Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

coolice

Owner
Усетих учудваща неграмотност по темата, както имам някакво усещане, че паниката се подклажда от хора с кредити, което потенциално ще ги вкара в много неприятна ситуация....

Ако една банка фалира, сега не е 1996 - продължавате да дължите кредита си... в примера визирам ипотечен кредит с обезпечение имот...

Какво Следва:

1. Мек вариант донякъде

В банката се назначава синдик, продължавате да сте длъжни да внасяте на датата, в последствие кредита ви ще бъде продаден на друга банка /не банкова институция /мутри на търг, като за защита на кредит-получателите е измислено че, купувача на кредита трябва да запази условията от оригиналния договор (съвсем европейско) ОБАЧЕ ако оригиналния договор казва че може да си променят лихвата както си искат, то новия собственик също може да я променя както си иска.... И да ви прибере имота - затова толкова пишех че са лоши условията за кредити 2007 не са виновни банките че им минаваше номера много ясно че като минава ще си вържат гащите...


2. Твърд вариант

Някой договори за ипотечен кредит от 2006 - 2007 имат клауза че при форс мажор кредита става предсрочно изискуем, ако фалира банката кредит-получателите ще получат писмо от синдика че в в определен срок (30 дни например)трябва да върнат всичко което дължат или банката ще прибере обезпечението.....

Ако спрете да плащате в случай че сте с договор по вариант 1 или по вариант 2 не можете да внесете цялата сума, имота отива на търг... Ако сумата от продажбата на търг не стига да покрие кредита - продължавате да дължиш разликата (възможно сумата е да не стигне понеже на пазара ще има много жилища от твърдия вариант на договорите)

Затова успокойте топката и гледай да успокоите хората около вас... че голямо мазило ще стане от паниката - тези с кредитите ще загазите повече от тези с депозитите....

ПП Кредитите в лева имат клаузи за превалутиране в евро обикновено... прочете си договора и общите условия... както написах измъкване няма а паниката вреди на всички...
 
Последно редактирано от модератор:
Абсолютна финансова неграмотност. За това и повечето са бедни хорица. Жалка работа. Чак се чудя какво по дяволите си мислят. Да ходи някой да тегли в 9 часа? Луди ли са някои? Кви са? Ако някой тук ми каже, че това е правилно, може да се преориентира към друго прозвище, бизнес средата не е за него. В такива момента проличава кой в коя графа попада от на Киосаки книжките.

Ето за тези които не знаят как работи една банка. Без подробности:

[video=youtube;K1vtT7QpNKc]https://www.youtube.com/watch?v=K1vtT7QpNKc[/video]

Дано не им е много сложно на тези, които са емоционални. :)

И няколко материали, които трябва да се прочетат внимателно и да не се говорят глупости:

Не слушайте лъжливи пророци, бъдете разумни

Boyan Nikolaev „Само в България по средата на работния ден се четат жълти вестници и хората се разхождат из целия град, щото някой казал, че някаква банка фалира. После що ни били ниски заплатите“

Ресурс: http://karolev.com/ne-slushaite-lajlivi-prorotsi-budete-razumni/

Не тегля пари, не закривам сметки


Интервю с д-р инж. Пламен Ташков, собственик на „МАРС Армор“, един от най-големите корпоративни клиенти на ПИБ

http://www.manager.bg/бизнес/не-тегля-пари-не-закривам-сметки

Официално от Ръководството на едната банка: http://fibank.bg/bg/ot-rakovodstvoto-na-fibank/page/782/item/771

Димитър Бербатов: Моите пари винаги са били в Първа инвестиционна банка и ще продължават да бъдат


"Изненадан съм (от слуховете), защото плашат хората. А хората по принцип лесно се плашат и се създава напрежение излишно, но, както казах, бил съм лице на банката, винаги са се отнасяли добре с мене, държа си парите тука и така ще продължава и занапред", призна голмайстор номер едно на България. "Не може да ме притеснява в интерес на истината, защото знам, че всичко ще бъде наред. Когато знам, че е така, няма смисъл да се притеснявам. Казах го и на моите приятели, на семейството ми и го казвам и на вас", продължи той.

Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=495445

Хора, моля ви мислете с главите си. Не сме обикновени овце тук. Някак сме идея по-интелигентни си мисля.
 
