Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ей такъв:
attachment.php

Паляч. :) Не е истински и тоя. :)
 

Прикачени файлове

  • 5464_247635775382132_1401279988_n.jpg
    5464_247635775382132_1401279988_n.jpg
    43.7 KB · Преглеждания: 104
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

@rombeca "Що па да е само за "банка или финансова институция""

Защото финансовата система (не само банковата) има много по-сериозна регулация, поради нейната специфика. Мисля, че сте достатъчно интелигентни хора и не трябва да обяснявам разликата между "Доматито" и банка.

Има огромна разлика от това да те излъжа и да ти продам 1 кило развалени домати и да те излъжа и внуша да скочиш от 16 етаж, като те убедя, че можеш да летиш, за да мога аз да си направя клипче и да го пусна в нета.

Санкции за подвеждаща и невярна информация има и сега, просто законодателят преценява, че определени случаи застрашават сигурността на държавата и за тях въвежда по-строги санкции.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

@rombeca "Що па да е само за "банка или финансова институция""

Защото финансовата система (не само банковата) има много по-сериозна регулация, поради нейната специфика. Мисля, че сте достатъчно интелигентни хора и не трябва да обяснявам разликата между "Доматито" и банка.

Има огромна разлика от това да те излъжа и да ти продам 1 кило развалени домати и да те излъжа и внуша да скочиш от 16 етаж, като те убедя, че можеш да летиш, за да мога аз да си направя клипче и да го пусна в нета.

Санкции за подвеждаща и невярна информация има и сега, просто законодателят преценява, че определени случаи застрашават сигурността на държавата и за тях въвежда по строги санкции.

Не ми се влиза в безсмислени спорове, но ще ти дам друг пример.

Хайде да не са доматито, ама сериозна фирма в хранителния бизнес с милиони оборот.
Ще има ли наказателна отговорност, ако някой реши да пусне слух, че продават отровна храна и им съсипят бизнеса? Или да си ги съдят "граждански"?
Банките нали са частни, акционерни дружества? Защо да получават допълнителна защита? А други такива (не банки) да не получават?

Банката е длъжна да върне всички депозити на клиентите си.
Както те са длъжни да върнат кредитите си.
Банката трябва да разполага със собствени средства и начини да го направи.
Изобщо няма никаква нужда от забрани, закони и други "държавни облаги".
Може и някой друг бизнес да ги поиска, защо не? И без това са противоконституционни, що трябва да се ограничаваме само с банките?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Хайде да не са доматито, ама сериозна фирма в хранителния бизнес с милиони оборот."

По простичко казано, защото и най-сериозната фирма оперира с пари на акционерите си, в търговските банки основният им капитал е привлечен и хората които са го формирали си нямат представа, как се оперира с него, по същия начин са и пенсионните фондове и т.н. За това и във финансовия сектор регулацията е много по различна.

И бихте ли ми написали коя точно част от новата разпоредба е противоконституционна и на кой член противоречи.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И бихте ли ми написали коя точно част от новата разпоредба е противоконституционна и на кой член противоречи.

КОНСТИТУЦИЯ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

Чл. 39.
(1) Всеки има право да изразява мнение и да го разпространява чрез слово - писмено или устно, чрез звук, изображение или по друг начин.
(2) Това право не може да се използва за накърняване на правата и доброто име на другиго и за призоваване към насилствена промяна на конституционно установения ред, към извършване на престъпления, към разпалване на вражда или към насилие над личността.

Както казах, не ми се спори.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Една статийка от Forbes за положението.

http://www.forbes.com/sites/francescoppola/2014/06/30/what-on-earth-is-going-on-in-bulgaria/


Авторката откровено си казва, че квото пише не е разбираемо за западните читатели, понеже не са виждали такива простотии.

И на въпроса що стана така - отговаря - "The simple answer is that people in Bulgaria don’t trust government."


А ББ и ГЕРБ са виновни, щото по тяхно време КТБ и Пеевски продължиха да растат и да се развиват. Там им е вината е не в някви измислени приказки и бръщолевения.


Все пак ГЕРБ са в опозицията и част от играта на опозицията е да критикува и предлага решения (да казва колко е зле положението и как само те ще го оправят). Всяка една опозиция така прави. Така че не виждам какво ви изненадва това.

