Умиращи БГ Социални Мрежи

От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Проблема ще се реши май когато всичко стане платено. :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Аз незнам защо въобще някой хора правят социални мрежи, след като не могат да си плащат хостига.. няма как да се монетизира такъв сайт лесно при положение, че са много :)
Заради ''потупване по рамото'' и почесване на егото. Това е все едно да питаш защо много от българите си купуват телефони за 1000 лв, след като не им носят дивиденти.
Пълна простотия (и телефоните и моя пост:)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Мре всичко на ред :( Само като погледнеш кога изтича домейна, може да разбереш до кога ще работи социалката.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

И това е така защото незнам по какъв повод всички си мислят, че правят социалка и хоп хайде да печелим.... Това според мен би трябвало да е последната мисъл, а не повода въобще
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Ами първо се развива едно минимум година.
После не виждам какво толкова пък прявят админите, да не би да копат нещо :)

Според мен предварително се мислят тези неща. Сяда и умува - "ся ако не тръгне сенса, ще тръгнат линковете. Ако не тръгнат и те, ше търся от някъде банери. Ако и там не стане, си линкна моите тояги. Ако панда ме захапе пък..." и май съм дотук :) Но явно е че се мисли преди това
 
Добре де, кажи ми с какво тези хора могат да си избият 15лв домейн + 35лв хостинг = 50лв на година? Хубаво не копат, ама те парите не растат по дърветата.

Не защитавам хората, които не му мислят предварително и закриват социалки, които тъкмо са се разработи, а по-скоро се надявам да хвърлим идеи на тези хора, така че да не се налага закриването им :)

Например добро начало е:
1. Adsense.
2. Продажба на линкове
3. Платени публикации биха ли имали успех?
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

АМА ИДЕЯ НЯМАМ !!

Нали за това казвам, че първо се мислят тези неща
Колко е писано по въпроса не е истина просто


пс; да май платени публикации ще да е :) тоест пцуваш боко вътре и после му пишеш да ти кихне некой лев да изтриеш статията :twisted:
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

И аз не искам да се явявам някакъв адвокат на хотара, които закриват социалките си, но замислете се колко от вас са пуснали 1 линк къ своя пулбликация в социалка. Предполагам, че не повече от 10%, да не жа и по-малко от хората го правят. Значи, намираме една социака и започваме да пействаме по 1-2 изречения. Дърпа ме си линка и всичко свършва. Че после им се и сърдим, че не ни уважават труда. Ами, ако и ние уважаваме труда им може и да не ги затварят. Колко от вас ще се съгласят да постват новините си и да взимат линк срещу абонамент от 5 лв. на година примерно? Нали 15лв за домейн, които дават собствениците на социалки не са много?! Ами давайте им вие по 5 лв. и поствайте на воля. Така всички ще са доволни и социалките няма да изчезват.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Ами аз съм навит да давам по 5 лева (даже и повече) на година на социалка, но тя да е качествена и да има ефект от нея. Така ще помогнем също и на събмитърите като мен, за да имаме повече поръчки :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

И аз не искам да се явявам някакъв адвокат на хотара, които закриват социалките си, но замислете се колко от вас са пуснали 1 линк къ своя пулбликация в социалка. Предполагам, че не повече от 10%, да не жа и по-малко от хората го правят. Значи, намираме една социака и започваме да пействаме по 1-2 изречения. Дърпа ме си линка и всичко свършва. Че после им се и сърдим, че не ни уважават труда. Ами, ако и ние уважаваме труда им може и да не ги затварят. Колко от вас ще се съгласят да постват новините си и да взимат линк срещу абонамент от 5 лв. на година примерно? Нали 15лв за домейн, които дават собствениците на социалки не са много?! Ами давайте им вие по 5 лв. и поствайте на воля. Така всички ще са доволни и социалките няма да изчезват.

Добре че дигна темата, че се сетих, че имам да подновявам notpada. Благодаря!
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Ами аз съм навит да давам по 5 лева (даже и повече) на година на социалка, но тя да е качествена и да има ефект от нея. Така ще помогнем също и на събмитърите като мен, за да имаме повече поръчки :)

Добре тогава, а на другия вариант съгласни ли сте? Месечен или годишен, по всяка вероятност месечен абонамент в сайт, който ви позволява да се възползвате от ресурсите на сайта, разбира се, спазвайки неговите правила. Сайта не е социалка, и това според мен е по-добре, има си своя живот и по тази причина месечния абонамент няма да е 5 лв., ще е малко по-скъп.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Ами аз съм навит да давам по 5 лева (даже и повече) на година на социалка, но тя да е качествена и да има ефект от нея. Така ще помогнем също и на събмитърите като мен, за да имаме повече поръчки :)

Какво ще рече качествена?

Виж сега примерно нотпада. Уникална система, дизайн яко бекове, и да ти кажа направо ми писна да се занимавам с подобрения и въобще с нея.

150 пъти говорих на хората споделящи линкове да не го правят с копи на съдържанието, самия скрипт си взема от него, от тях се искаше да напишат само 10 символа като кратък коментар което е направо смешно, но дори и тогава спама летеше като за световно. Що да кажа две три думи за това което споделям, дай да си копирам заглавието вместо коментар към публикацията и с извинение "Ибал съм ги аз да си гепя линка".
Промених условията на повече символи като коментар с изрично предупреждение да не се копира и да не се дублира всичко и какво? Пак същите л..на. Махах и публикации зареди неспазване на правилото и пак, се продължава в същия дух.

Е я ми каже сега и се постави на мое място, да те видя как ще ти е наливам средства в хостинг, домейни и оптимизация на този сайт, но въпреки, че никога не съм спирал проект до сега направи си сметката с какво желание съм подновил домейна сега!
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Ето един от примерите за спамър който не спазва това което съм искал: http://younotepad.com/submittopweb-wall

Прегледай публикациите и сам ще разбереш защо се получава така, социалките да затварят врати.

Пълним огромни бази включително и тази на гугъл с еднакво и дублирано съдържание само и само да гепим линка!

Социалните мрежи са мощен инструмент защото се блъскат много често с нова информация, но, ако се споделя по този начин няма да има смисъл нито от линка който ще вземеш нито пък социалката ще си донесе трафик, защото тя също няма да го получи!

Извинявам се за лекцията, и аз греша, но в повечето случаи като споделям се стремя да напиша нещо различно от това което ми е в сайта и гледам да избягвам копи пейста.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Бих си плащал, но ако имаше повече социалки, за да го оценят клиентите, защото ако има една социалка, която се плаща никой няма да я ползва. Предлагам да се съберем 5-10 човека и да дадем по 10$ и да направим няколко качествени социалки, за които се плаща. Да направим така, че след 1 седмица се проверява уникалността на всяка публикация и се трият тези с малък % уникалност. Ще се измисли, ако има хора които да ги направят и такива които да ги ползват :) Предлагам някой да направи една анкета във форума дали биха използвали платени социалки.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Според мен не е толкова до плащането на абонамент или нещо от рода, колкото да манталитета и начина на споделяне.

Иначе съм навит, за платена социалка да се направи за тест.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Докато една социалка е безплатна винаги ще има спамери. Може даже, за да е по-лесно да направим абонамент за всичките социалки(ако направим такива). Ако са качествени и има трафик може също и от реклама да се печели.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Не е лошо като идея, но като реализация ще е мисля. :)

Просто някак си мисля, че няма да има интерес за плащане.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Да се борим със спама е като (с извинение) да пикаем срещу вятъра - колкото и да се стараем резултата е незадоволителен.
 

Горе