Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Re: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

не съм съгласен... "тези хора не са богати неса и бедни обаче едвам да свързват двата края - какви да им кажа че са" - определено според мен не са средна класа.

Ако си представяш под средна класа на запад високоплатени пастични хирурзи и адвокати взимащи по 500 долара на час си в грешка, средната класа в сащ има три сегмента ниска средна и висока upper middle class към последната спадат адвокатите и хирурзите със споменатия доход че няко даже спадат към заможните...

Средния доход на средната класа в сащ за миналата година е 54 000 долара годишно на домакинство

нали се сещаш че до тази цифра се доближава двойка работеща като съпорт за аутсорсваща фирма в България... а в сегмента на ниската средна класа по техния стандарт влизат много повече хора... ако приравним стандарта още повече.... (друг е въпроса че същата двойка в сащ щеше да е ъппър мидъл клас а не в средата но...)

мога да напиша много но разлседвам логове на краш на една база данни и нямам време по късно днес... само ще хвърлям по едно око някой да не напише някоя глупост за която да го глобят....

както е за глоба бойко борисов...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

madseason - призоваваш ме да чета нещо, но виждам, че пишеш неграмотно. А знаеш в този форум как реагирам когато видя някой да пише неграмотно нали?!

А пък що се отнася до доводите ти - там не ми се влиза в дискусия с теб, защото са неадекватни. Голяма част от тези задължения, може би около 80% са направени от предните правителства - това на Иван Костов, на царя, на Бойко Борисов... .
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Никой психически здрав индивид на тая планета не иска да му блокират парите в банката за неколко месеца, да му орежат депозита като в Кипър или недай си Боже банката X да фалира и държавата Y да му ги връща години наред на малки части, така че отделният човек е в правото си да е недоверчив към институциите, банковата система, медиите (дори в Европа, а какво остава за сбъркани корумпирани олигархокрации с неработещи институции) и да се реди по опашки за да тегли когато прецени. Не защото е прост и верва на самите слухове, не защото действа първосигнално и емоционално (по-скоро така действат философите дето го сочат с пръст), а защото знае какво ще предизвикат тия слухове, познава нагласите на обществото и гледа да е сред първите които теглят, че последните може и да почакат малко повече. Получава се верижна реакция, но нема друг начин - обществото не е един организъм с един мозък, а милиони отделни личности и всеки разсъждава сам за себе си и от своята камбанария.
Бербатов и разни политици имат достатъчно излишни пари че да изглеждат спокойни, от тех друго и не се очаква в такава ситуация, но обикновеният човек и бизнесмен е притиснат и не може да си позволи да ги изгуби дори временно. Бербатов и дървените философи ли ще му покриват разходите и задълженията докато банката отвори пак? Така че айде по-кротко с обвиненията.
 
От: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...


1.НЗОК с половин милиард лева дефицит, ще актуализира бюджета си-ГЕРБ откраднаха 3 пъти по половин милиард и ги обърнаха в асфалт.
2. Близо 3 милиарда лева са задълженията на НЕК-Тези задължения ги имаше и преди да дойдат тройната коалиция БСП/ДПС/АТАКА на власт.
3. Българското земеделие може да загуби над 1 млрд. евро-Българското земеделие губи единствено заради бурите и наводненията,не се случва за първи път това.
4. Съдебната власт обяви, че ще фалира до две седмици.-На съдебната власт не и трябват милиарди,така че държавата има достатъчно резерви,за да им отпусне пари.
5. Общини заплашват да спират проекти, ако не получат 200 млн. лева-предполагам,че са герберски общини,които лаят по заповед,или са им спрели лапането от общ.поръчки
Стига сте всявали смут и паника,това вашето вече е престъпно,отделно,че е висша проява на наглост и гьонсуратлък!
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Никой психически здрав индивид на тая планета не иска да му блокират парите в банката за неколко месеца, да му орежат депозита като в Кипър или недай си Боже банката X да фалира и държавата Y да му ги връща години наред на малки части, така че отделният човек е в правото си да е недоверчив към институциите, банковата система, медиите (дори в Европа, а какво остава за сбъркани корумпирани олигархокрации с неработещи институции) и да се реди по опашки за да тегли когато прецени. Не защото е прост и верва на самите слухове, не защото действа първосигнално и емоционално (по-скоро така действат философите дето го сочат с пръст), а защото знае какво ще предизвикат тия слухове, познава нагласите на обществото и гледа да е сред първите които теглят, че последните може и да почакат малко повече. Получава се верижна реакция, но нема друг начин - обществото не е един организъм с един мозък, а милиони отделни личности и всеки разсъждава сам за себе си и от своята камбанария.
Бербатов и разни политици имат достатъчно излишни пари че да изглеждат спокойни, от тех друго и не се очаква в такава ситуация, но обикновеният човек и бизнесмен е притиснат и не може да си позволи да ги изгуби дори временно. Бербатов и дървените философи ли ще му покриват разходите и задълженията докато банката отвори пак? Така че айде по-кротко с обвиненията.
Ами, ако няма масова психоза, няма да има проблем с разплащанията за бизнеса. За това обикновения бизнесмен трябва да подкрепи банката, освен ако не иска да бъде поставен пред перспективата да ги загуби, пък макар и временно. Ние, дето се опитваме да правим някакъв бизнес, имаме най-малката полза от това да се дестабилизира системата и сравнително повече пари от бабите с по 1000 лв. депозит.

