Украйна - Русия какво ви е мнението

п.с. Ти още ли го търкаляш тоя фейк герой Уоли??? Ретарда отдавна се отказа от призрака на Киев - айде и ти. Голямо момче си вече, ще ти се смеят другите деца. :)

Фейк герой си ти. Никога не съм писал за някакви призраци или каквото и да е било. Човекът в момента е инструктор в Полша. Дори думите на редник, които е бил на фронта само за ден имат повече тежет от форумните тролове, та какво остава за човек с няколко войни зад гърба си. Но няма как да забравя, че тук сте изявени специалисти по икономика, военна стратегия, енергетика, биотехнологии и каквото още се сетиш.
 
Фейк герой си ти. Никога не съм писал за някакви призраци или каквото и да е било. Човекът в момента е инструктор в Полша. Дори думите на редник, които е бил на фронта само за ден имат повече тежет от форумните тролове, та какво остава за човек с няколко воини зад гърба си. Но няма как да забравя, че тук сте изявени специалисти по икономика, военна стратегия, енергетика, биотехнологии и каквото още се сетиш.

То и аз не съм писал, ама нали трябва да повтарят нещо :D
 

Пропаганда на смъртта: откъде започва истинската русофобия?​

Според доктрината на войната почти единственото нещо, което може да изпълни живота със смисъл, е смъртта някъде в изкоп до Бахмут​

Дмитрий Чупраков за OFFNews
24 януари 2023 в 10:52 | 7894 |16


"....В Русия режимът на Путин казва по телевизията: „Вие сте бедни и безнадеждни. Нямате права и бъдеще. Вие сте такъв народ, че пак ще умрете на пътя от катастрофа или от водка. Отидете отпред, за да има поне някаква полза от вас. Ако имате късмет и не умрете, и не загубите краката си, тогава ще ви дадем шанс. Няма нужда да се страхувате от смъртта, защото Владимир Соловьов ви е казал, че животът не трябва да се надценява, а способността да умрете е основната черта на руснака. Целият този поток от презрение към руснаците не е нищо друго освен продукт на путинизма. Изводът е прост - нивото на русофобия, което излиза от стените на Кремъл, е просто невъзможно да се намери никъде другаде."

 
Последно редактирано:
Човекът в момента е инструктор в Полша.
Е, бива ли най-великия снайперист в слънчевата система да се принизи до обикновен инструктор. Тц, тц, тц..

Тя и на мен многократно се опитва да ми преписва неща, които не съм писал
В смисъл: цитирах как се кефиш на анонимните, защото ''правят каквото могат"? Само не разбрахме какво могат и какво толкова направиха, ма нема нищо. Важното е да си изпълнен с възхищение към супер героите, които ежедневно побеждават агресора Путин. ;)
 
Е, бива ли най-великия снайперист в слънчевата система да се принизи до обикновен инструктор. Тц, тц, тц..


В смисъл: цитирах как се кефиш на анонимните, защото ''правят каквото могат"? Само не разбрахме какво могат и какво толкова направиха, ма нема нищо. Важното е да си изпълнен с възхищение към супер героите, които ежедневно побеждават агресора Путин. ;)

С проруското си мозъче как прецени, че нищо не могат, като ги принудиха да си спрат глобалния интернет и да са на нивото на Северна Корея? Направиха според мен достатъчно...

ВСУ имат спешна нужда от обучение и инструктори са най-добрите, разбира се! Просто се чудя как не са те поканили теб за тази работа, а този фейк герой.
 
Я ремайнда изпълзя, че даже и за призрака на Киев не е чувал. Докато се накуми да признае, че укрите ги надраха в Соледар то и Артемовск ще замине.
 
как прецени, че нищо не могат, като ги принудиха да си спрат глобалния интернет и да са на нивото на Северна Корея?
Тва Анонимните? Викаш те го направиха? Брей, всеки ден научавам нещо ново.

Тя и космическата им програма на рашките спря заради хакването на сайта на Роскосмос. Велики са анонимните - Поклон!
 
Тва Анонимните? Викаш те го направиха? Брей, всеки ден научавам нещо ново.

Тя и космическата им програма на рашките спря заради хакването на сайта на Роскосмос. Велики са анонимните - Поклон!

