Фейсбук - колективна самота!

От: Фейсбук - колективна самота!

Аз нямам регистрация там и сигурно няма и да си направя, имам някакво лошо чувство, че е простотия. Като прочетох и статията на Иво Сиромахов съвсем се отказах - неща да ставам приятел с Татяна Дончева :mrgreen:

Те хората се рагват там и си губят времето щото е модерно, а не защото е нещо полезно ми се струва.
 
От: Фейсбук - колективна самота!

И аз никога не съм се регистрирал в тоя фейсбук. Само Туитър ползвам и всичките ми "follow-та" са само хора, чиято работа и професионални умения харесвам - често изпускат по някоя ценна идея...

Се си мисля че сякакви онлайн форми за водене на "социален живот" са тъжен и безсмислен заместител.
 
От: Фейсбук - колективна самота!

Татяна Дончева не е проблем.
Аз имах глупостта да се регна там от чисто любопитство за какво става дума в тази модерна мрежа.
Сега получавам поне по 3-4 писма на ден в емайла си с покани за приятелство.
И пак от любопитство си влизам в профила да видя кой ме е поканил.
Какво да видя - гадателки, някакви партийци и т.н.
Пълна смехория.
 
От: Фейсбук - колективна самота!

Единствената социална мрежа, която признавам са форумите. Позволяват ти да си пълноценен член на общността като запазиш някаква част от личното си пространство.
 
От: Фейсбук - колективна самота!

И от мен едно "ЗА" за статията. И аз преди време си направих акаунт там, но все още не виждам смисъл от него. Имам наблюдение, че там се играят предимно идиотски игрички, които те заробват да ги играеш всеки ден и често в точен час. Спомням си един майтап по адрес на Facebook: "Ти сподели с приятел. Сподели с приятел, че си споделил с приятел!".
Открай време хората (поне по-умните) си намират сайтове по интереси, а хора без интереси или просто неориентирани се завират във Facebook.
 
От: Фейсбук - колективна самота!

Те хората се рагват там и си губят времето щото е модерно, а не защото е нещо полезно ми се струва.

точно в крак с модата за да не са "суперзадръстени" :)... освен това обаче струват милиарди на бизнеса
аз ако съм работодател ще съм много лоша :) ще им огранича интернет достъпа от служебните компютри
 
Последно редактирано:
От: Фейсбук - колективна самота!

При нас са забранени доста сайтове, включително Facebook и Свежо. Много по-добро решение, отколкото да се следят служителите.
 
От: Фейсбук - колективна самота!

Признавам, изгубил съм си доста време във Facebook, но вече все по-рядко влизам. И то влизам за по 5 минути, примерно.
Но пък ми отвори очите как мога да го използвам с комерсиална цел, предстои да тествам.
 

Горе