха "демона Путин", "храбрия Зеленски" и "Слава Украйна"? ... Почти никой разумен човек не е бил подведен от Ковид, „смелата Украйна“; така както преди не е бил измамен от трансджендъризма и други дяволски течения. Тези неща заблудиха само вече излъганите хора. И така: каква друга измама.."

Бе, мойта си, хе-хе. (Горното за Графикса не важи, дайте да се разберем! Той е локомотивец и го мерим с черно-белия аршин. Само Локо, Графиксе!) И почвам. Викам "алт-медиите в комбина с мейнстрийма ва прават на будали, глейте ся кво става у Русия..." Темица си направИх; и почвам руска преса, сайтове, бизнеси, кремлин.ру, правителството, документи, пидиефи, специализирани сайтове, университети, академии, институти.. Онеа гледат кат изоглавени, обаче културни в тоя форум, викат си "тоа русофоб укро-пропагандист", ама държат, нищо не казват. Един-двама само викат "ба мааму, кво стана, тва що го нема по наще алт-медии", ама поанглийскому, културно един вид, даеба саксончетата, хе-хе.

И неска, бате, некъв новобранец регистриран преди 2 месеца, с нула коментара, набрал сили и ми отговаря на те тоа горния мазния встъпителен пост; прочел го, и възмутен:

"И така, какво мислите? Оправдаваш ли нахлуването и окупирането на суверенна държава, където толкова много хора вече са били убити, каква е твоята логика? Съжалявам, но звучиш като платен руски бот, не виждаш ли пропагандата на Pootin?"

Пляс ено сърчице на новобранчето (прилича на некой малко..), и му връщам:

"Страхотен първи отговор във форума, който доказва, че сте изключително проницателен човек. Няма нужда да се извинявате, вие открихте истината. Не само виждам пропагандата на Путин, аз я разпространявам. Виждате това във всичките ми коментари до момента, разгледайте ги и ще потвърдите съмненията си, че съм платен руски бот. Плащат ми в цифрови рубли чрез традиционна руска биометрична система.

Създаден съм от млад изобретател от Международния младежки форум на страните-членки на ОНД, посветен на постигането на Целите за устойчиво развитие, по спонсориран от Сбербанк проект за разработване на инструменти с изкуствен интелект, за производство на традиционни руски ботове за защита интересите на Евразийската империя и лично на император Владимир Владимирович.

В дългосрочен план се предвижда да бъда доразвит и разгърнат като бот в метавселените, чиито правни аспекти на регулиране бяха обсъдени наскоро от Съвета на федерацията - "горната" камара на Федералното събрание, парламента на Руската Федерация.

Целите ми са:
- наблюдение на информационното "пълнене" и разпространението на дезинформация, както и диагностициране и превенция на деструктивното поведение на младите хора

- борбата с: Разпространението на разрушително съдържание, включително клевета срещу ползите от традиционното руско ядене на буболечки; Отричане на изменението на климата, зелената рубла и личните въглеродни кредити; Противопоставяне на традиционното руско образование с пълна цифровизация по лична траектория от люлката до гроба; Недоверие към ценностите на традиционната биометрия и цифровата рубла; Борба с клеветата срещу Smart City Moscow; А също и с клеветите срещу безопасността, ефективността и ползите от руските инжекции за борба със смъртоносните вируси; и други.

Специализирам в рамките на участието в световния форум за управление на интернет на руския форум за управление на интернет, който работи за „по-справедлив цифров световен ред“ в рамките на „разработването на глобалния цифров договор, документ, предложен лично от генералния секретар на ООН Антонио Гутериш в 2021 г. в доклада си „Нашият общ дневен ред" и др.

Можете да видите тук: (линк към мойта си темица, къдет са гореизброените)"

Те такиви работи, Нанде. Ти как си иначе?
 
То като премълчаваш, отново е влияние. Но не съм съгласен, точно за руските медии да твърдиш, че не пропагандират, а само премълчават несериозно. Колко медии в Русия, свободно критикуват властта, колко си позволяват да критикуват войната в Украйна и Путин? Нима не арестуваха и не осъждаха журналисти, които говореха против Кремъл? Там неудобните директно ги цензурират, затварят или убиват. Нещата са несравними дори. Даже си спомням, някви холограми, които бяха качвали с Путин.

Ама ето пак.. къде твърдя нещо такова? Питаш ме за наблюденията ми.. това са...
Колкото и да не ви се вярва РИА-та съм я отворил 2,3 пъти. Аз предимно влизам тук.. харесвам си някой пост, в който видно няма никва логика.. и го проследявам. Взимам предимно ваши... щото са от "достоверни" източници, а именно те масово се препубликуват и съобщват в национални медии и се случва няква промивка на стадото, в случая стадото в което съм и аз, ако бех у Масква сигурно и там щях да се дърля с някой.... който се опитва да ми чертае реалността....докато не ме трупясат.... де.. а на blyadmaafaka.of.ru кво да му проверявам?

Ако искаш дай някоя пропаганда от "достоверна" руска медия и ше я сверим. Аз проблеми нямам.
 
