Умира ли Adsense?

cumo_bg

Member
От 3 години качвам посещенията на сайтовете, стигнали са двойно повече от тогава. Приходите от Адсенс намаляват. А този месец март 3но по-малко от същия период на миналата година. Някой от колегите каза, че януари и февруари били слаби, при мен винаги са били най-добри.

Фейсбук рекламата ли убива Adsense? Гугъл ще реагират ли по някакъв начин? Към Афилиейт ли да се насоча? Да продавам ли сайтовете? Онлайн магазин ли да направя? Имам по 3к посещения на ден, не са много, но имах малък и приличен допълнителен доход от Адсенс, всъщност за този брой посещения доста по-малък.

P.S. Прочетох на колеги, че ако тряфика ти идва от фейсбук те "режат" трафикът ми 80% е от гугъл, 18% директен другите 2% са за ФБ и други сайтовете. Пари няма...
 
Последно редактирано:
Умира ли Adsense? - Не.
Фейсбук рекламата ли убива Adsense? - Да, според зависи.
Гугъл ще реагират ли по някакъв начин? - Ами те реагираха - приходите намаляха.
Имам по 3к посещения на ден, не са много, но имах малък и приличен допълнителен доход от Адсенс, всъщност за този брой посещения доста по-малък. - Колко печелиш от Адсенс с тези 3к дневни посещения?
Прочетох на колеги, че ако тряфика ти идва от фейсбук те "режат" - "Режат", защото трафика е некачествен, вместо да се оплакват, нека да направят трафика качествен и приходите ще скочат с пъти.
 
проблема е друг и гугъл го осъзнават, но не могат да измислят нищо
и аз ги мисля всеки ден, но не мога да го измисля
та, проблема е, че трафика се премести към мобилни устройства, а там мястото е прекалено малко за реклами и рекламите са малки, бавни и най вече НЕ-желани при такива малки екрани.

Жалък за такава голяма компания напън беше AMP. но едва ли ще се възприеме

Като цяло рекламите са бавни, досадни, тъпи и безинтересни. Как искаш да се клика на тях.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: ops5
Имам по 3к посещения на ден, не са много, но имах малък и приличен допълнителен доход от Адсенс, всъщност за този брой посещения доста по-малък. - Колко печелиш от Адсенс с тези 3к дневни посещения?
Прочетох на колеги, че ако тряфика ти идва от фейсбук те "режат" - "Режат", защото трафика е некачествен, вместо да се оплакват, нека да направят трафика качествен и приходите ще скочат с пъти.

Да теб цитирах, че щом трафика ти идва от фейсбук, адсенс приходите са малко, поне това разбрах като причина за сериозния спад последните месеци. Моят трафик си идва от гугъл и положението е плачевно.

С клизма януари имах 70евро със среден трафик 3к/уникални, 3 банера, 2 респонсив 1 - 336. Преди 3 години 2но по-малко посещения средно около 1700 - 110евро. А сега март месец, среден брой посещения 2к - 17 евро.

Тенденцията рязко отива към умиране, особено ако Фейсбук решат да споделят някой лев и с нас и ни позволят да слагаме някой банер.

2 пътищата за мен, или продавам сайтовете или правя онлайн магазин. 2рото го експериментирах... никакъв ефект, явно някъде съм сбъркал, но очаквах малко повече.
 
Има си причина трафика от фейсбук да е лош. А останалите приходи зависят от много неща, включително и от тематика на сайта, вида на рекламите, и не на последно място от самите рекламодатели. А май всички изпускате този момент. Я ми кажи колко искаш да спечелиш, ако преобладаващите рекламодатели плащат по 10-15 ст. на реклама в Адуортс? Много ясно, че за теб ще останат мизерните 5-6 ст.
 
В трета тема се говори едно и също. Адсенс НЕ умира. Пуснах скрийншоти от моите приходи - няма спад от началото на годината, 2016-та досега са ми най-успешните години в Адсенс.
Умира БГ пазара на Адсенс - много МФА сайтове, боклучав контент, мижава икономика - няма реклами и няма кой да наддава за позициите.
 
