Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

В алибаба има много мошеници. Освен това, като намериш коректен производител и му кажеш, че искаш да купиш от неговата стока, обикновено те питат "ок, за колко контейнера говорим за да ти направя индивидуална оферта". :) С две думи - с 4к не си за алибаба. За китайски боклуци може да поразгледаш dealextreme.com например, че и доставката им е безплатна. :)
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

3000 са ти точно достатъчни да си събереш багажа в сака и да си биеш камшика за УК. Бизнеса в момента е толкова умрял в БГ че каквото и да направиш са пари хвърлени на вятъра. Моя позната наскоро реши да направи магазин за хр.стоки на главна улица опитах се да я разубедя но тя не ме послуша мислеше си че ще се включи до 10000лв, тия дни ми се оплака че като са минали 20 000 е спряла да ги брой. А миналата седмица в петък е имала 4лв оборот.
Изводите си прави сам

Е то само с пари не става. Навсякъде си трябва майсторлък. Магазин се прави със много добро проучване за клиентелата и финансовите възможности на хората.


BRAIN_PAIN - пусни едно проучване на русенските граждани за интереса им към подобна техника. Пробвай в локални форуми и т.н. Можеш да пуснеш оферти за продажба на определени модели телефони с телевизори из вестници, градски форуми, от тея обяви дето се късат телефончетата. По броя на заинтересованите ще разбереш дали ще има търсене. Ако те търсят, казвай на всички "ами вчера продадох последния, звъннете след месец".
Лично аз бих те посъветвал да се съсредоточиш онлайн - предлагай банери и дизайн в чужди сайтове за повече пари. Вече имаш достатъчно голямо портфолио. Свържи се с някоя друга фирма за дизайн (бг/ен), покажи си портфолиото и ги питай дали не искат да работят с теб.
Не е нужно да тръгваш онлайн с 4 бона напред. Пари напред не се дават. Парите винаги се влагат постепенно в онлайн бизнеса. Като видиш примерно че не върви а вече си дал 200-300 лева се отказваш и толкоз, не е нужно да заминат 4-те бона та чак тогава да ти дойде акъла в главата.
Аз лично навремето тръгнах с къде по малка сума и за по малко от месец ги направих х12, ама това си е друга история която едва ли ще разкажа.

Може да се замислиш и за закусвалня до някое училище/университет - от тея барачените баничарници примерно. Не знам колко пари ще трябват обаче.
 
едно круизче до карибите или бора бора, за завръщане си остави само 20$, колкото да пуснеш тема в bss, в bhw, и ще имаш поръчки за седмици напред :D
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Това с автоматите за кафе /а и не само за кафе/ е доста доходен бизнес не бих казал че е за цялото семейство един човек съвсем спокойно може да си обхожда обектите...
Но там всичко зависи от мястото.
Относно китайските стоки не ги препоръчвам за бизнес този тип магазинчета никнат и замират изключително бързо. Моето семейство се занимаваме с сравнително успешен бизнес /книжарници имаме и рекламна агенция и магазин за домашни потреби/ но и за нито едно от тях не залагаме на китайското или поне не на долнопробното и евтино китайско...
Най-важното е да не очакваш като вкараш 3-4 хиляди и след 3 месеца да си на печалба... това в почти никой бизнес го няма като вариант :) иска се постоянство и да го правиш с желание.
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Браян разликата между евентуално проваленият онлайн бизнес и почти сигурно проваленият офлайн бизнес, който ти се върти в главата е в това че докато осъзнаеш че офлайн бизнеса се е провалил си се скапал от обикаляне по фирми и висене на щанда където всякъкви идиоти ти скачат на главата и ти обясняват че малко по надолу имало същите неща по евтино. И когато решиш че си приключил с бизнеса от онлайн бизнеса ти остава сайт дето евентуално може да му вземеш нещо а от офлайна ти остават три торби от големите с буклуци дето ти е жал да изхвърлиш, но и не можеш да ги гледаш защото ти е угаднало от тях особено като си помислиш колко пари си набил в тях
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

В онлайн бизнеса ще имаш по-голям успех ако направиш това което ти казват да купиш сайт с приходи който не изисква голяма подръжка