Задачата на властта е с действия (най-вече с действия, но може и с приказки) да казва, че положението е добро и ще става още по-добро. :lol: :lol: :lol:

Или забравихте само преди година Станишев и Местан какви ги говореха - "Колко зле било положението, как ГЕРБ трябвало веднага да подаде оставка, да върне мандата, етц. Как трябвало да се бърза, как България нямала време за губене с ГЕРБ."

И като направиха правителство - първата им задача беше да турят Пеевски за шеф на ДАНС. :lol: :lol: :lol:


И друг да беше опозиция и той щеше да ги говори такива. Така че не виждам някой да се хваща за такива измислени неща. Борисов в момента е никой, няма досег до управлението и нищо не може да направи.


Както ви писах много по притеснителния факт е, че КТБ и Пеевски се развиваха и растяха и по време на управлението на Борисов.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тоя чл. 39 е жив таш@к. Редовно слушам парламентарния контрол в петък и мога да ви кажа, че това което се изговори за банките е нищо от това, което се лее в национален ефир в петъците. Ако някой искаше да прилага тоя чл. 39, до сега половината парламент щяха да са осъдени.
Но ми се върти и нещо друго наум. Кой носи вината, в случай че: Някой иска интервю, примерно от Антон Кутев, и той казва - банковата система е кенеф и скоро някой ще се пробва да я съсипе. Та вината у кой е - тоя дето дрънка глупостите или оня, дето ги излъчва в националния ефир?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...


Бокича,Станишката и Местана(както и всички зад тях и пред тях във влакчето) си бъркат по дупките от край време,но си играят театъра пред народа,разединяват го и го засипват с пропаганда.А когато хората започват да се осъзнават,да се замислят и да задават въпроси(имам предвид масата),тогава правят някой зулум,за да отклонят успешно вниманието върху себе си.Замислете се,че ако се обединят примерно 2 милиона души и обявят,че ще изберат правителство на Кул и Блинки примерно,сигурно ще предизвикат гражданска война,само и само някой да не им отнеме кокала!
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тоя чл. 39 е жив таш@к. Редовно слушам парламентарния контрол в петък и мога да ви кажа, че това което се изговори за банките е нищо от това, което се лее в национален ефир в петъците. Ако някой искаше да прилага тоя чл. 39, до сега половината парламент щяха да са осъдени.
Но ми се върти и нещо друго наум. Кой носи вината, в случай че: Някой иска интервю, примерно от Антон Кутев, и той казва - банковата система е кенеф и скоро някой ще се пробва да я съсипе. Та вината у кой е - тоя дето дрънка глупостите или оня, дето ги излъчва в националния ефир?

То така погледнато, цялата конституция е жив т@шак.... аз съм сигурен, че освен споменатия закон има още поне десетки, които са в противоречие по между си и с "основния закон".
Ама това е:
а) Некадърни и некомпетентни законодатели.
б) Корумпирани, не толкова некомпетентни законодатели.

Абсурдно е да пишеш и приемаш закон, който е в противоречие с друг закон, камо ли "основния".
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Да видях разпоредбата още първия път когато я копирахте, но не разбрах с какво и противоречи новата разпоредба в НК.


"Ходя си по улицата (обществено място) и виждам опашка. Снимам я (от обществено място). Кръщавам снимката "Опашка пред нещо". Пускам я във фейса.

Влизам в затвора."


Ми не няма да влезете в затвора защото няма нищо заблуждаващо или невярно. Но за сметка на това даже и да не си банка ако информацията е невярна и клеветяща могат да ви потърсят отговорност. http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4080971

Даже и това, че лъжете с кантара могат да ви подведат под наказателна отговорност. В случая едно деяние което и до сега е било подсъдно му се отделя специална разпоредба за да се прецизира и се завишава санкцията.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Някой помислил ли е за Доган? Не бъдете лапни шаран :wink:

Вече имам ВИП статус в Fibank :D
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Да видях разпоредбата още първия път когато я копирахте, но не разбрах с какво и противоречи новата разпоредба в НК.

