Умиращи БГ Социални Мрежи

От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Добре, няма ли начин да се сложи някои плъгин да следи за уникалността на статията! След проверка да дава право да се публикува линка и описанието към него.
По този начин, първо ще останат на страни тези за 3 долара в 100 социалки, второ ще има уникален текст и ще се вдига нагоре ... и така ..

Представи си, че примерно дневно в една социалка се постват от 80 до сто и нагоре публикации, как ще следиш кое е уникално и кое не, и ще одобряваш всичко? Ами ако си като мен или като страна с доста социални мрежи, колко ресурс и труд ще хвърляш за няколко реда уникален текст. За тази цел са директориите за статии при тях всяка една статия минава през модерация, но текста който им даваш е поне 300 думи за което си струва да модерираш.

Поне аз не мисля, че може да се автоматизира процеса, ако можеше то гугъл нямаше да индексира дублирано съдържание.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Представи си, че примерно дневно в една социалка се постват от 80 до сто и нагоре публикации, как ще следиш кое е уникално и кое не, и ще одобряваш всичко? Ами ако си като мен или като страна с доста социални мрежи, колко ресурс и труд ще хвърляш за няколко реда уникален текст. За тази цел са директориите за статии при тях всяка една статия минава през модерация, но текста който им даваш е поне 300 думи за което си струва да модерираш.

Поне аз не мисля, че може да се автоматизира процеса, ако можеше то гугъл нямаше да индексира дублирано съдържание.

той питаше дали може да се направи автоматична проверка на текста за дублираност
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Къде си тръгнал на математика да ме учиш, като не правиш разлика между посещения и посетители?!
Тука малко са се поизхвърлили с рекламата, май трябва да се върнат на училище и да научат смятане. Но нищо, има все още много заблудени хора, които се хващат на тази въдица.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

off: Отдавна спрях да публикувам в социални мрежи тип свежо. Вчера случайно се сетих и викам чакай да надникна и да прочета нещо интересно в свежото. Какво беше изумлението ми, когато видях на 1-ва страница в свежите за деня новината : "Цокъл за автореле". (Да ме извинява собственика на сайта.)

Просто си представих как милиони души сутрин се събуждат с мисълта за:
- Ох едно цокълче за реленце как ще ми дойде добре сутринта
- Ех как съм си мечтал цяла година да събера парички за един цокъл... м-м-м
- Е-е-е днес пропуснах да прочета новостите около цоклите за релета

И в рекламата:
- Вашият цокъл за реле все по-достъпен за вас - вече и на разсрочено плащане
- Платете 1 цокъл за реле и ние ще ви дадем 3 куплунга безплатни + почивка на море.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Няма как да стане проверката за уникален текст, защото в повечето случай за описание се дава един и същи текст. Той е уникален в началото и като се събмитне в 40 социалки за 1 час минава теста за уникалност при всички, а след това го има на 40 места. Няма как да стане 8)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

той питаше дали може да се направи автоматична проверка на текста за дублираност

Да разбрах братле за това и писах: Поне аз не мисля, че може да се автоматизира процеса, ако можеше то гугъл нямаше да индексира дублирано съдържание. :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Е вие от дублирано съдържание ли толкова се плашите?! Според мен ако с дублирано нямате трафик, и уникално да е пак няма да имате.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Според мен ако с дублирано нямате трафик, и уникално да е пак няма да имате.

С униклано има шанс да захапеш читава позиция в СЕРПА и от там да ти се увеличи трафика :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Е вие от дублирано съдържание ли толкова се плашите?! Според мен ако с дублирано нямате трафик, и уникално да е пак няма да имате.

Виж тук не си прав. Една публикация която съм си писал аз в нотпада ми дава почти на 80% от трафика който идва към сайта. Което идва от класиране в гугъл по ключова дума.
Същото обаче не мога да кажа и за копи пейст публикациите.

