Фитнес

SonicPost

New Member
Нов в групата
Здравейте на всички искам да знам,какво трябва да се направи за отваряне на фитнес зала.
Документация,екип,инвестиция,квадратура 100 души да могат свободно по едно и също време да тренират.
Благодаря ви.
 
100 души по едно и също време няма да е тренировка, а някаква оргия.

ПП: за неговорещите гръцки, оргия = групов секс.
 
Нов в групата
Здравейте на всички искам да знам,какво трябва да се направи за отваряне на фитнес зала.
Документация,екип,инвестиция,квадратура 100 души да могат свободно по едно и също време да тренират.
Благодаря ви.

На фитнес ходил ли си?
 
Много ти е важна локацията. Две неща се гледат при нея - да обхванеш максимално повече населено място с младо население и най-вече да няма голям фитнес, вече с изграден имидж и набрани клиенти. Хората ходят там където са другите. Уредите ти трябва да са наистина Уау. Хигиената на макс. Никакви компромиси с персонала - да изглеждат добре и да са наистина усмихнати и добронамерени. Добра комуникация на фитнеса. И малка тайна, която е всеобща - Пълен фитнес с мацки е гаранция за това, че се справя добре и води след себе си други мацки, а те загорели напомпани батки. За документи - Противопожарна, договори за наем, много добре прегледани, ХЕИ - заради протеиновия бар, в който ще се продават шейкове, протеинови вафлички. 100 души много бе....50 е по-реално число.
 
100 човека тренират едновременно в понеделник - "ден за гърди". Искам да го видя това събитие. Мнооооого лежанки ще ти трябват.:rolleyes:
 
100 човека тренират едновременно в понеделник - "ден за гърди". Искам да го видя това събитие. Мнооооого лежанки ще ти трябват.:rolleyes:
Ясно е, че малко се е изсилил с цифрата, все пак ти трябва пространство не всеки уред да е с човек, и това не се случва даже. По-скоро нещо от рода на 20-30 човека, макс 40. Свободно да тренират. Повярвай ми, никой не ходи в препълнени фитнеси. А и няма отдушници, които да поемат колко телесна топлина и дишане на толкова хора. ;)
 
Ясно е, че малко се е изсилил с цифрата, все пак ти трябва пространство не всеки уред да е с човек, и това не се случва даже. По-скоро нещо от рода на 20-30 човека, макс 40. Свободно да тренират. Повярвай ми, никой не ходи в препълнени фитнеси. А и няма отдушници, които да поемат колко телесна топлина и дишане на толкова хора. ;)

Абе има, в София има две вериги, на които съм бил клиент и двете имат фитнеси, където тренират и повече хора едновременно, но мащабите на помещенията са огромни. Сега ходя в Пулс и примерно тоя на бул. България има само 100 човека в мъжката съблекалня :D
Другите големи са Атлетик, но ти с тия двете трудно ще се конкурираш. За документацията честно казано не съм се интересувал и не знам какво точно се иска, но едва ли е нещо крайно непосилно. Най-важното нещо за мен е да те кефи фитнес-а, като спорт или поне да имаш значителен стаж като трениращ, за да имаш идея кво правиш и как да ти е добър фитнеса. Най-голямата инвестиция са ти уредите и наем на помещението. Тия уреди, обаче се изплащат дооста време, така че ти трябва съдружие и търпение. И вече много зависи за кой град говорим и спрямо това анализ на конуренцията ти трябва. Дали ще хванеш 1 квартал, дали по-малък град, където ще си номер 1, зависи много, но определено не е лесно, тъй като конкуренцията е много сериозна.
 
Абе има, в София има две вериги, на които съм бил клиент и двете имат фитнеси, където тренират и повече хора едновременно, но мащабите на помещенията са огромни. Сега ходя в Пулс и примерно тоя на бул. България има само 100 човека в мъжката съблекалня :D
Другите големи са Атлетик, но ти с тия двете трудно ще се конкурираш. За документацията честно казано не съм се интересувал и не знам какво точно се иска, но едва ли е нещо крайно непосилно. Най-важното нещо за мен е да те кефи фитнес-а, като спорт или поне да имаш значителен стаж като трениращ, за да имаш идея кво правиш и как да ти е добър фитнеса. Най-голямата инвестиция са ти уредите и наем на помещението. Тия уреди, обаче се изплащат дооста време, така че ти трябва съдружие и търпение. И вече много зависи за кой град говорим и спрямо това анализ на конуренцията ти трябва. Дали ще хванеш 1 квартал, дали по-малък град, където ще си номер 1, зависи много, но определено не е лесно, тъй като конкуренцията е много сериозна.