Всеки се гаври както може с блатните.
 
Тази част от поста ти показва кой е спомогнал за изграждането на мнението ти. ;)

Говорим за руски територии, които по безобразен начин са "шитнати" на една от СССР-ските републики навремето, барабар с руснаците вътре. Термини като ''окупация'' щяха да бъдат избегнати, ако Горбачов не беше долен мръсник и си ги беше върнал обратно, когато съветската република украйна стана независима. Путин поправи тази несправедливост и действията му са повече от законни. Те са исторически и социално оправдани.

Незаконно е да бомбандираш хора, които твърдиш, че са собствения ти народ в продължение на 8 години. НЕ Е незаконно да си върнеш своето след като попиташ хората част от коя държава искат да бъдат. Между другото, в Косово проведоха ли референдуми за отделяне от Югославия???

Мирни преговори трябваше да се водят когато ЛНР и ДНР поискаха автономия заради анихилацията им от страна на киевския фашистки режим. Киев обаче намери за по-удачно да бомбандира ''своя народ", вместо да търси мирно решение на проблема? Питаш ли се защо???? Защото така заповядаха господарите. Защото трябваше да провокират Москва да започне военни действия. Защото тази война е нужна на сащ.

Има го и варианта, че Путин е в кюпа. Гледаме фарс, докато в същото време се случват едни странни неща, които не забелязваме.

Единственият вариант, който НЕ съществува е ''украйна е невинна жертва''. Няма такъв филм и който го вярва има нужда от личен асистент до края на живота си.
Дали са били или не руски територии е без значение. Има подписани договори които трябва да се спазват.

Като ще говорим за бомбардиране да се сетим за чеченските войни? И там едни хора искаха независимост ама... не им се получи? Тогава беше много удобно да се каже че на територията има сепаратисти и да се прати армията да се бие с тях нали? BTW, точно по времето на конфликта в Чечня изгрява звездата на Путин. Същото е в Донецк и Луганск - група сепаратисти подкрепяни от наемници и доброволци от Русия се бият срещу законната власт.

Косово е друга бира, въпреки че не съм на 100% съгласен с развитието на нещата, Младич си е изверг който се забавлява с убийството на хора. А Сърбите са такива лайна и винаги са били лайна, че им е малко боя който са яли от всеки дето ги е хванал. Винаги нападат в гръб и после бягат да реват на някоя по-голяма държава като им отупаме посраните задници.

Ама да се върнем на сегашният конфликт. Всичко дойде от това че Украйна реши да напусне орбитата на Русия, а както историята показва ако се опиташ да скъсаш връзките си със Русия - идват танковете. И за хора като теб които живеят в държави в които човешкият живот има някаква стойност е много лесно да заемат позиция и да са спокойни, че никой няма да дойде и да ги измъкне от леглото им в 2 часа през нощта, да ги съблече голи пред дома им и да се молят само да ги понабият, че другата опция е куршум. Ама в Русия ако си инакомислещ... горко ти.

Иначе руснаците не са лоши хора, за съжаление не попадат на управници които да направят живота им по-хубав, а им избират винаги такива които искат да мачкат и крадат.

А иначе 100% невинни няма и от едната и от другата страна има изверги които се наслаждават на убийства. И от едната и от другата страна има невинни жертви. И все пак, агресора е Русия, така както агресора в Ирак беше САЩ. Всеки здраво мислещ човек трябва да може да го разбере.
 
Има подписани договори които трябва да се спазват.
Точно така - Минските споразумения.

Много хубав пост си написал, но от него излиза, че изобщо не си проследил хронологично корена на конфликта. Иначе нямаше да кажеш това:

И все пак, агресора е Русия
Русия беше провокирана - системно и продължително. Кажи ми коя ядрена сила ще се остави да бъде обградена от вражеска войска??? Проблемът беше провокиран от заявлението на Украйна, че ще влезе в НАТО, а не от това, че искала да се откъсне от руската орбита. Тя си беше извън орбитата 20 години и нямаше никакъв проблем.
 
Тва Анонимните? Викаш те го направиха? Брей, всеки ден научавам нещо ново.

