Фирма

Драснете някой онлайн счетоводител от който сте доволни, че и аз ще трябва до края на годината да отварям фирма (да не пускам друга тема) ... а в моя малък град като чуят доходи от интернет и им става лошо :)
 
Аз нa мое име имам 4 джанти за Сузуки Суйфт 2000 г :D :D

Звучи безпроблемно, но ако хипотетично добавиш на твое име и някакво задължение за сериозна сума, това няма да опре само до джантите ти. Ще си имаш всевъзможни проблеми дългосрочно.

По-добре (Е)ООД и си питай ушите ...
 
Всеки сам си взема решението. Моята скромна фирмичка за 12г. имам над 20кг. документация :)
И реалната счетоводителка ме е спасявала десетки пъти. И абсолютно ми забранява всякакви служебни телефонни разговори :)
Ама за онлайн-бизнес може и да е подходящ онлайн счетоводител.
 
5.Ако инвестирам в фейсбук по 700$ месечно за реклами , мога ли тези пари да ги приспадам от данъците като разход за фирмата с цел развитие ?

5. С този Фейсбук - регистрация по ЗДДС. Плащания за реклама се признават за разход.
 
Имам въпрос отностно "ЕТ отговаря с цялото имущество". При какви случаи могат да ти вземат част от или цялото имущество ?
 
Имам въпрос отностно "ЕТ отговаря с цялото имущество". При какви случаи могат да ти вземат част от или цялото имущество ?

Е, това става ако сгазиш лука и осъдят фирмата. При това положение ако си ООД могат да ти вземат само наличните активи и пари на ООД-то. Но собствениците не отговарят с лично имущество. Докато ако си ЕТ и те осъдят примерно за 100 000 лв., може да ти вземат и личен апартамент или др.
 
А в моя случай,например ако искам да продавам дрехи репшики на известни марки, могат ли да осъдят фирмата? Или само могат производителя ?
 
Никой няма да търси производителя. Директно ЕТ-то на баща ти от съседната тема е на пангара с цялото имущество. А притежателите на марките си имат едни наети адвокатчета, които само това чакат..........
 
Няма добър избор с търговията с реплики(ментета). Трябва да си наясно, че един ден ще изгориш. Иначе всички знаем къде е мекото на хляба.....
 
И моя съвет е да изберете ЕООД. ЕТ отдавна е отживелица - преди години беше изгодно за дребните търговци, тъй като за регистрация на ЕООД се изискваха минимум 5000 лева капитал, но вече тази сума е намалена на ДВА лева.
Не е от съществена важност, но е добре началният Ви капитал да е малко повече от 2 лева - прилагам и четиво по темата, което може да Ви е полезно: http://anodit.com/zashto-da-ne-registrirame-firma-s-2-leva-kapital/
 
Драснете някой онлайн счетоводител от който сте доволни, че и аз ще трябва до края на годината да отварям фирма (да не пускам друга тема) ... а в моя малък град като чуят доходи от интернет и им става лошо :)

Здравейте,

Аз съм счетоводител и не се плаша от фирми с онлайн дейност :). От Карлово съм, но можем да нагодим нещата да работим и онлайн.
При интерес - на линия съм. :)
 
Здравейте,

Аз съм счетоводител и не се плаша от фирми с онлайн дейност :). От Карлово съм, но можем да нагодим нещата да работим и онлайн.
При интерес - на линия съм. :)
Писах ви
 

Горе