Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Здравейте ,

Интересна тема се е заформила. Аз също съм от Русе , но засега не виждам никакви преспективи за бизнес. Кафе машини има навсякъде. С разни кафенца трудна работа, тука си е още мутренска атмосфера. Всичко е живо само петък и събота. 3-4к няма да ти стигнат доникъде. За добро кафе ти трябват около 10к. Колкото до Румъния , всяка седмица пътувам , сега там положението е кофти защото им вдигнаха ДДС-то с 5% и всичко поскъпна. Качеството на храните им е в пъти по-голямо от нашето, малко са нещата който може да се изнасят, сложи и такса мост гориво и ти изяждат печалбата. Имай впредвид , че регистрацията на коли с бг номера в нож с две остриета. На който я регистрираш, после на него ще му идват фишовете ;)

Това от мен засега :D
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Не мога да помогна със съвет, но успех братле !
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Далавера също май има и в тия пиците на парче или катмите. Обаче при условие, че са направени добре, та хората да си ги знаят, не само на случайни минувачи да разчита. В Сф знам няколко такива места и винаги има опашка там, даже някъде чакаш по 10ина мин да се вредиш.

А инвестицията не е много голяма - примерно за пица на парче - едно павилионче 3х3 метра, с фурна, един да продава и някой, дето може да ги прави готино.
Може даже и някакъв клекшоп, където да се правят и сергия отпред за продаване.
И вече за ХЕИ нещо ако трябват разрешителни, незнам.

Един авер бачкаше в едно такова за катми - вика, че шефа тръгнал само с една будка и за 2 години направил цяла мрежа и печалбите са доста прилични.
Ако няма много такива в Русе може да е оферта.

Ама ключовия момент е да е яка манджата, щото има и много такива, дето пустеят, щото са някви гнусни и почти никой не купува.
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Ако си отваря павилионче за пици,по-добре ще е в началото да не ги прави,а да взима от някоя известна верига пицарии.Примерно за около 2 месеца.Ако ги купува за 1.2лв парчето да ги продава на 1.4 лв.колкото да не е на загуба.По този начин ще разбере дали мястото има потенциал:),тоест дали павилиона ще докарва достатъчно оборот за да се премине към инвестиция-покупка на печка,наем на помещение и тн.А и има друго предимство от риселърската гъзарийка-като пренася пиците от манджарската верига до павилиона(вероятно със скутер)ще е подвижна реклама (на касетката с пиците ще има Joe's eat :)).Даже няма смисъл да се купува нов павилион-ако разцъка из града 100% ще забележи затворени павилиони за продан от пишман предприемачи.Малко боя и фолио правят чудеса.Плаща си тротоарното право,бута някой и друг стотак на някоя крава в ХЕИ за разрешително и почва:).



Далавера също май има и в тия пиците на парче или катмите. Обаче при условие, че са направени добре, та хората да си ги знаят, не само на случайни минувачи да разчита. В Сф знам няколко такива места и винаги има опашка там, даже някъде чакаш по 10ина мин да се вредиш.

А инвестицията не е много голяма - примерно за пица на парче - едно павилионче 3х3 метра, с фурна, един да продава и някой, дето може да ги прави готино.
Може даже и някакъв клекшоп, където да се правят и сергия отпред за продаване.
И вече за ХЕИ нещо ако трябват разрешителни, незнам.

Един авер бачкаше в едно такова за катми - вика, че шефа тръгнал само с една будка и за 2 години направил цяла мрежа и печалбите са доста прилични.
Ако няма много такива в Русе може да е оферта.

