Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Пробвали ли сте дали се печели от AdWords?

  • Пробвах, но нямам нито една продажба

    Votes: 10 15.2%
  • Пробвах, но комисионните от продажбите бяха по-малко от разходите

    Votes: 3 4.5%
  • Пробвах и имам малка печалба

    Votes: 9 13.6%
  • Пробвах и имам сериозна печалба

    Votes: 8 12.1%
  • Не съм пробвал AdWords

    Votes: 36 54.5%

  • Общо гласове
    66

happyslacker

New Member
Смятате ли, че е изгодно ползването на AdWords? Какви резултати сте постигнали? Струва ли си да се занимавате с плащане на ДДС - не е ли по-изгодно просто да не ползвате AdWords (от Google не приемат ДДС - задължени сте сами да си го плащате на съответната държава!)?
 
Последно редактирано:
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

около 40 лева изхарчих (не става дума за affiliate, а за услуга, която предлагаме) и само едно обаждане (това го считам за конверсия)
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Не съм ползвал услугите на AdWords(това и гласувах). Според мен една такава кампания за да е печеливша, трябва да е както се казва с pin point accuracy. Много добре подплатен план и конкретизиране и на най-малките детайли. Самата програма бих я ползвал за продажба може би на по-скъпи и големи стоки.
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Последния месец, в който имах печалба беше януари 2009. Февруари за пръв път съм на минус. Гледам, че всеки месец печалбата ми пада с около 10% спрямо предишния. Явно ще изчакам по-добри времена, ако дойдат такива въобще.
 
това е от кризата ама ко да се прави :( като не конвертитра смъкваш бида докато накрая съвсем спре като се отпуши повишаваш (това го имам на предвид като вече си постигнал куалити скор )
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Преди от ГБ продуктите правих 3 кампании и нито една продажба скоро не съм пробвал..
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

ppc маркетинга не е като баница - режи па яж...
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

На тоя адуърдс не ме кефи, че за отрицателно време може да ми го изцъкат.
@vetzkov или пък тва да не ви е вуна - фани па стрижи :)

поздрави, айбиемчо
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

С PPC (не е само AdWords), ако не знаеш какво правиш, просто си хвърляш парите на вятъра.

От друга страна, ако се научи човек, а и разполага със нужните средства и софтуер, могат да се изкарат много пари.
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Какво значи "нужните средства и софтуер"? Какъв софтуер е необходим, освен такъв за генериране на ключови думи (който си е вграден в AdWords, Yahoo и др.)?
 
Re: От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Какъв софтуер е необходим, освен такъв за генериране на ключови думи (който си е вграден в AdWords, Yahoo и др.)?
Може би има предвид разни скриптове за тракване като http://tracking202.com/ / http://prosper202.com/ ?

Не съм навътре в нещата, но знам, че AdWords има специален софтуер за създаване на кампании (безплатен), който е по-гъвкав от уеб интерфейса им. Сигурно има и разни други програми, които forest77 ще сподели.
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

За мен програмата носеше много добри посещения за малко пари на по голяма част от хората които посещаваха сайта най често излизаха преди да са направили импресия. Така че лично аз не мога да разчитам на AdWords
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

"Hужните средства" означава пари, защото всичко е въпрос на тестване, а без пари не става.

AdWods, Yahoo, SEO Book, Wordtracker и др. free keyword tools (Keyword Elite ги комбинира в едно и пести време), но все пак те ти дават само 30-40% от термините използвани при търсенето като цяло и са базирани на историческите данни които имат търсачките. Ако искаш "long tail keywords", нови думи и т.н трябва сам да си ги създадеш.

И AdWords и MSN AdCenter имат десктоп версия, Yahoo имат разни импорт опции, но за да създадеш кампания с хиляди думи и групи, ти трябва и нещо от сорта на SpeedPPC.

Tracking202 i Prosper202 вършат чудесна работа, въпреки че им липсва гъвкавост. Платената им версия чух че е много добра, но доста солено излиза да плащаш за клик + Google API units.

Има и други скриптове които помагат, но ролята им не е толкова значителна.

