Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И в цупенето подражавате,мамини сладинки :D
Не сме за Герб,ама щом говориш против тях и вожда-В ИГНОР ЛИСТА :lol:
Мамин сладък, докладвах те за тролиране и заяждане. Дано намине някой модератор, щото си мега досадно парче.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не са шашкайте излишно, една банка винаги може да обере клиентите си, а причини винаги има,,, ако има напрежение то избива в хлабавите връзки, това е и сега се вижда къде не са играли по правилата и физичните закони
Шапкарят пак скрои шапката на едните и даде шанс на другите, ама кой е шапкарят даго ева
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Шефът на КФН подал сигнали срещу "Глобал маркетс" още преди година
Тоя Стоян Мавродиев на луди ли ни прави или просто са му наредили да заблуждава на кило. Докато четох статията, все повече ми нарастваше убеждението, че се опитват да ме излъжат. За "Булгартабак" - особено нагло. Акциите на "Булгартабак" буквално се сринаха за двайсетина дена, пада беше над 25%.
Продължавам да си мисля, че цялата провокация с ПИБ целеше да скрие нещо покрай "Булгартабак" или друго, за което скоро ще чуем. Тия от КФН не се ли сещат колко безумно е да позволят продажба и още същият ден тя да се осъществи. Тва да не са 5 лева за яйца на пазара.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Шефът на КФН подал сигнали срещу "Глобал маркетс" още преди година
Тоя Стоян Мавродиев на луди ли ни прави или просто са му наредили да заблуждава на кило. Докато четох статията, все повече ми нарастваше убеждението, че се опитват да ме излъжат. За "Булгартабак" - особено нагло. Акциите на "Булгартабак" буквално се сринаха за двайсетина дена, пада беше над 25%.
Продължавам да си мисля, че цялата провокация с ПИБ целеше да скрие нещо покрай "Булгартабак" или друго, за което скоро ще чуем. Тия от КФН не се ли сещат колко безумно е да позволят продажба и още същият ден тя да се осъществи. Тва да не са 5 лева за яйца на пазара.
Прости хора - прости схеми, ама виж резултата от цялата игра и може да добийш престава
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не че нещо, но да не си помислите, че ... имам нещо против ПИБ. И все пак аз съм "фен" на ДСК- просто защото ме радват първите, а не вторите :twisted:

6. ПИБ има 13.75% пазарен дял (5.5 млрд. лв.) при депозитите на граждани и домакинства, което й отрежда второто място в страната след Банка ДСК. Заедно със спестяванията на фирмите те нарастват до 7.99 млрд. лв.

Прочети повече на: http://profit.bg/news/Deset-fakta-z...nka,-koito-mozhe-bi-ne-znaete/nid-125046.html

http://profit.bg/news/Deset-fakta-z...nka,-koito-mozhe-bi-ne-znaete/nid-125046.html
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

ДСК стават. Въпреки , че като видя тия бабички на гишетата и ми става млко странно. И при тях имам депозит, за всеки случай. Два пъти съм имал много тъпи ядове с ДСК. Единият път вкарвах пари по депозит, а те ми ги вкараха в дебитната. След това отидох до банкомат, изтеглих си парите и пак се върнах да си ги вкарам. Втория път трябваше да си тегля два пъти билетче, защото бабката не извършвала услугите които ми бяха необходими. Там ги назначават пожизнено и работното място се предава по наследство.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Уточнение: Трилионите са в Рубли.

Отбелязах, че не може да се сравняват като мащаби икономиките, но и по-най-прости изчисления, щом една централна банка „държавата демек“ може да обезпечи загуби на други банки, разбирай парите на хората, значи го може.
А ние НЕ!
Ако това е "стабилността" на банките, мерси им за банкирането.
Жертвал, вселенско право ... говорим си за кинти! Нали така?
Не може днес да се събудя и да си мисля, че имам 1000 лева, а до края на деня да се окаже, че вероятно нямам 1000 лева. Защо? Защото банката е давала рискови кредити? Защото държавата е в рецесия? Защото медиите са виновни и хората са решили да теглят, че за мен не е останало...
Как някой ще ме убеди, че трябва да съм лоялна към една банка, при положение, че тя с моите пари „не 1000 лева де“ отпуска кредити с лихвичка и после аз трябва да духам една супа?
Може да не съм права, защото нямам банка, но пък и ми е много гот, че нямам притеснение как някой ме е окрал безнаказано.


Може да ги сравняваме в относителни в проценто измерение в номинално няма смисъл :)

Иначе си права - за това и казах че си е право на човек да прецени какво да прави. Реално погледнато трябва се реши по пазарен принцип всичко - защото ако ги спасяваме както казваш обезпечаваме загубите и им даваме кард бланш да правят за напред същото - един фалит ще държи както на хората влажно и ще ги направи по бдителни по линия на доверието на парите си към банките, така и на банките ще им е влажно да не правят глупости!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

:) Аз го написах в смисъл, защо ли точно ПИБ и КТБ? :wink: ако ме разбираш.
И не е до Булгартабак. Нещо по-голямо е. "Нещо", което е било спонсорирано и не може да възстанови парите. "Нещо", което да не бъде повече спонсорирано, за да ... не спечели изборите примерно ;)
Пак да не се обръща в политически нападки (въпреки че са свързани и навързани), аз съм неутрална. Само си мисля ... "на клавиатура".
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

http://banks.dir.bg/2014/07/03/news16979096.html

Тях какво ще ги вкарва ли малоумната прокуратура и БНБ в затвора :D ?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

... Фич съобщава, че настоящите проблеми са свързани повече с доверието, отколкото с платежоспособността.

