Украйна - Русия какво ви е мнението

Ако някой може да ми назове една единствена отбранителна война на Нато, т.е. по член 5 от устава му, ще го почерпя. Всичките им войни до една са военна агресия и то спрямо страни на хиляди километри от страните членки.
Аааа, не си справедлив. Те са си плащали закуските на войниците и медицинската помощ за тях от джоба си. Демек, развили са устремно икономиките на нападнатите страни.

Я глей какво се казва в бг.сайта на пакта относно глобалните партньорства:

1675250900627.png

 
Аааа, не си справедлив. Те са си плащали закуските на войниците и медицинската помощ за тях от джоба си
Всеки божи ден изнасят от Сирия между 60 и 70 хил.барела нефт, в Афганистан за 20г. увеличиха 17 пъти маковите полета. Накрая измислиха синтетичния наркотик, с който бухат сутрин обед и вечер бедните украинци, и Афганистан им стана непотребен. Там в момента е кучи студ и всеки ден умират стотици жени и деца от студ или от глад. Ако има Бог, а аз вярвам че има, по един или друг начин ще има ден на страшния съд. И то скоро, според Алоис Ирлмайер и Ванга до 2025г.
 
Колкото има на Беларус, Армния, Грузия, Сирия и тн. в Русия.


Ти май не си наясно, защото е точно обратното.

Виж файлът 27508
Виж файлът 27509

Демек, нищо не знам ама съм сигурна, че е така. Щом си наясно, може един два кратки примера да дадеш.


Да, както и американските тук са съвместно решение, между двете страни. Даже е грешно да се наричат американски, защото са съвместни, под българско командване. "Съгласно чл. VII от споразумението „Договорените военни съоръжения и обекти са под командването на силите на Република България.“ (ся може да се развихриш с конспирациите, що не е така, а само ни хвърлят прах в очите)


Да, последния път кога бехме сами срещу всички, бяхме нападнати от всичките ни съседи.
Не, че нещо ама ...общо около... тези две думички не карат ли една червена лампичка да мига в главата ти? От 2012 до 217 живеех в този район и всички тези проекти са проформа.
 

Накрая ще се окаже, че Русия е от най-големите спонсори на Украйна, ако се прибавят десетките млрд. долара от запорираните активи на олигарси.

Скоро в новините

 
Последно редактирано:

Накрая ще се окаже, че Русия е от най-големите спонсори на Украйна, ако се прибавят десетките млрд. долара от запорираните активи на олигарси.

Скоро в новините


Не ги дарява на Украйна, а прави опит да ги прехвърли в направена от него фондация в Украйна, според думите му ще са за жертвите на войната.. дали за едните, дали за другите, дали за себе си, ако се определя като жертва на запорите.. не е ясно..
 
Скоро в новините
Не ми казвай, че и нефтопровода са думнали? И ти се кефиш, че ''партньорите'' ни лишават (Европа) и от тая лоша/евтина руска благинка? Такъв ли е случаят?
 
Не ги дарява на Украйна, а прави опит да ги прехвърли в направена от него фондация в Украйна, според думите му ще са за жертвите на войната.. дали за едните, дали за другите, дали за себе си, ако се определя като жертва на запорите.. не е ясно..

И защо реши, че фондацията ще е негова?

Роман Абрамович получи 4.25 млрд лири преди 8 месеца, когато продаде футболния отбор. Парите са в санкционирана сметка. Британското правителство и Абрамович обаче постигнаха сделка част от парите да бъдат отблокирани и предадени на фондация, която ще бъде оглавена от бившия изпълнителен директор на Unicef-UK Майк Пенроуз. Новата фондация ще работи в Украйна и преди това трябва да бъде одобрена от Комисията за благотворителността. За да стигнат парите до Украйна, трябва да има и одобрение и от ЕС.

Парите ще отидат във фонд, в помощ на пострадалите от бойните действия в Украйна", заяви тази вечер Роман Абрамович.
 
Не ми казвай, че и нефтопровода са думнали?
Опитали са се, но съобщиха че нефта си тече нормално от няколко часа. Лошата новина е, че от днес влиза в сила забраната за доставка към страни, които са въвели таван на цената. Да видим как ще се отрази тя у нас...
 
