Украйна - Русия какво ви е мнението

Едно от най-важните условия е да сте с брада за да викате Алаху Акбару за кеф на русофилите по света.
А каква е разликата между ''Шалом'' и ''Саллам'' - ''саллам алейкум?
 
А каква е разликата между ''Шалом'' и ''Саллам'' - ''саллам алейкум?
Шалом е организацията на евреите в България. В превод думата означава "Мир".

Саллам алейкум е нещо мюсюлманско, ти ще кажеш за него.
 
То хубаво, че руснаците ще търсят само рубли за енергийни носители и други, но ако не обменят рублите за долари, как ще си плащат външинят дълг, скоро ще трябва да платят 40 милиарда долара, от къде ще ги намерят?
Рублите се продават за злато, не за зелени хартийки.

На вниманието на младежите, за които това е история от зората на времето
24 март 1999 година е дата, която никога няма да се забрави в Сърбия
 
Тези, които следят работата ми, вероятно са запознати с впечатлението, че няма съвременна еврейска дума за мир (в значението на хармония и сдобряване). Еврейската дума Shalom (שלום) на модерен иврит се интерпретира като „сигурност за евреите“. Когато в Израел се говори за „shalom negotiation“ („мирни преговори“), тази граматическа конструкция се отнася до няколко предварително установени обстоятелства, гарантиращи „сигурността“ на еврейските израелци посредством: укрепване на границите, лишаване на арабите от оръжие, ангажимента на Америка за доставка на въоръжение за Израел, икономическа експанзия и тъй нататък.

Не е разумно да се очаква, че една култура, която няма ясна представа за мира и помирението, ще отведе региона до хармония и братство между човеците. Истината тук е, че дори в кулминацията на заблудата след Споразумението от Осло, когато някои бяха достатъчно глупави да повярват, че мирът ще пребъде, някои почитатели на мира сред израелските водачи (Шимон Перес и др.) прокарваха фантазията за „Нов Близък Изток“, идеята за нов регионален ред: икономически кооператив, в самия център на който е Еврейската държава.

„Мечтата“ за „Нов Близък Изток“ включваше една коалиция на тъй наречените „демократични държави“, които се опълчват на „религиозния фанатизъм“ чрез прозападна ориентация и твърд капитализъм. Макар глобалистката програма да беше ясна за Шимон Перес, единствената съставка, която той успя да пропусне, бяха палестинците и техните изгледи да се завърнат в своите земи, овощни градини, полета, села и градове.

Шалом в съвременното еврейско значение носи юдео-центрична представа, която е сляпа за другите.

Наскорошният конфликт в окупирана Палестина (особено сблъсъците в смесените градове с израелци и палестинци) вадят на показ и друга съдбоносна концепция, която се губи в превода на модерен иврит.

Достатъчно често чуваме от израелските власти и говорителите на дипломацията им за „израелско-арабско съжителство“. И все пак, колкото и да е странно, няма еврейска дума за съжителство. Докато английската концепция за съжителство засяга едно хармонично и мирно съвместно съществуване на две или повече същности, еврейската дума за съжителство е du ki-yum (דו קיום ).

Du ki-yum буквално се превежда като двоично (съставено от две части) съществуване. Имат се предвид две същности, които живеят една до друга. Du ki-yum запазва разграничаването и обособяването на двата елемента.

Практически схващането за du ki-yum запазва двоичното отличаване на „Евреите“ от „Гоите“. Съжителството е синоним на хармония, заедност и равенство, но du ki-yum се бори срещу възможността от братство между човеците. Употребява се при успех в „овладяването на конфликт“, като ни занимава с планове за живот „един до друг“, вместо „заедно“.

Предполагам, че вече никой няма да се изненада, когато открие, че на иврит няма дума и за хармония. Първите израелци, които са работили ден и нощ за съживяването на техния библейски език и за замяната на всяка възможна латинска и гръцка концепция, не са намерили за нужно да потърсят еврейска дума за хармония. Когато израелците говорят за хармония, те употребяват латинската дума harmonia (הרמוניה).

Ако опитваме да се задълбочим във въпроса за мир в региона, може да се наложи да приемем, че една култура, в която липсват понятия за мир, хармония и съжителство, едва ли ще бъде в състояние да доведе този регион до хармонично и мирно съжителство. Ако между реката и морето някога се установи мир, ще е така, защото Израел ще се е предал и ще е приел това значение.

