Усилена музика

Kelly

New Member
Знаете ли дали забранено/позволено да слушаш усилена музика в колата си?
 
От: Усилена музика

Има всичко това в ППЗДП. Ако спреш някъде колата си и засилиш звука, и някой се ожали, може да те глобят.
 
Знаете ли дали забранено/позволено да слушаш усилена музика в колата си?

Ако нарушаваш чуждото спокойствие, след жалба можеш да се отнесе глоба. Но като знам какви нарушения се правят, мисля, че това е най-рядко срещаното. Не знам случаи, в които някой да глобен за такова нещо. Жалко, но факт. Като цяло може, на практика - не се случва. :)
 
От: Усилена музика

Ако си паркирал насред пустинята - никой няма да ти направи забележка (просто защото вероятността да срещнеш някого е малка).
Но когато живееш в едно общество, трябва да се съобразяваш с околните.

Иначе в ППЗДП не пише да е забранено слушането на силна музика по време на шофиране.
Иначе се учи, че разконцентрира :wink:
 
Последно редактирано:
От: Усилена музика

Е значи не е забранено, а като не е забранено значи е позволено :D
 
Re: От: Усилена музика

Е значи не е забранено, а като не е забранено значи е позволено :D

Да позволено е, но спри до нас и надуй чалгията, да видиш последствия после :)
 
От: Усилена музика

@Kelly трябва да опишеш какъв точно е проблема.
Дали по време на шофиране, пречиш ли на някого - къде си, има ли хора около теб.

Закона който се използва срещу нарушаващи спокойствието (разбирай всякакви безмозъчни идиоти) не прави разлика дали музиката е от кола, от компютър и радио. Има си установени часове и сила на звука - спазвай ги и няма да имаш проблеми.
Ако мислиш, че си нещо повече от другите и може да нарушаваш законите - то си пълен идиот.
 
някой му е направил забележка да си намали музиката и се е "инфектирал" ловя бас :)
 
От: Усилена музика

и к'во? като усили чалга (хип хопа ;д) става робокоп на пътя? :D
 
От: Усилена музика

Не бе никой не ми е направил забележка просто ми е интересно.
А иначе въпроса беше по време на шофиране дали е позволено да си надуеш музиката естествено в нормалните часове не в 7 сутринта да ме чуват през две села, за града става въпрос.
Защо понякога ми се приисква да видя що е това мах и точно за това питам дали е позволено преди да го направя и ако да от колко до колко часа.
 

Горе