Има и още един фактор, който пропускаш. Сериозно перо са субстанциите, които се предлагат под масата, като нямам предвид протеин, креатин и тн. Затова са нужни контакти, които да те снабдяват и дупе и връзки за да ги пласираш, без да те изпържат конкурентите. Тоя бизнес е доста близо до логистиката на .... знаеш какво :) Отделно трябва да имаш и сериозни инструктори-дилъри, които да работят на терен с потенциалните "клиенти". Общо взето не си ли по залите от минимум 10 години, много трудно ще се получат нещата....
 
Да, това също го има, попринцип инструкторите те уреждат, но като цяло вече не е масово. Повечето хора взеха да тренират наистина за фитнес, а не тип бодибилдинг. Масово идеята сега е по-здравословно хапване и живот, по-бавни но постоянни резултати, а не зоб до гроб хаха. Анаболните животни понамаляха и се срещат най-вече в кварталните фитнеси. Да не говорим, че се изкарват мнооого повече пари от добавки, а не от стероиди. Фитнес културата като цяло се промени, вкараха и жените в играта и е доста масово вече, не е като едно време. Фитнесът заедно с добавките е една наистина огромна индустрия, пръскат се да правят пари хората, но и да влезеш вече на сериозно ниво ти трябват яко кинти.

Тоя фитнес, в който ходя, макар че в началото определено не им бях фен, тъй като са твърде излъскани тип все едно си в чалга клуб и примерно не може да тренираш по потник, трябва да призная, че имат брутално хитра стратегия. Тръгнах там, че ми е най-удобно като локация, обаче кво правят хората?

Вкарват жени, сигурно 50% от посетителите са жени, другото са мъже със средни и над средното доходи (може би), плюс доста чужденци. И тук идва схемата, те не печелят от членски карти и такса за фитнес - не, не печелят толкова много и от добавки, субстанции, тренировки и прочие - не. Те печелят от реклами. Рекламите са навсякъде - по огромните телевизори, между музиката по уредбата, на шкафчето, вътре в шкафчето, по интериора - навсякъде. Те са събрали една аудитория специфична, после отиват и казват на X бранд, така и така мога да ти предложа хора от 20 до 40 години със средни доходи еди кви си, интереси - такива, прекарват по X часа месечно във фитнесите ни (засичат по картите) и т.н. Толкова добре сме таргетирани, че все едно пускаш реклама във ФБ. Мноого хитро. На жените им пускат реклами за цици и устни, на нас за коса ахаха.
 
Да, това също го има, попринцип инструкторите те уреждат, но като цяло вече не е масово. Повечето хора взеха да тренират наистина за фитнес, а не тип бодибилдинг. Масово идеята сега е по-здравословно хапване и живот, по-бавни но постоянни резултати, а не зоб до гроб хаха. Анаболните животни понамаляха и се срещат най-вече в кварталните фитнеси. Да не говорим, че се изкарват мнооого повече пари от добавки, а не от стероиди. Фитнес културата като цяло се промени, вкараха и жените в играта и е доста масово вече, не е като едно време. Фитнесът заедно с добавките е една наистина огромна индустрия, пръскат се да правят пари хората, но и да влезеш вече на сериозно ниво ти трябват яко кинти.

Тоя фитнес, в който ходя, макар че в началото определено не им бях фен, тъй като са твърде излъскани тип все едно си в чалга клуб и примерно не може да тренираш по потник, трябва да призная, че имат брутално хитра стратегия. Тръгнах там, че ми е най-удобно като локация, обаче кво правят хората?

Вкарват жени, сигурно 50% от посетителите са жени, другото са мъже със средни и над средното доходи (може би), плюс доста чужденци. И тук идва схемата, те не печелят от членски карти и такса за фитнес - не, не печелят толкова много и от добавки, субстанции, тренировки и прочие - не. Те печелят от реклами. Рекламите са навсякъде - по огромните телевизори, между музиката по уредбата, на шкафчето, вътре в шкафчето, по интериора - навсякъде. Те са събрали една аудитория специфична, после отиват и казват на X бранд, така и така мога да ти предложа хора от 20 до 40 години със средни доходи еди кви си, интереси - такива, прекарват по X часа месечно във фитнесите ни (засичат по картите) и т.н. Толкова добре сме таргетирани, че все едно пускаш реклама във ФБ. Мноого хитро. На жените им пускат реклами за цици и устни, на нас за коса ахаха.

Ха ха .... Във Варна още сме на стероидните батки, има няма сигурно 30-40% са яко хапове, жените са към 10%. Като залата е една от добрите във Варна, няма да я кажа, че да не се засегне някой. Брандирането и тук е навлязло.

Колко е тренировката в тая чалга зала? Тук е 8 лв. еднократно и 6 лв. с гривна....
 
