Украйна - Русия какво ви е мнението

Впрочем ти си истински доларджия и явно имаш виза за Америка. :)
Къде живееш все пак? Ню Йорк или Тексас? Ако те е срам не казвай :)
 
Последно редактирано:
Гледам си се размърдал последно време да пускаш безсмислено теми и постове. А от къде съм не е важно. Роб си, ако си си го направил така. Всяко изказване лесно може да определи възприятието на човека, а от там и на останалите да им стане ясно с какво си имат работи отсреща.

Още един да завира форумна се появи. Лошо. Стигат ни 3мата кретена тук.
 
Поне си казвам как стоят нещата, а не фантазирам за лошия Путин и перфектните ЕС и НАТО
Тва което каза е, че не си избирал НАТО и че според теб сме превзета страна, стойността на това нещо е 0.

Говорим за ползите американските бази, а дали са натовски или не, е излишна подробност. Базите на американците в цяла Източна Европа, па даже и в Тайван нямат отбранителен характер и това го знае всяко дете.
Говорим за това, че ни обяви за превзета страна, щото имало бази на САЩ тук и аз те попитах, дали Беларус, Армения, Грузия, Сирия и тн. са превзети страни по същата логика, ти ми отговори нещо от сорта на "мисля, че не". Опитах се да обясня, че това е номално когато си във военен съюз, затова дадох и обратния пример. Обаче извода в твоята глава е, че щом са на САЩ са "лоши", а щом са на Русия са "добри".

Другия опит беше на Талибанчето с няква база в Япония, дето няма нищо общо с нашата ситуация и някви изнасилвания, ни в клин ни в ръкав, само и само нещо да се плюе. После, като му свършиха аргументите, започна да напада на лична основа.

Нанди, виждам, че си запозната с военното дело. Би ли ни просветлила, какво представлява нападателна и отбранителна база, какви са разликите и характеристиките? После, след като ни обясниш, може ли да дадеш примери, защо наще са нападателни и защо тези в Беларус например са отбранителни?
 
После, след като ни обясниш, може ли да дадеш примери, защо наще са нападателни и защо тези в Беларус например са отбранителни?
Отбранителна е коги е разположена в близост до собствената ти граница, примерно в съседна държава.
Нападателна - коги е на пичка ти лелина, в задния двор на враго.
 
Би ли ни просветлила, какво представлява нападателна и отбранителна база, какви са разликите и характеристиките? После, след като ни обясниш, може ли да дадеш примери, защо наще са нападателни и защо тези в Беларус например са отбранителни?
Трябва да ми плащаш, за да хабя работно време, та да ограмотявам хора, които просто отказват да видят очевидните факти. Омразата заслепява и пречи на здравата и обективна преценка. Безпочвената ви русофобия ви пречи да видите нещата обективно.

Така че - не, няма да ви просветлявам. Кауза пердута е тва. Винаги ще бъдем на различни мнения по тоя геополитически глобален проблем и всеки опит да променим мнението на опонента е обречен на провал.

Идеята на спора тук е всеки да изложи гледната си точка - да изтъкне факти, които смята за релевантни. Това също е безсмислено, защото всяка от двете страни смята аргументите на опонента за пропаганда. Може би е така... Времето ще покаже. ;)

Това, в което вярвам, че сме обединени, е желанието този конфликт да не се разраства извън границите на Украйна, а още по-добре да бъде мирно решен, колкото е възможно по-скоро.

Хубав и спорен ден на всички. :)
 
Трябва да ми плащаш, за да хабя работно време, та да ограмотявам хора, които просто отказват да видят очевидните факти. Омразата заслепява и пречи на здравата и обективна преценка. Безпочвената ви русофобия ви пречи да видите нещата обективно.
Ти сама отвори темата, ся па трябвало да плащам. Кат се стигне до конкретика, а не ала-бала и почват ей тия нищо-казващи фермани.

Отбранителна е коги е разположена в близост до собствената ти граница, примерно в съседна държава.
Нападателна - коги е на пичка ти лелина, в задния двор на враго.
Ние сме източна граница на НАТО.

пп. Не знам Сирия или Египет и другите африканси страни, да са съседи на Русия. Москва прави същото, тва че не могат да си го позволят, като САЩ е техен проблем, едно и също е и от двете страни ама едното е превземане, другото рай на земята.
 
Опитах се да обясня, че това е номално когато си във военен съюз, затова дадох и обратния пример
Примера ти няма стойност. Колко български, френски, немски или каквито е да е бази има на територията на САЩ? Наясно ли си, че базите на САЩ в България не плащат наем, не ползват български доставчици т.н. ползи които би трябвало да извлича държавата членка на този съюз.
 
Кат се стигне до конкретика
Конкретиката изисква време от моя страна и желание за четене на дълги постове от ваша. Нито аз имам нужното време, нито пък вие - желание да четете фермани, които и без това няма да приемете за меродавни.

И понеже все споменаваш Сирия: Руските бази в Сирия са там по молба на въпросната държава. Питам се, че чий хуй търсят там американските, хеле пък около петролните кладенци?

Продължавай да се самозалъгваш, че НАТО и руските военни структури правят едно и също в глобален мащаб. Апропо: ти знаеш ли с каква идея е създадена НАТО? И ако да, то можеш ли да кажеш защо продължава да съществува? Защо промени първоначалното си предназначение?