Още няколко водещи заглавия:

Чобанов: Няма застрашени банки

Няма застрашени банки, банковата система има своите защитни механизми. Това увери финансовият министър Петър Чобанов във връзка с назряващата паника в обществото около банковата система в България.

Ресурс: http://www.standartnews.com/biznes-ikonomika/chobanov_nyama_zastrasheni_banki-243932.html

Йовчев: И аз съм клиент на ПИБ, няма да си тегля парите

"Вижте, аз съм клиент на Първа инвестиционна банка. Аз не съм си теглил парите и не възнамерявам да го правя. Абсолютно категорично го заявявам". Това каза вътрешният министър Цветлин Йовчев, който отговори на жуналистически въпроси в парламента относно сигурността на банковата система у нас.

Ресурс: http://www.standartnews.com/balgari...yama_da_si_teglya_parite_obnovena-243834.html
 
От: Re: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Абсолютна финансова неграмотност. За това и повечето са бедни хорица. Жалка работа. Чак се чудя какво по дяволите си мислят. Да ходи някой да тегли в 9 часа? Луди ли са някои? Кви са? Ако някой тук ми каже, че това е правилно, може да се преориентира към друго прозвище, бизнес средата не е за него. В такива момента проличава кой в коя графа попада от на Киосаки книжките.

Ето за тези които не знаят как работи една банка. Без подробности:

[video=youtube;K1vtT7QpNKc]https://www.youtube.com/watch?v=K1vtT7QpNKc[/video]

Дано не им е много сложно на тези, които са емоционални. :)

И няколко материали, които трябва да се прочетат внимателно и да не се говорят глупости:

Не слушайте лъжливи пророци, бъдете разумни



Ресурс: http://karolev.com/ne-slushaite-lajlivi-prorotsi-budete-razumni/

Не тегля пари, не закривам сметки




http://www.manager.bg/бизнес/не-тегля-пари-не-закривам-сметки

Официално от Ръководството на едната банка: http://fibank.bg/bg/ot-rakovodstvoto-na-fibank/page/782/item/771

Димитър Бербатов: Моите пари винаги са били в Първа инвестиционна банка и ще продължават да бъдат




Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=495445

Хора, моля ви мислете с главите си. Не сме обикновени овце тук. Някак сме идея по-интелигентни си мисля.

Хубаво видео. :)
 
Re: От: Re: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Хубаво видео. :)

Да, дано повече разбирачи го видят, барем им стане ясно колко са зле финансово и как парите и емоциите не са добра комбинация. ;)

И в случай, че някой е решил да разкаже за приятелка на баба му, която чула от съседа. Един материал и за тях:

КФН проверява медии и хора, всяващи паника чрез слухове

Глобите за манипулация на пазара са от 20 000 до 50 000 лв.

Ресурс: http://btvnews.bg/article/bulgaria/kfn-pogva-medii-i-hora-vsyavashti-panika-chrez-sluhove.html

Важно:

Чл. 152а. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2011 г.)

(1) Който разпространява невярна информация или обстоятелства за банка, с което се уронват доброто име на банката и доверието към нея, се наказва с глоба от 2000 до 5000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 10 000 лв.

(2) Ако нарушението по ал. 1 е извършено чрез средство за масова информация, глобата е от 5000 до 10 000 лв., а при повторно нарушение - от 8000 до 20 000 лв.
 
И още една новинка, която не е от най-актуалните, но пак е минала на бързо през погледа на някои:

Изявление на г-н Цветлин Йовчев, министър на вътрешните работи, пред журналисти в Парламента

Определено имаме установени злонамерени и целенасочени опити да се дестабилизира банковата система. От вчера се провежда разследване в тази посока", заяви г-н Цветлин Йовчев пред журналисти в Парламента.

Вътрешният министър подчерта, че това е изключително тежко престъпление и че тези, които са се ангажирали с тази дейност, ще понесат тежка наказателна отговорност.

Ресурс: http://fibank.bg/bg/izyavlenie-na-g...red-jurnalisti-v-parlamenta/page/782/item/766
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Още малко по темата
bTV: лице в лице: Кой си играе на котка и мишка в държавата?
От преди седмица
bTV 120 минути: Какво ще стане с парите ни?
"Излезе шефа на една банка, каза 'аз съм <еди кой си> и съм шеф на <еди коя си банка> и живея <еди къде си>. Ако някой не си получи парите, да дойде да ми запали къщата. И хората се успокоиха."

