Фирмена сметка

Интересно. Не знаех. Това валидно ли е за всякакви данъци и осигуровки? Например, тези които се дължат като заплата, ДОД и тн.
Мисля, че всичко което се дължи към НАП, в профила си виждаш какво дължиш.
 
Абе да питам в контекста на темата и фирмените сметки - Каква е тази нова, поредна тъпотия на НАП - когато разпределяш дивидент, той да се прехвърля на лична сметка, като част от него - отива към НАП. Да речем, искаш да си дръпнеш 2000 лева от фирмената сметка. Правиш платежно към твоята сметка или нареждаш по ел. път, като 5% от тази сума преди това превеждаш на НАП с пояснение Дивидент на сума еди колко си. Има такава простотия, нали? Поредната. И кво излиза? Банките вече са с една такса отгоре.
 
Абе да питам в контекста на темата и фирмените сметки - Каква е тази нова, поредна тъпотия на НАП - когато разпределяш дивидент, той да се прехвърля на лична сметка, като част от него - отива към НАП. Да речем, искаш да си дръпнеш 2000 лева от фирмената сметка. Правиш платежно към твоята сметка или нареждаш по ел. път, като 5% от тази сума преди това превеждаш на НАП с пояснение Дивидент на сума еди колко си. Има такава простотия, нали? Поредната. И кво излиза? Банките вече са с една такса отгоре.
Дивидента се декларира на тримесечие в следващата година, до 10 000 лв може да не е по банков път. Изплащания над 10 хил само по банка.
 
Интересен въпрос. :) Някой идеи, ще е полезно да се знае. Ама ако са под ЕС юрисдикция, сигурно ще могат.
Ако има компетентен служител в НАП, който да изпрати нужната информация в нужния формат на правилния адрес - да.

Не забраавяйте, че сметките в PaySera/Revolut/Transferwise/... следва да се декалрират пред БНБ и да се подава отчет по утвърдена от БНБ форма за салдото по тях в края на всяко тримесечие (това важи само за юридически лица).
Недекларирането се наказва с глоба 5000лв. (като/ако ви хванат, разбира се).
Т.е. НАП имат как лесно да се сдобият с IBAN-а Ви, ако сте декларирали сметката си.
Оттам вече е въпрос на компетенции, които държавният служител невинаги има.

Като сте фирма - винаги сте по-преебани.

За физически лица - revolut или transferwise май са ок към момена с цел "по-трудно" запориране на активи, но при Revolut има друг казус - там доста познати се оплакаха, че револют на своя глава им фрийзва средсвата и изисква някви документи - има и доста постове в reddit по темата, който е на зор = ще се порови.
 
За физически лица - revolut или transferwise май са ок към момена с цел "по-трудно" запориране на активи, но при Revolut има друг казус - там доста познати се оплакаха, че револют на своя глава им фрийзва средсвата и изисква някви документи - има и доста постове в reddit по темата, който е на зор = ще се порови.
А това не е ли някакъв стандарт все пак. Как така въртиш пари без каквито и да е официални документи, доказващи че ти си точно този човек, за който се представяш. Иначе изпуснат ли пеймънт сървисите юздите, ще стане лошо не само за тях, но и като цяло за всеки един в която и да е икономика. Казвам го не напразно. Изключвам в момента биткойнта, който е вече съвсем друг тип разплащателен метод.
 
Ти минаваш AML при рег - даваш ЛК или квото там ти поискат. След това набиваш пари и като на Револют им се сторят "много" - бам фрийз и се почва адът, има случаи по месецИ. Това не е ОК, ако не желаеш някого за клиент не е моментът да му го кажеш когато реши да ти се довери с активите си. :)
 
Само да попитам по-опитните от вас, които вече са се възползвали..... Ползват ли Paysera за международни фирмени акаунти? В смисъл имат открита фирма в чужбина, и реално са се регистрира като бизнес и ползват единствено и само бизнес акаунта на фирмата си. И задължително ли са вързали съществуващи банкови сметки към акаунта си в Paysera?
 
Защо не? Щом Paysera правят сметка в Литовска банка: https://www.predpriemach.com/threads/Банка-за-фирмена-сметка-коя.16477/page-3#post-883524

Защо тази банка да не обслужва да речем канадски или германска фирма? И реално това, което имаш грам не минава тук, а реално каквото ти прецениш ще постъпи тук. Баси смешките, остава и да печелиш в чужбина, да плащаш на доставчици в чужбина, и накрая на лапачката накрая да се нареди нашата "милата" мащеха, че преди нея и някоя друга изгладняла бг банка.... Поправете ме, ако нещо съм се олял в мечтите ти. ;)

И така и така сме на тази тематика, да ви питам - карти издават ли, че не прочетох това. Ако да, може ли да се получи такава?
 
Само да попитам по-опитните от вас, които вече са се възползвали..... Ползват ли Paysera за международни фирмени акаунти? В смисъл имат открита фирма в чужбина, и реално са се регистрира като бизнес и ползват единствено и само бизнес акаунта на фирмата си. И задължително ли са вързали съществуващи банкови сметки към акаунта си в Paysera?
Зависи за къде за чужбина. Международните преводи се оказа, че може да може да са само в евро. Миналият месец трябваше да направя превод по рублова сметка. Оказа се, че не мога да преведа левове и там да си ги превалутират в рубли и трябва да преведа евро. Закупих си евро и ги изпратих в банката получател, като естествено си мислех, че ще бъдат превалутирани при получаването. Превода беше направен, разпечатах си и платежното имат такава опция, но там не можаха да си получат парите...
 
Да речем, че няма проблем с валутите. Плаща се в една основна и други не са от значение. Левове не поддържа, нормално, те и пейпал не поддържат тази валута. Просто превалутират. ;) Според мен все някой по веригата ще ви ги превалутира, след като си превала примерно в рубри, а неговата сметка е в евро, за да влязат там парите трябва да минат в евро. ;)

И в крайна сметка....става като сценарии описаното от мен. ;) Някой някакво мнение? Мерси предварително на всеки отдел.
 
Да речем, че няма проблем с валутите. Плаща се в една основна и други не са от значение. Левове не поддържа, нормално, те и пейпал не поддържат тази валута. Просто превалутират. ;) Според мен все някой по веригата ще ви ги превалутира, след като си превала примерно в рубри, а неговата сметка е в евро, за да влязат там парите трябва да минат в евро. ;)

И в крайна сметка....става като сценарии описаното от мен. ;) Някой някакво мнение? Мерси предварително на всеки отдел.
Може да не съм обяснила както трябва. И аз мислех, че по веригата ще се превалутират. Закупих евро, защото се оказа, че към чужда банка Paysera могат да превеждат само евро, както ми обясниха.
 
Мога ли чрез пайсера да открия набирателна смека, а след това да стане разплащателна? Това при откриването на ново дружество още в самото начало.
 
И мен това ме интересува. На всякъде по форумите обаче, всички са на мнение, че такава сметка задължително се открива в БГ банка във физически клон.
 

Горе