Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Такава каквато я направят" - това не е реалността, а безсмислено пожелание. Реалността е такава каквато е.
Гарантирано, негарантирано, всеки сам си преценява какво да прави. Ти си гледай своя живот, мани ги тия мантри с които са ти напълнили главата. Или се вживяваш в ролята на държавник и успокояваш масите? То по форумите какви ли не филмирани герои има.
Не е проблемът в дребните вложители, а в държавните фирми и големите компании. Те теглиха първи от КТБ и сринаха банката, а малкият човек после "да спасява системата" като си седи у дома? Държавата първо тегли, после ти казва от телевизора със спокоен тон да не теглиш за да не сринеш държавата. Всеки да прави каквото си прецени и после да си сърба попарата. Но и да не дава акъл на другите какво да правят, щом нема да вади от джоба си и да им покрива щетите.
Ти май не осъзнаваш, че действията на другите те засягат пряко. Връзка между банките няма, освен в доверието към банковата система. Това, че са изтеглили пари от КТБ и са я притиснали, не значи че ПИБ няма пари и е пред фалит.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Давам ти пример. Не другата седмица, а сега ми трябват някакви пари, но банката в която се намират май нещо малко не работи. Та аз ли се оказвам по-умен дето "подкрепих" банката или ония от опашките т.нар. "емоционални", "стадо овце", "прости", които бързо прецениха ситуацията и видеха накъде духа вятъра?

Това, което описваш наподобява "дилема на затворника" (англ. "Prisoner's dilemma").
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

На мен ми е много интересно хората дето се обявяват против тегленето на пари от банките дали вече за изгорели? Защото аз познавам много хора които са на държавна работа и ДЪРЖАВАТА им е издала банкови карти от КТБ! Те в момента са без пукната стотинка!!! Напълно нормално е, при опасност за друга банка да побързат да изтеглят парите си защото вече са пострадали.


Защо БНБ ще налива за пореден път пари в ПИБ? Спаси ги преди 2-3 години, защо не спаси КТБ?


Виновна за положението е държавата и тъпите кратуни които си избираме. Можеха спокойно да потулят положението и да няма никаква истерия. В коя нормална държава агенцията за национална сигурност влиза по офисите на частна банка и не се казва защо? После се изнизват и пак нищо... Не ся да ми арестуват хора които пишат във фейсбук и по форуми, а да арестуват прокурори и началници на БНБ, ЗАЩОТО ТЕ СЪЗДАДОХА ПАНИКАТА!!!
 
От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Напомням да не пишете неверни твърдения за банките.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ето едно мое виждане, не съм прочел всички постове в темата но ...


В момента участваме в един планиран сценарий и ето какво се случва в момента, 2/3 от българските банки са собственост на мутри/политици и влиятелни хора, които харчат парите на народа за собствено облагодетелстване, закупуване на големи компании, политически кампании и за каквото още се сетите и голяма част от депозираните пари са изхарчени отдавна. И сега е идеалния момент да фалира една банка и покрай нея още 1-2 да кажат и ние фалирахме, наредиха се 20 човека опашка пред офиса и ни свършиха парите, край фалит, които взел, взел!

БНБ дърдори че гарантира влоговете до 100 хилки евро, но ми се струва че тепърва ще излязат керливите ризи на БНБ и схемите станали в нея, като се окаже че не може да запълни дупка от няколко милиарда.

ПП: Прекалено много оставихме мутрите да завладеят държавата и вече няма шанс да ги оставим без пари. Ако бяха само банките всеки да си изтегли кинтите, банките да фалират => мутрите да фалират, но вече държат застрахователни дружества, ЕТП-та, мобилни оператори, които закупиха с нашите пари и по един или друг начин пак ще им плащаме.
 
Последно редактирано:
От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ок, прав си. Неправилно се изразих.
 
Последно редактирано:
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ето едно мое виждане, не съм прочел всички постове в темата но ...

Теглете си парите, ако имате такива в Български банки и ги шибайте в чуждите или обръщайте кинтите в злато.

В момента участваме в един планиран сценарий и ето какво се случва в момента, 2/3 от българските банки са собственост на мутри/политици и влиятелни хора, които харчат парите на народа за собствено облагодетелстване, закупуване на големи компании, политически кампании и за каквото още се сетите и голяма част от депозираните пари са изхарчени отдавна. И сега е идеалния момент да фалира една банка и покрай нея още 1-2 да кажат и ние фалирахме, наредиха се 20 човека опашка пред офиса и ни свършиха парите, край фалит, които взел, взел!