Тоест ти си от хората вярващи, че фондациите имат друга цел освен да облагодетелстват собствениците си?

Тоест да си пишем цял ден в хипотези?

Не ми казвай, че и нефтопровода са думнали? И ти се кефиш, че ''партньорите'' ни лишават (Европа) и от тая лоша/евтина руска благинка? Такъв ли е случаят?

Под обстрел е. Какви ще са щетите тепърва ще се види. Вие сте по кефенето. Пиша какво се случва, а не какво ми харесва или не.
 
И защо реши, че фондацията ще е негова?

Роман Абрамович получи 4.25 млрд лири преди 8 месеца, когато продаде футболния отбор. Парите са в санкционирана сметка. Британското правителство и Абрамович обаче постигнаха сделка част от парите да бъдат отблокирани и предадени на фондация, която ще бъде оглавена от бившия изпълнителен директор на Unicef-UK Майк Пенроуз. Новата фондация ще работи в Украйна и преди това трябва да бъде одобрена от Комисията за благотворителността. За да стигнат парите до Украйна, трябва да има и одобрение и от ЕС.

Парите ще отидат във фонд, в помощ на пострадалите от бойните действия в Украйна", заяви тази вечер Роман Абрамович.

Що си мислиш, че аз съм го решил.. то си го пише..
 
Скоро в новините
Нещо за Артемовск ли ...

Ремайнда пак се покри, тия орки за пореден път обградиха с кенефи доблестните укри. Чакаме порция истерични мемета :D
 
Мисля защото и в тази статия не пише, че въпросната фондация е на Абрамович...

О, сори ако си очаквал да пише "ТАЗИ ФОНДАЦИЯ Е НА АБРАМОВИЧ", но има достатъчно писано за да стане ясно.
 
Вие сте по кефенето.
Аз пък имам същите наблюдения за теб... Няма как да имаме обективно мнение за себе си, при положение, че всички (без NovaPS) сме пристрастни.

Относно новината - вече не се изненадвам от нищо..
 
Опитали са се, но съобщиха че нефта си тече нормално от няколко часа. Лошата новина е, че от днес влиза в сила забраната за доставка към страни, които са въвели таван на цената. Да видим как ще се отрази тя у нас...
Чудно ще се отрази. Цените ще хвръкнат до небесата, което донякъде е хубво, защото инфлацията е обвързана с влизането ни в еврозоната. Вече се радваме на скъпотията. Докъде ни докара тая агресивна и ненормална политика?
 
Сирия поиска помощ от Русия, след като беше нападната от САЩ. От кого бяхме нападнати или дори застрашени ние, за да пльоснем ''отбранителни'' ( ;) )бази на своя територия?
То по принцип идеята на отбраната е да я осигуриш преди да те нападнат. Откак сме в НАТО, никой не ни е нападал, така че...

Е, именно, де - Не мога! Точно това питам: защо има натовски бази в Африка и Азия, след като на тези континенти няма държави-членки на алианса? След като нато е отбранителен съюз кого брани на тези 2 континента? От кого ги брани?
Ма то проблема е, че такива бази няма.

Ако някой може да ми назове една единствена отбранителна война на Нато, т.е. по член 5 от устава му, ще го почерпя.
Еми явно идеята за Алианса работи, щом никой не си е позволил да го нападне.

Не, че нещо ама ...общо около... тези две думички не карат ли една червена лампичка да мига в главата ти? От 2012 до 217 живеех в този район и всички тези проекти са проформа.
Е, крумово, пак си във вихъра си. Ма ти си навсякъде, щом се изкарат някакви данни ти си бил там и си видял или си питал хората. Сигурно си броил и фактурите на американците.

Ето още проформа проекти. Крумов, понеже със сигурност си живял по некое време в тия райони, кажи тва верно ли е или?