Ето още един пример за това. В началото на пускането на bgmdb.com (Знаеш я има я в списъка ти Социална медия за филми). Сайта правеше по около 150-200-300 посещения дневно докато само аз добавях съдържание. Под съдържание имам предвид няколко реда написани от мен + снимка и видео нищо кой-знае колко. Сега сайта едвам крета с по 40-60 посещения на ден след като го оставих на потребителите започнаха да го прецакват. Не казвам за всички потребители така, но има супер много които вместо да го ползват по предназначение си правят каквото си искат и сайта пропада.

Пример как може в социална медия за филми да споделяш обувки или бушони, и как очакваш тази социалка да ти помогне. :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Е да, прав си за това, че уникалното съдържание много помага. Обаче според мен това не е всичко.
И аз имам един пример http://funizmo.com/ имаше по 100-1000 посещения на ден, а след като го направих на директория за статии посещенията паднаха на 40-50. Добавят хората уникално съдържание (аз неуникалното не публикувам), броя на статиите постоянно расте, но посещенията падат. Уникално, обаче некачествено - статии написани колкото да се отбие номера.
Според мен сайт с предимно неуникално съдържание може да се класира много добре, ако има силни входящи връзки. А най-добрия начин според мен да има силни и много връзки е да предлага качествено съдържание (забележи, не уникално, а качествено), което потребителите да споделят.
Не такъв обаче е случая с повечето БГ социалки - купува се домейн за 15 лева, инсталира се един плиг и се чака хубавото съдържание и посещенията да завалят от небето. Виж, че повечето социалки са една с друга еднакви - ферми за линкове. Ето това имам предвид като казвам, че проблема не е в дублираното съдържание, трябва да се предложи на потребителите нещо повече.
Виж тук не си прав. Една публикация която съм си писал аз в нотпада ми дава почти на 80% от трафика който идва към сайта. Което идва от класиране в гугъл по ключова дума.
Същото обаче не мога да кажа и за копи пейст публикациите.

Ето още един пример за това. В началото на пускането на bgmdb.com (Знаеш я има я в списъка ти Социална медия за филми). Сайта правеше по около 150-200-300 посещения дневно докато само аз добавях съдържание. Под съдържание имам предвид няколко реда написани от мен + снимка и видео нищо кой-знае колко. Сега сайта едвам крета с по 40-60 посещения на ден след като го оставих на потребителите започнаха да го прецакват. Не казвам за всички потребители така, но има супер много които вместо да го ползват по предназначение си правят каквото си искат и сайта пропада.

Пример как може в социална медия за филми да споделяш обувки или бушони, и как очакваш тази социалка да ти помогне. :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Е да, прав си за това, че уникалното съдържание много помага. Обаче според мен това не е всичко.
И аз имам един пример http://funizmo.com/ имаше по 100-1000 посещения на ден, а след като го направих на директория за статии посещенията паднаха на 40-50. Добавят хората уникално съдържание (аз неуникалното не публикувам), броя на статиите постоянно расте, но посещенията падат. Уникално, обаче некачествено - статии написани колкото да се отбие номера.
Според мен сайт с предимно неуникално съдържание може да се класира много добре, ако има силни входящи връзки. А най-добрия начин според мен да има силни и много връзки е да предлага качествено съдържание (забележи, не уникално, а качествено), което потребителите да споделят.
Не такъв обаче е случая с повечето БГ социалки - купува се домейн за 15 лева, инсталира се един плиг и се чака хубавото съдържание и посещенията да завалят от небето. Виж, че повечето социалки са една с друга еднакви - ферми за линкове. Ето това имам предвид като казвам, че проблема не е в дублираното съдържание, трябва да се предложи на потребителите нещо повече.

Имам една теория, че не е важно пр. или качеството на сайта в който си споделил и си получил беклинк, а интереса към споделеното от теб. Това е все още е тестово така, че не мога да гарантирам за успеха му.

