Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

ops5

Active Member
Здравейте,

какво значи това съобщение в новата версия на Адвего, която изтегллих? Кое е 94 и кое 58%? Имам оцветени изрази в жълто и зелено.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Зелено или синьо? При мен ту излиза жълто оцветяване, което в старата версия беше съвпадението, а и доста често досто оцветени в синьо.

И на мен ми е интересно какво е това съотношение при резултатите за уникалност.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

С моя далтонизъм го виждам зелено. Има и в жълто и в зелено. А в старата само жълто и само едно число.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Първото е за общ процент уникалност, тоест софта намира дублиращи се кратки фрази от по 2-3 думи да речем, брои ги за дублирано съдържание, но на практика не е. Просто някой някъде е използвал често срещано съчетание от думи, което е нормално. Например - '' В заключение можем да кажем..'', '' Имало едно време..'':) и т.н. Това ще рече, че на практика не може да извади 100% уникалност. Ако съвпаденията, които ти вади от различни урл-та са по 1% всичко е ок, вече ако извади, 5%+, то вече трябва да ти светка червената лампичка, че е имало копи-пейст на пасажи от друга статия, съответно влизаш в урл-то и преценяваш на място, дали е така.

А другото е процент вероятност да е имало рерайт на вече индексирана статия, което за мен е пълна простотия. Поне аз така си го тълкувам, иначе тук е обяснено, но е на руски:)
http://advego.ru/blog/read/news/1158947
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Waldes, благодаря ти за пояснението.
 
От: От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Първото е за общ процент уникалност, тоест софта намира дублиращи се кратки фрази от по 2-3 думи да речем, брои ги за дублирано съдържание, но на практика не е. Просто някой някъде е използвал често срещано съчетание от думи, което е нормално. Например - '' В заключение можем да кажем..'', '' Имало едно време..'':) и т.н. Това ще рече, че на практика не може да извади 100% уникалност. Ако съвпаденията, които ти вади от различни урл-та са по 1% всичко е ок, вече ако извади, 5%+, то вече трябва да ти светка червената лампичка, че е имало копи-пейст на пасажи от друга статия, съответно влизаш в урл-то и преценяваш на място, дали е така.

А другото е процент вероятност да е имало рерайт на вече индексирана статия, което за мен е пълна простотия. Поне аз така си го тълкувам, иначе тук е обяснено, но е на руски:)
http://advego.ru/blog/read/news/1158947

Това с рерайта наистина е простотия. пиша си статия някаква измислена и ми пише, че била рерайтната - как става номера, при положение, че не съм гледала от никакви други източници?!? :О

По-важно е само това със жълтото, за копи-пейста, защото другото си е шит на практика.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Това е с дефаултните 5 шингла на адвегото, иначе за самите шингли четете тук
 
От: От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Това е с дефаултните 5 шингла на адвегото, иначе за самите шингли четете тук

По дефолт шинглата при новата версия на адвего е 3, но при нея е абсурд да се постигне 100% уникалност на текст. Просто трябва около 2-3 часа редакция и пак не е сигурно дали ще се добие уникалността от 100%. Също така, трябва да се избира - или 100% уникален и безсмислен текст или по-малко уникален и смислен.

Затова аз си използвам както преди шингла 5. Там поне са по-реални нещата.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

А аз даже на знам какви са тези проценти ( Уникальность текста 94% )
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

А аз даже на знам какви са тези проценти ( Уникальность текста 94% )

Добре е, ако е над 90%. Е, желателно е да е 100% или 99% примерно, но над 90% също не е болка за умиране. Иначе колкото по-малко, толкова по-зле за самото сео, което се прави, защото се предполага, че в статията ще има линк към твоя сайт или пък самата тя е в твоя сайт. И в двата случая зле за твоя сайт, защото гугъл не тачи дублираното съдържание.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Добре, по принцип знам какво е първото число 94, но не разбрах второто какво е.

Добре ли е или не и какво да променям?!?! Май не се брои за много важно и да не го гледам просто.

Благодаря на waldes за помощта до тук.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Добре, по принцип знам какво е първото число 94, но не разбрах второто какво е.

Добре ли е или не и какво да променям?!?! Май не се брои за много важно и да не го гледам просто.

Ами общо взето не е важно... То ти показва % възможен рерайт. Така, че общо-взето, не е особено важно, както, например процента показващ уникалността на текста.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Ето превод от руското обяснение. Надявам се ще ви свърши някаква работа.

Новата Advego Plagiatus 1.3 – най-добрата програма за анализ на текстовата уникалност и сравняване на източниците на пренаписване.

За 20 / Против 10
Изтегли: http://advego.ru/plagiatus
------

-- Корекция на критериите за оценка на уникалност::

- уникалност [95 .. 100]% - много добро, поради това че [0 .. 5]% съвпадение;
- уникалност [90 .. 94]% - добро, поради [6 .. 10]% съвпадение;
- уникалност [80 .. 89]% - удоволетворително, поради [11 .. 20]% съвпадение;
- уникалност [0 .. 79]% - не уникално, поради [21 .. 100]% съвпадение.

-- Коментари:

- на всяка страница се показва процента СЪВПАДЕНИЕ;
- след завършване на проверката показва общия процент СЪВПАДЕНИЯ;
- След това, в окончателния доклад показва общия процент УНИКАЛНОСТТА;
- общия процент съвпадения се счита изцяло за пресичане на съвпадения намерени на всички странци, така както ако всички тези съвпадения са на същата страница;
- предположение за пренаписване се прави в този случай, ако състава на думите съвпада с 30% и повече.
- с червено са подчертани съвпаденията които са УДОВОЛЕТВОРИТЕЛНИ и НЕ УНИКАЛНИ и които подлежат на пренаписване.

-- Корекция на протоколи

- добавена информация относно настройките за проверки
- отстраняване на грешки по лентата за прогрес
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Ами общо взето не е важно... То ти показва % възможен рерайт. Така, че общо-взето, не е особено важно, както, например процента показващ уникалността на текста.

Какво е рерайт? Май това трябваше още в предния пост да питам.
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Добре де някой може ли да ми обясни следното:
Взимам си статия от сайта качена преди 3 месеца (100% уникална) слагам я в адвего версия 1.3.0.85 и ми показва че статията е 100% уникална!!!
Слагам същата статия в адвего версия 1.2.0.93 и ми показва 0% уникалност + линк към моя сайт къдете се намира въпросната статия ?
Защо се получава такава голяма разлика ?
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

А какво значи "шингла"?:shock:
 
От: Уникальность текста 94% / 58%. Какво означава?!?!

Добре де някой може ли да ми обясни следното:
Взимам си статия от сайта качена преди 3 месеца (100% уникална) слагам я в адвего версия 1.3.0.85 и ми показва че статията е 100% уникална!!!
Слагам същата статия в адвего версия 1.2.0.93 и ми показва 0% уникалност + линк към моя сайт къдете се намира въпросната статия ?
Защо се получава такава голяма разлика ?

Не е от версията на инструмента за проверка на уникалност, който използваш, а от задклавиатурното устройство. Въпросната статия ти си я проверил преди да я качиш в сайта си и тогава тя не е съществувала в публичното интернет-пространство. След 3 месеца, като решиш да я провериш пак, е нормално вече да я дава с 0% уникалност, след като съществува в това пространство и ти изобщо не си я променял.

Мхм, сега видях, че явно и двата пъти си я проверявал 3 месеца, след като е качена, но с различни версии. Провери си настройките на адвегото, може там да има някакъв проблем.
 
Последно редактирано:

Горе