Гилад Ацмон (евреин)
 
Рублите се продават за злато, не за зелени хартийки.

На вниманието на младежите, за които това е история от зората на времето
24 март 1999 година е дата, която никога няма да се забрави в Сърбия

Защо си мислите, че след като някой не харесва Руската политика, автоматично е поддръжник на САЩ? Щом съм срещу БСП, значи автоматично съм гербаджия? Средно положение няма?

Аз гледам всичко през призмата на България. По тази причина за "братята" сърби мога и аз да пусна няколко дати през които показват "любовта" си към нас. Само добрини сме видели от тях през годините. Общо взето са света вода ненапита.
 
Защо си мислите, че след като някой не харесва Руската политика, автоматично е поддръжник на САЩ? Щом съм срещу БСП, значи автоматично съм гербаджия? Средно положение няма?
Не вярваш на облъчването, за короната си плоскоземец. Не превъзнасяш УСА си путинска подлога ...
Мога продължа с обеми като на етера, ама ме мързи.
 
Не вярваш на облъчването, за короната си плоскоземец. Не превъзнасяш УСА си путинска подлога ...
Мога продължа с обеми като на етера, ама ме мързи.
Има една съществена разлика. Аз не споделям американски патриотични песни и клипчета, не обяснявам колко велика им е армията и как искам да дойде да ни освободи. Не гледам NBC и CNN и не обяснявам по цял ден, че Бай Дън е най-великия държавник. Точно обратното, постоянно им споменавам кусурите и простотиите, които ни налагат. Гледам винаги от нашата камбанария.
 
Ето два коментара от дир.бг които смятам за правилни:




Моя добавка че освен злато

Юани - за да могат руснаците да си купуват дрънкулки от Китай
Евентуално Рупии, за да може да има свежи плодове от Индия и зимата
"
МОСКВА, 24 март. /ТАСС/. Условията за плащане на договори за газ в рубли ще бъдат изяснени при осъществяване на контакти с купувачи на руски газ, каза пред репортери Дмитрий Песков, прессекретарят на президента на Руската федерация.

"Президентът [на Руската федерация] вчера разпореди да се изработи механизъм в рамките на една седмица и да се създадат условия това плащане да се извършва в рубли. Веднага след като се осъществят контакти с купувачите на газ, тъй като им бъдат обяснени условията за плащане в рубли, те да формулират своята позиция“, каза Песков.

„Нека изчакаме до този момент“, добави той, отговаряйки на въпрос на ТАСС дали европейските купувачи ще сметнат решението за плащане в рубли като нарушение на договорите.

Сърбия проблем
Песков каза още, че Москва ще се опита да реши проблемите, които Сърбия има във връзка с плащането на газови договори в руски рубли, преходът към рубли наистина е проблем за страни, недружелюбни към Руската федерация.

„Той [сръбският президент Александър Вучич] е прав, това наистина може да е проблемна ситуация“, каза говорител на Кремъл. Песков обърна внимание на факта, че „България в този случай предприема неприятелски стъпки, враждебни стъпки към Русия“. „Затова тя ще трябва [да купува газ] за рубли, независимо дали иска или не иска, харесва или не“, отбеляза Песков.

"Но в същото време това не се отнася за Сърбия. Това е проблемът, който трябва да бъде решен и, разбира се, притесненията на Сърбия ще бъдат основен приоритет и приоритет за нас", увери говорителят на руския лидер.

По-рано Вучич каза , че решението на Русия да приема плащания за доставки на природен газ в рубли се е превърнало в голям проблем за света.

Руският президент Владимир Путин обяви в сряда, че Русия ще откаже да приеме плащане за доставки на природен газ в компрометирани валути, включително долари и евро, и ще премине към плащания в рубли. Според него, след като плащанията на Русия за газ с неприятелските страни се превърнат в рубли, чуждестранните потребители трябва да могат да извършват необходимите операции.

Държавният глава подчерта, че бъдещите промени в газовите договори с неприятелски държави ще засегнат само валутата на плащане - тя ще бъде променена на руската рубла.
"
 

Има вариант днес да е развръзката. Ако се приеме предложението на Полша за намеса, това означава, че НАТО ще влезе във война с Русия.
Ако това стане следващата стъпка е почти ясна. И няма да завършат добре нещата. Все пак и да се откажат изобщо не значи няма риск
Войната в момента не е война за мен, а само клечката кибрит ..
Ще забравите и ЕС и политики и санкции
 
Последно редактирано:
Десанта върви по план.