Давам пример, другата седмица ще ми трябват някакви пари. Смятам да изтегля в понеделник толкова, колкото ми трябват за текущите ми разходи и колкото изтеглих миналата седмица, когато в местния клон на банката бяхме няколко човека.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

teglq%20Cropped.jpg
 
От: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

1.НЗОК с половин милиард лева дефицит, ще актуализира бюджета си-ГЕРБ откраднаха 3 пъти по половин милиард и ги обърнаха в асфалт.
2. Близо 3 милиарда лева са задълженията на НЕК-Тези задължения ги имаше и преди да дойдат тройната коалиция БСП/ДПС/АТАКА на власт.
3. Българското земеделие може да загуби над 1 млрд. евро-Българското земеделие губи единствено заради бурите и наводненията,не се случва за първи път това.
4. Съдебната власт обяви, че ще фалира до две седмици.-На съдебната власт не и трябват милиарди,така че държавата има достатъчно резерви,за да им отпусне пари.
5. Общини заплашват да спират проекти, ако не получат 200 млн. лева-предполагам,че са герберски общини,които лаят по заповед,или са им спрели лапането от общ.поръчки
Стига сте всявали смут и паника,това вашето вече е престъпно,отделно,че е висша проява на наглост и гьонсуратлък!
Доообре, виждам, че със Странник (на който ще му набича един отрицателен реп, ако не спре да обижда) защитавате правителството. Но никой не казва, защо тия не направиха нищо? Защо не поправиха поне една грешка. Защо не направиха поне една реформа. А натрупания дълг на НЕК беше с над милиард по-малко. Де дремаха до сега?!
 
Re: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ами, ако няма масова психоза, няма да има проблем с разплащанията за бизнеса. За това обикновения бизнесмен трябва да подкрепи банката, освен ако не иска да бъде поставен пред перспективата да ги загуби, пък макар и временно. Давам пример, другата седмица ще ми трябват някакви пари. Смятам да изтегля в понеделник толкова, колкото ми трябват за текущите ми разходи и колкото изтеглих миналата седмица, когато в местния клон на банката бяхме няколко човека.

В понеделник трябва да ходя да подновявам изтекъл електронен подпис и ме притеснява че ще има някаква опашка и ще ми загубят деня, а без подпис съм като инвалид.

След седмица ще освобождавам два контейнера стока, трябва да се плаща на държавата ддс и отделно пътни там и мита и глупости.
Ако банките кажат че спират работа за месец два, скапната държавна администрация ще прояви ли разбиране или ще ми друса лихви и неустойки за просрочени плащания, отделно на пристанището като минат няколко дни и се налага да се плаща.
Иначе и цяла година да държат спрени парите - супер, малко спокойствие, може пък да ни хареса да живеем пак простичко и с по-малко харчове :)

Между другото съм готов да се обзаложа че банките няма да се прецакат и борда няма да падне и изпобщо всяко чудо за три дни и ще ни е срам след месец как сме плямпали простотии.
Някой готов да заложи 100 кебапчета и две каси бира на противното?
 
От: От: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Доообре, виждам, че със Странник (на който ще му набича един отрицателен реп, ако не спре да обижда)

С кое те обиждам? Я кажи да видя. Има само две положения: или греша - за което ще се извиня, или съм прав - за което ще се радвам.
 