За преминаването на сайт от една тематика на друга и за да започне да работи както трябва се изисква време, особено , ако се очаква трафика ти да е само от г. :)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

А най-добрия начин според мен да има силни и много връзки е да предлага качествено съдържание (забележи, не уникално, а качествено), което потребителите да споделят.
Много добра насока за развитие!
Може да си 100% уникален, и да си скучен. Няма как да се промъкнеш напред, ако си скучен на хората.
Написах прилична статия (не проверявам уникалност) на интересна за хората тема, споделих я тук там. И посещенията заваляха.
Плюс добро заглавие и болд където трябва и гошо се отблагодарява, като ми праща посетители.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

... болд където трябва...

Аз никога не съм ползвал тази опция (болд) като метод на seo, за да се класирам нагоре и да има повече трафик. И въпреки това не мога да се оплача. Според мен ползването на болд за seo е криворазбрана тактика от пишман оптимизатори и благодарение на това в нета се нароиха сайтове с грозни, болднати думи и изрази. До там е стигнала модата, че преди два-три дни попаднах на статия, която абсолютно цялата беше болдната!
Но както и да е, това е може би друга тема за разговор, сега темата е социалките. Между другото никога не съм ползвал социалка, и малко не мога да разбера хората в това отношение. За мен ползването на социалки = на количество. Според мен няма смисъл да се налива линкове в 2-3 дузини социалки, ако умееш да правиш качество. С качество ще ти е нужно много по-малко време, нерви и ресурси.
 
От: От: Умиращи БГ Социални Мрежи

До там е стигнала модата, че преди два-три дни попаднах на статия, която абсолютно цялата беше болдната!
Хахахаха!
Не знам за SEO, но почернения текст си е естествен начин за подчертаване на важните неща в писаното слово.
Гошо едва ли ще се повлияе, ако болда ти е неестествено много, да не говорим за всичко. Какво изтъкваш, ако всичко е еднакво?
За социалките. Писал съм статии, зимата, в някои от новооткриваните социалки на колеги. Има някое и друго посещение, докато нещата са пресни. След това май само линка остава. Макар че скоро си гледах къде имам линкове - някои не фигурираха. Други, които съм забравил, се получиха като резултат. Може би онлайн търсенето на линк не е най-удачното.
 
От: От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Не знам за SEO, но почернения текст си е естествен начин за подчертаване на важните неща в писаното слово.

Така е, съгласен съм. Но когато се загледаме в сайтове и статии, несъмнено ще открием почерка на някой seo: бил той на собственика на сайта или нает човек. Просто си личи естествения акцент, който е поставен на място и действието на оптимизатор.
 
От: От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Според мен няма смисъл да се налива линкове в 2-3 дузини социалки, ако умееш да правиш качество. С качество ще ти е нужно много по-малко време, нерви и ресурси.
Не всеки може да пише интригуващи текстове, компенсира се със спам:) Може да се каже и обратното - с количество ти е нужно много по-малко време, нерви и ресурси:)
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Днес един хубостник, който си рекламираше тия дни новата социална мрежа се е из*рал в моя тематична социалка.
То бива да е някой, който не разбира, ама човек който стартира социална мрежа и да спами по социалките на колегите ми се струва малоумно и нагло.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

Днес един хубостник, който си рекламираше тия дни новата социална мрежа се е из*рал в моя тематична социалка.
То бива да е някой, който не разбира, ама човек който стартира социална мрежа и да спами по социалките на колегите ми се струва малоумно и нагло.
Купил си е събмит за 3$. :lol:
Няма време, трябва да си развива неговата.
 
От: Умиращи БГ Социални Мрежи

относно трафика, elada.info вчера имаше малко над 1000 посещения
доста бг социалки не си покриват разходите за домейн и хостинг.
за последния месец за съжаление няколко спряха да работят и ще обновя списъка http://elada.info/node/327

Така и така си тръгнал ръчни моята директория с ПР2 :)

И по темата..
Аз незнам защо въобще някой хора правят социални мрежи, след като не могат да си плащат хостига.. няма как да се монетизира такъв сайт лесно при положение, че са много :)
 

Горе