Видео от днешната атака върху руски десантни кораби в пристанището на Бердянск. На един от десантните кораби от клас Ropucha (Големи десантни кораби проект 775) също има пожар на палубата.



В същото време украинските военни напредват в Буча, Ирпин и Хостомел близо до Киев, руските войски северозападно от Киев са обкръжени.
 
Украйна и Армия хахаха всичкото мъже от 18-60г забрана да напускат Украйна
Все едно Ганьо с кеф ходеше в казарма.
Пускам ви линк за 1канал на руската тв, за да гледате директно от Майдана посрещането на Руската армия.
Смени разширението от txt на m3u8
 

Прикачени файлове

  • ПЕРВЫЙ КАНАЛ.txt
    93 bytes · Преглеждания: 5
Има една съществена разлика. Аз не споделям американски патриотични песни и клипчета, не обяснявам колко велика им е армията и как искам да дойде да ни освободи. Не гледам NBC и CNN и не обяснявам по цял ден, че Бай Дън е най-великия държавник. Точно обратното, постоянно им споменавам кусурите и простотиите, които ни налагат. Гледам винаги от нашата камбанария.
Ко речи?
В същото време украинските военни напредват в Буча, Ирпин и Хостомел близо до Киев, руските войски северозападно от Киев са обкръжени.
 
Честно казано не знам какво плещят в хадрвара, не смятам и да погледна.

Да се върнем на основния за нас въпрос. Какво ще стане с България?
Тук и сега. В съвсем краткосрочен план. Не какво сме щели да оставим на внуците си. Което ми писна да го слушам с деситилетия.

Русия и САЩ наистина сякаш играят един брутален военен шах, като взаимно се опитват да се изпреварват с малко.
Ето още един етюд - почти в един и същ момент едните започват да вкарват ПВО в Украйна, а другите говорят за предстояща намеса на авиацията си, с която досега почти не участват.

Наистина смятам, че е по-добре Русия да изпревари. А САЩ да се спре. Но не дават изгледи да се спрат сами. И какво става... За матросовци се използват такива като нас. Стига бе...
 
  • Like
Реакции: OSH
Честно казано не знам какво плещят в хадрвара, не смятам и да погледна.

Да се върнем на основния за нас въпрос. Какво ще стане с България?
Тук и сега. В съвсем краткосрочен план. Не какво сме щели да оставим на внуците си. Което ми писна да го слушам с деситилетия.

Русия и САЩ наистина сякаш играят един брутален военен шах, като взаимно се опитват да се изпреварват с малко.
Ето още един етюд - почти в един и същ момент едните започват да вкарват ПВО в Украйна, а другите говорят за предстояща намеса на авиацията си, с която досега почти не участват.

Наистина смятам, че е по-добре Русия да изпревари. А САЩ да се спре. Но не дават изгледи да се спрат сами. И какво става... За матросовци се използват такива като нас. Стига бе...
Аз вече казах. Няма смисъл да гледам назад и кой е виновен. Просто не знам как повечето не виждат какво става.
 
Честно казано не знам какво плещят в хадрвара, не смятам и да погледна.

Да се върнем на основния за нас въпрос. Какво ще стане с България?
Тук и сега. В съвсем краткосрочен план. Не какво сме щели да оставим на внуците си. Което ми писна да го слушам с деситилетия.

Русия и САЩ наистина сякаш играят един брутален военен шах, като взаимно се опитват да се изпреварват с малко.
Ето още един етюд - почти в един и същ момент едните започват да вкарват ПВО в Украйна, а другите говорят за предстояща намеса на авиацията си, с която досега почти не участват.

Наистина смятам, че е по-добре Русия да изпревари. А САЩ да се спре. Но не дават изгледи да се спрат сами. И какво става... За матросовци се използват такива като нас. Стига бе...
Хем искаш да се върнем на темата какво ще стане с България, хем след това има свободен текст по оста Русия - САЩ
Твоето мнение за бъдещето на България какво е?
 
Хем искаш да се върнем на темата какво ще стане с България, хем след това има свободен текст по оста Русия - САЩ
Твоето мнение за бъдещето на България какво е?
каквото е в ЕС такова и в Бг.
 
