Фейсбук реклама

Petrishki

Member
Здравейте, питането ми е следното. Когато рекламирате във ФБ как осчетоводявате рекламите? Има ли нещо специфично за да влезе рекламата като разход на фирмата, която не е по ДДС? Изобщо някъде включвате ли ги рекламите при счетоводството?
 
Здрасти,

Всеки акаунт си има раздел, в който са личните ти данни, или тези на фирмата ти, в зависимост от това как си ги попълнил. Всеки път като направиш плащане за направената реклама през даден период ти излиза invoice, фактура, на която са личните/фирмени данни които си попълнил като данни на профила.

Сваляш си тези фактури, принтираш си ги и ги даваш на счетоводителя ти да се оправя с тях и да ги осчетоводи като разход.

Поздрави!
 
Половината счетоводители казват че е необходима регистрация по ДДС или някакъв член 97, другата половина казват че нямало проблем и аз вече се обърках.
 
Половината счетоводители казват че е необходима регистрация по ДДС или някакъв член 97, другата половина казват че нямало проблем и аз вече се обърках.
На половината счетоводители не им се занимава , другите ще ти свършат работа. И да фейсбук рекламите се използват като разходи на фирмата. Просто си намери добра счетоводителка на която да и се занимава. Според мен започвай с този въпрос "Занимава ли ви се ? " ще избегнеш много оправдания и грешна информация.
 
Аз не съм чувал, някой без регистрация по ДДС да ползва реклами от FB или Google като разход :)

То може, ама при проверка ще се установи, че е трябвало регистрация.
 

Горе