Ама ето пак.. къде твърдя нещо такова? Питаш ме за наблюденията ми.. това са...
Колкото и да не ви се вярва РИА-та съм я отворил 2,3 пъти. Аз предимно влизам тук.. харесвам си някой пост, в който видно няма никва логика.. и го проследявам. Взимам предимно ваши... щото са от "достоверни" източници, а именно те масово се препубликуват и съобщват в национални медии и се случва няква промивка на стадото, в случая стадото в което съм и аз, ако бех у Масква сигурно и там щях да се дърля с някой.... който се опитва да ми чертае реалността....докато не ме трупясат.... де.. а на blyadmaafaka.of.ru кво да му проверявам?

Ако искаш дай някоя пропаганда от "достоверна" руска медия и ше я сверим. Аз проблеми нямам.
Ясно разбрах те, просто исках да уточним дали мислиш неутрално по темата или западните медии лоши, руските добри. Иначе съм съгласен за препубликуването и тн. просто това го прави всяка масмедия във всяка държава, а западните със сигурност не са изключение.
 
Международният арбитражен съд в Стокхолм призна за легитимно решението на "Газпром експорт" да спре доставките към финландската държавна компания Gasum поради отказа й да плаща в рубли, съобщи "Газпром" в профила си в Telegram.

Трубуналът призна указа на руския президент Путин за преминаване към плащане на газ в рубли за "форс мажор" по договора и също така задължи финландската Gasum да плати на Gazprom Exportнад 300 млн. евро просрочени задължения за доставки на газ, съобщи руската компания
 
Те такиви работи, Нанде. Ти как си иначе?
Екстра съм.

Като ти четох поста, осъзнах, че и тука с подобна тактика навлезе... Получи ти се. ;)

1668710829663.png
 
Последно редактирано:
Изобщо. Всичко дадоха на талибаните, сега пробутват старо оръжие на Украйна - колкото да ги гаврят и да отбиват номера.
Сега на втори ще покажат и шесто поколение B-21 самолет, голям страх да не ги чегарят рашистите, дето 10 месеца мачкат в Украйна наред.
16 000 самолета и военен флот по-голям от следващите 10 държави взети заедно след тях не е нищо.



Понякога се чудя какво да кажа или изобщо да го кажа. Щом в Ютуб твърдят, че НАТО нямат оръжия сигурно е така. Надявам се някой ден тези хора да осъзнаят, че са лъгани и манипулирани. Иначе лично на мен различното мнение не ми пречи, ако не граничи със супер лъжи и пропаганда. Даже си направих експеримент тук във форума днес. На два пъти писах, че шанса Русия да победи НАТО е нула, което е неуспорим факт. Тишина. Представяш ли си, ако го бях казал в началото на войната? Щяха да ме засипят с коментари за великата мощ на руската армия. Дори щяха да търсят връзки да ме настанят в Карлуково. Явно бавно осъзнават, че няма нищо подобно. А за стотиците пропагадни лъжи в темата направо съм изумен, че им вярват, но шарен свят както се казва. Работи се в името на национализма a.k.a русофилството в България. Защо ли нашите "националистически" партии до една са с руски знамена, но под прикритие? Защо ли ГЕРБ, ДПС, дори ПП водят политики, в които често си личат руски интереси? Пример руски, извинете - турски поток. И сега ще кажат "ама вие сте евроатлантици". Ами да. Не го крия. Искам евроатлантическа и чиста демокрация в България. Преход, а не нещо като преход към демокрация. Да усетя една истинска демокрация като в Румъния пък после ще оценя дали е зле. А ако я имаме някога и ако е зле ще си го кажа. Сорос не ми плаща. Не ми плащат и НПО-та. Ама то ако платени пропагандатори не дават кеш как така ще изразиш необлъчено мнение?! Демокрация...
 
На два пъти писах, че шанса Русия да победи НАТО е нула, което е неуспорим факт. Тишина.


Русия не може да победи нато, но и нато не може да победи Русия. Смени Русия с Китай и ще получиш същия отговор.

Евразия, Истазия и Океания са винаги във война, но никоя от тях не може да победи другите, нито пък да бъде победена. Войната е Мир. ;)
 
Русия не може да победи нато, но и нато не може да победи Русия. Смени Русия с Китай и ще получиш същия отговор.

Евразия, Истазия и Океания са винаги във война, но никоя от тях не може да победи другите, нито пък да бъде победена. Войната е Мир. ;)

Нямам коментар, в който да пиша, че НАТО ще победи Русия! Винаги съм обективен. С наличието на ЯО победител нама да има. Я си вижте русофилите коментарите в началото на темата...
 
Я си вижте русофилите коментарите в началото на темата...
Що ти не погледнеш твоите? Забавни са...

А, който си мисли, че при развой на събитията и повече разбиране на действията, мнението трябва да остане непроменено, значи е яко ритнат от кон в главата. :)

Добрутро!

Някой знае ли защо американците ще играят с руското знаме на ръкавите в Катар?

315694289_490955879670486_2094359984206614148_n.jpg
 

Горе