Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Статус
Not open for further replies.

тео

Well-Known Member
Току що ми цъфна във пощата. Внимавайте! (махнах @ от мейлите на банката)


-------- Оригинално писмо -------- From: - Mon Apr 18 11:39:38 2011X-Account-Key: account4X-UIDL: UID351-1270742325X-Mozilla-Status: 0001X-Mozilla-Status2: 00000000X-Mozilla-Keys:
Return-Path: <info unicreditbulbank.bg>Delivered-To:
Received: (qmail 9710 invoked by uid 0); 18 Apr 2011 08:38:23 -0000Received: from mail.kitchenexpo.com (HELO kitchenexpo.com) (69.198.222.154) by xxx with SMTP; 18 Apr 2011 08:38:23 -0000Received: from User ([204.181.2.163]) by kitchenexpo.com with Microsoft SMTPSVC(6.0.3790.3959); Mon, 18 Apr 2011 01:38:20 -0700From: Unicredit Bulbank<info unicreditbulbank.bg>Subject: UniCredit BulbankDate: Mon, 18 Apr 2011 03:38:13 -0500MIME-Version: 1.0Content-Type: text/html; charset="Windows-1251"Content-Transfer-Encoding: 7bitX-Priority: 3X-MSMail-Priority: NormalX-Mailer: Microsoft Outlook Express 6.00.2600.0000X-MimeOLE: Produced By Microsoft MimeOLE V6.00.2600.0000Return-Path: info unicreditbulbank.bgMessage-ID: <[email protected]>X-OriginalArrivalTime: 18 Apr 2011 08:38:21.0024 (UTC) FILETIME=[F90FA600:01CBFDA3]

Уважаеми клиенти,

Данните ни показват, че вашата онлайн сесия е блокирана поради>
поради следната причина.>

1.Влезте в опити с невалидна информация.>

2. недостатъчни, за да обновите своята онлайн сметка Уникредит Булбанк профил

Ние Ви молим да възстановите профила си онлайн веднага Уникредит Булбанк>
за да се избегне постоянното спиране на сметката си.>

[SIZE=-1] НАТИСНЕТЕ ТУК [/SIZE] за достъп до нашия защитен сървър.>

Моля, изчакайте 48 часа за преработка.>

Моля се съобрази, и Ви благодарим за разбирането.
© 2011 Уникредит Булбанк
 
Последно редактирано от модератор:
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Подател:Unicredit Bulbank <info unicreditbulbank.bg>
add_to_addr_icon.gif
добави в адреси Относно:UniCredit Bulbank Дата:Понеделник, 2011, Април 18 11:27:02 EEST
Уважаеми клиенти Уважаеми клиенти,






2. недостатъчни, за да обновите своята онлайн сметка Уникредит Булбанк профил




[SIZE=-1]НАТИСНЕТЕ ТУК [/SIZE]



Моля се съобрази, и Ви благодарим за разбирането.
 
Последно редактирано от модератор:
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

А аз имах странно телефонно обаждане от тяхно име.
По телефона се опитаха да ме разпитват за съседи.
 
Последно редактирано:
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Е де... дай сайт да видим къде води тоя фишинг, така нищо не си дал, най-интересното ( сайта ) го няма.
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Е де... дай сайт да видим къде води тоя фишинг, така нищо не си дал, най-интересното ( сайта ) го няма.
nsc69 (.) 38 (.) 100-34 (.) newsouth (.) net / www (.) unicreditbulbank (.) bg / index (.)php
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Тоя мейл и на мене ми го пратиха.. гледам отишъл е в СПАМ секцията..
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

От "Уникредит Булбанк" предупредиха клиентите си, че се е появил опит за измама, използващ името на банката.

Схемата на измамата е следната:

Клиентите на банката получават мейл, в който пише, че сесията им в системата на "Булбанк Онлайн" е блокирана.

Клиентите трябва да последват линк в писмото и да въведат в потребителското си име и парола за да избегнат постоянно блокиране на акаунта и сметката си.


"Уникредит Булбанк" предупреди клиентите си за измама
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Да, и аз получих :)
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

По принцип за клиенти (фирми) на банката, за да ползваш online банкиране ти искат да имаш сертификат. Фишинг сайта сертификата не ви го краде. Единственото което ви искат като информация от фишинг сайта е номер на кредитната карта , пин код и дата на изтичане на картата. Това ме навежда на мисълта, че са българи. Идеята им е да запишат данните от картата и да я източат. За да успеят да го направят трябва да имат поне 5-100 карти (в зависимост от алгоритъма на магнитната лента на картата) за да могат да направят карта от номер + ехп дата.
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

По принцип за клиенти (фирми) на банката, за да ползваш online банкиране ти искат да имаш сертификат. Фишинг сайта сертификата не ви го краде. Единственото което ви искат като информация от фишинг сайта е номер на кредитната карта , пин код и дата на изтичане на картата. Това ме навежда на мисълта, че са българи. Идеята им е да запишат данните от картата и да я източат. За да успеят да го направят трябва да имат поне 5-100 карти (в зависимост от алгоритъма на магнитната лента на картата) за да могат да направят карта от номер + ехп дата.

много си запознат :lol:
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Имам "клиенти" които имат банкиране в БулБанк и всичките имат сертификат. Този сертификат от точно този фишинг сайт не може да се открадне. Отделно самия сертификат има парола която от фишинг сайта не ви я искат. Има си начин да се открадне въпросния сертификат но не е чрез фишинг. Тези данни за вход в банкирането не им вършат работа (не знам как е за физически лица) и цялата работа е, че след това ви искат данните на кредитната карта.
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Предвид грамотноста на мейла едва ли са българи. Освен ако не са от форума (да не вземе да се засегне някой сега) :)
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

то сайта вече изкарва предупрждение (поне при мен)
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Тогава не знам как ще успеят да употребят данните които откраднат. Или имат от някъде инфо за това как са записани точно картите на Булбанкили имат техен си начин за източване.
 
От: Фишинг УНИКРЕДИТ БУЛБАНК

Много докачливи хора тук :)
Разбира се, не са достатъчно грамотни, за да пишат на кирилица :)predpriemach.png

Иначе с номер на карта и PIN могат да създадат пластика с която да приточат сметката. Ако е Мастъркард или Виза - общо взето навсякъде.
 
Статус
Not open for further replies.

Горе