Хакерска атака: Данни за над 5 милиона българи и фирми изтекли от НАП

Да де, това е ясно, ама как знаят че има доказателства в криптираните файлове ми стана интересно...

Нормално, просто криптираш диска преди работа, тоест само ти отговаряш за компютъра си, понеже работих в същата фирма и знам процедурите - задължително си криптираш хард диска, с парола, която е адекватна и само ти я знаеш, нормално да имат проблеми да се логнат.
 
Сега прочетох нещо по темата, което леко ме озадачи... Явно съм тъп, ама как да разбира това изречение - „Системите са тежко криптирани и се изисква много сериозна работа, за да се открият доказателствата“. Това във връзка с доказателствата открити в лаптопите на хакера.
Това аз го разбирам така, нямат доказателства срещу него и са се надявали да намерят нещо в компютъра му, който обаче е криптиран. Според мен ще го освободят, а най-вероятно няма да има и дело, защото това в което го обвиняват е недоказуемо без много сериозни доказателства, а те вероятно имат само слухове от типа "една бабичка ми каза, че е той".
 
Това аз го разбирам така, нямат доказателства срещу него и са се надявали да намерят нещо в компютъра му, който обаче е криптиран. Според мен ще го освободят, а най-вероятно няма да има и дело, защото това в което го обвиняват е недоказуемо без много сериозни доказателства, а те вероятно имат само слухове от типа "една бабичка ми каза, че е той".

от ГДбоп всичко се очаква...
 
Последно редактирано:
Доколкото разбирам, става дума за СУПЕР ГРУБА грешка, забравен .lock file от libreoffice в архива.

Нека да не забравяме за тези хора
и пак са хванати, грешки стават постоянно.
 
Хакнали ЛАП, заради сделката със американските самолети F-16. Баси глупаците. И защом бил с руски мейл, разбирайте може би mail.ru, значи е руски хакер. Баси велите заключения. Според мен от тук натам може само да гледаме цирка и как тия ще си се заливат сами себе си в простотията си.


Имам и нещо друго на ум, което е чест сценарии тук. А именно, сигурно предстои нещо голямо и много тъпо, което ще възбуди много повече негативи и това с НАП е само да отклонят вниманието. Но ще видим дали е така. Само предположение.

Но че са пълни аматьори, това ни е ясно на всички. Всички системи са им шит, и ел. правителството никога няма да го бъде. Какво още не са пробили или не е сгънало? НОЙ? Сайтът на правителството? Ще видим.....но за жалост не ти трябва много знания, за да им пробиеш продънените легени на тия.

Вероятно си прав. Може би се надяват, че след такава издънка хората ще ги хване страх от електронно правителство? Май щеше да се гласува нещо по темата скоро? Не следя изкъсо новините, но точно на това ми прилича.

При всички положения е някаква комедия. Още преди дни свалих архивите и грепвах малко (не съм си играл дълго). Вътре има главно стари данни. За себе си не открих нищо, но намерих информация за фирми и хора, с които съм работил преди има няма 10г... Че съдържат лична информация, съдържат. Ама толкова тромбене за стар архив? :oops:
 
Най-вероятно fingerprints ги имат, за да стигнат до работата, защото там е станал ареста, залагам на това, че някъде се е логнал/ пипал без -torphantom
Да, ако е опитен човек, единствения начин (изключвам ако не си е заличил нещата след себе си) е по бели гащи, докато още дори не е разбрал какво му се случва, вече да тарашат машината и логовете му). :)

libreoffice, хахах, наш човек, линуксджия. :)
 
При всички положения е някаква комедия. Още преди дни свалих архивите и грепвах малко (не съм си играл дълго). Вътре има главно стари данни. За себе си не открих нищо, но намерих информация за фирми и хора, с които съм работил преди има няма 10г... Че съдържат лична информация, съдържат. Ама толкова тромбене за стар архив? :oops:
То драмата идва от там,. че не само са стари но на практика и по тази логика може да изтекат и нови. :) Това повече притеснява обществото.
 
Да, ако е опитен човек, единствения начин (изключвам ако не си е заличил нещата след себе си) е по бели гащи, докато още дори не е разбрал какво му се случва, вече да тарашат машината и логовете му). :)

libreoffice, хахах, наш човек, линуксджия. :)

Това ми напомня за собственика на AlphaBay, маркет в deep web който беше арестуван точно по бели гащи докато беше логнат в сайта си като администратор и така се уличи в престъплението...за жалост шибаните полицаи го убиха в килията му няколко дни след ареста, "случайно" след като добиха достъп до Bitcoin портфейла му с всички пари... но кой знае, може би греша.
 
То драмата идва от там,. че не само са стари но на практика и по тази логика може да изтекат и нови. :) Това повече притеснява обществото.
ще изтекът ако ги има на компрометирания сървър.
 
Сега четох за момчето дето са го хванали. Браво, имам наследници. Вървим заедно към събаряне на модела "държава". <3
 

Горе