90% от хората който се хващат и инвестират парите си изгарят бързо защото си нямат на идея какво правят или нямат човек който да ги напитства

Хубаво си намислил това за китайските стоки ама с тея пари нищо не правиш (другото което е не мисля, че ще има интерес към тези стоки заради тази причина, че са боклуци)
 
Re: От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

(другото което е не мисля, че ще има интерес към тези стоки заради тази причина, че са боклуци)
Интерес към боклуци има доста по-голям, отколкото си мислиш. Не случайно има толкова много магазини от типа "всичко по левче". :)
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Идеята за UK не е лоша, но и с кафе машините също не е за подценяване..... Щом пиша значе съм на ясно между другото.. Всички дадохте добри съвети, само за Бора Бора дето няма да му стигнат, ама карай...
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Идеята за UK не е лоша, но и с кафе машините също не е за подценяване..... Щом пиша значе съм на ясно между другото.. Всички дадохте добри съвети, само за Бора Бора дето няма да му стигнат, ама карай...

Специално за София,идеята с кафе-машините е ''стара чанта''.Който се е усетил преди 6-7 години за тази готина офлайн ниша,усетил,който не е да го....

Едит:иначе наистина за офлайн бизнес са крайно недостатъчни тези 3-4к родна валута.
Можеш да си купиш количка за мазни закуски(бг-тата обичат мазното(пиците и хотдоците за твърде банална манджа вече)).Купи си кафемашина(2-ра употреба),облепи я с рекламно фолио на сайта ти с НАЙ-ГОЛЯМ ПОТЕЦИАЛ:),(и залепи машината до количката оф коурс).Сложи отгоре на количката транспарант(1х0,4м)отново с инициалите на въпросния ГОЛЯМ ПОТЕНЦИАЛ:),както и табелка (около 1м. пред количката с оригинално кратко описание,ЗАЩО ТРЯБВА ДА СИ КУПЯТ ПРИ ТЕБ МАНДЖА),(само не използвай крилати фрази от рода на :''пресните гевреци моля,парат не се барат'').Мисля,че биха ти стигнали тези 4к.Ще имаш печалба от количката около 15лв на ден от манджата,от кафемашината-около 5 лв.(все пак не си на централно място в София, нали?),от рекламата,чрез транспаранта и рекламното фолио(адсенс)-около 3лв. на ден.Може да ти се вържат и повече от тези 23лв. печалба,но имай в предвид,че първоначално ще те изръсят от ХЕИ за лиценза да продаваш манджа,както и ще имаш разходи за тротоарно право(съмнявам се да са повече от 4-5 лв. на ден за евентуалните 2м2,които ще заемеш.Дори,ако си платиш за месец или повече цената най-вероятно ще падне до 2-3 лв/ден.Като извадиме весекидневните разходи за т.п. и първоналачните такси за родните бг-институции,ще ти останат около 20 печалба дневно,но при условие,разбира се,че продавачът ще ти е рода или лично твоя милост(иначе приходите ти ще се сведат до 0).Разбира се това е крайния минимум в печалбата,защото,когато един предприемач започне какъвто и да е бизнес(независимо дали инвестира 1 млн. или 20 лв.),трябва да си направи сметка,дали ще има печалба в най-неблагоприятния случай(лично мое мнение,разбира се).

Засега това е от мен:)
Очаквам ХЕЙТ-хрътките ,подвизаващи се в този форум да ме опровергаят:).
 
Последно редактирано:
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Тея мизерните магазинчета за дрехи втора употреба умират един по един :) В моя квартал има един, пусто, пусто, дрехите едни и същи ги гледам от година вече :) Единствено вериги като Мания и Ню Йорк имат файда :)
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)


не подлъгвайте човека с тия бизнеси ето кво е станало със бизнеса за дрехи lex.bg/forum/viewtopic.php?t=43502
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

[FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]Поздравления Сър,
Направихте една много хубава тема, която изчетох с усмивка.

От носно моя скромен опит, най – добрите съвети бяха от господина с име: [/FONT][FONT=&quot]mantaman
[/FONT][FONT=&quot]
Моя съвет е свързан с лична история.

