Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Май тук е днес купона, друга тема няма, та да се оплача, че моите любимци - Чили загубиха. :(
 
Re: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Не искам да фалират бнки в България , но някой знае ли защо в Исландия се оправиха едва след като банките фалираха?
Въпросът ми не е риторичен. Вероятно сме много различни от Исландия , но все пак е хубаво да се знае.

[video=youtube;-vLFLOikW8w]https://www.youtube.com/watch?v=-vLFLOikW8w[/video]

Простичко обяснено че това е въпрос за три листа статия: Има разлика във типовете банки - биват инвестиционни банки, и банки който извършват потребителско кредитиране

Инвестиционните банки като си вложиш парите в тях оперират на пазарите на акции, деривати, валута, ценни метали така правят печалба и я дават като лихви... в договорите за лихви им се казва че лихвата не им е сигурна например.... такива банки оставиха в исландия да си идат защото направиха грешни инвестиции...

Банките който в взимат парите на вложителите и ги дават предимно на потребителско кредитиране (нашите са такива) оперират по модела като от клипчето което пусна Блинки първа страница на темата... Фирмите също си държат оборотните средства обикновено във втория тип банки понеже са по ниско рискови

Обаче при втория тип като има банк рън им трябва ликвидност става проблем и следва това:

ЗАКОН ЗА БАНКОВАТА НЕСЪСТОЯТЕЛНОСТ
Изискуемост на задълженията
Чл. 23. (1) Всички парични и непарични задължения на банката стават изискуеми от датата на решението за откриване на производство по несъстоятелност.
(2) Непаричните задължения се превръщат в парични по пазарната им стойност към датата на решението за откриване на производство по несъстоятелност - след като бъде отнет лиценза на банката от БНБ и съдът се произнесе с Решение за откриване на производството по несъстоятелност - всички пари, които се дължат на банката стават изискуеми в пълен размер и подлежат на универсално принудително изпълнение и ако имаш кредит за 200 000 лева за 30 години, макар че е за 30 години той се дължи в пълен размер от момента на решението на съда и банката в несъстоятелност има право да си търси всичките 200 000 лева сега и веднага, тоест образува се изпълнително дело за цялата сума на кредита, започват да се налагат запори и възбрани на всичко каквото имаш, без значение, че договорът е за 30 години, при това положение един длъжник няма интерес от фалит на банка, тъй като дължи целия кредит от момента на обявяването на несъстоятелността. . Нямат приложение номерата от 1997, ще взема сега едни пари и ако фалира банката няма да ги връщам.

Ако на 100к исландци щяха да им вземат жилищата и да ги обявят на търг като същевременно замразят и парите на бизнеса и си прецаката слабата икономика никога нямаше да ги оставят...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Е тоя цитат от закона, ако не доказва, че само хората са преебани, аз нз кво друго може да го докаже...
 
а под цитата какво съм написал ? да обясня че отговарям на друг човек и че това е част от отговора каква разликата с исландия и тяхната ситуация и защо тяхното решение ще доведе до глад и мизерия тук... дори и за хора който вместо да си държат парите в банки ги държат в имоти или как бизнесите ще замръзнат... ми то е за три страници и повече писане но накрато трябва да е станало ясно... че не е добре
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мразя банките и принципа им на работа. Аз съм от хората с кредити... имам фирмен, ипотечен и потребителски. Зная, че няма да фалират, но много от тях са нечистоплътни в отношението си към клиентите. През 1996 г. си взеха урок. Дано и сега се поучат от ситуацията.

Съвети не мога да давам, но съм на принципа, че ако инвестираш разумно си струва да теглиш кредит. Депозит - аз докато съм жив няма да имам. Предполагам, че депозити правят хора, които нямат идея в какво да инвестират парите си.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Абе, аз не разбрах каква трезва преценка имат хората? Нали ако продължи психозата ще се самоизнасилят публично и ритуално? Какви потребности и глупости? Каква ти е тезата на теб, че трябва да стоим и да гледаме как се изпълнява плана на някой хитрец ли?
Като пораснеш и почнеш да вадиш пари, да плащаш сметки и да издържаш семейство тогава ще разбереш какви потребности и глупости. Сега си вервай че с форумните лозунги и емблеми ще спасиш вселената от фалит.
 