В моя фитнес, в който ходя мъже жени са нещо от рода на 60:40, което е пак добре. Много пъти съм си говорил с собствениците. Имат няколко трика, които честно прилагат, и които им правят разходи, но за сметка на това им докарват в пъти повече приходи. :) Едно от тях е именно това, което някой спомена тук - повечето жени привличат мъже. Фитнес, в който ходят много жени те кара да мислиш, че е чист и приветлив, както и че ще се имаш стимул да ходиш.Защо? Защото жените си завиждат една на друга - и всяка се надпреварва в това да е топ, и мъжете са правят, за да привлекат тяхното внимание. ;) Просто е заложено в природата, не може да се избяга от това. :)

Още няколко трика, с промоционалното раздаване на карти. Правили са кампании, в които с томбола са разигравали игри на сайта си и във фейсбук, с които раздаваха безплатни карти за 1 месец. Това води след себе си няколко ползи: Трупане на лайкове и популярност, и зарибявка за новите хора с тази безплатна карта. Сори, че ще го спомена, но е очевидно, че този бизнес е препълнен и всеки фитнес драпа да открадне всеки наличен "свободен електрон" , дори се борят да вземат от вече ориентиралите се към други фитнеси потребители. ;) Пулс да доста агресивни в това отношение.

А каква точно сума ще се инвестира. Има разлика между това да си кварталния фитнес, средно статистически или голям фитнес център с всички глезотии в него. ;)
 
Ха ха .... Във Варна още сме на стероидните батки, има няма сигурно 30-40% са яко хапове, жените са към 10%. Като залата е една от добрите във Варна, няма да я кажа, че да не се засегне някой. Брандирането и тук е навлязло.

Колко е тренировката в тая чалга зала? Тук е 8 лв. еднократно и 6 лв. с гривна....
Мисля, че е 15 лв. тренировката, но то идеята е да е висока цена, за да не я плаща никой и да си вземеш карта. Аз специално ходя тук. Преди да се затвори всичко де, от миналият петък не ходя никъде :D Иначе не знам, дори в Сливен, където повечето фитнеси са тип квартални и едно време имаше някакви нереални метанови чудовища, не виждали дневна светлина, не излизали от мазета с железа, вече не е баш тъй ситуацията.

Но сумите за инвестиции са много сериозни, дори и за тип квартален фитнес. Имам приятели с фитнес, 3ма човека са си разделили сумата и горе-долу на 7-ма, 8-ма година вече всичко е избито. Но те реално и тримата работят във фитнеса, тоест нямат други служители, цепят си смените и тва е. Вече към 15-20 години са си така. И въпреки че фитнесът и уредите са си доста добре за местната конкуренция, се оплакват че са отворили нови 3-4 фитнеса и съответно клиентите им спадат. Всеки се бута на ново и чисто.
 
Аз знам, че практиката при повечето зали с по-ниска инвестиция, е да се наемат уреди. Така главното перо за разходи става наемът.
Иначе от карти, според зависи локацията и таргета, се избива главно наемът. От бара идват по-голямата част от приходите.
 
Това за барът, също е много субективно, има фитнеси в които дори и вода не си вземат хората от бара и други, в които остават по 10 лв. за барче и вода, без да ги бърка. Тъй че много си зависи. Авторът на темата, ако няма стаж по фитнесите и някакво влечение към този вид спорт му трябва човек в екипа, който ги разбира тези неща. Много хора с много пари от някъде, най-често някъде в сиво, решават че ще е лесно да си имаш фитнес, ресторант, бар, хотел, ами не е баш тъй и не ти трябват само пари. Сериозното планиране е ключово, не е ясно какъв район ще обслужва фитнесът, къде са потенциалните клиенти, какви ще са. Ти може да имаш най-готиният фитнес, но не е ли на правилното място може и да седи празен, защото хората които редовно тренират си ценят времето и търсят фитнес или близо до дома, или близо до работа, тва е.

Отделно ще търсиш ли таргет и жени? Сигурно, да, ама те от известно време са запалени много по групови тренировки - йога, зумба, канго манго, кросфит и още 100 подобни разновидности. Та за да ги дръпнеш ти трябва зала за групови, оборудване за тая зала, също така може би зала за спининг. Отделно треньори за тия простотии. Хубави съблекални поне за жените трябва да се измислят и т.н.

Ако ще е само за мъже и олдскул маняци може и да минеш по-тънко, но тези неща трябав да са ясни изначално, защото разликата между фитнес и фитнес в пари като инвестиция може да е от 10 до 1000...

Тоест никой не може да ти даде подходящ съвет за екип и инвестиция, като не е ясно какъв фитнес ти е в главата.
 

Горе