Украйна - Русия какво ви е мнението

А чети пак, за да не се излагаш.

А за азерския газ...
Мернах информация, че е подписан договор през 2013 г. за 1bcm годишно азерски газ. Мернах също, че до момента сме взимали 1/3 от договорения обем.
Въпросителна: плащаме или не плащаме разликата, тъй като практиката на компаниите, които пренасят енергия е take or pay.
Демек до този момент е вероятно да си плащаме газ, без да го получаваме. Вероятно причината да не го получаваме пълния обем е у нас, което означава, че със сигурност си плащаме и без да получаваме.

Втора въпросителна. Договорен обем от 1bcm е 1/3 от нуждите на България (3 bcm са ни нуждите годишно). Сега като отпада руския газ следва, че някой трябва докара още 2 bcm за нуждите ни.
Ако е азерски газ, то първо трябва да видим можем ли да получаваме поне договорени 1bcm, а горницата от 2bcm дали ще бъде пак евтин, като първоначално договорения (знаем, че някой твърди за 4,5 пъти по-евтин, ама не знаем спрямо коя цена или за по-лесно направо да видим цената). При увеличено търсене и отстраняването на основния енергиен доставчик за Европа в лицето на Русия,.. нещата се променят. Някой трябва да има много златно дупе, за да договори още 2bcm на 4 пъти по-ниски цени, при положение, че икономическата и политическата ситуация предразполагат да е 4 пъти по-скъп.
Ако не е азерски газ, то ще е алтернатива, ма от скъпите.
Та толко с евтиния газ.
Сега видях този коментар, уикенда не бях вкъщи.

1. Интересен казус. Аз също бих предположил, че го плащаме, като знам колко куци договори се сключват.
2. Четох, че тръбата позволява и по-големи обеми. Предполагам идеята е била да взимаме от няколко места едновременно, защото да сме 100% зависими от азерския газ е същия хуй, както до сега. И този вариант не е перфектен, като според мен би било по-добре за нас да имаме възможност да купуваме и руски газ. Там не винаги цените са толкова скъпи и може да има моменти, когато ни е по-изгоден и вероятно цените ще започнат да падат след войната.

Предполагам, че финалните цени ще се разберат в идните месеци.

Та толко с евтиния газ.
Евтин газ не сме имали последните 6 месеца така или иначе.

Милион пъти съм променял сметки и бянки при разплащания с други фирми, те към мен и аз към тях. На никой не му е хрумвало, че това е промяна по условията в договорите. Те си искат сумата в долари и Евро, превеждам в долари и евро как ще ги превалутират после не ме интересува. Толкова е просто. За такава промяна даже анекс не се прави, едно уведомитено писмо е достатъчно.
Това по скоро зависи от договорите, които са подписани.
Проблема с промяната на валутата не е толкова, че се плащат в друга сметка, а на какъв курс се превалутират.
Ако ти е обявено да платиш 300 000 рубли, а ти платиш $500, то достатъчни ли ще са, за да покриеш дължимото?
 
Сега видях този коментар, уикенда не бях вкъщи.

1. Интересен казус. Аз също бих предположил, че го плащаме, като знам колко куци договори се сключват.
2. Четох, че тръбата позволява и по-големи обеми. Предполагам идеята е била да взимаме от няколко места едновременно, защото да сме 100% зависими от азерския газ е същия хуй, както до сега. И този вариант не е перфектен, като според мен би било по-добре за нас да имаме възможност да купуваме и руски газ. Там не винаги цените са толкова скъпи и може да има моменти, когато ни е по-изгоден и вероятно цените ще започнат да падат след войната.

Предполагам, че финалните цени ще се разберат в идните месеци.


Евтин газ не сме имали последните 6 месеца така или иначе.


Това по скоро зависи от договорите, които са подписани.
Проблема с промяната на валутата не е толкова, че се плащат в друга сметка, а на какъв курс се превалутират.
Ако ти е обявено да платиш 300 000 рубли, а ти платиш $500, то достатъчни ли ще са, за да покриеш дължимото?
Превеждаш дължимата сума в Евро, както е по договор, банката превалутира и превежда на газпром, кое не разбираш? Курсове и неща, не те интересуват.
 
Сега видях този коментар, уикенда не бях вкъщи.

1. Интересен казус. Аз също бих предположил, че го плащаме, като знам колко куци договори се сключват.
2. Четох, че тръбата позволява и по-големи обеми. Предполагам идеята е била да взимаме от няколко места едновременно, защото да сме 100% зависими от азерския газ е същия хуй, както до сега. И този вариант не е перфектен, като според мен би било по-добре за нас да имаме възможност да купуваме и руски газ. Там не винаги цените са толкова скъпи и може да има моменти, когато ни е по-изгоден и вероятно цените ще започнат да падат след войната.

Предполагам, че финалните цени ще се разберат в идните месеци.


Евтин газ не сме имали последните 6 месеца така или иначе.
В случая с премахването на руския газ и никога няма да имаме евтин газ. Единствено по-скъп от възможния. Или ти продължаваш да вярваш, че ще плащаме 4,5 пъти по-малко и България ще е рая на евтиния газ. :)

PS. Не е до куци договори, това е нормална практика.
 
Последно редактирано:
@fast_and_the_curious не се занимавай изобщо, чуждопоклонниците нямат акъл за 2 стотинки, да разберат.


Вече вкараха и чийт кодовете: Wololo moment .С новите артилерийски играчки, стрелящи на по 300+ километра, украинците от една огнева позиция ще могат да ги бият и на изток и на запад, без да губят време за разходки насам-натам. Онези нека си мислят, че са на два фронта - относно някаква опорка как щели да влизат и в Молдова, да правят 'втори фронт'.