От: Re: От: Re: От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят

от позиция какви сайтове купуваш ти говоря и как обичайно си получават парите от този бизнес... на повечето ще ни оцелее чуждия бизнес.... даже съм срещал от първите уебмастъри който са изкарвали по няколко стотин долара на месец в годините на и малко след големия глад като заплатите бяха по 20 долара... и с тях са си чукали на воля и са си ядяли и пили по ресторантите нон стоп ама за мен да желаеш нещо такова те прави кофти човек

Другото което може да направи някой кофти човек е да вижда на къде отива стадото и да не прави нищо...
Стига с тая паника. Слушайте по-малко политиците и експертите и нема да имате проблеми. Теглете, депозирайте, това си е ваша работа. Нищо нема да стане. А и да стане катастрофа - явно требва всичко да се срути за да почне да се гради наново по нормалния начин. Сега очевидно държавата не функционира правилно и тъпчем на едно место.
 
Предния път едва не я събориха с писане във форум... пък ти не вярвай че има опиниън мейкъри...

ако дата която си написал е вярна всички са по големи от теб и са видяли повече.. а ти не си спомняш съзнателно предния глад и ми е чудно защо отказваш да направиш връзката че ако продължи психозата хората ще се самоизнасилят публично и ритуално....
 
Re: От: Re: От: Re: От: От: От: От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Заг

Стига с тая паника. Слушайте по-малко политиците и експертите и нема да имате проблеми. Теглете, депозирайте, това си е ваша работа. Нищо нема да стане. А и да стане катастрофа - явно требва всичко да се срути за да почне да се гради наново по нормалния начин. Сега очевидно държавата не функционира правилно и тъпчем на едно место.

Аз не слушам политици и експерти ... ами съм икономист по образование - имам си собствено експертно мнение.... както ти написах в другия пост ти не помниш добре предния глад

(както аз не помня добре този от 91-92 - само смътни спомени) за да си мислиш че ресет на система е нещо хубаво...
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

96 - та няма как да се повтори. Тогава идеята беше парите спестени от обикновените хора да отидат в ръцете на няколко души - кредитните милионери. За разлика от сега тогава повечето хора имаха депозити, а кредити имаха малко. Никой няма да допусне фалит на банковата ни система повече. Средна класа в България няма. Има няколко милиарда на едрия бизнес, които са депозирани, но хората които ги държат в банки са грамотни и няма да си вкарат автогол.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Борсов играч палел паника около банките. Той правил и неверни коментари за състоянието на Фонда за гарантиране на влоговете.

Повече подробности в тази статия: blitz.bg/news/article/276243
 
..хората ще се самоизнасилят публично и ритуално....

Моля ви хора, правете видеозаписи при подобни действия...
не оставяйте момента да отлети незабелязано.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Май и тук излязоха някои с по 20-30 мнения за 2-3 години и почнаха да пишат големите изводи и "качествени мнения". Съвпадение може би :)
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Мразя банките и принципа им на работа. Аз съм от хората с кредити... имам фирмен, ипотечен и потребителски. Зная, че няма да фалират, но много от тях са нечистоплътни в отношението си към клиентите. През 1996 г. си взеха урок. Дано и сега се поучат от ситуацията.

Съвети не мога да давам, но съм на принципа, че ако инвестираш разумно си струва да теглиш кредит. Депозит - аз докато съм жив няма да имам. Предполагам, че депозити правят хора, които нямат идея в какво да инвестират парите си.