БНБ дърдори че гарантира влоговете до 100 хилки евро, но ми се струва че тепърва ще излязат керливите ризи на БНБ и схемите станали в нея, като се окаже че не може да запълни дупка от няколко милиарда.

Гаранционният фонд е под 3 милиарда. Ако данните излезли от ПИБ че за един ден са изтеглени 800 милиона, то не си представям как тези под 3 милиарда ще стигнат...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Чокоев, не е само 3 милиарда. Има много повече пари, отделно борда има буфер, отделно БНБ има пари, отделно правителството продаде книжа за 3.5 милиарда преди няколко дни. Пари има.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Чокоев, не е само 3 милиарда. Има много повече пари, отделно борда има буфер, отделно БНБ има пари, отделно правителството продаде книжа за 3.5 милиарда преди няколко дни. Пари има.

Моля ти се redum, не говори глупости, защото това е пълна глупост. Борда извършва само валутни операции. Там не се пипат парите. Тези 3 милиарда заем са за запълване на дупката в бюджета, не за попълване на гаранционният фонд.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Няма ли да е по-добре да е така: #не-тегля?

Не става с тире. Става с долно тире (#не_тегля), обаче ще се окаже, че 10% са го написали така, а 90% слято.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не става с тире. Става с долно тире (#не_тегля), обаче ще се окаже, че 10% са го написали така, а 90% слято.

Да, разбрах, че не става, моя грешка, за което се извинявам.
 
От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ти специално не виждам как можеш да повлияеш на действията на другите, та се пънеш с тия банални лозунги. Тая работа не става така с пожелания, даже има обратен ефект.
Естествено че има връзка между банките. След случая с КТБ е логично това което става с ПИБ, съответно са логични и оправдани и реакциите на хората. Не става въпрос и колко пари има и дали е пред фалит дори.
 
Последно редактирано от модератор:
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Теглете си парите, ако имате такива в Български банки и ги шибайте в чуждите
Чуждите, чуждите, ама гледай какво стана в Кипър. Пълна сигурност нема никъде.
 
Re: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Давам ти пример. Не другата седмица, а сега ми трябват някакви пари, но банката в която се намират май нещо малко не работи. Та аз ли се оказвам по-умен дето "подкрепих" банката или ония от опашките т.нар. "емоционални", "стадо овце", "прости", които бързо прецениха ситуацията и видеха накъде духа вятъра?
Какво значи да нема масова психоза, такива са законите на живота. В такава ситуация винаги инстинктът за самосъхранение (на парите в случая) надделява над заучените клишета по телевизора, които са полезни като цяло за системата, но не и за индивида. За индивида важат други правила - който е по-умен, по-бърз и по-малко дървен философ той оцелява, другите духат супата.

Парите са ти блокирани заради офцете номера е че като стадото тръне ще блокира и други пари на други места , твой клиенти може да останат без пари по тази причина и ти сега да имаш някакви но в няколко месечен план да прекратиш дейност.... понеже ще има замръзване на икономиката .... а всичко това може да не се случва ако стадото не тръгне...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...


Като цяло не Бареков на медията не вярвам много много. като цяло на институции в България не вярвам хич, може да сме в ЕС, ама сме там по милост. И все пак цифрите говорят. над 10 милиарда трябват за покриване на този фонд. Тия пари не си представям от къде ще дойдат. А и какво правим с фирмите? Много ми е интересно например НЕК която държи 500-600 милиона по банки кой ще и ги възстанови...
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Чуждите, чуждите, ама гледай какво стана в Кипър. Пълна сигурност нема никъде.
М16,не си прав,дано не ти се налага да го осъзнаеш!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

"Във ФГВБ има над 1.5 млрд. лв."- сами си правете сметка колко са гарантирани парите ни....
 
От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ти специално не виждам как можеш да повлияеш на действията на другите, та се пънеш с тия банални лозунги. Тая работа не става така с пожелания, даже има обратен ефект.
Естествено че има връзка между банките. След случая с КТБ е логично това което става с ПИБ, съответно са логични и оправдани и реакциите на хората. Не става въпрос и колко пари има и дали е пред фалит дори.
Мога, щото може и да имам достъп до разни социални канали. А и форума го четат много хора, които могат да се замислят. Реакците на хората бяха логични за петък, за понеделник няма да са логични. Кризата е изкуствена, който тегли парите си ще налива масло в огъня, в който самия той ще изгори. Къде ще си държи парите, у тях ли? Ще ги вкара в друга банка ли? Ами ако и тая банка се преебе след два дни?
 
  • Like
Реакции: Rock

Горе