1675267195180.png

1675267248147.png


1675267285686.png


1675267369348.png
 

Прикачени файлове

  • 1675267161764.png
    1675267161764.png
    60.3 KB · Преглеждания: 1
Еми явно идеята за Алианса работи, щом никой не си е позволил да го нападне.
Напротив, това е агресивен съюз, напада и унищожава слабите и непокорните, и оставя след себе си смърт и разруха. А тези дарения, които си споделил, са много хубави, на фона, че ни продават ф16 на по-висока цена, отколкото продават ф35 на други свои съюзници. За милиардите пропуснати ползи от Мариците, Южен поток, Белене и т.н. не говорим, говорим само за ф16 - там ни изгърмяха с няколкостотин милиона минимум, и върнали половин или 1 процент от тях под формата на дарения за площадки или партии.... Файда...
 
Последно редактирано:
Ето още проформа проекти. Крумов, понеже със сигурност си живял по некое време в тия райони, кажи тва верно ли е или?

Ми провери... ако го погледнем под 30 градусов ъгъл са си проформа..

Градината в Грозден...
19.12.2011
Капитан II ранг Марк Имблум, началник на Отдел за военно сътрудничество в Посолството на САЩ, управителят на Бургаска област Константин Гребенаров, д-р Георги Кенов, кмет на община Сунгурларе и народният представител Вера Петрова ще прережат лентата на обновената детска градина „Зорница” в село Грозден, община Сунгурларе. Събитието ще се състои пред ЦДГ „Зорница” от 13,00 ч до 14,00 ч. в село Грозден, община Сунгурларе.

18.04.2012
Акт за ПОС № 612/18.04.2012 г. Детската градина не отговаря на изискванията за нормално провеждане на занятия
Съществуващо положение на ДГ „Зорница" е разположена в имот: УПИ V, кв. 21 по плана на с. Грозден, публична общинска собственост, съгласно Акт за ПОС № 612/18.04.2012 г. Детската градина не отговаря на изискванията за нормално провеждане на занятия, включително и на Наредба № РД-02-20-6 от 19.12.2016 г. за техническите изисквания за физическа сигурност на строежите. Това налага премахването на съществуващата сграда и построяване на нова, която да отговаря на нормативните изисквания и на нуждите на децата в община Сунгурларе.

Градината в Граф Игнатиево..
2010
Не е ясно къв точно ремонт са правили, 2004 е имало по-основен ремонт.. но не от УС армито..

История​

Детска градина „Здравец“ е открита през далечната 1960 г. като целодневна детска градина „Радост“. Паралелно на нея в поделение 28 000 съществува детска градина „Бодра смяна“.

През месец август 1977 г. съществуващите две детски градини „Радост“ на територията на селото и „Бодра смяна“ на територията на поделението са обединени и стават едно цяло Обединено детско заведение „Здравец“.
Обединеното детско заведение работи с 4 групи за деца от 3 до 7 години и 1 яслена група.

В последствие с отпадането на яслената група става Целодневна детска градина с 4 групи .

С този капацитет детската градина работи до 1994 г., когато броят на децата намалява значително и две от групите биват закрити.
От 1995 г. остават една група в сградата в поделението и една група в старата сграда в селото. Двете групи функционират като смесени – за деца от 3 до 7 години.

Сградата на ДГ в селото е строена през 1922 г.
През 2004 г. с помощта на община Марица бе направен ремонт с подмяна на покрив, дограма, външно и вътрешно пребоядисване.

От 16.01.2006 г. детската градина функционира с двете групи в старата сграда в с. Граф Игнатиево.

През юли 2015 г. беше направена първа копка на нова сграда на детската градина.

2016 година, 7 септември отвори врати новата , модерна, удобна и красива сграда на Детска градина „Здравец“ за 2 групи. Построени и оборудвани бяха нови детски площадки, съобразени с всички съвременни европейски изисквания.

2018 г. започна строеж на помещения за още една група към детската градина.

2019 г., 16 септември беше открита трета група в ДГ“Здравец“.

Построена беше още една ултрамодерна площадка за игра.
2020 г. април ДГ“Здравец“ ще празнува своя 60 годишен юбилей.
Повече от половин век ДГ“Здравец“ отглежда, възпитава и обучава децата на с. Граф Игнатиево.
 

Горе