Украйна - Русия какво ви е мнението

Къде на Запад? Ние на запад ли сме, щото имаме пълна забрана (техническа невъзможност) да видим какви глупости и лъжи пускат пропагандните руски медии като РИА новости?
Може би за всичко си има причина?
RIA Novosti is a Russian state-owned domestic news agency
Но спокойно, едва ли са ти залипсвали толкова, защото парцалите които споделяш си копират цялото съдържание от там така или иначе.

пс: От кога не е излизала новината с делфина и цветето, където изплували около Сочи? През няколко месеца/години някой от парцалите преписва една и съща статия (това е просто пример, има множество), в които Русия е богоизбраната страна, където се случват чудеса. Една и съща статия в различни парцали - каква случайност?
 
На път да осъзнаят, че "освободителите" ги ползват за пушчено месо.

Бойците на "ЛНР" се оплакват от оборудването:

 
Може би за всичко си има причина?

Но спокойно, едва ли са ти залипсвали толкова, защото парцалите които споделяш си копират цялото съдържание от там така или иначе.

пс: От кога не е излизала новината с делфина и цветето, където изплували около Сочи? През няколко месеца/години някой от парцалите преписва една и съща статия (това е просто пример, има множество), в които Русия е богоизбраната страна, където се случват чудеса. Една и съща статия в различни парцали - каква случайност?
Глей го и тоя шашкънин под тебе, и той руските парцали цитира. Как може такива работи, господа ''западняци''?
 
Я малко по темата Запорожката АЕЦ

Едната версия - правата вяра за вас:

1660294566724.png

1660294629375.png

1660294728917.png

Последно? Според ''официалната'' версия, руснаците държат централата под контрол, охраняват я и същевременно я обстрелват, заплашвайки Европа с ядрена катастрофа по-тежка от тая в Чернобил.

Респект! Има логика и отговаря на правилния наратив.
 
Последно? Според ''официалната'' версия, руснаците държат централата под контрол, охраняват я и същевременно я обстрелват, заплашвайки Европа с ядрена катастрофа по-тежка от тая в Чернобил.

Респект! Има логика и отговаря на правилния наратив.
Според теб за какво им е централата на руснаците?

Хвани се и прочети тази статия и ела пак да коментираш: Руската армия изпълнява план на "Росатом" – за какво ѝ е на Русия АЕЦ "Запорожие"
 
Според теб за какво им е централата на руснаците?

Хвани се и прочети тази статия и ела пак да коментираш: Руската армия изпълнява план на "Росатом" – за какво ѝ е на Русия АЕЦ "Запорожие"
Дори казанато в статията да е вярно (нямам никакво време да чета статии в момента, сори), няма никаква логика да са набухали вътре оръжие и войска и да я обстрелват в същото време. Може би достоверността на материала, който предлагаш е толкова гарантирана, колкото и тази на твърдението, че руснаците обстрелват АЕЦ-а. Ще метна едно око след работа.

А иначе мисля, че се подразбира от само себе си за какво им е на рашките аец-а, след като е на територията на вече тяхна република. ;)

Бърз поглед и виждам следното:

''То цитира украинските власти за ядрена енергетика, според които целта е тя да бъде свързана с руската електропреносна мрежа и да захранва Крим, окупиран през 2014 г. Това също е свързано с рискове, допълва изданието.''

Напълно логично! Не е логично обаче в такъв случай руснаците да я обстрелват. Не е ли така? Следователно кой заплашва Европа от ядрена катастрофа? И какво пречи на въпросната сган да използва собственото си население като жив щит и да нахвърля труповете на хора, убити от шрапнели по улиците на едно малко градче, за да направи някакво внушение и да манипулира мнението на хората по света. Е, преди всичко на политическите елити на правилни места. ;)
 
Дори казанато в статията да е вярно (нямам никакво време да чета статии в момента, сори), няма никаква логика да са набухали вътре оръжие и войска и да я обстрелват в същото време. Може би достоверността на материала, който предлагаш е толкова гарантирана, колкото и тази на твърдението, че руснаците обстрелват АЕЦ-а. Ще метна едно око след работа.

