Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Орешарски вчера каза,че миналата година за заварили НЕК на минус 3,1 млрд,сега 1 година по-късно е на минус 2,8 млрд.Според мен трябваше да излязат още първата работна седмица на правителството си и да кажат:
НЕК е на минус 3,5 млрд
НЗОК е на минус 1,5 млрд
Държавния резерв е на минус 4 млрд
БДЖ е на минус 600 млн
и т.н. Да се знае.
Защо не го направиха ли?Единственото ми обяснение е,че са овързани като свински черва и ай някой си го е извадил изотзадзе,ще се пръсне такава миризма,че ще ги повлече всичките.БСП+ГЕРБ+ДПС+РБ+АТАКА+ББЦ+АБВ=МАФИЯ
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Бойко и Местан думнаха кафенце и дпс реши да бутне правителството"

То няма нищо лошо хората да си пият кафенце. Едно време кум на първия брак на Боби Михайлов беше Джони Велинов. Това не пречеше да гледаме хубави мачове. Войната винаги е била в главата на феновете, в случая разбирайте избирателите. Те кафенце си пият редовно само дето не ви го показват.

Относно правителството то падна не защото някой е пил кафе, не и защото една година протестирахме, а защото Сергей е искал след евроизборите да става министър председател и че две групировки не можаха да си поделят баницата. А това, че за последните 25 години Доган разпределя порциите и на децата е ясно.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Интересно с какъв акъл тогава намалиха тока? За да трупаме още заеми ли? А скъпият ток сега го плащат частните фирми. Дълговете ще ги плащаме всички.
Проблема на лявата политика е в неразбирането, че не сметките ни са скъпи, а доходите ни са мизерни.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Така е няма лошо в кафето, но като си го пием аз и ти примерно. Нищо ще видите аз няма да ви убеждавам сами ще си го видите. :)
"Бойко и Местан думнаха кафенце и дпс реши да бутне правителството"

То няма нищо лошо хората да си пият кафенце. Едно време кум на първия брак на Боби Михайлов беше Джони Велинов. Това не пречеше да гледаме хубави мачове. Войната винаги е била в главата на феновете, в случая разбирайте избирателите. Те кафенце си пият редовно само дето не ви го показват.

Относно правителството то падна не защото някой е пил кафе, не и защото една година протестирахме, а защото Сергей е искал след евроизборите да става министър председател и че две групировки не можаха да си поделят баницата. А това, че за последните 25 години Доган разпределя порциите и на децата е ясно.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Интересно с какъв акъл тогава намалиха тока? За да трупаме още заеми ли? А скъпият ток сега го плащат частните фирми. Дълговете ще ги плащаме всички.
Проблема на лявата политика е в неразбирането, че не сметките ни са скъпи, а доходите ни са мизерни.
Проблема с тока е,че един мегават от АЕЦ Козлодуй струва 45 лв,а един мегават от ВЕИтата на Цецито струваше 600 лв,сега общо го намалиха на 400 и няколко и рИват на умряло.От ЕС изискват определен % да е от ВЕИта до 2020 г.,ние го достигнахме,че и разминахме този % 6 г. по-рано.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Проблема с тока е,че един мегават от АЕЦ Козлодуй струва 45 лв,а един мегават от ВЕИтата на Цецито струваше 600 лв,сега общо го намалиха на 400 и няколко и рИват на умряло.От ЕС изискват определен % да е от ВЕИта до 2020 г.,ние го достигнахме,че и разминахме този % 6 г. по-рано.
Първо - кой е Цецито? Второ, тия цени къде ги гледаш? Аз виждам в договора между правителството на Станишев (предишната тройна коалиция) и AES за ВЕИ-тата им следните цени:
а) За производстведената електрическа енергия до натрупване на пълни ефективни годишни часове на работа на вятърен/вятърни генератори на 2250 часа, включително - 185,95 лв/МВтч

б) За произведената електрическа енергия при следващите пълни ефективни часове на работа на вятърен/вятърни генератори над 2250 часа - 167,9 лв/МВтч

Договора от 2008-ма година може да се намери тук
Договор между "Ей и Ес Гео Енерджи" и НЕК
Цените са записани на страница 10-та.