Тя и космическата им програма на рашките спря заради хакването на сайта на Роскосмос. Велики са анонимните - Поклон!

Който и правителствен руски сайт и онлайн телевизия да пипнеха, той падаше.


phpiretib_559x345.jpg

И се появяваше това с текст опровергаващ пропагандата му. Плюс създаване на множество платформи, които генерираха автоматични смс-и към номера на руснаци с истината за войната. Не знам защо се опитваш да внушаваш кой какво е казал и на какво се е кефил. В началото на прословутата военна операция на Путин съм коментирал постове на анонимните с това, което правят. Нямаше как да се спре това без ограничаване на глобалния интернет. Ако за нас тази картинка е просто едно меме от многото, за руснаците значи много. Толкова по темата, а това, че си отделила време да се ровиш в коментарите ми преди година - трол.
 
Точно така - Минските споразумения.
Напротив, говоря за договорите подписвани при разпадането на СССР, които определят границите на Украйна и към които граници до преди 10 години Русия нямаше претенции. Говоря за договорите по силата на които Украйна изпраща в Русия може би 3-тия или 4-тия по численост ядрен арсенал в света (по спомен над 1000 бойни глави).

Русия беше провокирана - системно и продължително. Кажи ми коя ядрена сила ще се остави да бъде обградена от вражеска войска??? Проблемът беше провокиран от заявлението на Украйна, че ще влезе в НАТО, а не от това, че искала да се откъсне от руската орбита. Тя си беше извън орбитата 20 години и нямаше никакъв проблем.
Ама защо да не влиза в НАТО? Украйна е суверенна държава и трябва да може сама да кове бъдещето си. Нали никой не си мисли, че НАТО ще нападнат Русия? Да не са малоумни?!? Никой от западния свят не е преревал за Русия и няма нужда от нея. Обратното е, на руснаците децата са в западни столици, носят западни дрехи, пият западен алкохол, карат западни коли, ходят на почивка на запад и тн. Освен това от Прибалтика Москва е по-близо (или разликата е съвсем малка) отколкото от Украйна. Като за капак, какво правим като Финландия влезе в НАТО? Или и нея ще нападнат?
 
Нали никой не си мисли, че НАТО ще нападнат Русия?
Бием се с Русия там, за да не се бием на своя територия...


п.с. в целия ти пост има доста неточности, въпреки привидната логика. Например, ядреното оръжие си е руско - какво по-логично от това да си го приберат, когато напускат? Е, забравиха си териториите, за които сега укрите и господарите им твърдят, че са украински. Ми не са!

И понеже твърдите, че Русия е агресорът, задайте си въпроса кой саботира мирните преговори в началото? Конфликтът можеше да се избегне и можеше да се потуши още в началната му фаза. Не това обаче искаха сащ, които печелят от цялата ситуация. Те печелят от всяка война в последните 30 години, включително от тези, които уж не спечелиха.
 
Дали са били или не руски територии е без значение. Има подписани договори които трябва да се спазват.

Като ще говорим за бомбардиране да се сетим за чеченските войни? И там едни хора искаха независимост ама... не им се получи? Тогава беше много удобно да се каже че на територията има сепаратисти и да се прати армията да се бие с тях нали? BTW, точно по времето на конфликта в Чечня изгрява звездата на Путин. Същото е в Донецк и Луганск - група сепаратисти подкрепяни от наемници и доброволци от Русия се бият срещу законната власт.

...

Редовни руски части са влезли в Донбас....и такива са свалили малайзийският самолет.....

Погибли в 2014-м: репортаж с кладбища, где похоронены десантники Псковской дивизии​




Пропавшие полки: что известно об «исчезнувших на Украине» десантниках
Минобороны признало присутствие военнослужащих ВДВ ВС России на территории Украины, они заехали туда «случайно», сообщил представитель российского военного ведомства. Семьи российских десантников и правозащитники тщетно пытаются выяснить судьбу отправленных в зону конфликта контрактников. Похожим образом начиналась война в Чечне, напоминают в Союзе солдатских матерей.