А иначе мисля, че се подразбира от само себе си за какво им е на рашките аец-а, след като е на територията на вече тяхна република. ;)
Питах те и не ми отговори - за какво им е централата на руснаците?

Ще приема последното ти изречение за отговор - да си използват тока от там. Статията говори за абсолютно същото нещо и дори дава доказателства - откъсната е на 2/3 от украинската мрежа и предстои свързването ѝ с руската.

Не четеш, но веднага прибърза да оплюеш и в край на сметка се говори за едно и също нещо. Поправи ме ако греша.
 
Питах те и не ми отговори - за какво им е централата на руснаците?

Ще приема последното ти изречение за отговор - да си използват тока от там. Статията говори за абсолютно същото нещо и дори дава доказателства - откъсната е на 2/3 от украинската мрежа и предстои свързването ѝ с руската.

Не четеш, но веднага прибърза да оплюеш и в край на сметка се говори за едно и също нещо. Поправи ме ако греша.
Добавила съм към поста - върни нагоре и го виж. ;)
 
Добавила съм към поста - върни нагоре и го виж. ;)
От една страна е от обстрелването, от друга страна е от промяната на мрежата.

Което и означава, че руснаците не са богоизбраните, които ще спасяват човечеството от злите украинци, а всъщност го поставят под огромен риск от алчност.
 
а всъщност го поставят под огромен риск от алчност.
Защо? АЕЦ-а си върви с територията, пък и си е построен от тях. Взимат си всичко. Това, че на укрите им е вътрешно (разбираемо) не е причина да застрашават цяла Европа, макар и прекрасно да знаят, че с обстрели няма да спечелят войната и да си върнат обратно Крим и Донбас.

Чили, ти ли си ги правиш тия мемета? В час по трудово обучение? :)
 
Кофти тайминг са избрали да пушат цигари на летището точно 2 дни преди празника си ...

Ти явно си абонат за всяка руска пропаганда.

пс: Руснаците вече си признаха, че целта им да държат централата е за да си присвоят тока от нея, така че статията която изпратих хич не е спекулация. Сега остава да видим дали ще са толкова некадърни, че да я гръмнат, че нещо хич не си спазват мерките за безопасност по базите и складовете...
 
Сега остава да видим дали ще са толкова некадърни, че да я гръмнат
Да, да... Има логика да я гръмнат.

Поколенията ще гледат нов хитов сащски сериал ''запорожие'' и ще цъкат с език колко тъпи са били руснаците да застрашават живота на други народи.

Апропо, то сега става ясно, че Чернобил се е упрвлявал и поддържал от укри, та не знам защо продължава да се говори за руска небрежност.
 
Последната глупост която тиражират е, че ресурсите върху които Русия, ще сложи ръка можело да не успее да намери пазар за тях. В условия на световна битка за ресурси.
 
Малко да се върнем назад във времето, първо ръка на ресурсите в източна украйна опитаха да сложат кликата около Байдън. Путин естествено не им го позволи, взе Крим и не позволи Байдън да се разпорежда в Донбас, но Байдънчо сложи ръка върху преноса на газ и петрол през Украйна.
Сегашните патъклами се случиха след нагнетяване на напрежението, поради простата причина че Путин резна Байдънчо от преноса, като насочи преноса през другите потоци извън украйна. Това вбеси демократите в САЩ и почнаха да налагат санкции и да се опитват да блокират северните потоци. и тн и нт - това си е война за ресурси и таксите от преноса.
А защо руснаците са взели запорожката АЕЦ, ами много ясно защо, за да си я експлоатират те, а най-вероятно и те са я стоили преди години.
По-важният въпрос е кой обстрелва аец-а, и логичният отговор е че това не са руснаците щом го владеят, все едно аз да си бомбя моята къща...
 
Command & Conquer
 

Горе