Хакерска атака: Данни за над 5 милиона българи и фирми изтекли от НАП

сега вместо да си чешете езиците, някой можеше да качи един 20 гигабайтов zip архив с име nap_minfin.zip някъде и да строши парата от кликове през adf.ly ..... че можеше и парола да му сложи и да иска по 0.0000023 bitcoin-а да я праща на шараните.
 
Тука намерих засега най-грамотното тех. обобщение на нещата -
явно пак е много шум за нищо.
 
Хакера, ако чете го съветвам да заличи всички задължения на колкото може повече хора и фирми, е тогава ще им гледам сеира на НАПаджиите мръсни :).
 
Наков си направи реклама на курса....
 
0336318d41cc9611851330ba206f3dc1.png
 
Наков си направи реклама на курса....
е дай да видим ако си намерил по-добро обобщение? Или си разгледал базата, дай тогава малко инфо.
и аз не съм му фен на тоя но поне за нас мързеливите е написал на две на три за ко ста дума.
 
Усетих го, но има защо и има кой на какво да научи. :)
за тая глупост бих те глобил една бутилка.
 
Конграчулейшънс Борисов

Премиерът Бойко Борисов свика на заседание Съвета по сигурността след вчерашната хакерска атака срещу НАП.

Шефовете на службите и министри обсъждат под председателството на Борисов действията, които се предприемат.



images
 
ЩО, имаш високо мнение за тия в администрацията като IT специалисти? Аз това намеквах. :)
имам ниско мнение за този, който няма на какво да научи, който и да е
 
Този сериозно ли просто така издаде свои лични данни? Или е арогантно убеден, че не може да бъде открит, или не се е сетил въобще, че тази информация може да бъде използвана за намирането му, или лъже. Руснак, посещавал България, с компютърни умения и влечение към сивата страна на IT, женен за българка, чиито родители живеят в България. Какъв ли е броят на хората, които отговарят на това описание?

1563270692.png
 
Последно редактирано:

Горе