Подробнее на РБК:
 
Последно редактирано:
Бием се с Русия там, за да не се бием на своя територия...
Ама чакай сега, там, ама не в Русия... Нещо не схващам логиката. Значи Руснаците ги е страх ще НАТО ще ги нападне, но се бият в държава нападната от Русия? Някой да е нападал Русия? Щото аз не съм чул... И какво значи че НАТО се бие? Дали са им 20 химарса (или както там им е абревиатурата) малко бронирани машини, малко гаубици патрони, автомати... Едва сега започват да получават по-сериозно въоръжение и то в минимални количества - 31 Ейбрамса, 20 Леопарда... Върни се малко назад и виж как се бият американците. Самолетоносачи, бомбардировачи, стотици танкове и хиляди бронирани машини. Стотици хиляди професионални войници... Такова нещо в Украйна няма. Разчистват си залежалото оръжие.
Например, ядреното оръжие си е руско
Грешка, ядреното оръжие е съветско, не Руско.
Е, забравиха си териториите, за които сега укрите и господарите им твърдят, че са украински. Ми не са!
Напротив, са!
И понеже твърдите, че Русия е агресорът, задайте си въпроса кой саботира мирните преговори в началото? Конфликтът можеше да се избегне и можеше да се потуши още в началната му фаза. Не това обаче искаха сащ, които печелят от цялата ситуация. Те печелят от всяка война в последните 30 години, включително от тези, които уж не спечелиха.
Аз помня друго. Стотици хиляди военни на границата с Украйна, огромно количество техника на същата граница. Освен това Жива сила и техника на границата между Украйна и Беларус. САЩ казват - ще нападат, ама Руснаците - не луди ли сте ние братски народ няма да нападаме! Долни инсинуации... Докато военните не преминаха границите и не започнаха война. По какъв извратен начин виждаш САЩ агресор тук, не знам.

И какви преговори като нападателя казва, Крим си остава наш, и искаме още 25% от територията ви. Какви преговори са това? Да се изнасят до границите от преди 2014, да платят репарации и войната ще свърши.

П.П.
Някой да е дошъл у вас да те набие и да ти каже, знайш кво, няма те бия повече ама кухнята, хола и половината от едната спалня вече няма да са твоя собственост. Ти ще живееш в едната спалня, в половинката от втората, кенефа и коридора. Понеже съм щедър ти оставям мазето и ти давам разрешение да ползваш стълбите.

И ся знам че ще почнеш пак с тезата че това са си територии на Русия - не не са! Подарени, дарени, купени квит ще да са. Дари ми на мен пред нотариус апартамента ти и после нека децата ти се опитат да си го вземат. Това да не е мандра?!?
 
И ся знам че ще почнеш пак с тезата че това са си територии на Русия - не не са! Подарени, дарени, купени квит ще да са. Дари ми на мен пред нотариус апартамента ти и после нека децата ти се опитат да си го вземат. Това да не е мандра?!?
:D Какви територии на русия бе? Ако ще се връщаме исторически назад, то много преди руснаците там са разположени Киевска Рус, чийто преки наследници са точно Украйна.
 
Киевска Рус, съветски са, не са руски... Забавни сте.

А истината е, че зад тази война се случва нещо, което касае всички ни пряко. Мисля, че малко или много всички го изпитвате на гърба си.

Утре ще ви свалят от колите, заради липсата на петрол и газ, заради климата или просто ей така - за да сте щастливи като нямате нищо. Пазарът вече страда от дефицит на основни храни, но пък е в сила разрешението за влагане на насекоми в хранителни продукти и дори в бирата. Теории на конспирацията... Всичко е точно. Уйня не изчезва от картата, обслужвайки чужди интереси. Танковете ще оправят работата.
 
Киевска Рус, съветски са, не са руски... Забавни сте.

А истината е, че зад тази война се случва нещо, което касае всички ни пряко. Мисля, че малко или много всички го изпитвате на гърба си.

Утре ще ви свалят от колите, заради липсата на петрол и газ, заради климата или просто ей така - за да сте щастливи като нямате нищо. Пазарът вече страда от дефицит на основни храни, но пък е в сила разрешението за влагане на насекоми в хранителни продукти и дори в бирата. Теории на конспирацията... Всичко е точно. Уйня не изчезва от картата, обслужвайки чужди интереси. Танковете ще оправят работата.

Каква словесна диария само
 

Горе