Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

... "Подобни атаки са пряко насочени срещу спестяванията на българските граждани и фирми, и срещу финансовата стабилност, като основен елемент от националната сигурност на страната. По тази причина е необходимо в Наказателния кодекс да има специализиран текст, който да криминализира подобни прояви, свързани с всяване на смут и страх в населението чрез разпространяване на невярна информация по отношение на банките и финансовите институции. "
Точно толкова разтегливо, като някогашната "империалистическа пропаганда". Ако има реално закъсала банка - пак нямаш право да говориш за това. За фирмата ми кога ще въведат такава защита, вместо да ми се мъкнат пълчища чантаджии, които 100 пъти по-реално ме водят към фалит?
Иначе #аз не тегля от ПИБ, защото нямам пари.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ако нямаше частни банки, а само една държавна банка, всички тези проблеми нямаше да съществуват.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ако нямаше частни банки, а само една държавна банка, всички тези проблеми нямаше да съществуват.

нек е един и държавен. 3 милиарда проблеми...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

НЕК го точат, за това е така. А не защото е държавен. Мина Ораново беше частна, но пак я точиха и видя какво стана. У нас си има мафия, дали частен или държавен контрол, няма голямо значение за качеството на управление. Но ако има една банка, БНБ, никога не може да стане такъв тип дестабилизация и bank run.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ми то все тая.
Дали ще направим схема да гепим държавните пари от държавна банка, или ще направим друга схема да гепим държавните пари от частна банка...
Важното е парите да се въртят :).
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не може да има bank run и паника, че банката ще фалира, защото ако фалира банката, трябва да закриват държавата. Такъв тип паника е невъзможен. Иначе аз сериозно не разбирам смисъла от това да има частни банки, някой ако може, да ми обясни.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не може да има bank run и паника, че банката ще фалира, защото ако фалира банката, трябва да закриват държавата. Такъв тип паника е невъзможен. Иначе аз сериозно не разбирам смисъла от това да има частни банки, някой ако може, да ми обясни.
При дивия капитализъм е така,като пример мога да ти дам страната-пример за капитализъм,където дори печатащата парите институция е частна и само името и е "федерално".
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

При дивия капитализъм е така,като пример мога да ти дам страната-пример за капитализъм,където дори печатащата парите институция е частна и само името и е "федерално".
Доста странно е това твърдение, че ФЕД е частен при положение, че членовете на Управителния съвет на банката се предлагат от президента и се избират от Сената на САЩ и печалбата от дейността се внася във федералния бюджет, ако има такава. Тънкият момент, който предизвиква това объркване е, че федералната резервна система на САЩ се състои от 12 регионални банки, в които националните банки в САЩ, които желаят да оперират на територията на цялата страна, се включват в капитала на тези регионални банки и получават акции, но тези акции са непрехвърлими и не удостоверяват право на собственост, а им дават право само на 6% дивидент от печалбата съобразно броя акции, който те притежават от регионалната банка.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Доста странно е това твърдение, че ФЕД е частен при положение, че членовете на Управителния съвет на банката се предлагат от президента и се избират от Сената на САЩ и печалбата от дейността се внася във федералния бюджет, ако има такава.
Почети,поинтересувай се,погледай малко филми,и пак си помисли.Не им ги слушай официалните глупости,според щатските СМИ Аллах Акбаровците с Сирия са борци за свобода,а жените и децата в Украйна-терористи.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не е виновен дивият капитализъм, нито че няма държавна банка - проблема е, че банките винаги ще имат по-малко кеш от колкото задължения към депозантите си винаги ще е налично това при банкиране с частичен резерв.

Сега ще видим нашата държава, как ще оперира в банковият сектор - в един от най-конкурентните. С този бекграунд БДЖ, ВМЗ, добивни, преработвателни и т.н дружества всички на червено, банката къде ли ще е?
В момента КТБ при изчистване на дупката може стане много добра банка, при умел мениджмънт такъв, какво в държавата няма - шанса е стабилизиране и препродажба!

А и като калкулираме как с каква прокурорска поръчка стана всичко, КТБ спокойно нашите може да я доиз.....

А за ФЕД тя си е частна - говорим за капитала! 6% печалба и тя е валидна от сеньораж, но най-вече от огромните акумулирани ценни книги и отпуснатите кредити в disount window-a.

Реално е че ужким президента назначава, но назначава 1 човек и то този човек пуснат им от банкерите. И в момента в който има гуверньор вече ФЕД става по-силен от сената, президента и т.н!

Ротшийлдс е казан не ме интерсува, който кове законите в една страна стига аз да имам контрол над парите. После що е създадена Централна Банка що тя тя има гарантираният монопол над издаване на пари, в същото време що от злато и сребро се въвеждат хариени еквиваленти и накрая се къса със златното им обезпечение. И хоп тотален контрол над паричното предлагане - найс :)
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Почети,поинтересувай се,погледай малко филми,и пак си помисли.Не им ги слушай официалните глупости,според щатските СМИ Аллах Акбаровците с Сирия са борци за свобода,а жените и децата в Украйна-терористи.
Аз пък си мисля, че ти прекалено много се доверяваш на пропагандата на червените, руските пиявици.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз пък си мисля, че ти прекалено много се доверяваш на пропагандата на червените, руските пиявици.
Еленко Ангелов и Григор Лилов и те ли се доверяват на червените кхмери? ;)
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Каза, гербера и отиде да си брои откраднатите парички :lol:
Аз пък си мисля, че ти прекалено много се доверяваш на пропагандата на червените, руските пиявици.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Еленко Ангелов и Григор Лилов и те ли се доверяват на червените кхмери? ;)
И тия ли са някакви видни пропагандатори. Не съм ги чувал.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Нищо не знаеш, тез знаеш ли ги :lol: :lol: :lol:
attachment.php

 

Прикачени файлове

  • 10364050_257641444426447_6017476662119868152_n.jpg
    10364050_257641444426447_6017476662119868152_n.jpg
    34.5 KB · Преглеждания: 24
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

По начало нашата конституция е създадена така, че да може да се осъди или пък не когото господата си пожелаят. Целта на нашата конституция е да е ПРОТИВОРЕЧИВА, че да може тези горе да си правят квото си искат.... Ако някой ми докаже обратното КАСА БИРА ОТ МЕН...
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Червените тролове превзеха темата.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Червените тролове превзеха темата.
Ние сме елфи,нямаме нищо общо с троловете на Кутев и орките на Боко ;) :lol:
 

Горе