Горещо ви съветвам, да използвате факти и източници, когато твърдите нещо! Не се подлъгвайте по думите на политици и всякакви политически плямпалници, които хал-хабер си нямат нито от бамки, нито от енергетика.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Така е няма лошо в кафето, но като си го пием аз и ти примерно"

За мен е много по-ненормално хора които са избрани да управляват страната да не си говорят, от това да седнат да пият едно кафе. Ако пиенето на кафе е престъпление, аз съм за разстрел.

Проблема е, че за 25 години явно или не Доган разпределя порциите, като изключим периода когато управлява Костов (но той и сам си се справяше с порциите). В крайна сметка и сега Меркел, Обама и Путин си "пият кафето" въпреки обтегнатите отношения.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Нещо против ВЕИ-тата? Всичката ни енергия трябва да е от ВЕИ-та.
Няма значение дали са на цеци или меци.

Друг е въпроса, че парите от продажба на въглеродни емисии отиват... някъде. Самия НЕК трябва да ги инвестира в още ВЕИ-та.

Ама след 20 години, като въздуха стане негоден за дишане, и средните температури станат +5 градуса, ще кажете:
"Бойко развали въздуха." нали? Щото той по дефаулт е виновен за всичко.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

ФЕЦ (фотоволтаични ЕЦ)
1. До 5 kВт p
2. Над 5 kВт p
3. до 30 кВт р
268,68
4. над 30 кВт р до 200 кВт р
260,77
5. над 200 кВт р
6. над 200 кВт р до 10 000 кВт р
237,05
7. над 10 000 кВт р
236,26
8. ФЕЦ , монтирани на покриви и фасади до 30 кВт р
400,70
9. ФЕЦ, монтирани на покриви и фасади над 30 кВт р до 200 кВт р
369,08
10. ФЕЦ, монтирани на покриви и фасади над 200 кВт р до 1000 кВт р
316,11

Това са намалените цени на Фотоволтаиците,които също са ВЕИ(Възобновяеми Енергийни Източници) Преди да ги намалят,най-скъпата цена беше 625 лв за мгвтч.
Източник:
http://www.dker.bg/PDOCS/prices_el_1.pdf
http://www.dker.bg/pagebg.php?P=401&SP=402
Цеци е Цветелина Карагьозова,дъщеря на Борислав Карагьозов-служител на Първо Главно Управление на ДС.Поради тежестта на фамилията си е по-известна с презимето си в обществото,подобно на една госпожа,която по паспорт е Пръмова,а се представя за Кунева,и една друга госпожа,в чиито акт за раждане пише Сталинка,защото така са я кръстили,но в България и ЕС се представя за Кристалина.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Аз съм силно ЗА изграждането на ВЕИ-та. Само че трябва договорите да са прозрачни и да са в полза на държавата. А договорите, подписани при предишната тройна коалиция бяха на цени, както се вижда от по-горе 186 лв/МВтч и за някакви колосални периоди от време - за по 25 години. Ей това не ме кефи.
Не ме лефят и такива пиявични структури, като БЕХ. Единствения смисъл в изграждането на подобна структура е далаверата и пълненето на черните партийни касички. Следващите, които дойдат трябва да разкарат БЕХ и повече такива паразити да не съществуват.
Добре видяхме какво направи този бацил с 2 банки за 2 седмици.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не, не е той е месията, спасител на това в което няма нищо вече. То е Боспод и се завръща. Вчера си говорихме уж, че всички са за трепане днес пак почваш, ама бойко ама мойко.....
Нещо против ВЕИ-тата? Всичката ни енергия трябва да е от ВЕИ-та.
Няма значение дали са на цеци или меци.

Друг е въпроса, че парите от продажба на въглеродни емисии отиват... някъде. Самия НЕК трябва да ги инвестира в още ВЕИ-та.

