ХАКНАХА МЕ :(

Martin3s

Member
Много кофти са ме хакнали, като са ми сменили индекса ! Проблема е,че бекъпа ми е стар, от преди 6 месеца. Има ли други варианти. www.silistradnes.com - Вече си възвърнах правата и паролата, само нз как да се справя с този индекс.
 
От: ХАКНАХА МЕ :(

Какво е това, wordpress ли?
Ако да - виж постовете дали са си наред. И ако са наред значи само файловете на WP трябва да се оправят. Виж коя версия ползваш и си я дръпни наново. Сигурно и темплейта ще трябва да го дръпнеш пък.
 
От: ХАКНАХА МЕ :(

Пробвах да сменя само индекса, понеже само той е засегнат, но фтп-то не ми позволява ?
 
От: ХАКНАХА МЕ :(

against даде добра идея

wordpress е и най-вероятно са те хакнали през темплейта... и при мен имаше такъв случай...
виж ако всичко ти е в базата данни, няма страшно
 
От: ХАКНАХА МЕ :(

Оправих го - Смених индекса ! Ама сега гледам снимки няма ? ? ДА не би да е изтрито нещо.
 
От: От: ХАКНАХА МЕ :(

Изтрити са :( Сега ще пиша на хост-а, за по нов бекъп. А как да се защитя за в бъдеще, освен с това от темата, по горе. Има ли някакви плъгини или нещо подобно.
 
От: ХАКНАХА МЕ :(

Хахах тия от Jumpline ми искат 50 долара да ми пратят бекъп :??
 
Напълно нормално. Ако си беше прочел общите условия с които си се съгласил, а и пълната информация за плана ей тук, щеше да видиш какво пише в дъното:
Код:
Available Add-ons	 	 	 	 
Dedicated IP Address	$3.00/month	$3.00/month	$3.00/month	$0.10/day
50GB Data Transfer	$5.00/month	$5.00/month	$5.00/month	-
Restore from Backup	$50.00	$50.00	$50.00	$50.00
 
От: ХАКНАХА МЕ :(

Кви са тия кожодерници:

Restore from Backup $50.00

То по тая логика, всеки месец могат да ти трият снимките и да ти взимат по 50 долара за да ти ги върнат.
 
В много голяма грешка си, която е резултат на много български хостинг провайдъри (защо ще обясня по-долу).

Всички пропускате факта, че оборудването служещо за съхраняване на бекъпите, също струва пари. Голяма част от големите хостинг провайдър, ползват пък отделен колокационен център за тези машини, защото дори в случай, че нещо се случи в основния дата център - бекъпите ще останат налични.

За това и са приети 3 вида практика за работа:
1. Случая с jumpline - описано ти е ясно и точно, че в случай, че ти трябва бекъп - ще си платиш скъпо. Никой не ти е забранил сам да си правиш бекъпите, така, че можеш да се сърдиш само на себе си, че ти се налага да платиш тези 50$. Компанията си е направила сметката за разходите за поддръжка на бекъп машина, като разчита на някой както в случая да забравя да си прави редовен бекъп и да му се наложи да си плати за да го получи.
2. Изобщо не се предлага бекъп от хостинг компанията - услугата е такава каквато е. Ако нещо се случи и те хакнат - ти си носиш отговорност.
3. Предлага се допълнителна услуга, която се заплаща месечно или иначе казано допълнителен абонамент. От хостънг компанията ти предоставят място на друга машина, като бекъпите от основната се прехвърлят на втората.

Сега идва въпроса - защо никой не предлага безплатен бекъп и отговора е много прост - безплатен обяд няма. Оборудването, трафика между двете машини, таксите за колокация - трябва да се плащат. Ако някой включи такава услуга - безплатен бекъп, то той си оскъпява цената на хостинг пакета за месец. Иначе казано от 10 долара месечно, става 15. Защо не се прави - защото 90% от хората като видят по-висока цена си казват "за какво пък да им плащам на тея повече, като еди си кой ми предлага по-евтино?" Отговора е прост - за да разбереш защо трябва да платиш с 5 долара повече, от компанията трябва да ти напишат с font-size: 72 и color:red; "БЕКЪПА Е БЕЗПЛАТЕН!".

А защо българските провайдъри са виновни - защото пазарът ни е малък, а едвам се борят с конкуренцията от Щатите и Англия, по-точно с цените им, за това всячаски се опитват да угодят на клиента си, включително като им предават бекъпи, макар да не са задължени да го правят.

Изводът - вие сте си отговорни за бекъпите, а не хостинг доставчика ви. Ако не сте си прочели общите условия на плана който сте избрали за 3$, е напълно нормално да ви нахендрят 100$ в случай на проблем.

А Ромбеца, по твоята логика, най-добре ще е да си хостваме сайтовете вкъщи, защото хостинг доставчика ти може да ти изкопира целия сайт + базата данни. Никоя себеуважаваща се компания не би докоснала файловете ти.
 
От: ХАКНАХА МЕ :(

Абе абсолютно съм съгласен, ама нали сме си българи все търсим под вола теле. На какви ли не евтини тарикатлъци сме се нагледали, че нормално да си го помисли човек :). Някак си с тая цена си намирисва.
 
Написах горното, защото го изпитах на собствен гръб преди 3 години, когато изгърмя HyperVM (или както там се казваше).
Свикнали сме всичко да бъде даденост, а не разбираме, че е допълнителна услуга ;)
 

Горе