Това как се ... възвръща? И има ли начин и гаранция, че няма да се случи и на други?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Това как се ... възвръща? И има ли начин и гаранция, че няма да се случи и на други?

Трудно! Няма гаранции и вероятността това се случи пак не е малка!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тия простаци най-накрая си признаха, какво точно е предизвикало кризата с бамките:
Орешарски: Мениджъри на държавни фирми се поддадоха на паниката за банките
Само дето пак не им вярвам. Познавам много мениджъри, работя с хора, които управляват стотици милиони евро и планират бизнес за 10 години напред. Е, тия хора много трудно се подават на паника. Във фирмите имат заложени собствени пари. Никой не може да ме убеди, че мениджъри на подобно ниво са податливи на паника. Тия хора минават обучения, които ги правят машини. Прекарват десетки дни годишно именно в такива обучения, които ги трнират как да се държат спокойно при всеобща истерия.
Орехарски може да ми говори на козите тия приказки за мениджърите на БЕХ. Тия мениджъри нямат ли си началници, или? Тука има нещо много гнило, защото не става въпрос за паника, а за поръчка. И прокуратурата ли се е поддала на паниката, та окопира де що има офиси на КТБ? Айде бе?
Пак някой му е нафърфалякал думички в устана на експертният ни премиер. КОЙ в устата му ги вкара?!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Във фирмите имат заложени собствени пари.

Как така мениджърите в държавни фирми имат пари? Имат акции от фирмите, които отчасти са собственост на държавата?

Според Орешарски не е вярно, че ликвидната криза в КТБ е причинена от изтеглянето на пари на фирми от Българския енергиен холдинг (БЕХ), а хората, ръководещи парите на БЕХ в банката, са се уплашили за парите на държавата.

Тоест са се уплашили не за парите на държавата, а за собствените си пари (ако е истина това, че „имат заложени собствени пари“).
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Как така мениджърите в държавни фирми имат пари? Имат акции от фирмите, които отчасти са собственост на държавата?
Тоест са се уплашили не за парите на държавата, а за собствените си пари (ако е истина това, че „имат заложени собствени пари“).
Имах предвид, че за да станеш мениджър, не се иска само да си касиер. Мениджърите, поне на частните фирми, трудно се подават на паника и рядко действат прибързано. А в цитираната статия виждаме една голяма простотия:
Мениджъри на държавни фирми, чиито средства са вложени в КТБ, също са се поддали на паниката и затова са изтеглили депозити оттам.
Явно мениджърите на държавните фирми не са никакви мениджъри, а някакви случайни нещастници, без необходимото образование и опит. Отделно от това са и кукли на конци и когато "КОЙ" им каже - "Теглете депозитите на държавните фирми, нещастници!", те се надпреварват кой колко повече стотици милиони ще изтегли.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Виновниците за проблема, според мен, а и според доста хора, занимаващи се с енергетика и бизнес са именно хората, дърпащи конците на правителството. Шефа на БЕХ, който е наредил тегленето на депозитите, за миналата години съмнително спечели над милион лева. А "КОЙ" е дал заповедта на Георги Христозов е ясно вече и на децата, включително и на левицата. Христозов беше съден за валутни престъпления, отделно прокуратурата го разследваше за крупни измами. Въпреки това правителството го направи шеф на БЕХ.
Ще си позволя да цитирам думите на Румен Овчаров:
"БСП една година слугува на една икономическа групировка. Подобно падение не се е случвало никога", категоричен бе Румен Овчаров и посочи: "Кой назначи Георги Христозов да управлява енергетиката? Той е човекът на Цветан Василев. Той беше сложен там, за да изпълнява неговите поръчки".
По думите на Овчаров, мотивът бил прост - обслужване на корпоративните интереси и "договорки с ръководството на КТБ и Делян Пеевски, които да разположат техни хора на определени места".
Източник: Румен Овчаров: БСП една година слугува на икономическа групировка
Не че съм фен на Овчаров, напротив. Обаче в случая категорично мисля, че е прав.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Същото, ще се случи и с вашият герб сега като се съберете с дпс. И вас ще ви фалират.
Виновниците за проблема, според мен, а и според доста хора, занимаващи се с енергетика и бизнес са именно хората, дърпащи конците на правителството. Шефа на БЕХ, който е наредил тегленето на депозитите, за миналата години съмнително спечели над милион лева. А "КОЙ" е дал заповедта на Георги Христозов е ясно вече и на децата, включително и на левицата. Христозов беше съден за валутни престъпления, отделно прокуратурата го разследваше за крупни измами. Въпреки това правителството го направи шеф на БЕХ.
Ще си позволя да цитирам думите на Румен Овчаров:

Източник: Румен Овчаров: БСП една година слугува на икономическа групировка
Не че съм фен на Овчаров, напротив. Обаче в случая категорично мисля, че е прав.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Същото, ще се случи и с вашият герб сега като се съберете с дпс. И вас ще ви фалират.
Имаш ли факти, източник, поне някаква бегла обосновка?! Може би просто искаш да изкривиш темата от бамките и причината КТБ все още да е блокирана в нещо като политическо плюване. Всички, които не са от БСП са гербери, а?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Факт: Изборите ще са на Курбам Байрям, Факт Затворника каза сутринта, че щели да управляват с център дясно партия дори и да имали мнозинство. Факт: Бойко и Местан думнаха кафенце и дпс реши да бутне правителството. Още да изброявам ли? Аз вчера го казах, всички до стената там дето пише съединението прави силата и разстрел.
Имаш ли факти, източник, поне някаква бегла обосновка?! Може би просто искаш да изкривиш темата от бамките и причината КТБ все още да е блокирана в нещо като политическо плюване. Всички, които не са от БСП са гербери, а?
 

Горе