Време: 10.04.2010г
Имам близък познат който взе на заем от мен 3000лева.
Когато се видяхме за да му предоставя средствата, го попитах за какво му трябват.
Той ми обясни, че възнамерява да замине за чужбина.
Беше се свързал с различни фирми, както и с познати в чуждата страна. За да има актуална информация.
При добри лични познания, може да се изготвят документите и от Вас, без посредник.
Интервюто се взима сравнително лесно.
При нормална подготовка, лицето се озова в Съединените американски щати.
След период от три месеца той успя да върне заема.
Какво още спечели:
Приключение
Пари
Подобряване на езиковите си способности.
Контакти и неща които му донесоха много щастие!
В днешна дата лицето все още се намира в чужбина и гребе с усмивка инвестицията си.

Информация за страната и визата:
Страна: Съединените американски щати
Виза: [/FONT][FONT=&quot]H2
[/FONT][FONT=&quot]Информация за визата: [/FONT][FONT=&quot]H2
[/FONT][FONT=&quot]Можете да пред приемите кандидатстване за подобна виза, без да сте студент.
Визата може да бъде по-дълга от шест месеца и има опция, чрез адвокат от Америка да я подновявате до 3 години.
Това е частична ключова информация, разбира се можете да се по – интересувате сами и да разберете повече.

Недостатъци:

Далеч от семейството.
Далеч от приятелите.
Далеч от родината.

Разбирам, че мнението ми е много общо, но поне е реално.
След пускането на мненията от господата, ще преценя да ли да пусна и втори съвет.
Надявам се читателите да обмислят информацията, преди да пишат.[/FONT]
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Това щеше да е вариант ако бях сам самичък. Но аз живея с приятелката и със семейството си. Не искам да ги оставям. Бих искал да търся варианти за изкарване на пари от тук. Искам да остана в БГ и в моя град. Искам да намеря начин да изкарвам достатъчно пари, а не да работя като роб за 300 лева и цял живот една къща да не мога да си купя, а да съм на ръба на оцеляването. Но искам да съм в България. Това с излизането в чужбина може да стане семейно, но е много краен вариант. Ако го решим, цялото семейство излизаме и зарязваме каквото имаме тук. Но както казах, би трябвало да има вариант това да не се случи и ние да можем да изкарваме нормални за другите страни пари и в България. Въпросът е да намерим начинът :)

Знам, че 3-4 хиляди лева не са много за бизнес, но има хора, които с по-малко са направили много.

Последната идея, която мислех е да направя хот-дог бърза закуска до едно от нашите училища, където има и Кауфланд. Макар, че там има всякакви манджи, кебабчета и салати, няма хот-дог. За това реших, че може да се изкарва нещо от една бутка за хотдог :) А и предполагам няма да е голяма инвестицията. Само наемането на място от Кауфланд незнам колко ще излезе. Другото мога да си го сметна :) За това предложение какво мислите :) Баща ми каза, че никой нямало да купува, заради другите манджи, които се предлагат, но аз мисля, че от 5000 ученици и около 1000 работници, които се намират в близост, както и хората които идват да пазаруват, все поне 100-200-300 ще си вземат по един хотдог. Също така и дюнери няма, та мога да направя смесена бутка за бърза закуска дюнери, катми, хотдози :) Как ви се струва :)

Ако имате други съвети, които не включват преселване в друга страна, ще бъдат полезни :) За друга страна единствено Румъния е вариант, защото е наблизо и ако измислим нещо за там ще е добре :)
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Според мен едно кафе+бърза закуска до училището е най-преспективно. На 100-200 метра от мойто училище пуснаха тази година и е винаги пълно, а сме около 600 човека. Наемът доколкото знам е много изгоден, защото помещението пустееше няколко години и нямаше кой да го вземе незнайно защо. Направиха му малък ремонт, оборудваха го с всичко необходимо - тостери, кафе машина, микровълнова и т.н. На междучасие 20 минути не можеш да се доредиш, а и с тази тенденция да се бяга от училище и през часовете не скучаят. :)
Това че наоколо има други "манджи" не трябва да те спира. От гледната точка на ученик мога да ти каже, че на повечето са им омръзнали да ядът еднотипни неща всеки ден, а и след забраната за пържени картофи и други в училищата направо е бомба. Бургер с половин килограм картофи е хита :p

П.П. Мисля че 3-4к ще ти стигнат, ако се лишиш от някои неща и намериш евтино помещение
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Идеята за бърза закуска до училището е повече от добра. Важното е да държиш цените ниски. Печели от по-голям оборот, а не от по-голяма надценка на закуската.