п.с. И иронията ти относно познанията ми във военната сфера е крайно неуместна, освен ако ти лично нямаш по-задълбочени такива + практически опит. Поне служил ли си войник?
 
Ти некви позитиви виждаш ли от тоя факт?
То това си е именно факт, а не аргумент в защита на тезата му. Иначе се сърди, че не получава конкретика...

Да го питаме ли защо НАТО има източна граница??? А защо продължава да съществува изобщо след разпадането на варшавския договор??? Защо има бази на всеки континент? Кого пази НАТО в Азия и Африка, след като е отбранителен съюз??? Границите на чия държава-членка на алианса охранява? И ОТ КОГО???????????????????
 
Последно редактирано:
Примера ти няма стойност. Колко български, френски, немски или каквито е да е бази има на територията на САЩ?
Колкото има на Беларус, Армния, Грузия, Сирия и тн. в Русия.

Наясно ли си, че базите на САЩ в България не плащат наем, не ползват български доставчици т.н. ползи които би трябвало да извлича държавата членка на този съюз.
Ти май не си наясно, защото е точно обратното.

1675240658623.png
1675240674010.png
Конкретиката изисква време от моя страна и желание за четене на дълги постове от ваша. Нито аз имам нужното време, нито пък вие - желание да четете фермани, които и без това няма да приемете за меродавни.
Демек, нищо не знам ама съм сигурна, че е така. Щом си наясно, може един два кратки примера да дадеш.

И понеже все споменаваш Сирия: Руските бази в Сирия са там по молба на въпросната държава.
Да, както и американските тук са съвместно решение, между двете страни. Даже е грешно да се наричат американски, защото са съвместни, под българско командване. "Съгласно чл. VII от споразумението „Договорените военни съоръжения и обекти са под командването на силите на Република България.“ (ся може да се развихриш с конспирациите, що не е така, а само ни хвърлят прах в очите)

Ти некви позитиви виждаш ли от тоя факт?
Да, последния път кога бехме сами срещу всички, бяхме нападнати от всичките ни съседи.
 
Защо има бази на всеки континент? Кого пази НАТО в Азия и Африка, след като е отбранителен съюз???
Може ли да ми кажеш, кои са държавите в Азия и Африка, членки на НАТО? Може и Крумово да отговори, понеже е харесал.
 
Последно редактирано:
Погледнато от друг ъгъл, може и 30 градусов, колко от участниците във военния съюз на Раша е трябвало да понарежат малко техника и да посъкратят малко щата, за да имат удовлствието да участват в тоо сОюз.
 
Бахмут е оперативно обкръжен, новият украински посланик в Германия иска атомни оръжия, а освен инвалиди без ръце и крака, вече мобилизират и слепи хора...
Иран предупреди ООН, че всяка следваща атака върху негова територия ще я счита за обявяване на война и ако последва такава, се чува че ще потапя американски кораби. Изстрелят ли дори една ракета американците, ще бъдат изпепелени. Мъртвата ръка не я интересува към Иран ли е изстреляна ракетата или не.
Затова трябва всички да се спрат, време е за преговори!
 
Последно редактирано:
Да, както и американските тук са съвместно решение, между двете страни.

Щом не виждаш разликата, за какво говорим изобщо???
Сирия поиска помощ от Русия, след като беше нападната от САЩ. От кого бяхме нападнати или дори застрашени ние, за да пльоснем ''отбранителни'' ( ;) )бази на своя територия? Колко от ресурсите на Беларус, Сирия, Армения и Грузуя си е присвоила Русия???

Обясни ми, моля те ползата за страната ни от формирането на НАТО-вски фланг (Словакия, Румъния, България) срещу РФ - видеото от вчера? Всъщност, недей. Уморих се от безумни оправдания за един очевиден факт - ние сме завладяна държава. Европа е завладян континент.
 
Бахмут е оперативно обкръжен, новият украински посланик в Германия иска атомни оръжия, а освен инвалиди без ръце и крака, вече мобилизират и слепи хора...
Иран предупреди ООН, че всяка следваща атака върху негова територия ще я счита за обявяване на война и ако последва такава, се чува че ще потапя американски кораби. Изстрелят ли дори една ракета американците, ще бъдат изпепелени. Мъртвата ръка не я интересува към Иран ли е изстреляна ракетата или не.
Затова трябва всички да се спрат, време е за преговори!

Слепи има, но са хората, които споделят подобни твърдения. Прочел си информацията, а сега се опитай да го и осмислиш това. Слепия, бавачката да му държи калашника и медицинската сестра да му масажира слепоочията за облекчаване на стреса...
 
Може ли да ми кажеш, кои са държавите в Азия и Африка, членки на НАТО?
Е, именно, де - Не мога! Точно това питам: защо има натовски бази в Африка и Азия, след като на тези континенти няма държави-членки на алианса? След като нато е отбранителен съюз кого брани на тези 2 континента? От кого ги брани?
 
Ако някой може да ми назове една единствена отбранителна война на Нато, т.е. по член 5 от устава му, ще го почерпя. Всичките им войни до една са военна агресия и то спрямо страни на хиляди километри от страните членки.
 

Горе