каквото е в ЕС такова и в Бг.
Ще ти отговоря честно.
Мнението ми е, че ако ще сме намесени трябва да държим много по-умерена позиция.
България трябва да заяви пред всички страни своите национални интереси. А оттам нататък тези страни ще трябва да преценят как да ни отговорят.

Нашите интереси не могат да бъдат да сме участници в тази война, не могат да бъдат да спрем търговски и дипломатически отношения с Русия. Не можем да се съгласяваме на всичко, което се поиска от нас.

Ние трябва да го кажем на глас. Това също би било една превенция към това да бъдем принудени насила.
 
Тези, които следят работата ми, вероятно са запознати с впечатлението, че няма съвременна еврейска дума за мир (в значението на хармония и сдобряване). Еврейската дума Shalom (שלום) на модерен иврит се интерпретира като „сигурност за евреите“. Когато в Израел се говори за „shalom negotiation“ („мирни преговори“), тази граматическа конструкция се отнася до няколко предварително установени обстоятелства, гарантиращи „сигурността“ на еврейските израелци посредством: укрепване на границите, лишаване на арабите от оръжие, ангажимента на Америка за доставка на въоръжение за Израел, икономическа експанзия и тъй нататък.

Не е разумно да се очаква, че една култура, която няма ясна представа за мира и помирението, ще отведе региона до хармония и братство между човеците. Истината тук е, че дори в кулминацията на заблудата след Споразумението от Осло, когато някои бяха достатъчно глупави да повярват, че мирът ще пребъде, някои почитатели на мира сред израелските водачи (Шимон Перес и др.) прокарваха фантазията за „Нов Близък Изток“, идеята за нов регионален ред: икономически кооператив, в самия център на който е Еврейската държава.

„Мечтата“ за „Нов Близък Изток“ включваше една коалиция на тъй наречените „демократични държави“, които се опълчват на „религиозния фанатизъм“ чрез прозападна ориентация и твърд капитализъм. Макар глобалистката програма да беше ясна за Шимон Перес, единствената съставка, която той успя да пропусне, бяха палестинците и техните изгледи да се завърнат в своите земи, овощни градини, полета, села и градове.

Шалом в съвременното еврейско значение носи юдео-центрична представа, която е сляпа за другите.

Наскорошният конфликт в окупирана Палестина (особено сблъсъците в смесените градове с израелци и палестинци) вадят на показ и друга съдбоносна концепция, която се губи в превода на модерен иврит.

Достатъчно често чуваме от израелските власти и говорителите на дипломацията им за „израелско-арабско съжителство“. И все пак, колкото и да е странно, няма еврейска дума за съжителство. Докато английската концепция за съжителство засяга едно хармонично и мирно съвместно съществуване на две или повече същности, еврейската дума за съжителство е du ki-yum (דו קיום ).

Du ki-yum буквално се превежда като двоично (съставено от две части) съществуване. Имат се предвид две същности, които живеят една до друга. Du ki-yum запазва разграничаването и обособяването на двата елемента.

Практически схващането за du ki-yum запазва двоичното отличаване на „Евреите“ от „Гоите“. Съжителството е синоним на хармония, заедност и равенство, но du ki-yum се бори срещу възможността от братство между човеците. Употребява се при успех в „овладяването на конфликт“, като ни занимава с планове за живот „един до друг“, вместо „заедно“.

Предполагам, че вече никой няма да се изненада, когато открие, че на иврит няма дума и за хармония. Първите израелци, които са работили ден и нощ за съживяването на техния библейски език и за замяната на всяка възможна латинска и гръцка концепция, не са намерили за нужно да потърсят еврейска дума за хармония. Когато израелците говорят за хармония, те употребяват латинската дума harmonia (הרמוניה).

Ако опитваме да се задълбочим във въпроса за мир в региона, може да се наложи да приемем, че една култура, в която липсват понятия за мир, хармония и съжителство, едва ли ще бъде в състояние да доведе този регион до хармонично и мирно съжителство. Ако между реката и морето някога се установи мир, ще е така, защото Израел ще се е предал и ще е приел това значение.

Гилад Ацмон (евреин)
За съжаление в техни трактати и книги има неприязън към славяните, кой както и да разбира това "славяни".
Но както си посочил автора на това също е евреин.
 

Горе