Ама ключовия момент е да е яка манджата, щото има и много такива, дето пустеят, щото са някви гнусни и почти никой не купува.
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

да споделя и моя опит:
преди години вземах една барака за 2к ,вложих в нея около 2к за ремонт,който включва,климатик дограма и други дребни джиждавки.
Заредих от дистрибуторите стока в коятоо вкарах 500 лева(разликата на консигнация) и няма да Ви кажа какъв беше резултата :)
Подредих магазина като афилейт сайт :)на нива
първо цигари 120 вида
второ фафли най малко 30 вида
после кафе още толкова
извод:само онова дето ходя сам и чета сутрешния буклук дето не бях сложил,не съм успял да продам
Така че само да ти Ви се занимава с хъс и виждане,не на последно място УВАЖЕНИЕ КЪМ КЛИЕНТА!
пробвайте и ще видите че и г*вната ще си продадете :)
естествено 6+ изкарах когато го продадох
И до днес хората си работят с него
Но с онлайн бизнеса е малко по трудно,защото не седиш с/у човека (клиента) и по трудно се омайва
пробвайте и ще разберете

Успех
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Можеш да пробваш у вас в кухнята като доставки по домовете.Правиш голям и разнообразен каталог с евтини ястия (домашни , сладки и каквито се сетиш и можете да правите с приятелката си), напитки ,бързи закуски , пици, с бонус и промо оферти за примамване и т.н и започваш да пускаш брошури с каталозите из целия град.Слагаш безплатна доставка и заедно с евтините цени може и да потръгне. Ако изобщо стане за това няма да се искат кой знае колко средства :)
 
От: От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Можеш да пробваш у вас в кухнята като доставки по домовете.Правиш голям и разнообразен каталог с евтини ястия (домашни , сладки и каквито се сетиш и можете да правите с приятелката си), напитки ,бързи закуски , пици, с бонус и промо оферти за примамване и т.н и започваш да пускаш брошури с каталозите из целия град.Слагаш безплатна доставка и заедно с евтините цени може и да потръгне. Ако изобщо стане за това няма да се искат кой знае колко средства :)

С какво ще го разнасяш? Разход!
Брошури - разход!
Ниски цени - малка печалба.

Е, къде е кяра от цялата работа. То за това преди да се направи нещо, хубаво си правиш сметчици има ли кяр или няма, от тая работа.
 
От: От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

С тези пари спокойно може да си отвориш заведение или кафе. Аз лично знам кафе, което е с наем 600 лева а прави 4 000 на месец. Естествено най-важното е мястото на което е разположено. Влизаш в сайтовете за имоти и търсиш заведения под наем. Също така има кафета с разрешителни + оборудване, които са затворили това е най-добрия вариянт. Дават ти Витрини, Кафе машини всичко само да им станеш клиент. Иска се 1000 - 1500 да го заредиш за един старт. Пак казвам ако оцелиш подходящо място с поток от хора или между някой нови блокчета (където се предполага, че живеят повече млади хора) ще спечелиш. :)

Сега я видях тая тема и само да кажа, че с 3-4к не можеш да вземеш под наем заведение и да го заредиш. Недей да объркваш човека. Само алкохола който е по витрината зад бара струва минимум 3-4к. (грубо).

Заведение може да вземеш ама да е само помещение и да си го оборудваш и заредиш ако е работещо 90% е сигурно, че ще си на загуба. Никой няма да даде печелившо заведение под наем.

Трябва да събереш още пари тея зор ще ти стигнат за нещо. :)
 
Последно редактирано:
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Темата е стара, но интересна за мен и искам и аз да дам моята лепта... :)

Та за тези 3-4 хилки най-доброто което можеш да направиш е да регнеш едно ЕООД (или още по-добре да ползваш на някой фирмата) и да си направиш онлайн нагъзин. Вярното избиране на ниша (нещо в което ще си уникален за БГ, не да продаваш менте парфюми...) ще ти докара малък, но пък сигурен оборот (за това казвам, че е най-добре да действаш през фирмата на приятел, за да не зависиш толкова много от малкия оборот в началото...). Ако пък и си намериш и работа на час или половин работен ден ще ти остава време да обработваш поръчките и всичко покрай магазина си сам.