Проблема с приходите от мобилния трафик си е налице и май за сега никой не може уместно да го монетизира.
На един мой сайт мобилния трафик беше над 80% и съответно приходите бяха нищожни и се отказах да го развивам
 
Има си причина трафика от фейсбук да е лош. А останалите приходи зависят от много неща, включително и от тематика на сайта, вида на рекламите, и не на последно място от самите рекламодатели. А май всички изпускате този момент. Я ми кажи колко искаш да спечелиш, ако преобладаващите рекламодатели плащат по 10-15 ст. на реклама в Адуортс? Много ясно, че за теб ще останат мизерните 5-6 ст.

Приятелю, тези неща са ясни, тук става въпрос за някаква съществена промяна, чета и в други чужди форуми за тенденциите при адсенс рекламите. Има хора, които продължават да са доволни от Адсенс, както колегата горе и в другите форуми, но има такива като мен учудени какво се случва. Явно сайтовете в определи и по-специфични ниши не са засегнати, моят е за филми, такива се гледат от куцо и сакато, следователно рекламите са за глупости, на което се дължи и ниските печалби, сега обаче тези реклами за глупости се преместиха във фейсбук, така си обяснявам причината за драстичния спад. За 5 години да съм имал 10тина пъти под 1 евро на ден, сега 15 дни подред 2 пъти съм качил над 1 евро, а предни години по това време, 2-3-4-5-6 евро на ден... а посещенията са повече...
 
Приятелю, тези неща са ясни, ...

Приятелю - тези неща не ти са ясни. Ама никак. За твое сведение - и аз имам сайт за филми и печеля средно по 1 евро на 1000 трафик. Бг сайт. Щом аз мога - и ти можеш. Хайде сега - отивай да си оправяш сайтовете, вместо да се оплакваш. Прав е @Didco - хем не разбирате и не можете, хем другите ви виновни.
 
Проблема с приходите от мобилния трафик си е налице и май за сега никой не може уместно да го монетизира.
На един мой сайт мобилния трафик беше над 80% и съответно приходите бяха нищожни и се отказах да го развивам

Аз имам 20% мобилен трафик и 23% приходи от него:

mob.png
 
Приятелю - тези неща не ти са ясни. Ама никак. За твое сведение - и аз имам сайт за филми и печеля средно по 1 евро на 1000 трафик. Бг сайт. Щом аз мога - и ти можеш. Хайде сега - отивай да си оправяш сайтовете, вместо да се оплакваш. Прав е @Didco - хем не разбирате и не можете, хем другите ви виновни.

Човече защо подскачаш така? Извинявай, ако нещо заядливо си видял в постовете ми, нямал съм това за цел... Аз не се оплаквам, нали това е форум за обсъждане на подобни проблеми и случки. Аз също печеля средно по 1 евро на 1000 трафик, но от 15 дни е драстично по-малък, а сам казваше януари и февруари е по-зле, а вече сме март средата. Постарай се да спестяваш нападките и определенията, кой какво разбира, тъпо е просто, има си нормални начини за комуникация.
 
Последно редактирано:
Това е от този месец, 24% трафика ми е мобилен, съотношението на мобилните приходи при мен не са се променили през последните няколко месеца.

Adsense.jpg
 
Последно редактирано:
В кода на респонсив рекламите променете
data-ad-format="auto"
на
data-ad-format="rectangle"
дава по добри резултати.
Иначе адсенсе върви надолу в последните години за бг сайтове. Сега трябва повече трафик за да се компенсират по слабите приходи.

Разбира се изкарването на пари не е само със схемата / сайт->трафик->адсенсе . Примерно преди година ако някой беше купил 100 биткойна на цена 200-300 лева за 1. Сега един се търгува х10.
 
Примерно преди година ако някой беше купил 100 биткойна на цена 200-300 лева за 1. Сега един се търгува х10.
Не, че нещо би ли ми казал от къде бих могъл да ги взема на тази цена дори преди година. 200 лв за биткойн видях през 2013 година..
 
Дали умира или не като цяло Го**ле времето ще покаже, но фацето му разказва играта от всякъде е малко казано :D
 
:) Адсенс и адмоб (реклами от гоогле) са един от най добрите на източници на доходи които съм намерил със годините. Няма компания която да плаща по добре по мои опит ще се радвам да съм полезен.
 

Горе