Transnistria pre-prints a newspaper about as yet not happened terrorist attacks attributed to Ukrainians in a false flag operation. Newspaper is dated 2 May, Ukraine intelligence obtained the leaked newspaper and published it on 1 May
Както и видео от нелепата "атака" миналата седмица.


Ако не бяхме в НАТО, такива неща щеше и в Камчия да има, при руските буряти на наша територия.
 
Последно редактирано:
В случая с премахването на руския газ и никога няма да имаме евтин газ. Единствено по-скъп от възможния. Или ти продължаваш да вярваш, че ще плащаме 4,5 пъти по-малко и България ще е рая на евтиния газ. :)

PS. Не е до куци договори, това е нормална практика.
Това е така, само в случай че вярваш на мита че руския газ е евтин.
 
:)Тя научи ли се как се изговаря "слава украини", Пелосито?
(Ся ше я гръмнат, ше кажат, че са руснаци и ше стане трета световна...)
 
Популярно руско предаване по канал „Россия 1“ показа на зрителите какво би се случило ако ядрена ракета удари Берлин, Париж и Лондон. В симулацията ракетата е изстреляна от Калининград в Балтийско море. Тя достига Берлин за 106 секунди, Париж – за 200 секунди и 202 секунди до Лондон.

(ВИДЕО)


Източник: https://frognews.bg/novini/ruska-te...ta-unishtojava-berlin-parij-london-video.html

Ми да вземат тогава превантивно НАТО и САЩ да денацифицират калининград? После да не говорят кой кого наслагвал напрежение.
Пък това е ясно, че няма да го направят, само се опитват да провокират, отдавна са го разбрали всички, видяхме колко се 'уплаши' запада от първия ден на войната, и не спира да дава на Украйна.
 
Римайнда да внимава кво пише, да не гризне Сармат-а накрая..
 
Римайнда да внимава кво пише, да не гризне Сармат-а накрая..

Подкрепям, вижте данните за "САРМАТ" :

Operational
range
~18,000 kilometres (11,000 mi)
Maximum speedMach 20.7; 25,560 km/h (15,880 mph); 7.1 km/s (4.4 mi/s)
 
Подкрепям, вижте данните за "САРМАТ" :

Operational
range
~18,000 kilometres (11,000 mi)
Maximum speedMach 20.7; 25,560 km/h (15,880 mph); 7.1 km/s (4.4 mi/s)
Твърде внушителни, бих казал, и напълно достатъчен повод човек да запази тактично мълчание.:)
 
И така - минимум 30% по-скъпо, с "дано да се сбъдне", иначе - до 50%, по думите на самият енергиен министър. Не звучи като 4-5 пъти по-евтино, или грешно гледам на нещата?:)
 
FRuiYd3XsAEyk-0



Две потопени лодки от Bayraktar

 
И така - минимум 30% по-скъпо, с "дано да се сбъдне", иначе - до 50%, по думите на самият енергиен министър. Не звучи като 4-5 пъти по-евтино, или грешно гледам на нещата?:)
Добре де, поста изчезна, ако трябва друг за същата новина да се постне, но да питам: Кво стана с възторжените прогнози, че прекратяването на взаимоотношенията ни с Газпром, излизането от руската газ, щяло да бъде само за добро, дори за в пъти по-добро? Всичко щяло само да се подобрява, спрямо газпром-игото, под което сме били. Е - енергоминистъра веднага казва точно обратното. Какво стана с тези, които направиха прогнозите и се присмиваха, с гарнитура от обидни епитети, на тия, които мислиха обратното? Ще става или няма да става по-евтино, по-добре?

В "1984" също има такъв момент: докато в действителност в живота е леш и бедност, от партийните източници - в случая - от телекраните - непрекъснато излизат сметки, проценти, сравнения как постоянно ставало по-добре.

Кат казах "телекран", тва в "1984" е екран, който излъчва единствено показваното от партията, там друг източник няма. Та видяхте ли Зеленюшката кво направи? Трябва да потърся новината, но нещо такова: по всички телевизии/канали - едно и също, излъчвано от държавата, 24 часа вървяло май. Извънредно тв емисионно, поради "извънредното положение". Телекран. (Тва сигурно се харесва много на заклетите демократи, подкрепящи Украйна.)

"Временно, поради войната" - новото постоянно оправдание за влошаващото се положение. Така че може да не свършва и да денацифицират, а от обратната страна - да санкционират (с бумерангов ефект), до безкрай. Що не, кво им пречи.
 
Преди време те бях попитал - Наистина ли вярваш, че класифицирана разузнавателна информация и при това вярна ще бъде публикувана на общодостъпен сайт?

Верно, това беше като ЦРУ казаха, че Украйна ще бъде нападната от Русия, а вие мрънкахте, че са само учения?

Това е общата сводка на МИ6, което хората трябва да знаят.
 
Верно, това беше като ЦРУ казаха, че Украйна ще бъде нападната от Русия, а вие мрънкахте, че са само учения?

Това е общата сводка на МИ6, което хората трябва да знаят.
Нека знаят хората. Интересно ми е не си ли наясно, че поне 50% от тази "важна" за хората информация е преувеличена? Не само НАТО и Украйна ама и Русия бълват тонове инфромация в която няма нищо вярно.
 
Бългapия cъщo зaвиcи дo гoлямa cтeпeн oт pycĸия пeтpoл, c ĸoйтo paбoти paфинepиятa в Бypгac. Rеutеrѕ oбaчe нe вĸлючвa Бългapия в cтpaнитe члeнĸи, зa ĸoитo ce пpeдвиждaт изĸлючeния.

 

Горе