От: От: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Доообре, виждам, че със Странник (на който ще му набича един отрицателен реп, ако не спре да обижда) защитавате правителството. Но никой не казва, защо тия не направиха нищо? Защо не поправиха поне една грешка. Защо не направиха поне една реформа. А натрупания дълг на НЕК беше с над милиард по-малко. Де дремаха до сега?!
Виж,огледай картата на Света,навсякъде където са замесени САЩ,има много проблеми и кръв,Бойко беше 1 седмица там на инструктаж,върна се и проблемите започнаха,а той ги подклажда.Не е проблема сегашното правителство,проблема е в слугинажа към САЩ.
 
Re: От: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Доообре, виждам, че със Странник (на който ще му набича един отрицателен реп, ако не спре да обижда) защитавате правителството. Но никой не казва, защо тия не направиха нищо? Защо не поправиха поне една грешка. Защо не направиха поне една реформа. А натрупания дълг на НЕК беше с над милиард по-малко. Де дремаха до сега?!

И да набичиш 8 репа, полза няма да има, защото не си натрупал достатъчно пауър за да се отрази, така че си спести усилията...
не мисля че някой тук го вълнува правителството, какво и как не е направило, същите лайнари бяха и преди тях и по-преди тях и така нататък до хан аспарухово време.

Пуснете от 22-ра секунда :)
[video=youtube_share;UrH5UCXIafo]http://youtu.be/UrH5UCXIafo?t=22s[/video]
 
Re: От: От: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Виж,огледай картата на Света,навсякъде където са замесени САЩ,има много проблеми и кръв,Бойко беше 1 седмица там на инструктаж,върна се и проблемите започнаха,а той ги подклажда.Не е проблема сегашното правителство,проблема е в слугинажа към САЩ.

така е, това което виждфам и аз че бойко подклажда огъня, защото е в негова полза да има смут и панаири, така ще може да се изправи гордо и да каже:
- Видяхте ли докъде я докарахте без мен...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И аз се фащам на 100 бири, че системата няма да падне.... станаха 200 и прочие с тези на AMOUN...
 
От: От: От: Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

С кое те обиждам? Я кажи да видя. Има само две положения: или греша - за което ще се извиня, или съм прав - за което ще се радвам.
За n-ти път ме наричаш неграмотен, идеите ми идиотски, доводите ми неадекватни. От скоро съм тук, но забелязах, че освен теб има още 2-3-ма, които си позволяват конфликтно поведение. Ако искате да има конструктивна дискусия, можем и да не се обиждаме на неграмиотници и идиоти. А може би това се толерира в тоя форум, за да има повече зрелища. Не знам все още. Прекалено от скоро съм тук. Езика в една от темите ме накара въобще да спра да пиша в нея, въпреки, че имах какво да споделя.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

И аз се фащам на 100 бири, че системата няма да падне.... станаха 200 и прочие с тези на AMOUN...
Системата може да се успокои за един час. Достатъчно е да се даде информация, кой предизвика скандала. Проблема е, че са забъркани политици. не случайно се оказа, че за една седмица от КТБ са теглени няколко големи държавни депозита. Става въпрос за депозити от по над 300 млн. Кой може да тегли масирано държавна пара? Ако си отговорим на тоя въпрс, ще разберем и защо все още не искат да ни кажат, кой организира скандала.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Ами виждам, че допускаш грешки когато пишеш и ти ги казвам, да се поправиш. Всеки допуска грешки, и аз го правя, но забелязвам, че твоите са много повече отколкото е нормално. А колкото до доводите ти - разбира се, че са неадекватни, защото не проследяват цялата икономическа ситуация, vladko82 ти каза защо. Не защищавам сегашното правителство, но когато някой преиначава нещата няма как да не ги спомена. А колкото до другото - не се сещам да съм те наричал идиот!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Кой неграмотник е написал това НЕТЕГЛЯ?:cry:

Уж имало вече задържан за паниката - 45 годишен мъж от Русе.
Търсят се поръчителите му. Съмнявам се да се намерят, ама дано де.:)
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Това е добре. Дано успеят да стигнат до поръчителя, въпреки, че дълбооко се съмнявам, че това е поредния бушон. И все пак информацията е подвеждаща, защото става въпрос само за ПИБ. Ами за КТБ какво и кога ще разберем? Или може би КТБ няма нищо общо. Интуитивно се досещам, че с един скандал се опитват да замажат друг по-голям скандал.
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Кой неграмотник е написал това НЕТЕГЛЯ?:cry:
Кое не ти харесва?
 

Горе