Ама след 20 години, като въздуха стане негоден за дишане, и средните температури станат +5 градуса, ще кажете:
"Бойко развали въздуха." нали? Щото той по дефаулт е виновен за всичко.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Вижте едни цени от 2011г.Имало е цени от 792 лв за мегаватчас,или 79 ст. за киловат.Затова реват,защото им намалиха лапачката на половина.
http://www.dnevnik.bg/zelen/zelena_...torut_nasurchi_fotovoltaicite_po_pokrivite_s/
ЦЕНИТЕ СА БЕЗ ДДС!!!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Та както сме почнали....

Какво ще кажете за "супер изгодния" Цанков камък, и видния хидролог-консултант Доган, с комисионата от 1 милион?
По времето на тройната лакома ламя се случи. Що тогава Р.Овч. И Сер(ящ) Гей, нищо не казаха?

А Владко? Що твоя бивш идол Болния Мозък си траеше а? Май и той е пил кафенца някъде? Ама той ги пие в Брюксел, че е по тарикат и там не плаща...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

@uni-web, теб кефи ли те БЕХ? Харесва ли ти какво правят началниците му? Харесва ли ти, че правителството не може да им каже нищо, а още по-малко да ограничи влиянието им върху икономиката на държавата? ГЕРБ не са на власт. Мандатоносителят в момента е БСП. Те трябва да поемат и да търсят отговорност от виновните. А те какво правят - НИЩО. Те са за псуване в момента. От тях трябва да изискваме да си размърдат задниците. Те управляват държавните пари и нареждат посоката им. Но те постоянно се оправдават с ГЕРБ или с международното положение.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Та както сме почнали....
Какво ще кажете за "супер изгодния" Цанков камък, и видния хидролог-консултант Доган, с комисионата от 1 милион?
По времето на тройната лакома ламя се случи. Що тогава Р.Овч. И Сер(ящ) Гей, нищо не казаха?
А Владко? Що твоя бивш идол Болния Мозък си траеше а? Май и той е пил кафенца някъде? Ама той ги пие в Брюксел, че е по тарикат и там не плаща...
Защото са крадци всички до един,включително и Болен.Дали ще е тройна лакомия(коалиция) или еднолична банда за разграбване-ВСЕ ТАЯ.Те са се разбрали и не се пипат.Хвърлят ни прах в очите,колкото да ни държат насъскани един срещу друг.А вчера или онзи ден Тиквата и Гея си хортували като любовници в Брюксел.Ами Бея.Кой каза,подавайки оставка от трибуната на НС,че Бея е поръчал убийството му?Всичко е парлама.Аз няма да се карам повече с хора,които мислят другояче,защото ТЕ ВСИЧКИ КРАДЦИ ТОВА ИСКАТ!Може да си поспорваме,в спора се ражда истината,но да се караме или обиждаме НЕ!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ако съм с два пистолета, единия в бойко другия в него, после продължавам наред.
Та както сме почнали....

Какво ще кажете за "супер изгодния" Цанков камък, и видния хидролог-консултант Доган, с комисионата от 1 милион?
По времето на тройната лакома ламя се случи. Що тогава Р.Овч. И Сер(ящ) Гей, нищо не казаха?

А Владко? Що твоя бивш идол Болния Мозък си траеше а? Май и той е пил кафенца някъде? Ама той ги пие в Брюксел, че е по тарикат и там не плаща...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Два часа? TLDW!

Може ли кратко обобщение?
 
Последно редактирано:
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Гледай първите 20 мин, другото е пълнеж.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Блеки май ще излезе прав за пореден път. Това, което всички ние си го говорим тук от месеци, най-накрая беше забелязано и от Фич:
"Фич" понижи кредитния рейтинг на Първа инвестиционна банка

Агенция "Фич" понижи с три стъпки рейтинга на българската Първа инвестиционна банка (ПИБ) от "BB-" на "B-" със стабилна перспектива. Според скалата на агенцията това означава, че финансовата ситуация на банката може да варира значително.
Намаленият рейтинг на ПИБ, която получи държавна подкрепа заради ликвидни проблеми през лятото на миналата година, отразява виждането на "Фич" за слабости в корпоративното управление. Понижението се дължи и на концентрацията на кредити, влошеното качество на активите и слабата рентабилност. Все пак платежоспособността на банката се е повишила заради по-голямото покритие на лошите кредити и увеличаването на резервите, пише в съобщението на "Фич".
 

Горе