Знаеш къде може да обмислим вариант за рекламни текстове и т.н. Ако имаш нужда от ремонт по помещението пиши в скайп, за да те уредя с по-ниски цени за строителни материали.

Направи си един примерен бизнес план. Без него ще ти е трудно да виждаш, къде грешиш, къде си успял и т.н. При проблем с това пиши да ти пратя примерен такъв.

Не чакай-някои вече може да е намислил същото като теб.
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

С риск да се повторя най-важното е да проучиш пазара.
Не ние(форумляците),а бъдещите ти потребители определят това,което ще продаваш/произвеждаш/предлагаш.
идеята с регистрирането на коли е добра,но е хубаво да знаеш езици и то най-добре румънски :) .Бързата закуска е добра идея,но все пак ще е трудно.Първо-трябва да се проучи при кое училище е най-добре.Ето ти основни неща:
-При кое училище предлагането е най-малко и какво се търси сред учениците.(Анкета,въпросник,НСИ,познати ученици и т.н.)
-Къде каква е конкуренцията.Не може да се предлагат тостери,които са от години там и ти до него да направиш пак тостери или на 50-60м от заведението има пици :D
-На какви години са бъдещите ти клиенти и още други фактори :)

От друга страна е много перспективно ако продаваш добра стока,пресни продукти и на добри цени :).Важно е да е близко до училището(най-близкото,защото мързеливостта надделява) и задължително да може да се пуши и седи :D
Тук ще може да работи цялото ти семейство.
Трябва да знаеш някои важни микро-икономически техники и тактики,за да успееш бързо.Освен това е важно ако не можеш сам да намериш фирма или човек,които да се занимава със счетоводството на магазинчето ти :)
Маркетинга е проучването на пазара-ако ти трябва помощ относно това се търсят фирми по маркетинг ;)

Мога да направя и една рецензия за колите,ако си се решил,защото все пак може да си намериш някой,които знае румънски+един хубав онлайн сайт+офлайн реклами табели(при автоморги например или гранични пътища,както и при автосалони и сервизи)Пак е важно проучване.Къде се ходи?Защо?Как?От къде? и един куб други въпроси :)

А сега се сетих Може ако ти останат пари да направиш нещо малко крайпътно при границата.Няма по-добро нещо да си вземеш една пица докато чакаш да минеш границата или просто ей така за из път :)
 
Последно редактирано:
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

С тези пари спокойно може да си отвориш заведение или кафе. Аз лично знам кафе, което е с наем 600 лева а прави 4 000 на месец. Естествено най-важното е мястото на което е разположено. Влизаш в сайтовете за имоти и търсиш заведения под наем. Също така има кафета с разрешителни + оборудване, които са затворили това е най-добрия вариянт. Дават ти Витрини, Кафе машини всичко само да им станеш клиент. Иска се 1000 - 1500 да го заредиш за един старт. Пак казвам ако оцелиш подходящо място с поток от хора или между някой нови блокчета (където се предполага, че живеят повече млади хора) ще спечелиш. :)
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Това са добри съвети, но наемането на готово заведение не е ли един вид самоубийство :) Понеже според мен ако дадено заведение върви, не виждам причина да се спира и да се дава под наем. Защо човека да не си прибира парите, ами да зема 10 пати по-малко от наем :)

Плюс това в моя град под наем преди търсихме да вземем, но само някакви забутани места дето няма да върви.

А относно идеята за хот дог, обикалях един ден около района и се оказа, че от другата страна на училището за което исках да правя закуска има точно такова каквото аз мислех да правя на 50-тина метра от даскалото :D :D

Така, че идеята може да пропадне ама пак ще мисля :)
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Само едно даскало ли имате?Между другото не е нужно Хот-Дог.Търсят се пици,тостери,кроасани и т.н. (поне при нас) :p
 

Горе