Фирмена сметка

eINFO.BG

Active Member
Какво мислите за фирмена сметка към PaySera?
БГ Банките започнаха здраво да се гаврят.
 
И преводите към Револют са скъпи. Клиентите ти ще мрънкат!
Пейсера нямат месечна такса, само за преводи, но нищо фрапантно.
 
Вече се смених към пей сера, няма такси месечни единствено да си захраня сметката,аз я захранвам с ипей или изипей,окло 1-2лв такса,и като правя превод може би до лев ще е,другия месец ще мога да кажа.За разлика от банките в БГ дето се ебават както си искат и ти взимат безбожни такси, мисля, че е добра оферта.
 
Револют е дебело и е неудобно за бг фирми. Пейсера ползвам аз.
Дебело е да.Пейсера само картата си поръчах за 9евро и после само за преводи към програмист,счетоводител и т.н но са стотинки.Пак много по добра оферта е за мен,като се има предвид,че аз не правя много преводи на месец.(2-3 бр)
0
 
Става за фирмени сметки. Как точно е ПО-ОК? Сравнявайки го с банки, примерно. И оферта ли е да се върже към банка?

Пейсера имат сметки в доста БГ банки. Аз бавно и славно си прехвърлих всички фирмени пари от БГ банкито към тях. Захранваш си от твоята сметка в БГ банка по пейсера личния ти IBAN (който е в Пощенска) или ако имаш сметка в банка в която имат и те, захранваш по техен IBAN с някакво си основание там.

Нямаш месечна такса.

SEPA превод 0.15 евро (това преди беше огромен +, днес гледах тарифата на банката ми в БГ и все още въпреки ЕУ историята пак са цапнали няква такса от 5 лева за SEPA превод, как въобще им позволяват все още и 5 лева им е много...).

Още се чудя за картата. Може @erosbg да каже какви са таксите. Ако плащам примерно ФБ реклами (т.е. плащане на ПОС в чужбина, бг чорбаджията ме цака 0.50лв. + 0.5%) На ден като заминават по 900 долара за реклама едни 4,5 долара им давам на ден?!?? Откъде накъде...

Онлайн системата им не е от най-готините. Поне мен ме дразни. Не е Revolut откъм usability, но е ОК. Няма какво толкова да искам от подобна услуга. Верификацията е малко досадна. То са едни Skype видео разговори, ама покажи си личната карта, ама покажи си гъза, но е еднокранто и минава. В крайна сметка всичко става онлайн и paperless. :)

2FA има чрез mobile app и/или SMS.

Превалутира на по-добър курс от това, което банките са ми предлагали. Конкретно за евро и когато имаш преводи по над 5-10к са още по-изгодни курсите. На няколко "нива" са, колкото повече пари, толкова по-добър курс.

Това се сещам засега.
 
Как е месечната им такса. :) И картата е Виза, предполагам. :)
Май ти се спи. :) Прочети ми пак поста за месечната такса. За картата все още не съм ровил. Ама и дотам ще стигна.
 
Май ти се спи. :) Прочети ми пак поста за месечната такса. За картата все още не съм ровил. Ама и дотам ще стигна.
Да, видях. Сори. И как физически си стигаш до парите? Щом нямаш карта. Виртуална? Или акаунта ти е вързан към някоя разплащателна система?
 
Да, видях. Сори. И как физически си стигаш до парите? Щом нямаш карта. Виртуална? Или акаунта ти е вързан към някоя разплащателна система?
Физически, ако искаш, карта. Или връщаш обратно към бг банкито. Аз фирмените пари веднъж в годината ги барам физически като разпределям печалба. През останалото време не ми трябват и не го мисля това.
 
При пейсера имаше и нещо друго досадно, че трябва на 3 месеца да си декларираш наличността в БНБ. Защото се води, че сметката ти е в чужбина. Това има ли го още?
 
Как е месечната им такса. :) И картата е Виза, предполагам. :)
Има и фирмена карта и физическа карта.Едната е 9 евро за издаване и доставка, другата е 7 евро за издаване и доставка.Виза е.
 
При пейсера имаше и нещо друго досадно, че трябва на 3 месеца да си декларираш наличността в БНБ. Защото се води, че сметката ти е в чужбина. Това има ли го още?
Счетоводителката ми каза,че не е необходимо декларирането пред БНБ,понеже е виртуална банка.
 

Горе