ПП: когато се случваше драмата с КТБ си знаех, че няма какво толкова да се случи, 2014 сме, банка не може ей така да банкрутира (не знаех, че парите ни са защитени по Бг и EU закон до 100к евро).
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Разбира се, че проблема не е в банковата система. Шепа боклуци си въртят политически игрички. Но една дупчица в язовирна стена и всичко по пътя на водата ще е леш. Масите са страшно нещо, особено гладни и патили веднъж. Лошо е, че във България няма кредит на доверие към никой. Не е само депозитите, а и почти всички плащания минават по банков път. Пенсионери без пенсии, бедни без помощи, работници без заплати. За късмет се падна петък и имат 3 дена да измислят нещо. Според мен ако не се налеят спешно много пари в банките, ще има много по-твърд вариант на посочените и всички ще го ядем. От муха - слон. Трябваше още с първата банка да има арести и ефективни присъди.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Май наистина трябва да стане мазало, защото иначе ще си тъпчем на едно място.

И ще помоля да не обиждате хората които си теглят пари - щом са внасяли, имат право да си ги теглят (въпреки това тази им възможност може да бъде (и е най-вероятно) отрязана за определен период).

умни - глупави, все тая. Това е положението. Трябваше да "образовате" хората преди да започне мафиотската война отново по времето на БКП, а не след дъжд качулка :wink:

Значи някой е събирал тези пари цял живот, и вие тук ще ми размятате някакви клипчета...хах добре ли сте?
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

и били емоционални, хах
В такива извънредни ситуации, много хора не могат да мислят трезво. Но в никакъв случай не трябва да ги обвиняваме (особено сега).
На чужд груб и сто тояги са малко.

Не се правете на много корави, защото не знаете какво може да ви поднесе живота и не само ще действате първосигнално, но може да ревете и като жена :shock:
 
Тук е хубаво да се каже какво се случва с потребителските кредити, при които гарант за пример е единствено заплатата...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Като се чупи талигата съвети много, а къде беше преди това да се случи най доброто експертно правителство, най добрите банкови експерти и въобще така наречения елит на държавата. Като правите сайт тествате ли го да работи при екстремни условия тествате го, а при случая с банките изглежда не е имало тестване щом от едни есемеси ще фалират. При въпрос към професор Чирков, защо нищо не става с реформата в здравеопазването - той отговаря заради братовчедите и племенниците. Та братовчедите и племенниците са проникнали и завзели всички сфери на нашия живот и докато не се изчистят оправия няма да има. И стига обвинявайте обикновенните хора виновниците са други и те се знаят.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ти проф. Чирков не го слушай какво приказва, защото както знаете случайни изказвания няма. Да, голямо светило е като лекар и не, не се изказва от чист алтруизъм, защото вече 10 години, ако не и повече, се опитва да се пазари с всеки кабинет, тъй като има един "велик" проект да си прави болница, ама ако може държавата да му даде пари и пак така, ако може, да си е частна. Така че, точно на него целият свят му е крив щото не му дават държавни пари за поредната болница кожодер на пациенти. Но, малко офтопика беше това. Относно банките - разбира се, че всеки има право да си тегли пари, които са си негови, но то малко става като омагьосан кръг - теглиш ударно, за да спасиш парите си, които не била били застрашени ако не тръгнеш ударно да теглиш... Неслучайно се върти една приказка - Муха и банка с вестник се убиват. Да подгонят всичките всяващи паника, да глобят всички медии, преиграващи и изнервящи ситуацията с по 100 бона и да видим дали ще продълва да има "ШОК и УЖАС! Опашка пред банката в мола в петък вечер!" Ами, да, опашка, опашка има всяка петък вечер, сигурно щото е единственият клон, работещ до късно...Само не разбрах как намесихте и правителството в цялата работа - за пръв път всички институции да реагират на момента и пак са ви виновни. Който всява паника да си получи заслуженото по бързата процедура и ще утихнат бързо нещата...
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: nuni
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не се правете на много корави, защото не знаете какво може да ви поднесе живота и не само ще действате първосигнално, но може да ревете и като жена :shock:

Реването като жена е за нежните и емоционални бате. ;) И не знам как да ги нарека точно хората, които точно първосигнално реагират, ако не емоционални. :) Извъндредна ситуация. Бате, пак изглеждай клипа. :) Извънредната ситуация я няма, има панирали се хора. Събирали пари цял живот. Ще са единствените. :) Само те са събирали пари. Милите. Точно всичко в едно и също време исмат нужда от парите си? Да няма промоция на немски шницел Лидъл? :) Бате, сериозно? :) Говорим за нищо друго, а за паника.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Проблема е, че правителството цяла година се държи неадекватно. Самия Орешарски подготви схемата за да се случи това с банките. Може би не се интересувате от политика и икономика, но ако имате пари в банки или имате ипотека/кредит, задължително се оглеждайте какво се случва. Ето каква каза великия икономически експерт Орешарски на 12 септември:
Вярвам, че фискалната политика е важна, но по-важно е преструктурирането, заяви министър-председателят, цитиран от БТА. Моето виждане отпреди кризата беше, че стабилната фискална политика е най-важна в дългосрочен хоризонт, но сега смених мисленето си, за мен по-важно е преструктурирането и структурните мерки.
Източник: Кризата променила възгледите на Орешарски за икономиката

Какви глупости само, а?
Усещате ли колко малко мерки са взимали хората от това правителство, за да имаме стабилна фискална политика. Структурните мерки им ги видяхме всички. Ето за това не вярвам и на една думичка от устата на Чобанов. Каролев и компания ни вкараха в една спирала с външния дълг, от която още не можем да се измъкнем. От сделките им с ценни книжа сме загубили милиарди. Това не са действителни икономисти, а експериментатори и далавераджии. Как да им повярваш, като нямат една експертна сделка зад гърба си?
Виж, на Бербати мога да му вярвам, защото това е човек на който може да се разчита. Такива хора могат да успокоят обществото - популярни, стабилни, донесли много слава и пари за държавата. Но не и псевдо икономисти, като Каролев, Орешарски, Чобанов и т.н - все хора, заради които държавата се върти в цикъл от кризи вече десетки години. Тези последните изключително много приличат на "експертите" от сициологическите агенции, които никога не познават с процентите.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Професора го дадох само, като пример, а иначе навсякъде е пълно с калинки. А иначе проблема, е че хората не вярват на институциите били те държавни или банкови, и при един слух или клевета се случват такива неща, защото първия слух за изтичане на информация дойде от БНБ и прокуратурата.
 
От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Реването като жена е за нежните и емоционални бате. ;) И не знам как да ги нарека точно хората, които точно първосигнално реагират, ако не емоционални. :) Извъндредна ситуация. Бате, пак изглеждай клипа. :) Извънредната ситуация я няма, има панирали се хора. Събирали пари цял живот. Ще са единствените. :) Само те са събирали пари. Милите. Точно всичко в едно и също време исмат нужда от парите си? Да няма промоция на немски шницел Лидъл? :) Бате, сериозно? :) Говорим за нищо друго, а за паника.

Ами какво е паниката бе човек?
Паниката е СТРАХ от нещо - независимо дали това нещо е реално или въображаемо
може да се панираш и от въображението си.

Хората си въобразяват (можеш ли да ми го гарантираш на 100%?), че може да се случи нещо с парите ИМ и залагат на по-сигурното - да ги изтеглят.
действат първосигнално защото чувстват заплаха. Страха НЕ може да се контролира. Трябва много години да тренираш и пак не може да минеш през всичко.

Много ми е смешно как уж грамотни хора се правят на величествени като подиграват хората. Не ти прави чест на теб и на другите за които съм имал добро впечатление като за професионалисти и зрели хора.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не мисля, че някой тук се подиграва на който и да е. Но масова психоза на никого не помага. Дайте тогава всички до един да се юрнем към всяка банка и да видим къде ще му излезе краят, ей така, да видим БНБ колко ли банки ще успее да спаси. Не става дума за подигравка, а става дума за това, че не се ли успокоят всички, нищо добро не чака никоя банка. Днеска ще е тази, утре ще е друга и за около месец сигурно банка няма да остане...Хиляда човека банка няма да съборят, но половин милион сигурно я събарят. И после к'во - цигането от съседния блок те е видяло на опашката, утре цялата фамилия се изсипва у вас по нощите и kiss your money good-bye!
 

Горе