Това, ако поне малко разцъкаш безплатните системи за магазинчета иначе тея пари няма да ти стигнат и за 1/2 проект при тукашните кожодери програмисти. С 3 бинки може да заредиш "добре" от да кажем 2 производителя на "нещо" и да си оставиш малко пари за бързи поръчки, ако някои иска нещо конкретно и т.н.

Поздрави!
 
От: Хайде на хорото :) 3-4 хиляди лева :)

Здравей,
Реших и аз да се включа в темата с малко закъснение.
Не искам да започвам, че стартовият ти капитал е малък, но доброто в твоя случай е, че тези пари са лични, т.е. не са чужди(заети) това е едно много важно преимущество. За малък бизнес 4к е добра сметка за начало, стига да докопаш ниша, както добре знаем нишата е да предложиш услуга, в която има търсене, но няма предлагане. Не съм от Русе от Варна съм и моля за извинения, ако не съм достатъчно запознат с твоя град, но искам ти дам една насока - да се инвестира в храна винаги, абсолютно винаги е добра инвестици, в която и да си част - производството, разпределнието или търговията, така че където и да се позиционираш няма да сбъркаш.
Имам приятел и той като теб реши да развива офлайн бизнес и ме пита на къде да инвеситра, аз знам, че има място около централната част на града ни и съм го насочил, да отвори бързо хранане - джобове, сандвичи, дюнери и т.н. той ми сподели, че също имал такива мисли дори ми каза, че можел да вземе рецепта за сосове, която била много добра(никъде във Варна нямало толкова добр сос) имал познати от Турция и те можели да му я предостъпят, срещу процент и т.н. Идеята с други думи е, че предлагаш продукт, който засища същата потребност, но е от друг вид. Бързо му нахввърлих идеи за бизнес подхода и му дадох насоки да проучи всичко, разбира се нямахме пари за маркетингово проучване, но достигна до факта, че му е малък потока от хора и на този етап се отказа от идеята и ще закупи друго място с по-добър клиенто-поток. Инвестицията е около 3к лв което е доста добре(без наем), така че трябва да проучиш, къде да са добрите места в твоя град, също така както споменаха около училищата е много добро да се позиционираш. Средната надценка е от пордяъка на 100+% спокойно можеш и на 70-80% да работиш. Първоначално винаги е добре да гониш обороте, с леки изменения в цената на Х период, а след време като навлезеш в бизнеса ще намираш най-изгодните посредници и дори може да не се налага да променяш цените, просто храната винаги се търси и за това е добър бизнес.
Друго, което се сещам за тези пари е хранителните добавки - аминокиселени, проетейни, креатини, енергийни напитки и различни други деривати насочени, към хората, които искат да ваят аполонови тела или бодибилдър манияци, това е мания всички момченца искат да свалят мацките с тела не с акъл и ходят като замени във фитнес залите, щото май до там им акъла, но това е друга тема. Различни хора, различни интерси, та каква е идеята - пак си наемаш някакво малко местенце, колкото да има къде да го продаваш и да ги складираш и си развиваш сайт. Там си създаваш каталог с асортимента ти, прочетох че си доста на ти с онлайна така, че няма да е проблем и хем защриховаш онлайн и офлайна, правиш си малко реклама и хубавото е, че и от нета и по някви листовки, постери във фитнес зали, можеш да си намериш клиенти.
Третото, което няма да семейно, това е да си инвестираш сумата в акции на нашата борса. Огромна част от акциите ни са силно подценени, това важи и са сините чипове. Лошото е, че затваряш парите за дълъг период от време и никой от семейството ти не участва в бизнеса. Хубавота е, че не се дължат данъци при кеширане на печалбата.
Съветвам те към 1вия и 2рия пример да се насочиш, 3тиря е рискован и се изисват доста познания, ако ти представлява интерес, мога да ти дам доста насоки естествено без да търся някакви облаги.
Успех ти желая в новото начинание, каквото и да е то, после да почерпиш.
Поздрави :)
 

Горе