Но ако човек не знае каква стратегия да предприеме за Google content network, Google search, Yahoo, Facebook и т.н, и софтуера не помага.

Ако на някои му се занимава сериозно с PPC, препоръчвам му да се запише на някои курс и да се научи, а не да харчи пари сам да открива колелото или да не вижда никакви резултати и да си мисли, че с PPC не става.

alabam4eto, щом хората не са правили импресии значи кампанията ти е била грешно таргетирана или сайта ти не им е давал това което търсят.

Не е въпрос само на докарване на какъвто и да било трафик.
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

A каде има курс за Адуордс ако може да ни светнеш? Аз бих се записал, въпреки че не вярвам да ми кажат нещо ново. По скоро много маймуни на клона, много от компаниите рекламират без да следят защото имат така и така много продажби. И т.н но като цяло Адуордс в момента не бих казал че може да изкараш много пари. Виж да набуташ много пари и да изкараш малко сам съгласен. Важното е РОЙ, а то постоянно пада.
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

A каде има курс за Адуордс ако може да ни светнеш? Аз бих се записал, въпреки че не вярвам да ми кажат нещо ново. По скоро много маймуни на клона, много от компаниите рекламират без да следят защото имат така и така много продажби. И т.н но като цяло Адуордс в момента не бих казал че може да изкараш много пари. Виж да набуташ много пари и да изкараш малко сам съгласен. Важното е РОЙ, а то постоянно пада.

Много си прав.

Защо ли си губя времето да пиши и аз глупости по форуми?

Курсове за PPC няма. Пари от AdWords не могат да се изкарат.

ROI пада, CPC се дига... свичко е едно голямо набутване, а пари няма.

Някой ако си помисли за секунда да изкарва пари от нета, да си го избие от главата, вече е невъзможно.
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Колкото повече хора мислят като теб толкова повече кинти ще има за нас ...
Да ви кажа аз как го правя... в една ниша с около 10 % конверсия съм ...
слагам ключовите думи да речем weight loss...
слагам цена от около 2 $ и предпочитана позиция 1 - 3 :)
парвите 100 $ отиват барзо но като ти се вдигне CTR и качествения ти рейтинг стане 10/10 започваш за плащаш по 0.50 лв. :))


значи сметката е 100 клика по 0.50 = 50.00 лв

10 % цонверсия * 40.00 $ = 400 $

айде пак да няма смисал :)
 
От: От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Колкото повече хора мислят като теб толкова повече кинти ще има за нас ...
Да ви кажа аз как го правя... в една ниша с около 10 % конверсия съм ...
слагам ключовите думи да речем weight loss...
слагам цена от около 2 $ и предпочитана позиция 1 - 3 :)
парвите 100 $ отиват барзо но като ти се вдигне CTR и качествения ти рейтинг стане 10/10 започваш за плащаш по 0.50 лв. :))


значи сметката е 100 клика по 0.50 = 50.00 лв

10 % цонверсия * 40.00 $ = 400 $

айде пак да няма смисал :)

Последният ми пост беше сарказъм.

Това което описваш е може би най-успешната стратегия за Google Search в момента. CTR има май около 60% влияние

youtube.com/watch?v=K7l0a2PVhPQ
 
От: Успяхте ли да докарате печеливш трафик с AdWords?

Дам ... направо ме разсмяхте с последните два поста, ама много сте смешни. Ама дървените философи много :) Хаха във форума всеки може да каже каквото си иска и да стряска малките. Се едно в тази твоята ниша няма да има някой дето ще даде с 20 цента повече и няма да ти падне трафика, оттам ще трябва да увеличиш и ще ти падне РОИ. И качеството е за това колко ти е мин бида бате, а не колко ще плащаш за клик.

Аз мога да те оборя със аргументи а ти си изтрелял нещо прочетено в някоя книга за 79$ дето си я дръпнал фрее.

Резулата от твоя пост ще бъде, че няколко човека ще се набутат по 100$.

Иначе coolice, с тебе се знаем бате, ако ти кажеш нещо за ППЦ аз слушам.
 
Последно редактирано:

Горе