Викаш разни хора с по 1-2 млн депозити на 10-12 % са глупаци
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

от вчера вечерта интернет банкирането работи пасивно(беше спряно до вчера) , може да си наблюдавате сметките поне , ако някой не помни колко наличност е имал : https://rbweb.corpbank.bg
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

от вчера вечерта интернет банкирането работи пасивно(беше спряно до вчера) , може да си наблюдавате сметките поне , ако някой не помни колко наличност е имал : https://rbweb.corpbank.bg

Даже гледам лихвите си вървят по депозитите
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тази година за пръв път имаме дефлация,банките са стабилни,примката около врата на бизнеса се разхлаби и тези бизнеси,които не бяха удушени от Герб се посъвземат.Не виждам поводи за паника,при една правилна политика,след тръгването на ЮП,можем да се спазарим с руснаците да ни направят 7ми реактор в Козлодуй,или Белене.Моето лично мнение е,че САЩ влияят супер негативно на целия свят,с 18+ трилиона външен и 42+ трилиона вътрешен дълг,тръгнали на България рейтинга да намалят....Докато имаме анално податливи политици,които да им служат,ще сме зле!
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тази година за пръв път имаме дефлация,банките са стабилни,примката около врата на бизнеса се разхлаби и тези бизнеси,които не бяха удушени от Герб се посъвземат.Не виждам поводи за паника,при една правилна политика,след тръгването на ЮП,можем да се спазарим с руснаците да ни направят 7ми реактор в Козлодуй,или Белене.Моето лично мнение е,че САЩ влияят супер негативно на целия свят,с 18+ трилиона външен и 42+ трилиона вътрешен дълг,тръгнали на България рейтинга да намалят....Докато имаме анално податливи политици,които да им служат,ще сме зле!
Хахахаха... ей разсмя ме! Виждам, че хал-хабер не отбираш ни от политика, ни от икономика. Знаеш ли какво означава дефлацията за една икономика, като нашата?
 
От: От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Викаш разни хора с по 1-2 млн депозити на 10-12 % са глупаци

Първо 10 - 12 % лихва по депозит за 1 година не знам да дава някоя банка - 6-7 - 8 %, може. Ако бъркам поправи ме. Второ явно банката със смотания си модел да даде твоя 1 милион на друг има по - добър инвеститорски нюх, тъй като ще спечели от твоите пари и дори ще ти плати за това, че си и дал да ги даде на друг. При депозит с 6 % и годишна инфлация около 3-4 % (средно) покупателната способност на парите, които си затворил в банка е нищожна. Затова : " .. 1 милион в банка и ще си живея от лихвите" не работи на практика." Ако искаш можеш да вземеш златото за константа и да видиш колко злато е можело да си купиш с 1 млн. евро преди 10 години и колко можеш да си купиш сега.

Същият 1 милион евро в банка за 10 години ще ти донесе 60 % лихва макс. Едно последно уточнение - не считам, че в злато може да се инвестира дългосрочно с цел печалба. Това е начин да ЗАПАЗИШ покупателната способност на парите си т.е. да не се обезценят.

Подсказка - цената на златото е била около - $434 преди 10 години - сега е около 1315 - долара (след лек спад напоследък).

Може да се вложи и в идея този 1 милион - Facebook също е основан преди 10 години . И сега има добри идеи, които могат да станат реалност.
 
От: Успокойте Топката или Тези с Кредитите ще Загазят...

Тази година за пръв път имаме дефлация,банките са стабилни,примката около врата на бизнеса се разхлаби и тези бизнеси,които не бяха удушени от Герб се посъвземат.Не виждам поводи за паника,при една правилна политика,след тръгването на ЮП,можем да се спазарим с руснаците да ни направят 7ми реактор в Козлодуй,или Белене.Моето лично мнение е,че САЩ влияят супер негативно на целия свят,с 18+ трилиона външен и 42+ трилиона вътрешен дълг,тръгнали на България рейтинга да намалят....Докато имаме анално податливи политици,които да им служат,ще сме зле!
Птичките пеят , слънцето грее и живота е хубав. Както си го разказал ще кажеш , че тая тройна коалиция ни води към светло бъдеще. Бизнеса и хората са доволни , държавата е стабилна и работи страхотно в всяка една сфера. Хайде сега спри наркотиците , излез навън и се огледай... реалността е тотално различна.
 

Горе