Противоречи с всички такива разпоредби, защитаващи частни интереси и/или определен бизнес .

Ми не няма да влезете в затвора защото няма нищо заблуждаващо или невярно.

Зависи как го тълкува (разбирай колко ще му платя) разследващия.

Линка от статията е гражданско дело. Не става. Всеки може да съди всички за колкото си поиска. Да не говорим, че цялата история смърди на "кой колко плати на съда".
Няма наказателна отговорност - т.е. затвор.

Цялата тая "промяна" е за да може да се извиват ръцете на когото трябва, за да стоят "стабилни" банки, близки до власт имащите.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И за клевета има наказателна отговорност, зависи кого си наклеветил. В НК има цял раздел "Обида и клевета".

Даже в цитирания от вас чл. 39 от Конституцията в ал.2 се ограничават правата които се дават от ал.1. Никой закон не дава на някой правото да пише лъжи (даже и Конституцията).
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И за клевета има наказателна отговорност, зависи кого си наклеветил. В НК има цял раздел "Обида и клевета".

Даже в цитирания от вас чл. 39 от Конституцията в ал.2 се ограничават правата които се дават от ал.1. Никой закон не дава на някой правото да пише лъжи (даже и Конституцията).

Съгласен съм.
Конкретната банка може да заведе колкото си иска граждански дела за клевета, както всеки нормален човек или фирма.
И да ги спечели честно.
Без "специални закони".
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

^
Това е различно дали трябва или не да се криминализира това деяние. Но финансовите институции са много по различни институции от другите търговски дружества и е нормално за тях да има специално законодателство. Реално защита имат и публичните дружества, които са на борсата.


В случая самите банки могат да си търсят правата за уронване на името, не зависимо от разпоредбата в НК или досегашните глоби. Санкцията в НК която се предлага е не за защита на доброто име на банките и финансовите дружества, а защото се смята, че от това деяние могат да настъпят особено тежки последици за сигурността на държавата.

Пак казвам да дискусионно е дали санкцията е съобразена с деянието и дали трябва да е толкова тежко, дали е работеща и т.н.

п.п. Ето и част от мотивите "Подобни атаки са пряко насочени срещу спестяванията на българските граждани и фирми, и срещу финансовата стабилност, като основен елемент от националната сигурност на страната. По тази причина е необходимо в Наказателния кодекс да има специализиран текст, който да криминализира подобни прояви, свързани с всяване на смут и страх в населението чрез разпространяване на невярна информация по отношение на банките и финансовите институции. "
 
Последно редактирано:
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

В псевдо държава като нашата, целта е точно каквато казах: Извиване на ръце на неудобни медии и личности.

Както се изказа някой по-горе: За банките или добро или нищо.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

^ Принципно е така bivol.bg вече си имаха проблем със сходен текст от Закона за кредитните институции (чл. 152а).
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

^ Принципно е така bivol.bg вече си имаха проблем със сходен текст от Закона за кредитните институции (чл. 152а).

Бивол се продадоха отдавна и вече спокойно могат да се прекръстят на Скопен коч ;)
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Според мен банките могат да си търсят обезщетение за непозволено увреждане на основание чл. 45 или по чл.49 от ЗЗД, ако е фирма причинилия увреждането от ЗЗД във връзка с чл.52, тези вреди се окачествяват като неимуществени, но искът се предявява от управителите или от техните пълномощници, тъй като банките са юридическа лица, а те са невмемяеми :). Освен това клиентите на КТБ имат право на иск по чл.49 от ЗЗД за причинени неимуществени вреди заради силния стрес и чувство за несигурност, което докарали на клиентите, защото 1 месец нямат достъп до парите си, поне едно 1000 лева трябва да уважат, все пак цял месец - не са ден, не са два.

*чл.45 от Закона за задълженията и договорите - Всеки е длъжен да поправи вредите, които виновно е причинил другиму.
Във всички случаи на непозволено увреждане вината се предполага до доказване на противното.
чл.49 - Този, който е възложил на друго лице някаква работа, отговаря за вредите, причинени от него при или по повод изпълнението на тази работа.
чл.52 - Обезщетение за неимуществени вреди се определя от съда по справедливост.
 

Горе